Şimdi Ara

Format sonrası klavye ışığı sönmüyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün Sony Vaio laptopuma temiz kurulum yaptım, Windows 8.1.

Tüm driverları siteden yükledim ama daha önce VAIO Control Center 'dan klavye fon ışığı ayarlayabiliyorduk şuanda control center'da o özellik yok, format atmadan önce vardı.

Kısacası format sonrası Control Center programını indirdim, klavye fon ışığı ayarı yok.

Her tuşa bastığımda ışık yanıyor, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

• Yokmu bilen veya yardım edebilecek kimse arkadaşlar ? :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scrite

Merhaba,

Dün Sony Vaio laptopuma temiz kurulum yaptım, Windows 8.1.

Tüm driverları siteden yükledim ama daha önce VAIO Control Center 'dan klavye fon ışığı ayarlayabiliyorduk şuanda control center'da o özellik yok, format atmadan önce vardı.

Kısacası format sonrası Control Center programını indirdim, klavye fon ışığı ayarı yok.

Her tuşa bastığımda ışık yanıyor, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

Selam sony shared library yukle vede SFEP driverini yukler misin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de sony vaio vpcf22s1e model laptop var. kendi içinde win 7 home premium vardı. ben de win 8.1 kurdum. ve de ssd takmıştım. ama şimdi driverlar yüzünden pc home premium daki gibi özellikleri çalışmıyor. sony nin kendi sitesinde yaklaşık 100 adet driver mevcut bir kısmı uninstall bir kısmı birbiriyle aynı. eleme yaptım 40-50 driver a düştü. bazı driverları sıra ile yüklemek lazımmış onu da yaptım. ama hala arkadaşın dediği gibi control center adam akıllı çalışmıyor. Fn tuşları çalışmıyor.

Sony vaio u aradım adamlar zerre anlamıyor ya da anlayanlar bana denk gelmiyor. adamlar yaşadığınız şehirdeki sony teknik servise gidin dedi onlarda win 7 home premium kurabiliriz dediler.

Vel hasılı kelam :D pcyi win 8.1 düz kullanıyorum. elbet bilen bi Allah'ın kulu çıkar herhalde
  • Olay Sony'nin yeni driverları yazmaya üşenmesinden (ya da belki de millet gitsin yeni notebook alsın düşüncesinden de diyebiliriz...) kaynaklı. İşlerine gelmiyor ya da dediğim gibi milleti yeni alım yapmaya zorluyorlar. Microsoft'da aynı kafada olduğu için windows 7 için yeni driverla uğraşmıyor ve zaten biliyorsunuz Win 7 ye de desteği kesti. Amaç düşük olan Win 8 satışlarını arttırmak tabii ki...
    Eh bu durumda üzülerek söylüyorum Windows 7 ye dönmekten başka çareniz yokmuş gibi gözüküyor.
    İkincşi bir yol ise Sony global'e ingiklize mesaj atmak... İnanın buradaki servislere başvurmaktan daha hızlı cevap alasınız.

Saygılar..
    www.indirimkenti.com

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Hocam net framework yükleyip dener misin bi?
  • hocam deneyemem ssd yi garantiye gönderdim. Gelsin güzel bi win 8.1 bulup kurayım. yalnız anlamadığım önce net framework ları kurup sonra driverları mı kuracam. Bi de hangi driverları kuracam bi ton driver var. :D ayrıca win7 için olan driver win 8 için yok böyle bir sorun da var. Bu konuda tam çözüm sunan arkadaşa hesabına 20 tl bile yatırırım ama tam çözüm :D
     Format sonrası klavye ışığı sönmüyor ? Format sonrası klavye ışığı sönmüyor ? Format sonrası klavye ışığı sönmüyor ? Format sonrası klavye ışığı sönmüyor ? Format sonrası klavye ışığı sönmüyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaazto28 -- 7 Ocak 2015; 18:35:32 >

• sen şu vaio control center ı bul ben senin hesabına 2000 dolar yatırırım.
    net
  • kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Önce net framework kur sonra driverlarını kurmaya başla. win7 için olan driverları ben şu an win8.1 de kullanıyorum çalışır sıkıntı olmaz
    Kuracağın driverlar: Ekran kartı, ses, touchpad driverı varsa onu kurarsın, birde klavye için vardır onu kur yeter.
    Edit: Hocam wireless, bluetooth vs çalışmazsa kur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extravgnza -- 7 Ocak 2015; 20:42:38 >
  • http://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-dwnl/prd-comp/sodfep_00224384_0042_5585

ben bunu kurdum ama control center de bazı şeyler aktif oldu fakat diğerleri çalışmıyor. çünkü bundan önce sadece ekran kartı driverı kurdum diğerlerini kurmadım. zaten şimdilik geçici olarak kullanıyorum.

bi deneyin düzelirsse cevap yazın.

ayrıca napoliten model numarayı ver bi bakayım. benim control center var ama tam çalışmıyordu.
  • ben senin yazdığın her şeyi kullandım
    yüklemediğim sürücü kalmadı
    tam anlamıyla bütün özellikleri çalışan driver yok
    olsa çoktan bulurdum

driver ı bekleyeceğiz
    boşuna başka şeyler yükleyip pc nizin ayarını değiştirmeyin

8.1 uyumlu driver yok arkadaşlar (sony vaio için konuşuyorum)

ben de geçici olarak kullandım bi siteden indirmiştim
    ama çok yavaştı

driver zaten olmuş olsa google arama sonuçlarında ilk sıralarda çoktan bulurdum
    sony de problem diğerlerini bilmem

zaten 8 hiç hoşuma gitmedi açıkçası
    7 kraldı
    yeni çıkan işletim sistemini hemen güncellememek lazım
    beklemek lazım biraz
    windows 10 çıkarda en az 5 ay sonra kurarım artık

zaten bütün mesele touchpad ve klavye ışığı
    değilse çok da lazım bi driver değil
    beklerim çıkarsa yüklerim artık

Ya bu arada catalyst omega sürücüsü çıkmış
    http://forum.donanimhaber.com/m_71339522/mpage_31/f_//tm.htm#101313293
    buraya yazdım

bunu sony ye yükleyemez miyim?
    aygıt yöneticisinden güncelle deyince en son 2013 sürücüsünü yükledi
    Bu uyumlu olsa bunu bulması lazımdı değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 8 Ocak 2015; 9:52:04 >

• win 7 kasıyor randımanlı çalışmıyor. nasıl xp ile win 7 arasında uçurum varsa aynen 8.1 ile 7 arasında o uçurumun %60 ı var. ssd li win 8.1. pc im 9 sn de açılıyor 4 sn de kapanıyor.
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    6 yıllık yorumuna bir teşekkür etmek istedim dostum.

Dediğin gibi Shared Library yükledim sorun düzeldi. Bendeki sorunda tam tersi, windows 7'de klavyenin ışığı yanmıyordu bir türlü, dediğin driverı yükleyince düzeldi.
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Rica ederim dostum,evet 6 yıl geçmiş ama yararlı olabildiysek ne mutlu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.