Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Ford Fiesta ST200, 200 hp güç ile geliyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Ford Fiesta ST200, 200 hp güç ile geliyor!

Yeni Ford Fiesta ST200, Cenevre Otomobil Fuarı öncesi görücüye çıktı. Ford’un tanıttığı bu otomobil, ülkemizde bayağı tutulacak gibi.

“Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Fiesta” sloganı ile üretilen model, 1.6 litre hacminde dört silindirli EcoBoost motora sahip. Bu motor, ihtiyaç duyulduğu anda 200 hp güç ve 213 lb-ft tork üretebiliyor. Kullanılan bu motor sayesinde 0’dan 100 km/s hıza sadece 6,7 saniyede çıkan otomobilin maksimum hızı 230 km/s olarak belirtilmiş.

Teknik bilgiler şöyle bir kenara dursun, otomobilin Fırtına Grisi gövde rengi, 17 inç mat siyah alaşım jantlarının arasından göz kırpan kırmızı renkli fren kaliperleri, otomobilin hırçın karakterini bir adım daha öteye götürmüş. İç mekanda ise Recaro marka sport koltuklar, aydınlatmalı kapı eşikleri, yine otomobilin gövde rengi ile uyumlu dikişler ve gümüş rengi kaplamalar oldukça göz doldurucu.

Ford Avrupa Ürün Geliştirme Genel Başkanı Joe Bakaj, “Yeni Fiesta ST, sahipleri ve bu otomobili eleştirenler tarafından sevilecek bir otomobil. ST200, özel sürücülerin kullandığı özel otomobilleri, yeni bir güç ve performans seviyesine taşıyor.” dedi. Ayrıca Bakaj, bu otomobilin, önümüzdeki yıllarda adeta bir klasiğe dönüşeceğinin de altını çizdi.

Ford Fiesta ST200, önümüzdeki Haziran ayı üretim bandına çıkacak ve çok kısa bir süre sonra, bayi ve galerilerdeki yerini alacak. Sizce bu otomobil, Türkiye pazarında yer edinebilir mi? Görüşlerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Kaynak:http://www.otomobilimbenim.com/otomobil-haberleri/ford-fiesta-st200-200-hp-guc-ile-geliyor.html

• uçar bu araç fakat aklıma takılan bir husus var

polo gti, leon cupra 0-100 değerleri 6.8 6.9 falan fakat bu 1.6 200 olmasına rağmen 6.9'da kalmış 6 falan beklerdim yinede güzel araba
  • Fiesta yıllardır bilmem kaç hp ile geliyor bize ama hiç göremedik nedense :)

Yok rs, yok st falan fişman sürekli haberlerde ama satıldığını hiç göremedim. Umarım bu defa gelir. Cücük araba güçlü olsa da tercih sebebim olmaz ama farklılık iyidir.
  • Yeni otoban faresi bu galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B segmenti performanslı araçlar bana uçan teneke gibi geliyor. Fiesta yerine aynı motorla focus un gelmesini tercih ederim.
  • İbiza Cupra demek istedin heralde hocam. Leon Cupra o araçlardan 3 tane eder ve 0-100'ü 5.6 saniye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tork ve hacim faktörü. Seat da 320 tork var.

Sanıyorum ibiza cupra demek istediniz. Leon Cupra 290 beygir ve 5.7 saniye 0-100'ü.

Ayrıca bundan önceki modelinde beygir olarak hot hatch sınıfının en zayıfıydı. Ancak Top Gear Richard Hammond sürdüğüm en iyi hot hatch dedi bu araç için. Kesinlikle hot hatch gibi hissettiriyor, sürüş dinamikleri harika vs. gibi şeyler söyledi. Ki belirteyim karşılaştırmada tam bir pist arabası olan Renault clio 200 de vardı.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 29 Şubat 2016; 15:57:55 >
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Hocam focusta 2.3 ecoboost var. Aracı her süren aşık oluyor. Videolarını açın izleyin ford focus rs'in, doyamazsınız.

Ama tr 'ye gelmez gelemez 2.3 litrelik bir araç orası ayrı.

Saygılar.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Çok güzel gerçekten. Focus u zaten başka severim.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Focus RS 5-6 tane geldi. Plaka işlemleri yapılıyor.
    Biri ismi söylenmeyen bir müşterinin diğerleri otosan bayiilerinin kendi araçları .
    Otosan ve Ford bir atılım yapma peşinde avrupada imaj yükseltme ve premiumlaşma çabası içindeler.
    Mustangi getirdiler, şimdi EDGE getiriyorlar Vignale serisi yolda. BUnlar daha lüks daha pahalı araçlar bunların servisi de özel olacak. Şu an 3 adet premium bayii var. RS ler de bunlarda olacak.

Konuya gelirsek insanın Forda sorası geliyor. Arkadaşım niye Fiesta ST yi kafadan 200 bg ile çıkarmadın. Onu 180 ile çıkaracağına direk 200 ile çıkaraydın ya...

Bu arada zaten stage I ile fiesta STyi 270 bg yapıyorlar. 200 hala komik kalıyor.
  • x-rayted kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunda bir bilginiz var mı ?

Focus RS için soruyorum . Bence mercedes c serisini felan geçer fiyatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

ser verip sır vermiyorlar. Daha bu hafta sonu bir bayii yöneticisi ile konuştum. Bize geliyor bir tane dedi ama fiyat vermedi.
    220 binin altında olur mu dedik. Yok daha neler Focus RS alıyorsunuz beyefendi sınırlı üretim kapanın elinde kalacak dedi
    Benim tahminim 250-260 bin civarı olacaktır. Malum %145 ÖTV , %18 KDV ile 1 alıp , aşağı yukarı 3 ödüyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

ser verip sır vermiyorlar. Daha bu hafta sonu bir bayii yöneticisi ile konuştum. Bize geliyor bir tane dedi ama fiyat vermedi.
    220 binin altında olur mu dedik. Yok daha neler Focus RS alıyorsunuz beyefendi sınırlı üretim kapanın elinde kalacak dedi
    Benim tahminim 250-260 bin civarı olacaktır. Malum %145 ÖTV , %18 KDV ile 1 alıp , aşağı yukarı 3 ödüyorsun

Evet hocam bende onu bildiğim için hiç gelmez diye düşünüyordum.

Ancak araca yeni mitsubishi evo diyorlar. (Top gear website review)

Özellikle launch control modu nissan gtr kadar iyi deniyor. Jeremy'nin yeni programı başlasa da incelese artık. O neler söyler en çok onu merak ediyorum.

Ama bunların tümüne rağmen 260 bin çok para . Ne yazıkki öyle. E kasa mercedes alınabiliyor o paraya. Ben bu sebepten çok geleceğini zannetmiyorum. Arada özel sipariş ile felan belki.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 29 Şubat 2016; 17:41:15 >

• motor fena, c sınıfı arabaya da koysan sağlam yürütür
  • 208 gti yıllardır var zaten 1.6 208hp
  • Tr ye gelmez ama tam anlamıyla şaka makinesi, nice sol şerit sahibi olduğunu sanan araçlardan gözyaşı getirir
  • Şu an bu sınıfta hala en hızlısı 208 gti 6,5 saniye ile. Ayrıca 208 hp ve 300nm ile çok güçlü bir araç. Fakat kullanım anlamında çok donuk olduğu şikayeti alıyor. Eminim fiesta st'nin sürüş keyif çok daha yüksek ve net olacaktır ona göre.
  • Polo r alternatifi,güzel araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

208 gti yıllardır var zaten 1.6 208hp

208 gti guzel araba. Bayi 65 e falan biraksa alinir.

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt

Dizelini alsan o fiyatı aşar. Corsa polo 80bine çikabiliyor diyolla.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.