Şimdi Ara

Ford Fiesta, Citroen C4 ve Kia Rio Arasında Tercih Acil!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yıl bitmeden bir araç sahibi olmak istiyorum.Şu an için aklıma yatan 3 araç var;

Ford Fiesta 1.4 tdci titanium x,
    70 hp, 160 nm, 5R
    yakıt tüketimi: ş.içi:4.8 ş.dışı:3.6 ort:4.1
    liste fiyatı:39.575 TL + 1.305 TL(x paket)
    bayi fiyatı:38.600 TL (6 aralıkta zam varmış)

http://www.ford.com.tr/otomobiller/fiesta/fiyat-listesi
    http://www.ford.com.tr/otomobiller/fiesta/teknik-ozellikler

Citroen C4 1.6 hdi attraction,
    92 hp, 230 nm, 5R
    yakıt tüketimi: ş.içi:5.2 ş.dışı:3.6 ort:4.2
    liste fiyatı:45.920 TL
    bayi fiyatı:bilinmiyor

http://www.citroen.com.tr/Resources/Content/TR/Tarifs/binek.pdf
    http://www.citroen.com.tr/Resources/Content//TR/Brochures/YENI-C4/C4tekniktablo.pdf

Kia Rio 1.4 crdi fancy.
    90 hp, 220 nm, 6R
    yakıt tüketimi: ş.içi:5 ş.dışı:3.8 ort:4.3
    liste fiyatı:41.750 TL
    bayi fiyatı:40.750 TL

http://kia.com.tr/fiyat-listeleri/binek-araclar-fiyat-listesi.php
    http://kia.com.tr/foy-ve-brosurler/kia-yeni-rio-arac-foyu.pdf

fiyat olarak fiesta, donanım olarak rio, tasarım olarak c4 bir adım önde gibi.
    %80 şehir içi %20 şehir dışı olarak kullanılacaktır.
    eksi olarak;
    fiesta için bordo iç renk, 70 hp ve artık modelin eskimiş olması
    c4 için arka kısmı görünüş olarak beğenmemem, fiyatına göre donanım olarak eksik olması
    rio için Türkiye'de aracın tutulup tutulmayacağı ve ikinci el sorunu gözüme çarpanlar.

bu araçlar içersinde tüm kriterler göz önünde bulundurularak sizin tercihiniz ne olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaygen -- 5 Aralık 2011; 4:01:01 >

• Eşek, zebra ve at karşılaştırmışsın. Ben at al diyorum.
  • Citroende 1500-2000 tl arası bir indirim almanız olası. eğer attraction liste fiyatını gözden çıkarabiliyorsanız C4 confort bakın derim, arada 1500tl fark var. Attractiona göre birçok artısı var ve bayi indirimiyle beraber attraction modelin liste fiyatına alabilirsiniz

Karşılaştırmadaki diğer araçlar da çok güzel araçlar, ben eğer donanımı birinci önceliğim olarak belirlesem sınıf farkını gözardı edip Fiesta'ya da bakardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Eşek, zebra ve at karşılaştırmışsın. Ben at al diyorum.

sırayla mı yazıdınız hocam?yani at rio mu oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

Citroende 1500-2000 tl arası bir indirim almanız olası. eğer attraction liste fiyatını gözden çıkarabiliyorsanız C4 confort bakın derim, arada 1500tl fark var. Attractiona göre birçok artısı var ve bayi indirimiyle beraber attraction modelin liste fiyatına alabilirsiniz

Karşılaştırmadaki diğer araçlar da çok güzel araçlar, ben eğer donanımı birinci önceliğim olarak belirlesem sınıf farkını gözardı edip Fiesta'ya da bakardım

pazar günü açık olmadığından citroen bayisinden fiyat alamadım, donanım olarak rio daha üstün fiestadan çünkü fiestada olmayan güvenlik donanımlar rio standart olarak sunuyor, fiesta ise güvenlik paketi adı altında parayla satıyor.

• Yeni C3 ü inceledim 207 ile bukadar fazla benzer olması bu araçtan soğutmuştu beni.. Genel anlamdada beğendiğim bir araç değil zaten ne İşçiliği ne malzeme kalitesi ne dizaynı..

Ben olsam bu araçlar içinden Fiestayı alır çıkardım ancak Rio aklımda kalırdı.. Yeni Rio gerçekten güzel bir araç arka dizaynını saymazsak..Hatta aracın içine ilk bindiğimde bu araba C sınıfımı ya demiştim.. Yanında duran Cerato dan çok daha kaliteli bir iç mekana sahipti neredeyse Ceed'e yakın bir araç yapmışlar.

Tabi ne olursa olsun Kia,Hyunda gibi markalar yeni yeni oturmaya başlıyor.. Ben 0 dizel bir araç alıcak olsam maceraya giripde 40.000 Tl rio ya veremem açıkcası gözüm yemez..

Ben Fiesta alın diyorum.. Kolay gelsin.
  • alabilirsen tabiki c4.tartışılacak bir durum yok gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Yeni C3 ü inceledim 207 ile bukadar fazla benzer olması bu araçtan soğutmuştu beni.. Genel anlamdada beğendiğim bir araç değil zaten ne İşçiliği ne malzeme kalitesi ne dizaynı..

Ben olsam bu araçlar içinden Fiestayı alır çıkardım ancak Rio aklımda kalırdı.. Yeni Rio gerçekten güzel bir araç arka dizaynını saymazsak..Hatta aracın içine ilk bindiğimde bu araba C sınıfımı ya demiştim.. Yanında duran Cerato dan çok daha kaliteli bir iç mekana sahipti neredeyse Ceed'e yakın bir araç yapmışlar.

Tabi ne olursa olsun Kia,Hyunda gibi markalar yeni yeni oturmaya başlıyor.. Ben 0 dizel bir araç alıcak olsam maceraya giripde 40.000 Tl rio ya veremem açıkcası gözüm yemez..

Ben Fiesta alın diyorum.. Kolay gelsin.

teşekkürler değerli cevabınız için.fiesta biraz eskidi gibi geliyor birde 70 beygir gücünde 160 nm tork üretmesi beni endişelendiriyor.ayrıca kalkışlarda istop etme gibi sorunlar da paylaşılınca forumda korktum biraz.tek başıma kullandığım zamanlar sıkıntı olmaz belki ama 5 kişi bagaj dolu uzun yolda ne olur bilemiyorum.birde boyum uzun olduğu için(1.85) rio daha rahat ettirecek gibi geliyor.hyundai pazar lideri bile olduğu modeller var kia da 3-5 sene sonra olabilir, çoğu modeli güzel tasarımlı.en azından 5 sene kullanacağım bir araç olduğu için ikinci el piyasasını pek kafama takmıyorum.

• yeni aveo yu da incelemenizi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ax

alabilirsen tabiki c4.tartışılacak bir durum yok gibi...

sadece dizel düşündüğüm için attraction modelini alabilirim o da ancak bayi indirimi olursa, fakat donanımı zayıf geliyor attraciton ın da.confort paketi iyi gibi fakat onun için de kredi olayına girmek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaygen -- 5 Aralık 2011; 10:57:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

yeni aveo yu da incelemenizi tavsiye ederim

çok detaylı olmasa da incelemiştim ama chevrolet deyince aklıma kalitesiz bir marka geliyor ve güven vermiyor bana.hb modelini de beğenmedim spark a benziyor.
  • bu karşılaştırma için tabiki C4
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaygen

quote:

Hayır sırayla değil sınıf olarak yazdım. C4 varken öbürleri alınmaz. Tabi güvenlik donanımları olacak. Varsın arka camı kollu olsun, direksiyonda radyo sesi açmasın, sileceği kendim açayım vs. (örnek). Titanium fiestaya güvenlik paketi eklemeyi unutmasın arkadaş. 1460 lira mı ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 5 Aralık 2011; 11:04:25 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkaygen

quote:

Hayır sırayla değil sınıf olarak yazdım. C4 varken öbürleri alınmaz. Tabi güvenlik donanımları olacak. Varsın arka camı kollu olsun, direksiyonda radyo sesi açmasın, sileceği kendim açayım vs. (örnek). Titanium fiestaya güvenlik paketi eklemeyi unutmasın arkadaş. 1460 lira mı ne.

evet haklısınız birde örneğin otomatik silecekler vs nin bozulma riski daha fazla manuellere göre.bu araçlar arasında sanırım güvenlik açısından ek ücret ödemeyi düşünmezsek en iyi kia rio gibi gözüküyor; ebd destekli abs, yokuş kalkış destek sistemi, elektronik dengeleme programı, fren destek sistemi, esc'li araç dengeleme yönetim sistemi, acil fren sinyali, patinaj engelleme sistemi, sürücü ve yan perde hava yastıkları en alt modelinde bile standart olarak sunulmakta.kopyalama yapmayıp pdf dosyasından yazarken bile canım sıkıldı güvenlik sistemlerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaygen -- 5 Aralık 2011; 11:25:04 >

• bende fiesta ile rid arasındayım, rio biraz kupon araba gibi geliyor bana. tamam özellikleri güzel ancak kore malı bir arabaya 41 bine yakın para bağlamak düşündürüyor.
  • Benim seçimim Fieasta olurdu şahsen ama C4 te iyi bir seçim olur. Rio yu aklıma getirmezdim bile.
  • hepsini test et diyeceğim ama test etmeye gerek te yok:)
  • C4 Varken Diğerlerine Bakmazdım.
    Rio Da Güzel Gerçi.Bence Beyaz C4 =))
  • İBİZA' ya bakmanı tavsiye ediyorum yada YARİS....
  • quote:

desenlerinden dolayı tercihim zebra olurdu diyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.