Şimdi Ara

Focus mu ? Jetta mı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
54.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5000 fazla olsun focus olsun daha ne diyeyim. Jetta hem konfor hem kalite olarak alt sınıfta 2 aracı da test eden biri kalite farkini anlar. Golf dersen eger o zamanda sunu derim denk araçlar aynı donanımda hangisi ucuzsa o
  • quote:

Orijinalden alıntı: ailker

5000 fazla olsun focus olsun daha ne diyeyim. Jetta hem konfor hem kalite olarak alt sınıfta 2 aracı da test eden biri kalite farkini anlar. Golf dersen eger o zamanda sunu derim denk araçlar aynı donanımda hangisi ucuzsa o
    2014 nisan ayından temmuz ayına kadar jetta araştırdım bayiler ile görüştüm arabanın almadan herşeyini araştırdım ama sonradan Focus 3 titanium aldım. Çokta memnunum. Tavsiye de ederim.
  • Gerçi konu çok eski ama Focus 3 HB kullanıcısı olarak Jettanın hakkını yememek lazım. Benim çok hoşuma gidiyor. Kullandım da bir kaç sefer çok iyi. Ben sedan alırsam Jetta alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: focusone

Focus hastası biri olarak jetta diyorum.

artik demiyorum
    dedim
  • quote:

quote:

Focus hastası biri olarak jetta diyorum.

artik demiyorum
    dedim

Alıntıları Göster
    2006 yılından beri focus kullanıcısıyım ama artık değişim zamanı diyorum bende
    değiştireğim jetta diyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet016

mazda daha mantikli degil mi?
    kusursuz
  • quote:

quote:

mazda daha mantikli degil mi?
    kusursuz

Alıntıları Göster
    aslında düşünülecek araba ama türkiye de tutulan bir araç değil bence satarken zahmetli olmaz mı
  • quote:

aslında düşünülecek araba ama türkiye de tutulan bir araç değil bence satarken zahmetli olmaz mı

Alıntıları Göster
    4 yıl 2006 focus ghıa kullndım 208,000de 6000 hasar kayıtlı ıken 26 sattım 3 hafta once

focus tıanyum alcakken test suruune cıktım o an vazgectım on konsol ustume ustume gelıyordu sankı cok dar geldı araba bana
    8ınc ekran cok hos dıreksıyon cok yumsak ve cok rahat kullnılıyor ama araba bana bı hos gelmedı nedense

sonra vw gıttımvsansıma 3 hafta sonra gelecek jetta 1.2 comfort vardı verdım kaporyu ve 7 gundr bınıyorum aracıma

2015 jetta makyajı ıle cok prestij lı gorunuyor goren her arkadsm bayıldı arabaya
    bır cok doanım mevcut tıtanyumu aratmıyor
    arac ok genıs arka dız mesafesıne cok ıyı
    bagaj ayrı bır alma sebebı 520 lt bagaj her seyı alır sankı
    malzeme kalıtesı arttrlmıs derı kumas karısk koltuklar
    dıerksıyın sımıdı kolcaklar kapı ıcerınde derı doseme mevcut
    1.2 ıle denemede bulundum 4 kısı yukuslarda en ufaj bayılma yok bastı mı gıdıyor sadece ıyı yakıyo :)
    normal kullnmda 6 gunluk ort yakıtım 6lt gayet memnnum

aldgımdan olabılır ama 6 gunun sonunda 58.000 bundan ıyı arac olmaz dıye dusnyrm

• 50 yaşında değilim ki niye jetta alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegai17

50 yaşında değilim ki niye jetta alayım
    fanatikçe yorum yapmanın manası yok.ben jetta diyorum.focus bir şan şöhret ün yaptı 1.6 tdcı sayesinde.eskiden 1.6 dizel pek yoktu 1.5 dcı vardı reno diye yanaşmıyordu kimse bir de hdı vardı o da fransız olduğundan ve FORD bildiğimiz o eski ingiliz FORD'u gibi algılandığından.Bugün de o miras ile piyasada baya bir yer edindi.
    Açık söylemek gerekirse son kasdan önceki focuslar kalitesiz ,konforsuz gerçekten olaya sadece araba olarak bakarsak sınıfının en kötülerinden birisi idi.bir kütüğe 4 teker bir direksiyon al sana focus.konfor yok ,dar ,zıp zıp zıplar ,bozuk yolda tıkırtısı lıkırtısı bitmez,.eskimiş yıpranmış dökülmüş bir jetta bulamazsınız ama hurdası haşatı çıkmış focus bir sürü bulursunuz.kalite detaylarda gizlidir bana göre her koşulda jetta focustan iyidir.malzemesi metali meteryali plastiği kumaşı vidası boyası ıvırı zıvırı yapılırken kullanılan zeka ve emek focustan üstündür. iri gövdeli ve gösterişli (bizim millet gösterişi sever) kasası ve dediğim gibi 1.6 TDCI motoru sayesinde Focus Focus oldu...yoksa kesinlikle Jetta ile aynı cümlede geçecek araç değildir kendimizi kandırmayalım.
    Ek:bunları opel astrasını satıp 2013 model 1.0 ecobost focus almayı planlayan birisi yazıyor.

• quatrros kullanıcısına yanıt
    1.2 jetta aldim suan cok memunum

58 e al bir jetta comfort paket bak keyfine derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

1.2 jetta aldim suan cok memunum

58 e al bir jetta comfort paket bak keyfine derim
    Güncel kasalarını karşılaştırınca Focus bir adım önde diyorum. Ancak arada fazla fark yok.
    Eski kasaları karşılaştırınca Jetta derim ve bariz fark var derim.
  • III.ABDÜLHAMİD kullanıcısına yanıt
    Guncel kasann focus da on kisim cok garip dwgil mi dudaga benzetmisler

bir turlu sevemedim ben :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

fanatikçe yorum yapmanın manası yok.ben jetta diyorum.focus bir şan şöhret ün yaptı 1.6 tdcı sayesinde.eskiden 1.6 dizel pek yoktu 1.5 dcı vardı reno diye yanaşmıyordu kimse bir de hdı vardı o da fransız olduğundan ve FORD bildiğimiz o eski ingiliz FORD'u gibi algılandığından.Bugün de o miras ile piyasada baya bir yer edindi.
    Açık söylemek gerekirse son kasdan önceki focuslar kalitesiz ,konforsuz gerçekten olaya sadece araba olarak bakarsak sınıfının en kötülerinden birisi idi.bir kütüğe 4 teker bir direksiyon al sana focus.konfor yok ,dar ,zıp zıp zıplar ,bozuk yolda tıkırtısı lıkırtısı bitmez,.eskimiş yıpranmış dökülmüş bir jetta bulamazsınız ama hurdası haşatı çıkmış focus bir sürü bulursunuz.kalite detaylarda gizlidir bana göre her koşulda jetta focustan iyidir.malzemesi metali meteryali plastiği kumaşı vidası boyası ıvırı zıvırı yapılırken kullanılan zeka ve emek focustan üstündür. iri gövdeli ve gösterişli (bizim millet gösterişi sever) kasası ve dediğim gibi 1.6 TDCI motoru sayesinde Focus Focus oldu...yoksa kesinlikle Jetta ile aynı cümlede geçecek araç değildir kendimizi kandırmayalım.
    Ek:bunları opel astrasını satıp 2013 model 1.0 ecobost focus almayı planlayan birisi yazıyor.

Fanatikliğin lüzmu yok demişsiniz ama en büyük fanatikliği siz yapmışsınız. 1.6 tdci motoru sadece Focus kullanmış gibi bunla ün yaptı demek resmen saçmalık..
    Bu motoru Fiesta'dan Mondeo'ya hatta ticarilere kadar pek çok araç kullandı,PSA grubunu saymıyorum bile Hdi dediğiniz motor zaten aynı motor sadece yazılımsal değişiklikler mevcut..

Focus'u Focus yapan sürüş zevki,yol tutuş performansı ve güvenlik konusunda sınıfının liderliğine oynamasıdır. Focus'a 4 teker 1 direksiyon demek resmen cahiliyettir.
    Önceki kasa Focus'lara dar diyerek bunu kanıtladınız zaten. Sınıfının en geniş ve en donanımlı araçlarından biriydi F2 ve F2.5.

Yıpranmış Jetta bulamazsınız demişsiniz acaba o yıpranmış dediğiniz Focus'ların filo araçları olabileceğini hiç düşündünüz mü? Kaç tane Jetta var ki fiyatından ve motorundan dolayı satılabilecek filolara..

Saçmalamaya her konuda Jetta Focus'tan iyidir diye devam etmişsiniz zaten diyecek bir şey bulamıyorum,at gözlüklü olmanın bu kadarı.
    Son iki kasa Jetta ve Focus'u denediniz mi sanmıyorum ama kimin daha kaliteli olduğu içine binildiğinde dahi anlaşılıyor tartışmaya gerek bile duymuyorum bunu..

Tek haklı olduğunuz konu önceki kasa Jetta ve Focus karşılaştırmasında Jetta'nın iyi olduğudur. Jetta hızla geriye giderken Focus hızla ileriye gidiyor bunu görmek-anlamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: EustassKiD26

quote:

Fanatikliğin lüzmu yok demişsiniz ama en büyük fanatikliği siz yapmışsınız. 1.6 tdci motoru sadece Focus kullanmış gibi bunla ün yaptı demek resmen saçmalık..
    Bu motoru Fiesta'dan Mondeo'ya hatta ticarilere kadar pek çok araç kullandı,PSA grubunu saymıyorum bile Hdi dediğiniz motor zaten aynı motor sadece yazılımsal değişiklikler mevcut..

Focus'u Focus yapan sürüş zevki,yol tutuş performansı ve güvenlik konusunda sınıfının liderliğine oynamasıdır. Focus'a 4 teker 1 direksiyon demek resmen cahiliyettir.
    Önceki kasa Focus'lara dar diyerek bunu kanıtladınız zaten. Sınıfının en geniş ve en donanımlı araçlarından biriydi F2 ve F2.5.

Yıpranmış Jetta bulamazsınız demişsiniz acaba o yıpranmış dediğiniz Focus'ların filo araçları olabileceğini hiç düşündünüz mü? Kaç tane Jetta var ki fiyatından ve motorundan dolayı satılabilecek filolara..

Saçmalamaya her konuda Jetta Focus'tan iyidir diye devam etmişsiniz zaten diyecek bir şey bulamıyorum,at gözlüklü olmanın bu kadarı.
    Son iki kasa Jetta ve Focus'u denediniz mi sanmıyorum ama kimin daha kaliteli olduğu içine binildiğinde dahi anlaşılıyor tartışmaya gerek bile duymuyorum bunu..

Tek haklı olduğunuz konu önceki kasa Jetta ve Focus karşılaştırmasında Jetta'nın iyi olduğudur. Jetta hızla geriye giderken Focus hızla ileriye gidiyor bunu görmek-anlamak lazım.

Alıntıları Göster

Doğru söze ne denebilir ki.

• quote:

eyvallah hocam haklisinizda bir fikkri belirtmeden once ilim sahibi olsak diyorum.

son on yil icinde 10a yakin arac sahibi oldum , ilk aldigim focustu ve arada baska markalara bindim ve tekrar focusa dondum. yani anlayacaginiz su an satmis bulundugum benim 4. focusum. amaciniz aracla biryerden biryere gitmekse sizi her arac kurtarir ama bindiginde inmek istemeyeceginiz , size guven veren bir aracsa kusura bakmayin ama ben focusu jettadan one koyarim.
    jetta sahibi olamadim ama onun kisa boylu kardesi golfe inanin 4 ay dayanbildim. arac kotumu kesinlikle degil ama ben sevmedim. nedenlerini saymak istemiyorum ama hosuma gitmedi acikcasi. yani biraz zevk ve beklenti meselesi.

teknoloji dersek ford focus araclarinda pahali bir sistem olan bagimsiz suspansiyonlari ilk focustan bugune butun araclarinakullaniyor ve vazgecmiyor, vw ise bunu golf 5 te denedi ve hem maliyetii vede istenilen verimi alamadigi icin kisa sure sonra gergi cubuguna geri dondu. fordda bunu yapabilirdi ama 1500 -2000 euro gibi maliyeti olan bu sistemden asla vazgecmedi , ki gecse bunu alicilarin yzde 80 farketmez fordda bundan iyi kar yapabilirdi. ayni zamanda ford kullanilan direksiyon sistemleri kendi katagorisinde bulunan diger araclardan daha pahali ve gelismis sistemdir.

bir diger konuda fordun comman rail teknolojisine nezaman vw nin ne zaman gectigini birazda arastirmak lazim...

peki diyeceksin daha teknolojik bir aracsa neden daha fazla arizalanir yada dokulur..

dokulur konusuna gecmeden ince teknolojiyi bir acarsam.

alfa rpmeodan ornek verebilirim.
    kime sorsan alfanin en zayif noktasi neresi diye on takimlar cevabini alirsin. aslinda tam tersi en guclu oldugu noktadir.

nasil dersen, soyle;

alfanin on takimlari 16 kollu baglantili sistemdir , yani; arac , yol , teker , surucu uyumu icin bir suru detay ve muhendislik isteyen bir calisma ve emek ; bilgi isidir.

bu vw de nedir 8 kolludur . yaziyla sekiz. evet evet sekiz.. simdi soruyorum bu 16 kollu siste m mi daha cabok ariza verir yoksa 8 (sekiz) kollu ustun teknolojik !!! sistem mi ariza verir????
    sana yardim edeyim biraz tek kollusu olsa en az yada hic ariza vermez.. hatta kendimiz bile yapabiliriz bunu iki demire dort teker irtada bi kutuk... kutuk demisken fordda nedir bu 12.. yani vw den biraz daha fazla ama alfadan az...

ha bu arada hatirlatayim alfayada sahip oldum ve sahip olduklarim arasinda surus olarak en keyiflisi alfaydi acik ara... ama iste problemler !!!onuda sattim.

dokulme hususuna gelirsek ... ee aracin icinde bu kadar teknolojik ve maliyet farki olunca fordda disini biraz koyvermis .....anlayacagin

• quote:

....eskimiş yıpranmış dökülmüş bir jetta bulamazsınız ama hurdası haşatı çıkmış focus bir sürü bulursunuz.

1 -
    1991 ile 2005 yılları arasında Jetta üretilmedi. Bugün piyasaya gördüğünüz yeni kasa Jetta'ların en eskisi en fazla 10 yaşında.

1987-87-89-90-91- 2005-06,07,08.. diye gidiyor.
    2-
    1998'den günümüze kadar Ford her sene yeni bir Focus modeli piyasaya sürdü. O yüzden bu arabanın haşat olan modelleri var piyasada. 98,99,2000,01,02,03,04,05,06,07... kesintisiz gidiyor..

Arada 14 senelik üretim ve üretimsizlik var, bunları nasıl kıyaslayabilirsiniz. 14 senede kaç tane araç üretilip piyasaya sürülmüşse o kadar hatalısınız.
    Siz nasıl bir kıyaslama yapıyorsunuz böyle?

Ben marka ve kalite vs. olaylarına girmiyorum. Yalnızca burada bilgi paylaşıyorum, piyasada olan bir araçla piyasada olmayan bir aracı kıyaslamayın lütfen.

vw. ile ford kıyas kabul edecekse son 10 yılda kıyas kabul edebiliyor sadece. Satış grafiklerini de hiçe sayarsak.
    Aslında biliyormusun, piyasada en çok bozulan makina bosch mu? Neden her yerde bosch servisleri cirit atıyor da arçelik beko az görüyoruz?
    Bosch ayda 1000 makina satsa ve 500'ü arızalansa, arçelik de ayda 100 makina satsa ve 50'si arızalansa.
    Heryerde bosch servisini gördüğümüz için bu markaya amma da arıza yapıyor diyebilirmiyiz?

Kaldı ki Alman teknolojisi 2. dünya savaşıyla beraber dünyaya teknolojiyi getiren ve yayan ülke olmuştur. Amerikanın bu kadar gelişmesine de onlar sebep oldu istemeden. Ne yaparlarsa iyi yapıyor adamlar. Arabası da sağlam, makinası da. Fakat burada kıyaslama türümüz yanlış. Buna dikkat eçkmek istedim.

Marka bağımlılığı iyi değildir. Etiket iyi değildir. Üreticilerin donanım seviyelerinde kıyaslama yapmamız gerekiyor.
    Bilgi paylaşımına sebep olan konuya istemeden değindiğiniz için ayrıca teşekkürlerimi sunuyor, saygılarımla iyi günler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Bu mesaj silindi.
    makyajlı focus (f3.5) şu anda sınıfının en iyi..
    f3 sahibiyim.. ön düzen hassastı, dokunmatik ekranı yoktu, süspansiyon az da olsa sertti... bunların hepsi giderildi makyajla

+ tüm donanımlara deri direksiyon eklendi, titaniumda 8 inç dev ekran, her modelde cruise kontrol, koçak style a da eklendi ama style dan park sensörleri alındı..

çok para vermeden donanım istiyorsanız yeni jetta comfortline alabilirsiniz, yoksa gidin sorunsuzlaşmış focus alın..

dizel vw alanlara ise şaşıyorum.. nasıl olurda mesela volvoda benzinli dizel motor farkı çok çok azken, bir çok markada bu fark 10.000 tl iken millet gidip vw e 17.000 tl fark veriyor :D her halde yılda 30.000 km yaptıklarından dizel vosvoslara biniyorlardır

demek kazıklandıklarını hissetmiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 30 Mayıs 2015; 11:15:08 >

• ozeceze kullanıcısına yanıt
    Hocam golfün fiyatını mı eleştiriyorsunuz yoksa övüyormusunuz anlayamadım
  • Focusla da uzun yolla baya gittim jetta ilede diyebilirimki (dizel )biri bildigin traktor digeri gayet rahat bir arac ,marka fanatikligi yapmayan herkezin sana durustce diyececegi jettadir yanliz konfor bakımından bunu derler.

Gelelim aci gerceklere tsi motor rustunu ispatlamis tutumlu az yakan vergi dilimi dusuk ,(1.2 motor) torku gayet guzel bastinmi 1.6 yi aratmayacak bir aractir.

Focus lpg siz cok yakan birinci dunya savsdindan kalma hitler motoru (atmosferik ) olan vergisi cok bir arac

Calistigim firmada daha onceden jetta kiralanmisti ,fakat araclari serviten cikimiyordu,nedeni sirket araci kullanim baya hoyratca idi.

Sonradan 20 adet focus 1.6 dizel stil paket arac kiralandi inan kamyonete nole okadar yuk yuklenmez ,yada arazi tasiti gibi hoyratca kullanilipda bu kadar az ariza cikaran bir arac gormedim,

2 senidir araclar bizde sadece birinin beyini arizalandi garantiden degisti,

Araclarin bakimini takip ettigimden dolayi bu focus denen, kutuksel cok yskan arac tam turkiye sartlarinin araci (saglamlik olarak, )diger tum konularda jett dan vazgecme diyebilirim.

Eyer cok temiz bir jetta bulursan kacirma fakat saglam arac istiyorsan focusdan da vaz gecme.

Yada en guzeli git ikisinde de deneme surusu yap hangisi icine siniyorsa onu al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_b -- 4 Eylül 2015; 18:16:04 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.