Şimdi Ara

Forumdaki lpg hayranligi? Lpg demek sorun demek! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
0
Favori
14.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lpg her 10000km de ortalama 2500 lira kar ettiriyor, bu araba şimdi 60000’de sübap eritse masrafı 1500 lpg kiti 3500 toplam masraf 5000. Brüt kar ise 15000, net kar 10000.

Bunu 100bin km üzerinden yaparsak 25bin kar lpg’nin Yaptıracağı masraf en fazla 7 bin olur. 18 net kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Neden sokturdun peki? Yani tek sikinti cekis gucumuydu yoksa baska sorunlarda varmiydi?
    cekis gucu yuzunden tekrar ayar yaptirdigim oldu bilmem neyi arttiriyorlardi bu tip komik komik ayarlar. Bu ayar olayi hep bir sorundu ne bileyim
    rolantide dalgalanmalar ani dususler degisik motor sesleri yani her an soruna acik bir sistemdi. Bunlarin yaninda degisik sacma sapan sorunlarla ugrastim ayrica bir cok ugrasanada denk geldim. Simdi bakiyosun cogunluk beni yolda birakmadi diye avutuyor kendini evet benide birakmadi ama hep bir sorun vardi.. ee tabi insanlar benzinden daha ucuz bir yakit kullanabildikleri icin mevcut sorunlari gormemezlikten geliyorlar. Yani ben essege bineyim gidecegim yere kadar gitsin yoruldumu susadimi aciktimi bana ne muhabbeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 17 Kasım 2018; 14:29:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Bir aracımda 4.5 yıl şu anki aracımda 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. 2 yıl sonra taktırdığım yere götürdüm ayarı da yapıldığı ilk günkü gibi. Filtresini bile değiştirmedim. Konuda yazılanlar çok eskide kaldı.

Yinede ülkemde benzin çok pahalı olmasa lpg ile kullanmam. Neden deldireyim arabamın sağını solunu ? 1 yılda benzinli araç kullandım ocağıma incir ağacı dikiyordu. Dizel LPG'nin ekonomisini yakalayamaz. Gönül isterki 2.0 turbo benzin ama elde var 1.2 atmo+ lpg.
    Araç nedir hocam?

• 2 yıldır lpgli araç kullanıyoruz ailece LPG konusunda en ufak sorun çıkmadı daha. Bizim için zarar olmadı artı avmlerin kapalı otoparkında giriyoruz oda sorun olmuyor.

• Aktif kullandığım aracım Clio 4 1.2 16v kitide obdsiz düz atiker.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    100 TL lpg ile 200 zor yapıyor hemde palio öyle mi arkadaşınızın aracında bir problem var ben 100 TL benzin ile saatte 90 km hızla 250 km yol giderim lpg olsaydı 350 - 400 km kesin giderdim

Uzun yolda aracım 90 ile giderken 4 - 4,5 litre falan yakıt tüketimi var.

Defalarca denedim kayseri Sivas arasında 247 km yol yapıyorum her seferinde sıfırladım ortalama hızım 95 km gibi rakamlarda 90 TL lik benzin gidiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Lpg nin 10 litresi 30 lira değil mi,, 100 km de 10 litre LPG yakan var forumda hatta 8 leri bile okuduk biz,, 4.10 lt . 30 lira 120 liraya 400 km yapıyor,, ısıdan kayıp falan 135 145 lira gibi 400 yapar hemen hemen hepsi,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 17 Kasım 2018; 15:24:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG ile yaşadığım tek sorun avm otoparkı onlara da girmiyorum çok gittiğim yer değil.

iyi montaj ve ayar ile LPG yüz güldürür cep dostudur küresel ısınmaya çarşı kadar karşıdır yağ ömrünü uzatır.

• 12 yıldır OMVL LPG sistemli Opel Astramız var. Daha yeni sorun çıkarttı.
  • Foruma kalirsa hepsi 5 10 yildir lpgliymis ama arabalarinda lpg oldugunu bile unutuyolarmis baksana. Demekki bizim cevre hep sorunlu ustalara denk gelmis!

Su az bilinen muhtesem ustalardan herkese lazim demekki!

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    100tl yapmaz belki ama ben 110 tl ile her hafta 400-420 km arasi yapiyorum,3. 42den shell lpg, 32 litre.

Ha bunun 100km de 0.6 litre benzinide var toplasan 30 kurus ediyor km de.

ama bu sefer acemiligime geldi, benzin tuketimim daha az olacak gelecek 2500km de.

akla kara degil, az tuketen atmosferiklerin tumu bunu yapar, yaris olsun, attrage olsun, suzuki baleno olsun, zaten benzinde 6.5-7litre tuketiyor araba.

Benim attrage da 1.2 ama 100km de 2000 devirde gidebiliyorum. motor, sanziman teknoloji meselesi.

Model t den ornek vereydin bari palio mu kaldi artik.

Ki ben bizim attrage whatsapp grubunda neredeyse en cok tuketen kisiyim, trafiği olmayan anadolu sehirlerindeki arkadaslar daha da az yakiyorlar.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 17 Kasım 2018; 17:22:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ben bugün bi yerde 3.19 gördüm. Bu 3.19 ise milangazda daha ucuzdur diye devam ettim.3.25'e aldım.
  • Benzin 7 lirayı geçmişti son indirimle 7 nin altına düştü. Mazot desen zaten uçmuş gitmiş. Benzinle arasındaki fark 15-16 kuruş hatta bazı tabelalarda 12-13 kuruş. Ham petrole gelen zamlar öyle ya da böyle pompaya yansıyor. Ama LPG nin fiyatı aylardır aynı düşmedi ama artmadı da. LPG nin pompa fiyatındaki ÖTV oranı 14 kuruşa kadar düşmüş. Yani aldığın yakıt aldığında depoyu vergiyle değil yakıtla doldurduğunu biliyorsun. Kazıklanmak hoşunuza gidiyorsa benzin mazotla devam edin sizi tutan yok. Kimse arabanıza zorla LPG takmıyor. Bu saçma triplerinizden vazgeçin. Aynı yolu aynı araçla aynı hızla en az %60-70 daha pahalıya gitmek sizi tatmin ediyorsa tatmin olmaya devam edin.

Şimdi gelelim. “Omo lopogo motoro zoror voroyor motor omrono kosoltoyor.” meselesine. 2 yıldır 50.000 km LPG li araç kullanıyorum. LPG si 20.000 de takılmıştı araç şu an 73.000 de. 2 yıl oldu LPG kaynaklı hiç bir sorun yaşamadım. Öyle atıp tuttuğun gibi Marş almama çalışmama gibi hiç bir sorun da yaşamadım. Gidip tek nokta enjeksiyonlu araca LPG takarsanız tabi sorun yaşarsınız. Kardeşim benim aracım LPG ye tam tam uyumlu evet tam tamına tam tam uyumlu. O kadar tam tam uyumlu ki yeni C3 lerle beraber bu motor direk fabrika çıkışı LPG li satılabilecek. Bayi değil bakın fabrika çıkışı LPG li. Benim aracım bu kadar uyumluysa ben enayi miyim aracı benzinle kullanayım ? Parayı ağaçtan mı topluyoruz? Zaten ÖTV,KDV,MTV şu bu vergilerle donumuza kadar vergi alan devlete niye birde yakıttan ÖTV+KDV+ÖTV nin KDV sini fazla fazla ödeyeyim.

Konuyu açan ya da LPG ye b*k atan sivrizekalılar bana şunun cevabını versin eywallah haklısınız diyeyim. Yaw madem bu Lanet olasıca LPG bu kadar zararlı motoru yiyip bitiriyor bu 88-89 model 30 yaşında LPG li Doğanlar Şahinler Toroslar Broadwayler niye hala piyasa da? Niye hala peynir ekmek gibi alınıp satılıyor? Bana 88-89 model olup hala piyasada alınıp satılabilen bir tane dizel gösterin. Hadi bakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 17 Kasım 2018; 17:22:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: etusch

Ben bugün bi yerde 3.19 gördüm. Bu 3.19 ise milangazda daha ucuzdur diye devam ettim.3.25'e aldım.

Alıntıları Göster
    İstanbulda geneli 3.45-3.48, ucuz satanlar 3.20-3.25 su an.

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Aracın yaktığını lt olarak değil de kuruş olarak hesap eden zaten baştan yanlıştır. Benim aracım da uzun yolda 27 lt lpg ile 450 km yi görmüştür (motor sıcakken de zaten araç çalışır çalışmaz lpg ye geçiyor, benzini hesaba katmaya gerek yok) şehir içi ise en fazla 320 yi gördüm ( kısa kısa mesafeler belki 20 marş ile her seferinde benzin ile çalışma ile yapılan mesafe) her 2 durumda da Aracın yakıtından çok memnunum. İlana koyarken insanlar bu değerlere inanmaz diye de düşünüyorum...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.