Şimdi Ara

Focus mu ? Jetta mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
0
Favori
54.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.6 dizel düz vites midline plus golf kullanan biri olarak kesinlikle ford focus derim. Jetta tercih edilmemeli. Ford Focus dolu süper sorunsuz şanzıman kusursuz tasarım. Aracımı değiştirmeyi düşündüğüm şu günlerde listemde olan bir araçtı. Hatta karar vermiş bayileri arıyordum. Ancak bilgisine ve değerlendirmelerine güvendiğim bir yakınım focusun seri bir araç olduğunu ve kullanamayacağımı söyledi. Sizce focus bayan kullanıcılar için biraz seri bir araç mı konudan çıktığımın farkındayım ama bir miktar değerlendirmede bulunulursa sevinirim zira 2013 model aracımla 56000 km yi devirdim ve dizel olması beni yine dizel seçeneklere yönlendiriyor. Ford focus 1.5 tdcı bir bayan için seri bir araç mıdır golften sonra. Konunun sahibi şahsa önerim de kesinlikle focustur.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Jetta ve Focus u deneyin , Focus u tercih edeceksiniz ben oyle yaptim :)) nette karşılaştırma videolarının çoğunda Focus tercih ediliyor. Jetta WW ye yakışan bir araç değil saci çok basit bir çok konuda basit duruyor üretim yeri de Almanya değil bildigim kadarıyla Focus Almanya . Ancak golf derseniz o zaman olur :) ancak fiyat,donanım,servis vs söz konusu olunca yine Focus diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Yunus

quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

....eskimiş yıpranmış dökülmüş bir jetta bulamazsınız ama hurdası haşatı çıkmış focus bir sürü bulursunuz.

1 -
    1991 ile 2005 yılları arasında Jetta üretilmedi. Bugün piyasaya gördüğünüz yeni kasa Jetta'ların en eskisi en fazla 10 yaşında.

1987-87-89-90-91- 2005-06,07,08.. diye gidiyor.
    2-
    1998'den günümüze kadar Ford her sene yeni bir Focus modeli piyasaya sürdü. O yüzden bu arabanın haşat olan modelleri var piyasada. 98,99,2000,01,02,03,04,05,06,07... kesintisiz gidiyor..

Arada 14 senelik üretim ve üretimsizlik var, bunları nasıl kıyaslayabilirsiniz. 14 senede kaç tane araç üretilip piyasaya sürülmüşse o kadar hatalısınız.
    Siz nasıl bir kıyaslama yapıyorsunuz böyle?

Ben marka ve kalite vs. olaylarına girmiyorum. Yalnızca burada bilgi paylaşıyorum, piyasada olan bir araçla piyasada olmayan bir aracı kıyaslamayın lütfen.

vw. ile ford kıyas kabul edecekse son 10 yılda kıyas kabul edebiliyor sadece. Satış grafiklerini de hiçe sayarsak.
    Aslında biliyormusun, piyasada en çok bozulan makina bosch mu? Neden her yerde bosch servisleri cirit atıyor da arçelik beko az görüyoruz?
    Bosch ayda 1000 makina satsa ve 500'ü arızalansa, arçelik de ayda 100 makina satsa ve 50'si arızalansa.
    Heryerde bosch servisini gördüğümüz için bu markaya amma da arıza yapıyor diyebilirmiyiz?

Kaldı ki Alman teknolojisi 2. dünya savaşıyla beraber dünyaya teknolojiyi getiren ve yayan ülke olmuştur. Amerikanın bu kadar gelişmesine de onlar sebep oldu istemeden. Ne yaparlarsa iyi yapıyor adamlar. Arabası da sağlam, makinası da. Fakat burada kıyaslama türümüz yanlış. Buna dikkat eçkmek istedim.

Marka bağımlılığı iyi değildir. Etiket iyi değildir. Üreticilerin donanım seviyelerinde kıyaslama yapmamız gerekiyor.
    Bilgi paylaşımına sebep olan konuya istemeden değindiğiniz için ayrıca teşekkürlerimi sunuyor, saygılarımla iyi günler diliyorum.

isimlere fazla takılmışsın arkadaşım. jetta 79'dan beri üretiliyor. sadece sık sık isim değiştirmiş bir araç:

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Jetta

• Bu iki seçim arasında kalanlardan biri benim
    Listemde Focus jetta ve astra vardı.
    Focus ve astranım sıfır araclarına bindim
    Ve çokca jetta baktım.
    Neden jetta degil:
    2 3 yasındaki bi arabaya 60 65 bın arası ve 20km 40 km arasında bir araba alıcaktım. Emisyon sorunuda var tabiki ve iç dizaynı cok sade geldi.
    Neden astra degil
    Çok güçlü bi araba iç dizaynı iyidi ama astra kapımın onunde olsa çok da kendimi iyi hissetcegimi düşünmedim
    Neden focus
    Evet focus style paket aldım titanyum yoktu türkiyede kasımda bitmiş dediler cok isterdim
    İç donanımı guzel ek olarak 2bin tl ile ekran taktırcam
    Dış görünü ön ızgara degişimle cok guclu duruyor
    Hem kendini gosteriyo hemde benım kapımda durunca kendimi iyi hissedıcegımı dusundum :))
    Herkese hayırlısı..

• Tabiki Focus. Hileli araç üreten üçkağıtçı düzenbaz Volkswagen alınmaz bundan sonra. Bir yerinde hile yaptığını kabul ediyorsa motor, fren, şase, airbag vs heryerinde düzenbazlık olabilir bence.

• Ben de ikisi arasında kaldım ama bakınız cevabı burada:http://kimgecer.com/ford-focus-ve-vw-jetta/
  • Konuyu hortlatayım.
    60 Bin tl ye 2014 100 bin dizel trend x focus mu
    55 bin tl ye 2012 80 bin 1,2 tsi jetta confortline mı, 60 bin TL ye 2014 confortline 1,2 de var.

Sizce hangisi alınmalı. Hepsi düz vites.
    Çok kararsızım.
  • yalnizkurt86 Y kullanıcısına yanıt
    Yakıt olayını göz ardı edecek olursak jetta derim. 2015 benzinli focus trendx kullanıcısıyım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.