Şimdi Ara

Ford Granada v6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski model bir ford granada almayı düşünüyorum. Mk1 kasası v6 motor olanlardan. Consul de olabilir. Bu arabaları iyi bilen , teknik özelliklerini , sorunlarını açıklayabilirse memnun olurum. Yakıt benim için pek sorun değil, 15lt civarı yakıyor galiba. Hobi olarak araba ile ilgilenip ufak modifikasyonlar yapmayı düşünüyorum. Bilgileriniz düşünceleriniz neler
     Ford Granada v6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arquebusier -- 13 Ağustos 2014; 17:25:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bir ara bende ayni aracin sari renklisini bulmustum.sahibi yillarca yatirmis ici disi gayet temiz bir aracti.sahibini bulacagim arayacagim derken arac uctu gitti.2.3 v6 idi yanlis hatirlamiyorsam.simdi hedefim tek kapili bulup nufsuma gecirmek.sanayide samimi cevreniz yoksa caninizdan bezdirir bu tur araclar.parca,usta hepsi ayri dert.cogu usta bulasmak istemiyor arac toplamaya.yaparim diyeninde artik insafina kalmissiniz.arac toplamanin keyif isi oldugunu bizden cok daha iyi bildikleri icin,iscilik maliyetide ona gore artiyor.

• Gayet güzel araçtır. Bende de 73 balta burun taunus vardı. Kaporta dışında parça çok rahat bulunuyor. Parca fiyatları öyle denildiği gibi pahali değil. Bulabilir iseniz consul modeline bakın göstergeleri tam bir sanat eseridir. Ustalar uğraşmak istemiyor konusuna gelirsek çoğu usta kabul ediyor bu tür araçları . Tek sorun motor ile ilgili bir sorunda v motor olduğu için biraz ugrastirici

• Peki alacak olsam hangi fiyata alabilirim? Sıfırdan toplamak çok sıkıntılı olur, motoru sağlam olsun yeter. Kaporta sorun değil.

• Bizde 1974 consul L(bal rengi) var almanyadan getirme fabrikadan çıktığından beri bizdedir granadayla pek farkı yoktur ufak tefek şeyler
    Yol tutuşu filan güzeldir konforludur hidrolik direksiyon yoktur(biz sonradan kendimiz yaptık) 4 ileri manuel vitestir hepsi(sadece ingiliz versiyonları otomatiktir onlarda 3.0 v6'tır) gayet güzel yakıt yakar eski sistem olduğundan bizdeki 1.7 v4 motor şehir içi 60-70 kuruş yakıyor çok arıza çıkarabilir sonuçta eski araç eğer bu işlerden pek anlamıyorsanız bulaşmayın derim çok paranız gidebilir kendimiz evin altında garajda tamir ediyoruz herşeyini zaten garajda yatar sadece hafta sonları çıkar dışarı.
    ama gerçekten güzel geniş bir araçtır temizi bulursan tamir işlerindende biraz anlıyorsan alınabilir inş yardımcı olmuşumdur başka sorularına yardımcı olurum
  • arquebusier kullanıcısına yanıt
    Hocam Kaporta sorun bence . Çürümüş yerleri komple söküp saç boya hem ugrastirici hem baya masraflı bir iş . Temiz bir consul veya Granadayi 8 -9 dan aşağı zor bulursunuz.

• Açıkçası tamirden anlamıyorum, ama bunu 2. araba olarak alıp yavaş yavaş uğraşarak, hobi olsun diye kullanırım. Sanayide para dökme niyetim yok, kendi başıma garajda tamir yaparım heralde. araba eski olduğundan elektronik değil mekanik ağırlıkli o yuzden kendim ugrasabilirim galiba. Yanlış mı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: arquebusier

Açıkçası tamirden anlamıyorum, ama bunu 2. araba olarak alıp yavaş yavaş uğraşarak, hobi olsun diye kullanırım. Sanayide para dökme niyetim yok, kendi başıma garajda tamir yaparım heralde. araba eski olduğundan elektronik değil mekanik ağırlıkli o yuzden kendim ugrasabilirim galiba. Yanlış mı düşünüyorum

Hocam tamir işlerinden anlıyorsanız bu işe kalkın diyim birde kaporta işi var bu araçlarda iyi düşünün bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.