Şimdi Ara

FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
15
Favori
37.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://twitter.com/F1caps/status/1337047890259275783

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wallcroft kullanıcısına yanıt

Kalkışta botttası iyi kapattı yoksa gidiyordu valla

• Pereze yine yazık oldu. 2. Bozulan yeni motor. Adam geçen hafta eski motorla sonunculuktan 1.liği aldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam tırmanışa geçti motor bitti Perez'in. Yine şanssızlık peşini bırakmıyor.

• Yazık oldu Perez'e. İnşallah kariyerini etkilemez bu durum da iyi bir takımda görürüz seneye.
  • FuKaGa F kullanıcısına yanıt
    Aynen. İyi kurtardı yine de. Perez’e de yazık oldu. Müthiş bir sezonu geride bırakmış oldu böylece. Koltuksuz kalırsa gerçekten yazık olacak.

Bende üzüldüm. Ama koltuksuz kalacağını sanmıyorum 1 yarışlık değerlendireceklerini sanmam perezi.

• FuKaGa F kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle RedBull’a geçecektir.

Aynen güzel olur. Seneye güzel bi sezon izlicez bence çekişmeli. Redbull yakalamaya başladı son yarışlarda mercedesi. Ferrariye üzülüyorum ama düzde geçemeyen araba yok Ferrariyi şaşırtıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: Wallcroft

Aynen. İyi kurtardı yine de. Perez’e de yazık oldu. Müthiş bir sezonu geride bırakmış oldu böylece. Koltuksuz kalırsa gerçekten yazık olacak.
    30 saniye evvel nette aynı konuyu araştırıp foruma gireyim dedim ve karşıma bu muhabbet çıktı

Perez'in hakkı Ferrari idi. Net. Ferrari yerinde olsam Sainz yerine Perez'i bağlardım. Çok pişman olacaklar. Bu yarışta da yazık oldu adama bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 13 Aralık 2020; 16:59:47 >
  • 2 tur daha olsa Albon Lewis'i geçiyordu muhtemelen. Ocon'da Stroll'ü. Helal olsun sana Max!

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Bence Ferrari'de pilotajlık bir durum yok. Ferrari direkt olarak kafa yapısını, yönetim tarzına odaklanmalı bir an önce. Binotto ile vs. olacak iş değil kesinlikle. Ben Sainz'in de gayet iyi bir pilot olduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntıları tecrübeli bir isim olmayacak yıllar sonra Ferrari'de. Vettel - Kimi - Alonso'lardan sonra belki de en genç ikili sanırım uzun süre sonra Ferrari takımındaki. Perez'e gelirsek bence RB'de gayet iyi iş çıkaracaktır.

Bu arada sıkıcı bir yarış olsa da vedalar - donutlar vs. güzel anlar izledik. McLaren ise müthiş bir sezon geçirerek sapına kadar hak etti bu 3.lüğü. Son 2 senede bu kadar gelişim gerçekten takdire şayan. Mercedes motoru ile birlikte kafaya oynayabilirler gelecek yıllarda. Max gerçekten güzel yarış çıkardı, gridin en iyi pilotlarından biri olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

• Ferrari’de her şeyin toptan değişmesi lazım. Lastikçi pit elemanlarına kadar ve bunlara günde 10-15 kez lastik değişimi çalıştırılması gerek. Kökten çözüm olmazsa gelecek sezonlar da aynı senaryolar izlenir ve Leclerc’e yazık olur. Sainz tercihi sürpriz oldu kendi adıma, Ricciardo daha doğru olurdu. Perez de olabilirdi tabi zaten eski ferrari akademisi pilotudur. Mclaren’e gitmeden önce potansiyelli bulurdum. Kariyerinde ve yaptığı tercihlerde şanssızlık var.

Alışılmış bir sezon izledik. Pandemi dolayısıyla adımızı yazdırdığımız f1 takvimine umarım kalıcı olarak girebiliriz. İstanbul park Dünyada sayılı pistlerden biridir kesinlikle ve olmaması f1 adına büyük kayıptır. Intercity yönetiminden güzel haberler bekleyeceğiz bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

2 tur daha olsa Albon Lewis'i geçiyordu muhtemelen. Ocon'da Stroll'ü. Helal olsun sana Max!

Ocon son anlarda geçip 9.oldu,yinede yetersiz bana göre.Onun yerine Hulk olsaydı daha çok puan topladı muhtemelen.Seneye kalıcı gibi bu renoyu bı adım geri götürür

• Red Bull umarım Checo'yu duyurur, adam bunu hak etti. Max ile beraber harika ikili olurlar.

• Perez, RedBull'a geçerse Mercedes'i daha çok zorlayan bir ekip izleyebiliriz. Bugün Serhan abininde dediği gibi Albon'un 4. olması Hamilton'a pit yaptırmadı ve bir kaç tur daha olsaydı belki Albon Hamilton'u geçmişti. Albon bu sene boyunca Max'ı hep yalnız bıraktı.

• Hadi inşallah... :)

"Perez, Red Bull'da yarışacak, Albon yedek pilot olacak"

https://tr.motorsport.com/f1/news/perez-red-bullda-yarisacak-albon-yedek-pilot-olacak/4926600/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 14 Aralık 2020; 11:49:52 >
  • sezonun son yarışının en heyecanlı anları yarış sonundaki donut'lar ve vedalar oldu bence.

Artık 4 bir gözle önce Grid'in oluşması için transferleri sonra testleri sonra da nihai takvimle birlikte ilk yarışı bekliyor olacağız.

Şu an için en ciddi grid dedikodusu olan Perez - RB düellosu. Checo'ya sempatisi olan bir F1 tutkunu olarak söylemek isterim ki Umarım Checo RB'ye gitmez.

Max'a Allah gibi tapan, Grid'in en iyisi olduğu rüyasına kapılan Horner ve ekibi için RB; Checo için çokta iyi bir ortam olacağını sanmıyorum. Checo'nun zaten belli bir karakteri var, Takım içinde 2.liği kabul etmiyor. Ocon 2018'de Ocon ile yaşadıkları herkesin aklındadır. 1. pilotken bile takım arkadaşı ile sert rekabretten Kaçınmayan Perez için RB 2. pilotluk Perez'i Checo yapan karakterine ters bir etkide bulunup, Perez'in bir şeylerden ödün vermesi anlamına gelebilir. f1 koltuğu için bir çok fedakarlık yapabilirsiniz ve bunu da bol 0 lı kontratlarla da karşılığını alabilirsiniz ama Meksika'lı birisi için karakter ve onur paradan çok fazlasıdır.

Ayrıca RB'de Daniel'den sonra şunu net bir şekilde kavradı. Max'i şampiyon yaparken 2. pilot Başını önüne eğip sadece aracı geliştiren, süren ve 2.liğe razı bir pilot tercih edecekler. Bu yüzdende Gasly & Albon gibi pilotları tercih etmişti.

RB Max'e; Ferrari'nin Schumi'ye yaptığı politikayı uygulayacak. Nasıl ki Ervine yada Rubens yeri geldiğinde son turda son düzlükte Schumi'ye yol veriyorlardı, RB de mevcut kurallar çerçevesinde izin verildikçe takım emirlerini Max'ten yana verecekler.

Umarım Checo'ya RB'den başka bir teklif gelir

• winwin35 kullanıcısına yanıt

Çok haklısınız ama Perezin geçebileceği 2 takım var şuanda, başka yok diye biliyorum.

Biri Redbull diğeri AlphaTauri, belki de ikisini de teklif edip seçenekleri sunacaklar Pereze artık hangisini kabul ederse.

Ya 2. pilot olmayı kabul edip Redbull da mücadele edecek ve şuan ki duruma göre şampiyonada 3. olma ihtimali ve bol bol podyum var.

Yada B klasman da mücadele edebileceği bir takımda olacak ama Gasly de çok iyi bir pilot bakalım zaman ne gösterecek, hep birlikte göreceğiz.

• Sezon bitti ve kartlar yeniden dağıtılıyor

Alonso,Renault'a geldi ve devamındaki domino etkisi;

Riccardo, Renault'ttan McLaren'a

Sainz, McLaren'dan Ferrari'ye

Vettel, Ferrari'den Racing Point'e

Perez, Racing Point'tten Redbull'a geçti.

Sonuç olarak domino etkisiyle Albon koltuksuz kaldı  

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.