Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (542. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni 3008 kampanyası ile aracı değiştireceğim. 10 mayıs gibi allure teslim edilecek.
    5.5 yıl son derece iyi geçti açıkçası. Ama zamanı gelmişti.
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin. Kugayı sattınız mı takasa mı verdiniz?
    Birde 3008 kampanyası detayı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin. Kugayı sattınız mı takasa mı verdiniz?
    Birde 3008 kampanyası detayı nedir?
    Takas 130k.
    Uğraşamadım pandemi zamanında. 135'e falan giderdi aslında.

213'e navili deri parçalı koltukla allure olarak alacağım 10'u gibi.
  • Herkese selamlar. Aracım 2016 model benzinli otomatik

1. Bu covid nedenli aracı yaklaşık 1.5 aydır kullanmıyordum. Geçen kullanmak istedim akü bitmiş gibi davrandı. Kumandasına basıyorum hiç algılamıyor. Kumandanın pili bitti herhalde dedim. Daha sonra kumandasından anahtarı çıkardım. Kapıyı açınca tekrar her şeyi çalışmaya başladı. Sebebi ne olabilir?

2. Yine 1.5 ay önce bir sıkıntısı yok iken şu an fren tutarken içerden abs sesi inanılmaz gürültülü geliyor. Direkt tak tak tak tak sesi geliyor.

3. Araç 2016 model sanıyorum bu sefer ağır bakıma girecek. Neye dikkat etmeliyim? Aracı alınca nelere ve nerelere bakmalıyım? Ve tahmini kaç tl öpücük gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuk_Ekmek -- 4 Mayıs 2020; 2:38:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucuk_Ekmek

Herkese selamlar. Aracım 2016 model benzinli otomatik

1. Bu covid nedenli aracı yaklaşık 1.5 aydır kullanmıyordum. Geçen kullanmak istedim akü bitmiş gibi davrandı. Kumandasına basıyorum hiç algılamıyor. Kumandanın pili bitti herhalde dedim. Daha sonra kumandasından anahtarı çıkardım. Kapıyı açınca tekrar her şeyi çalışmaya başladı. Sebebi ne olabilir?

2. Yine 1.5 ay önce bir sıkıntısı yok iken şu an fren tutarken içerden abs sesi inanılmaz gürültülü geliyor. Direkt tak tak tak tak sesi geliyor.

3. Araç 2016 model sanıyorum bu sefer ağır bakıma girecek. Neye dikkat etmeliyim? Aracı alınca nelere ve nerelere bakmalıyım? Ve tahmini kaç tl öpücük gelir?
    Merhaba. Sorularınıza sırasıyla cevap vereyim;
    1) Uzun süre kullanmadığınız için kendini korumaya almıştır.
    2) Fren diskleri veya hidrolik hareketsizlikten farklı hissettiriyor olabilir (bir süre kullandıktan sonra geçecektir)
    3) Tüm bakımları Ford yetkili servislerinde yaptırıyorum. Telefonlar servisleri arayıp fiyat alın. Hatta kendiniz yedek parçaları satın alıp yetkili serviste yaptırmayı deneyin (son bakımımı bu şekilde yaptırdım)

• quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilist

2) Fren diskleri veya hidrolik hareketsizlikten farklı hissettiriyor olabilir (bir süre kullandıktan sonra geçecektir)
    3) Tüm bakımları Ford yetkili servislerinde yaptırıyorum. Telefonlar servisleri arayıp fiyat alın. Hatta kendiniz yedek parçaları satın alıp yetkili serviste yaptırmayı deneyin (son bakımımı bu şekilde yaptırdım)

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim cevabınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilist

Alıntıları Göster
    Merhaba,

3.maddede ki olayı servise kabul ettirebildiğinize şaşırdım. Bu çok imkansıza yakın bir durum. Hangi ilde siniz? İstanbul ise hangi servis :)

• quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Merhaba,

3.maddede ki olayı servise kabul ettirebildiğinize şaşırdım. Bu çok imkansıza yakın bir durum. Hangi ilde siniz? İstanbul ise hangi servis :)

Alıntıları Göster
    Merhaba. Evet İstanbul'dayım. Orijinal parçaları Oto Cem (Mehmet Samur)dan alıyorsunuz ve onun yönlendirmesiyle Ford-Gaziantepli Kardeşler Yenibosna servisinde (sabahtan giderseniz) neredeyse hiç beklemeden ve hızlıca işlemleri yaptırıp çıkıyorsunuz.
  • Aracım satılıktır arkadaşlarhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ford-tekno-paketli-kuga-818971456/detay 2013 Model 1.6 Ecoboost Selective 55.000km de ilk sahibiyim.
  • Avante A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim oldukça aydınlatıcı ve açıklayıcı olmuş mesajınız. İstanbul'da yaka değiştirmeden işe giden ve az km yapan bizim gibi bir aile için benzin manuel Kuga oldukça mantıklı imiş onu anladım. Peugeot 2008 Allure Dynamic/Gt-Line larda gözüm var ama sadece gözüm var bunca vergi yüküyle 250 bin liraya dayandı o da. Manuel Kuga'yı sayenizde daha bir radarıma aldım. Çok çok teşekkür ederim. Aracınızı satmayı düşünürseniz bana da haber verirseniz sevinirim. :) Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nejoz

Arkadaşlar bu hafta aracimin motor suyu kabı çatladı bende tamamen sans eseri bu durumu farkedip hemen yetkili servise başvurdum, ve o bölmenin yenisi takıldı ,eğer farketmeseydim tüm motor gidebilirdi ,sizler de bakmayi ihmal etmeyin,kronik problem olabilir...
    merhabalar arkadaşlar

bu sebepten dolayı motor yakmış, servise çekiciyle götürülerek tüm değişim işlemleri serviste yapılıp, motoru sıfırlanmış bir aracı siz olsanız alır mıydınız ? 2013, 1.6, selective, tekno paket, km 40.000'de motor sıfırlanmış.

bu durum ileride bir sıkıntı çıkarır mı ? motorun haricinde zarar görmüş ve sorun çıkarabilecek yerler olabilir mi sizce ? bu arada araç 20-25.000 kilometredir bu şekilde kullanılıyormuş, sorun yokmuş.

teşekkürler.
  • Sheythan... S kullanıcısına yanıt
    motor yenilendiyse alınır. Bu arada ben aracımı satmış bulunmaktayım tüm kugacı arkadaşlarıma selam olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejoz -- 15 Mayıs 2020; 23:0:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nejoz

motor yenilendiyse alınır. Bu arada ben aracımı satmış bulunmaktayım tüm kugacı arkadaşlarıma selam olsun.
    cevabınız için teşekkürler. hayırlı olsun size de. bakıyorum ama sanırım 1.5 motor tercih edeceğim gibi gözüküyor. bakalım artık.
  • Forumdaki tüm arkadaşlara iyi akşamlar ve iyi bayramlar. Ben de aranıza 2016 1.5 ecoboost otomatik spor paket ile katıldım. Forumda ki yorumlar bu aracı almamda çok etkili oldu, yorumları paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Buda benim aslan;
     .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.
  • Bu arada aracıma alır almaz ön tampon altına bıyık, arka tampon koruma ve yanlara özel koruma barları yaptırdım. YAsaklar kalkınca aracın detaylı fotoğraflarını çekip sizler ile paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhan-08

Forumdaki tüm arkadaşlara iyi akşamlar ve iyi bayramlar. Ben de aranıza 2016 1.5 ecoboost otomatik spor paket ile katıldım. Forumda ki yorumlar bu aracı almamda çok etkili oldu, yorumları paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Buda benim aslan;
     .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.
    hocam hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Sakıncası yoksa araç kilometre ve diğer özelliklerini ve kaça aldığınızı paylaşabilir misiniz. Ben de bir araç alma arefesindeyim, fikir verecektir.

teşekkürler.

• Sheythan... S kullanıcısına yanıt
    Aracım 53.000 km de. Ufak bir kazadan dolayı 26 bin hasar kaydı vardı ( malüm ford serviste orjinal prça fiyatları ve kasko durumu) ama ben kontrol ettirdim herhangi bir sıkıntısı yok. Bana 150 bin TL ye mal oldu. Sizin için de hayırlısı olsun.
  • Merhabalar herkese, tavan üstü bisiklet taşıma aparatı kullanan var mı? Sunroof problem yaratıyor mu?
  • Bu arada 2020 Kuga ön satış başlamış ancak araç SUV dan çok HB arabaya benzemiş gibi geldi.4x4 sadece 2.5lt motor seçeneğinde var fiyatı 782K
  • batak12 kullanıcısına yanıt
    Tavan üstü portbagaj kullanıyorum bir sorun yaşamadım. .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.
  • 
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.