Şimdi Ara

Format Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cok garip bir sorun yaşamaktayım daha önce yoktu son 1 aydır bu sorunu yaşıyorum win7 ve xp dede format atamıyorum xp kurup aynı sorun olucakmı denemedim
    sorunum su win7 kurulu bi 1t WDC WD10EARS green hdd var ama ben bu hdd ye bir türlü format atamıyorum baska makinaya taktım genede sonuc aynı bir türlü dvd den boot etmiyor dvd sorunsuz usb den deneyecem son çara ha bu win7 nin olusturdugu 100mb lık bölümü baska calısan bi makinada silersem boot ediyor ama sonra kurduktan sonra tekrar cd-dvd boot olayı kapanıyor hertürlü şeyi denedim
    makinamın özellikleri

işlemci : amd athlon x3 435
    anakart : gigabyte ga-770ta-ud3
    hdd : 1tb WDC WD10EARS
    ram : 2x2gb drr3 kingston
    ekran kartı : saphire ati radeon 5750 vapor-x 1gb ddr5 dx11
    power suply: gerçek 500w markasını hatırlamıom kasayıda açamadım

• kasayi acip hdd nin kablosunu cikar. dvd rom a win7 cdsini tak. eger kuruluma otomatik girmezse tekrar diskini bagla makinene ve cd surucunun firmware guncellemesine bak.
  • dediklerini denedim kurulum geliyor hdd yi baska makinada da denedim kurulum yapmayı gene aynı sorun ama win7 nin 100mb lık bölümünü silince oluyor kurulum :S
  • Kasayı açmadığınızı söylüyorsunuz, peki hard diski neyle bağlıyorsunuz onu merak ettim...

Aynı markanın caviar black modelini aldım ve sizinkine benzer sorunları yaşadım. Hiç kimseye WD tavsiye etmiyorum bu yüzden... Aynı kapasitede Samsung disk taktım şak diye kurulumu yaptı...
  • kasayı su anda açamıyorum anlamında powerın markasına bakmak icin kasanın kapağını su anda açmadım o anlamda söledim pc de calısıyorum su anda işlerim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLastis -- 26 Haziran 2010; 14:43:09 >
  • bilen yok mu
  • gigabyte anakart tabi anakartin bugun benimde basima geldi. boot menuye f12 ile gir en altlarda boot icin cd surucusunu goreceksin onu sec...
  • denedim dediğinide sonuc gene aynı :)
  • Valla bende o sekilde cozume ulastim. direk cd-rom boot seklinde degilde iste benimkisi lg 22sn modeldi sanirim onu sectim en asagilarda boot dvd si oldugundan direk gordu... yani cd-rom u secmeyeceksin cihaz ismide cikiyor olabilir
  • denendi :S
  • boşuna tüm forumlarda sistem kurmak için 500gb'nin üstünde hdd almayın diye bas bas bağırmıyorum.. özellikle 1TB ve 1,5TB'lere.. sonra millet çıkıyor nesi var 1TBlik hdd'in.. al işte böyle sorunlar oluyor.. bios'dan dvdrom dan boot açık olduğu halde boot etmiyor.. arkadaşımın birisi bu sorunu çözmüştü ona sorarım.. eğer hatırlarsa mutlaka cevap yazarım buraya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

boşuna tüm forumlarda sistem kurmak için 500gb'nin üstünde hdd almayın diye bas bas bağırmıyorum.. özellikle 1TB ve 1,5TB'lere.. sonra millet çıkıyor nesi var 1TBlik hdd'in.. al işte böyle sorunlar oluyor.. bios'dan dvdrom dan boot açık olduğu halde boot etmiyor.. arkadaşımın birisi bu sorunu çözmüştü ona sorarım.. eğer hatırlarsa mutlaka cevap yazarım buraya..

peki bendeki hdd 80 gb idi. bende neden boot etmedi dvd-rom bunu aciklar misin hocam?
    alastis seninde surucu sata mi ide mi?
  • sata
  • gigabyte in beyaz olan portlarina takmayi dene. bende beyazlarda. ondan sonra f12 ile acilan boot menude gorunmeye baslayacaktir.
  •  Format Sorunsalı

hangi beyazlara takıyım :)http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=89000&ad=GiGABYTE-GA-770TA-UD3-AMD770-DDR3-Anakartlar anakartımda bu
    dvd yazıcıda buhttp://forum.thgtr.com/cddvd_yazici_okuyucu/lg_gh22ns40_dvd_yazici_28053.0.html sata oda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLastis -- 28 Haziran 2010; 12:16:10 >

• evet senin beyaz portlar sata III portlari. bende gigabyte sataII portlari olarak geciyorlar. peki biosta yada ahci mod goruntulerinde dvd-rw yi gorebiliyor musun ?
  • power'ından zayıp güç gelmeyebilir, data kablon bozuk olabilir.. bi arkadaşımın çözüm önerisini size aktarayım;
    bilgisayarı kayap ve hdd'ın data kablosunu çıkart ama sata yani elektrik verdiği kablo takılı olsun.. bilgisayarı aç ve direkt biosa gir, 20sn kadar beklebiyosdan ve bilgisayarı tekrar kapat.. ardından data kablosunu da tak tekrar sorun çözülecektir..
    1TB7'lik hdd'ler yapısı itibariyle çok büyük olduğundan fazla güce ihtiyaç duyarlar dandik bir psu'da sorunlar çıkarabilmektedir.. şu da kesin ki sadece tek 100 kişiden 10'unda 300-500TL lik psu bile olmadığı..
    80 gb liğe gelince sizin data kablonuzda bi sorun vardır, satada da olabilir..
  • Hocam gigabyte anakart kullanmadiginiz icin bunu soyluyosunuz. en ufak bir problem yok cihazda. cihaz farkli algiliyor portlarini sizin standart anakartlariniz gibi degil.
    bende 600w psu var cooler master marka. gene de boot etmedi. sizin soylediklerinizle 1 gram yakindan uzaktan alakasi yok.
    anakart cd-romlari ahci portlarda algiladigi icin boot sekmesinde cd-rom da yapsaniz gorunmuyor. adam zaten hdd olmadigi zaman rahatca windows kura girebildigini soylemis cunku boot edecek cihaz bulamadiginda anakart alternatif bootlari arar...
    quickboot menusu acildiginda bende en yukarida cd-rom secenegi dururken en altta hlds ....... ve asus 16.... modelleri duruyor. yani cihazlari cd-rom secenegine eklemiyor. tek sorun bu.
  • psu yetiyor data kablolarını değiştirdim denedim 550 gerçek power
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.