Şimdi Ara

Forza Motorsport 6 (Yeni Nesil, En Kapsamlı Yarış Simülasyonu - ANA KONU) (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.295
Cevap
24
Favori
61.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Eylül 2015; 22:06:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Forza 6, 5'in aynısı olmuş, hiçbir gelişme yok vs. diyenler, "Sim Ekipmanları" bölümünde biraz bahsi geçmiş, oraya bakabilirsiniz...

Boş atıp dolu tutmaya çalışanlardan ziyade, orada gerçek sim meraklıları falan var. Virajları çarpa çarpa dönen çoluk çocuklardan değiller. "6 olması gerektiği gibi olmuş, 5'teki bazı fizik hataları da giderilmiş, baya iyi" şeklinde yorum var.

Saçma sapan yok çim, yok tırtık bilmemne muhabbetlerinden sıkılanlar bu yorumlara bakıp fikir edinebilirler sanırım.

Bunun haricinde, geçende demoyu yükledim, ana menü geldi fakat gamepad resmen menüde çalışmadı, müzik çalıyor, xbox ana menüsüne dönebiliyorum falan ama yok, oyun kesinlikle başlayamadı. Ben de geri sildim, almadığım sürece de 12gb tekrar indirmek istemedim. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Bahsi geçen konuda sadece bir kişi bahsetmiş forza 6'dan. O mesajda da crew'in ffb'sinin daha iyi olduğunu söylemiş ki, bahsettigi oyun arcade oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vallahi yine dayanamadim kardeslikten P2 hakkiyla aldim Ultimate, 10'unda acilsin da lastikleri asindiririz yine.

Ayrica P2 ile Ultimate alanlara saniyorum Horizon 2 icin olan araba DLC'leri gelmiyor, haberiniz olsun. Ya da ben cozemedim olayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinusHuman -- 9 Eylül 2015; 1:19:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Outlaw Torn

Vallahi yine dayanamadim kardeslikten P2 hakkiyla aldim Ultimate, 10'unda acilsin da lastikleri asindiririz yine.

Ayrica P2 ile Ultimate alanlara saniyorum Horizon 2 icin olan araba DLC'leri gelmiyor, haberiniz olsun. Ya da ben cozemedim olayi.

Gelen DLC paketlerini mağazadan bulup indirmen gerek. Ayrıca oyun 18 inde açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeliLodos

quote:

Orijinalden alıntı: The Outlaw Torn

Vallahi yine dayanamadim kardeslikten P2 hakkiyla aldim Ultimate, 10'unda acilsin da lastikleri asindiririz yine.

Gelen DLC paketlerini mağazadan bulup indirmen gerek. Ayrıca oyun 18 inde açılıyor.

Eyvallah hocam, bende hala parali gozukuyor o paketler, sanirim P1 hesabindan girip indirirsem olacak.

Oyun su an pre-loadda, yuzde 60 civarinda. Iyi tarafi haftasonuna denk geliyor Ultimateler icin erken erisim.

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon07

oyunun demosunu dün indirdim, güzel yapmıslar ancak bir sorum olacak deneyenlere;

Oyun grafik açısından, forza 2 horizon daha mi iyi anlayamadım? oyunda sanki keskinlikte bir sıkıntı var. Mesela kaput kamera moduna geçtiğimde kaputtaki sayının yarısı düz güzel çizilmiş bazı taraflarında ise karelenme mevcut. Yada Honda s2000 ile oynarken aracın ignition yani motor start tusu (kırmızı olan) yazılar cok zor okunuyor tusun uzerindeki ancak horizon da bu tür yazılar cok belirgindi.Tv den mi dicem ama 1080p full hd horizonu da aynı tv de oynuyorum goruntuler daha keskin. Acaba demo olmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir mi? Sizlerden gercekten yorum bekliyorum, uykulumuydum anlayamadım mı bilmiyrum acıkcası. Ama ek olarak, yagmurlu pistte su birikintilerine girince arabanın cıldırması cok guzel olmus

Forza Motorsport 6: 1080p 60 FPS
    Forza Horizon 2: 1080p 30 FPS

Grafik farkının sebebi bu. Tabii Horizon 2, X360'a da çıktığı için, potansiyeli tam kullanamamıştır; ancak yine de Forza 6'dan iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Eylül 2015; 5:16:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon07

oyunun demosunu dün indirdim, güzel yapmıslar ancak bir sorum olacak deneyenlere;

Oyun grafik açısından, forza 2 horizon daha mi iyi anlayamadım? oyunda sanki keskinlikte bir sıkıntı var. Mesela kaput kamera moduna geçtiğimde kaputtaki sayının yarısı düz güzel çizilmiş bazı taraflarında ise karelenme mevcut. Yada Honda s2000 ile oynarken aracın ignition yani motor start tusu (kırmızı olan) yazılar cok zor okunuyor tusun uzerindeki ancak horizon da bu tür yazılar cok belirgindi.Tv den mi dicem ama 1080p full hd horizonu da aynı tv de oynuyorum goruntuler daha keskin. Acaba demo olmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir mi? Sizlerden gercekten yorum bekliyorum, uykulumuydum anlayamadım mı bilmiyrum acıkcası. Ama ek olarak, yagmurlu pistte su birikintilerine girince arabanın cıldırması cok guzel olmus

Forza Motorsport 6: 1080p 60 FPS
    Forza Horizon 2: 1080p 30 FPS

Grafik farkının sebebi bu. Tabii Horizon 2, X360'a da çıktığı için, potansiyeli tam kullanamamıştır; ancak yine de Forza 6'dan iyi olacaktır.

Saniye basına aldığımız karenin(FPS) goruntu keskinliğiyle ilgisi olduğunu var sayarsak sizin dediğinize göre, ozaman forza 6 da dediğim olcekleme hataları olmaması gerekmiyor mu?

• Yarin saat kacta acilicak acaba oyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ultimate Edition alanlara 10 Eylül'de açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SasabtrmS

Yarin saat kacta acilicak acaba oyun

eğer ultimate edition aldıysanız 10 unda, normal ya da deluxe sürüm aldıysanız 15 inde açılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 9 Eylül 2015; 8:56:37 >
  • Yarın gün içinde mi açılır, yoksa bu gece 00:00’dan sonra açılma ihtimali varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yarın gün içinde mi açılır, yoksa bu gece 00:00’dan sonra açılma ihtimali varmı acaba ?

hocam bu gece ben bekleyeceğim umarım gece 12 den sonra açılır, gelişmelere göre buradan da birbirimizi haberdar ederiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 9 Eylül 2015; 10:13:50 >
  • Forza'ya 5 üzerinden 3 yıldız veren GamesRadar sitesini topa tutmuşlar. Yorumlar çok komik.

http://www.gamesradar.com/forza-motorsport-6-review/
  • M.A.N.G.A.K.A kullanıcısına yanıt
    Yorumlar degil de incelemeyi yapan elemanin incelemesi ve oynadigi oyunu tanimamasi cok daha komik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demoyu bitirdim. Genel olarak şu yorumları yapabilirim. Oyun genel anlamda güzel, Forza 5 'ten sonra pek birşey katmamış ama yinede benim hoşuma gitti . Araç kaplamaları kalitesi artmış , gece ve yağmurlu yarışlar ayrı hava katmış. Sürüş dinamikleri fena değil forza 5 ten pek farkını göremedim. Ama Demo daki indie cars segmentindeki forumla tarzı araçlarla yapılan yarış çok rahatsız etti beni. Nedenini tam anlayamamakla birlikte sanırım hız duygusunu yaşatmak için aşırı bir grafik akışı yaratmışlar oyun sanki normal bir yarışın 2 kat hızlandırılmış versiyonuna dönmüş ama nedense en ufak joystick hareketinde arac sapıtık bir şekilde yöneliyor o tarafa. 320 ile giden bir formula aracında o kadar keskin bir şekilde yönelim olması çok saçma olmuş.
  • Metacritic ortalaması 88 gözüküyor, Forza 3 'den sonra en efsane Forza bu olacak gibi . Yarını sabırsızlıkla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

Yorumlar degil de incelemeyi yapan elemanin incelemesi ve oynadigi oyunu tanimamasi cok daha komik

Evet. Sitenin tıklanma sayısını artırması için böyle bir şey yaptıkları belli. Diğer platformdaki oyun için yaptığı incelemeden de tarafını belli ediyor.
    Forza 6'nin hakkı şu anki izlenimlerim doğrultusunda 85'tir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 9 Eylül 2015; 14:10:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

quote:

eğer ultimate edition aldıysanız 10 unda, normal ya da deluxe sürüm aldıysanız 15 inde açılacak.

Hocam tarıh sormuyorum ki, biliyorum ultimatein yarın açıldığını, farkettiyseniz yarın kaçta açılıyor dedim :) sanırım bilen yok hep beraber öğrenicez, ancak tahminimce öğlen11- 12 gibi açılacak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

quote:

Hocam tarıh sormuyorum ki, biliyorum ultimatein yarın açıldığını, farkettiyseniz yarın kaçta açılıyor dedim :) sanırım bilen yok hep beraber öğrenicez, ancak tahminimce öğlen11- 12 gibi açılacak

bence hangi storeden aldıysanız oranın lokal zamanına göre 23.59 da acılacaktır diye düşünüyorum. US ise yarın turkiye saatiyle oglene dogru turkiye ise bugun gece olabilir mesela. Var sayım olarak konusuyorum

• Gears of war ultimade edition bende öğlen 2 gibi açılmıştı

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.