Şimdi Ara

Forumdaki İğrenç Ötesi IRKÇILIK (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
1
Favori
7.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim vatandaşlar it gibi çalışıp asgari ücrete talim ettikleri gibi bu Suriyelilerin maaşa bağlanmasından ötürü arkadaslarla aynı fikirdeyim şok markette bir Suriyeli aile sigara da dahil birsürü şey alıp sepeti doldurdu ödemeyi İstanbul kartla yaptı su otobüslerde bastığımız neyse kasadakine sordum bu kartları devlet dolduruyormus PTT aracılığıyla hayırlı günler ben namaza gidiyorum şimdi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MusashimaruKoyo M kullanıcısına yanıt
    bu kadar emin olduğuna göre yaşadın bu olayı
  • Sıradan bir adam kökeni Türk olan birini dövse haber yapılmazdı, yapılsa bile bu kadar önemsenmezdi. Ancak konu ürdünlü, arap, suriyeli olunca haber yapılıyor. Medya ortalığı karıştırıyor hepsi bu.
  • Mastertranslatorr kullanıcısına yanıt
    işte bu kadar iğrençsiniz. herkes ırkçı olmak zorunda değil mi? eğer ırkçı değilsen arap sevicisin.
  • sirjoe kullanıcısına yanıt
    çünkü bak sen bunu anlamıyorsun. o çocuk türk olsaydı o adam bunu yapamazdı bu olay yaşanmazdı. o adam bu çocuğun mülteci olduğunu bildiği için yaptı.
  • Reis s*ktir et. Sana başka bir olay daha vereyim:
    Hatırlarsanız geçen hafta Adana'da bir Suriyeli birinin bir çocuğa tecavüz ettiği söylenmişti ve yüce halkımız Suriyeli esnafların dükkanlarını basmışlardı. Ardından tecavüz eden itin Türk olduğu ortaya çıkmıştı ve yüce halkımız özür bile dilemeden sessiz sedasız dağılmıştı. Haber kanalları da zanlının iyi düzeyde Türkçe bildiğini söyledi sadece, buradan Surüyelilere bilinçli şekilde medya aracılığıyla sistematik şekilde ırkçılık yapıldığını görebiliyoruz.
    Kürtler de ayrı konu, anadilinde konuşmak için protesto yapan insanların öldürülmesi mi dersiniz, meclisteki seçilmiş vekillerin siyasi rehin olarak alınmaları mı dersiniz? Bu ülkede Kürt, Türk ya da Arap olsun insanların tplamda yüzde 75'i ırkçı, bunun tek çözümü de yeni neslin eğitilmesi. Yine geçen hafta İstanbul'da bir çocuk Kürtçe kursların açılmasına iyi bakarken annesi burası Türkiye dedi fakat çocuk "Kürtçe de Almanca İngilizce gibi bir dil." deyince o ırkçı annesi sustu. Bu ülkede halklara gösterilen saygı bu, güçlü güçsüzü ezer mantığıyla.

• hocam nefret ederler karışamam. ama bunu dışarı yansıtıyorlar tüm ırkları aşağılıyorlar sonra ukraynada türklere kimlik kontrolü ypaılıyor diye konu açılıyor bu yamyamlar hemen oraya üşüşüyor ırkçılar şöyleler böyleler şerefsizler. sonra ırkçılık yapmayın diye konu açıyoruz vay efendim arap yalayıcı arap sevici. lan maymun daha demin ağlıyordun ırkçılık yapıyorlar bize diye?

ama bunların eğitilemez olduklarını anladım hocam seninde ağzına sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0AF304ECB

Reis s*ktir et. Sana başka bir olay daha vereyim:
    Hatırlarsanız geçen hafta Adana'da bir Suriyeli birinin bir çocuğa tecavüz ettiği söylenmişti ve yüce halkımız Suriyeli esnafların dükkanlarını basmışlardı. Ardından tecavüz eden itin Türk olduğu ortaya çıkmıştı ve yüce halkımız özür bile dilemeden sessiz sedasız dağılmıştı. Haber kanalları da zanlının iyi düzeyde Türkçe bildiğini söyledi sadece, buradan Surüyelilere bilinçli şekilde medya aracılığıyla sistematik şekilde ırkçılık yapıldığını görebiliyoruz.
    Kürtler de ayrı konu, anadilinde konuşmak için protesto yapan insanların öldürülmesi mi dersiniz, meclisteki seçilmiş vekillerin siyasi rehin olarak alınmaları mı dersiniz? Bu ülkede Kürt, Türk ya da Arap olsun insanların tplamda yüzde 75'i ırkçı, bunun tek çözümü de yeni neslin eğitilmesi. Yine geçen hafta İstanbul'da bir çocuk Kürtçe kursların açılmasına iyi bakarken annesi burası Türkiye dedi fakat çocuk "Kürtçe de Almanca İngilizce gibi bir dil." deyince o ırkçı annesi sustu. Bu ülkede halklara gösterilen saygı bu, güçlü güçsüzü ezer mantığıyla.
    Türk çalışıyor suri yiyor.Suri çalışsa bile bize yük

Madem ırkçılık diyorsun o halde bana bedava para göndereceksin her ay.Göndermezsen ırkçının kralısın

• Sağolun hocam, ben de geçen aya kadar bu ayılarla uğraşıyordum. Sonra biri dedi uğraşma diye (nickini hatırlamıyorum ama sağolsun iyi biridir) saldım artık 2-3 haftada bir mesaj atıyorum o da sizin gibilere.
    Aslında çözüm çok basit, eğitimi azcık düzelttin mi yeni nesil daha iyi olur ve yaşlı ırkçılardan kurtulursun.
    Hani demişsin ya siz de pkklılar kadar haksızsınız diye, aslında bunlar onlardan da haksız. Adam cahil olduğu için dağa çıkıyor, oysa bu adamlar ona azıcık eğitim verseydi giderdi demokratik yollarla çözüm arardı. Meclise çıkardı derdi ki, siz bana bunu yapıyorsunuz. Ama diyemiyor, çünkü eğitimi imkanı vermemişler ona.
    İyi akşamlar dilerim hocam.
  • elin suriyelisi yapsa katledebildiği kadar suriyeli katledecekler hocam bunlar. biri yukarılarda yazdı bir suriyeli yakınıma zarar verirse katledebildiğim suriyeliyi katlederim acımam.
  • Irkçılıktan değil bir şeyin azı karar, çoğu ZARAR. Kontrollü yüzbin kişi alsaydık böyle mi olacaktı? Hayır. 3.5 milyondan fazla suriyeli var şimdi. Toplayınca kaç tane ile tekabül ediyor...

Bokunu çıkarttılar, gitmeliler. Vatansız falan demeyin; orada duran duruyor.

+Avrupada her tarafa yayılmacı gibi giden Türklere de karşıyım. Ülkeye ayak uyduracaksınız başka seçenek YOK. Etrafa arapça tabela asmak nedir lan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 9 Ekim 2019; 19:38:12 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Devlet suriyelilere maaş bağladığı için inşaatlarda kaçak çalışıyorlar değil mi ha?
    Bunu cevaplamazsan asıl sen ırkının kralısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Devlet suriyelilere maaş bağladığı için inşaatlarda kaçak çalışıyorlar değil mi ha?
    Bunu cevaplamazsan asıl sen ırkının kralısın
    Kaçak çalışması bile bize zarar.Türk kürt ameleler serseri olup çıkıyor.Bir önceki yorumumu iyi oku

Olay para vermemekle de bitmiyor.Biliyorsun lise coğrafya derslerinden demografik aka verimsiz kamu harcamalarının zararını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 9 Ekim 2019; 19:50:16 >
    Hocam felsefe kitabı tavsiyelerin neler? Hayata ve her şeye bakış açımı değiştirip bana bir şey katacak kitaplar. Şuan çok boş hissediyorum kendimi.

Zarar, ama senin çok namuslu ve iyi Türk esnafın kaçak çalıştırıyor bir şey yapamayız.
    Verimsiz kamu harcamalarının zararını da biliyorum, ama zaten genelde o bile verilmiyor ailelere, anlayacağın işin sadece medyanın gösterdiği yönünü görüyorsun. Kaldı ki asrın lideri sarayından kıssa bu adamlara haliyle yeter ki zaten 120 tl bir şey. Hele yandaşlara çekilen peşkeşler de bitse ülke ekonomik olarak kendine yeter.
    Son bir not: Yazmayı unuttum senin yaptığın yardımların yarısı falan (en az) AB tarafından sağlanıyor.
    Eğer tatile gidiyorlar diye sızlanacaksan da söylemeden cevabını vereyim, 5 milyon Suriyeliden sadece 60000 kadarı gidiyor ve onlar da zengin tayfadan.
  • quote:

Zarar, ama senin çok namuslu ve iyi Türk esnafın kaçak çalıştırıyor bir şey yapamayız.
    Verimsiz kamu harcamalarının zararını da biliyorum, ama zaten genelde o bile verilmiyor ailelere, anlayacağın işin sadece medyanın gösterdiği yönünü görüyorsun. Kaldı ki asrın lideri sarayından kıssa bu adamlara haliyle yeter ki zaten 120 tl bir şey. Hele yandaşlara çekilen peşkeşler de bitse ülke ekonomik olarak kendine yeter.
    Son bir not: Yazmayı unuttum senin yaptığın yardımların yarısı falan (en az) AB tarafından sağlanıyor.
    Eğer tatile gidiyorlar diye sızlanacaksan da söylemeden cevabını vereyim, 5 milyon Suriyeliden sadece 60000 kadarı gidiyor ve onlar da zengin tayfadan.
    Tüketimin artışı dolayısıyla cari açığın artması,emlak fiyatlarının artması hep surilerden.Her boğaz inanılmaz bir zarar demek

Bu adamların medeniyetle tanışmasının en az 2 nesil alacağına hiç girmedim bile

Dünyada eşi benzeri olmayan katmerli rezillik

Konuşmanın başından beri türkiye politika da hatalar yapmıştır ceremesini de çekin kardeşim demeni bekliyorum.Deseydin karşı çıkamayacaktım

• Türk olsaydı da yapardı dengesiz insan çok var ülkemizde. Bu olayın ırkçılıkla ilgisi yok, tamamen malın teki kendisinden yaşça küçük birine zorbalık yapıyor. Ben küçükken çok iyi hatırlıyorum sokakta top oynuyoruz diye bize saldırmaya çalışan babam yaşındaki adamları.

Bu meselenin ırkçılıkla ilgisi yok. Bakınız ırkçı olmak için çok uğraşmanız gerekir öyle bir küfür etmeyle çocuk dövmeyle falan ırkçı olunmaz.

• Burada kimse ırkçılık yapmıyor, kültürcülük yapıyor, yaşamcılık yapıyor, eğitimcilik yapıyor. Neden yıllardır burada yaşayan siyahiler hakkında olumsuz tek bir konu bile görülmedi, varsa da ben rastlamadım, onu sorgulayın bence.

• sirjoe kullanıcısına yanıt
    Admalar burada cıngar çıkarıyor ırkçıyım kürtler şöyle araplar böyle diye. Siz hala irkcilik yok diyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.