Şimdi Ara

FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
15
Favori
37.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2021 takviminde türkiye yok. Perez redbull haberi ise sevindirdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt

Perez 31 yaşına giriyor. bu kadar sene rakiplerinin çok genç yaşta görmeye başladığı yerleri görememiş ortanın iyisi bir pilot. hiçbir zaman üstlerde tutunamadı. yerine genç alternatifler başka yere gitmeden önce düşünülebilirdi.

redbull şunu da düşünmüş olabilir. f1 tarafında 2021 de değişmeye başlayacak olan daha çok sürücü odaklı makinenin gücünün etkisini azaltan kurallara tasarımlara gidiliyor. redbull da deneyimli sürücüyü elinde tutarak buradaki pozisyonunu tutmak istiyordur belki.

perezi severim ama yerini de bilmek lazım diye düşünüyorum. albon leclerc norris ile arasında 1 p1 lık fark var.

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    kkarangalan kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle katılıyorum dediklerinize. Ric ile ilgili yazıyı okudum. Para için gitmedi sonuna kadar doğru. Sen elinin altında iyi bir pilot varken, yeni gelen pilotu eskisinden önde tutup, ona iyi araç vermezsen normal gitmesi.
    Ric hakettiği yere gelemedi maalesef.
    Umarım McLaren de istediğine ulaşır.
    Perez de baskıya boyun egmeyip, kendini gösterirse güzel bir yıl olur.

Nisan hala belli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SineMelawen -- 18 Aralık 2020; 23:53:33 >
  • takvimi bu kadar kafaya takmamak gerek diye düşünüyorum.

bu sene, fors majör durum olan pandemi gösterdi ki, ama öyle ama böyle sezon bir şekilde gerçekleşiyor.

Pandeminin seyri bence 2021 in son çeyreğine kadar, bu sene geçtiği gibi geçecek.

hali ile bu seneki gibi takvimde, pistlerde değişecek. belki TR'ye gün doğabilir. Seyircili olur mu? orasını bilemem. ama şahsi fikrimdir, diğer ülkeler beni ilgilendirmez ama Azerbaycan bize yakın olduğu için söylüyorum onlar bile pandemiyi ciddi bir tehlike olarak görüp, organizasyonu iptal edebildiyse, bizim buna balıklama atlamamamız gerekirdi. Umarım bu sene aynı hataya düşmeyiz. Bu arada TR GP'sinin açıklandığı daha ilk gün bu yarış seyircisiz olur demiştim, oda yanıltmadı, şimdi ise aradan 1 ay geçmesine rağmen para iadesini alamayan mağdurlar görülmekte.

yine bize hem sınır, hem siyaseten yakın olan Rusya GP'yi seyircili yaptı, 15 gün sonra Soçi alarm vermişti.

bence bu sene eğer aynı pistte 2 yarış düzenlenecek olursa; bir hafta clockwise, diğer hafta counter clockwise dönsünler daha heyacanlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 19 Aralık 2020; 0:34:55 >

• centralperk kullanıcısına yanıt

Perezin Albondan daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyorum, sezon başlasın göreceğiz.

Belki araca alışmak biraz zaman alabilir ama ondan çok daha iyi olma ihtimali yüksek.

Malum araç dengesi biraz farklı zaten hep ondan şikayet ediyordu.

aslında russel arabaya alışmanın ne kadar kısa sürdüğünü bir nevi göstermiş oldu bahreynde. checo da alışmakta zorlanmayacakrtır.

• Çok farklı araçlardan bahsediyoruz yalnız, şuan her aracın sürüş stili farklı, frene veya gaza verdiği tepki aynı değil.

doğru, ama kullananlar da sıradan insanlar değil. adamların işi bu. russell içine bile zor sığdığı arabayla harikalar yarattı. checo da alışmakta zorlanmayacaktır. sezon başlamadan alışmış olur.

• Russel Mercedes ortaklı takımın, Mercedes güç üniteli ve Mercedes referanslı Şasinin üzerinden inip, son seri Mercedes aracına bindi

Checo W10 dan inip tamamen farklı bir mühendislik tasarımına binecek. Ayrıca Checo'nun'da son 7 Senedir Mercedes furyasından geldiğini de hatırlamak gerekir.

o yüzden Russel Checo kıyaslaması elma ile armudu kıyaslamak gibi bir şey ve çok yüzeysel

haa şu durum ayrı Checo tecrübesi ile kısa zamanda bu oryantasyonu tamamlayacaktır. ama Russel'ın ki gibi de çok kolay olmayacaktır.

• Monako, kanada, Azerbaycan gplerinin iptal olup yerine Türkiye gibi pist yarışlarının geleceği söyleniyordu. Böyle bir haber gördüm. Sanıyorum değişen bir şey olmayacak.

https://tr.motorsport.com/f1/news/f1-sozcusu-cadde-yarislarinin-iptal-edilecegini-yalanladi/5097635/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pandemiden dolayı kontrolsüz girişlerin olmayacağı pistler olması gerektiği için böyle bir durum var,

açıkçası iptal olma ihtimali yüksek, yani bu pistlerde yapılma ihtimali çok düşük, çünkü bu pistlerin yarış hafta sonunda kapalı olması imkansız.

Özellikle Monaco ve Azerbaycan antrenman, sıralama ve yarıştan sonra kullanıma hemen açılan pistler.

İnsanlar evlerine gitmek için o yolları kullanmak zorunda, hatta evlerine girmek için.

Açıkçası Abu Dhabi'deki biyosfer sistemi mükemmel olduğundan buna benzer sistemleri kullanmak istiyorlar.

https://tr.motorsport.com/f1/news/ozel-haber-f1i-abu-dhabide-siki-karantina-sartlari-bekliyor/4923239//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 18 Ocak 2021; 14:2:36 >

• FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon!

2020 hatıraları şimdi tamamlandı, Istanbul Park'ta da epeyce fotoğraf çekildim. Güzel sezondu. FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! 

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.