Şimdi Ara

Focus II TDCI - Motor Çok Sesli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracı yeni aldım. 135.000 km'de. duman vs gibi sorunları yok.

İlk dikkatimi çeken, motorun aşırı sesli oldugu. Önceki aracım kia rio dizel idi. Benzinli gibi sessizdi.

Focus neden bu kadar sesli ? Ses egsozdan degil motordan geliyor.

Özel bi servis diyor ki bu normaldir.

Bu sesi azaltmanın yolu yok mudur ? Traktr gibi mübarek. Özelikle de 2500-3000 devir civarı hiç çekilmiyor.

Motorun içinde plastik motor koruam kapagı yok. Bunların hepsi böyle imiş. Doğru mudur ? Olsa veya taksak sesi azaltabilir mi ?

Saygılar..

• evet azaltabilir bir nevi yalıtımdır.

ses için ilk yapmanız gerekenler aracın içindeki yağın tam sentetik olduğundan emin olmaktır. 5w30 veya 0w40 gibi yağlar ilk çalıştırma dahil daha az ses yapacaktır. ,

ikinci olay da yakıtın markası ile alakalı. Kendi focusumda bu ses değişikliğini bariz olarak hissediyorum .Opet alınca araç performanslı olmasına rağmen sesli çalışıyor. Ama PO veya BP alınca ses azalıyor .Shell GTL de ise ses min oluyor tabiisadece sorun ses ise.

bunun dışında pompa arızası falan gibi şeyler varsa sesin asıl kaynağı odur.
  • Sesi azaltmak için;

1) Motor koruma kapağı
    2) Kaput altı ses yalıtım keçesi (Benim focusta yoktu döşemeciye yaptırttım ses yalıtımı çok süper oldu)
    3) Motor yağı katkısı (BorPower) (Bunu da denedim, az da olsa motor sesini azaltıyor)
    4) Müziği sonuna kadar açmak (Kesin çözüm)

yöntemlerini kullanabilirsiniz. 4.seçenek başlı başına güzel bir çözüm .
  • ENJEKTÖRLERİNİZİN BOZULMAK ÜZERE YADA BOZUK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
    İÇ PARÇALARI AŞINMIŞ OLAN ENJEKTÖRLERDE VURUNTU ŞEKLİNDE YÜKSEK SES OLUR.
    SİZİN BELİRTTİĞİNİZ SES DÜZEYİ NORMAL DEĞİL GİBİ GELDİ BANA.
    BAKIM YAPILMIŞ BİR ENJEKTÖR SESİ ÇOK AZ VE RAHATSIZ EDİCİ BOYUTTA DEĞİLDİR, BUNA YALITIM YAPMASANIZ BİLE.
  • fordlarda motor seslı oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.