Şimdi Ara

FOCAL XS PACK 2.1 vs BOSE COMPANION 5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iki sistem arasından seçim yapılsa hangisi olur acaba?
    fiyatları neredeyse aynı.

• Arkadaşlar özellikle focal xs 2.1 sistemini kullanan var mı acaba?
    companion 5 hakkında az çok yorum var
    ama diğeri hakkında pek bilgi yok.

ben özellikle ikisinin karşılaştırılmasını yapabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum
    şimdiden teşekkür ederim.
  • Focal xs book kullanmış biri olarak sakın companion alma hatasına düşmeyin derim...Xs pack de subwoofer da var ve tadından yenmez bu hoparlör takımı...Bose ile istediğiniz sesi almak için çok uğraşırsınız tatmin etmeme olasılığı da yüksek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Focal xs book kullanmış biri olarak sakın companion alma hatasına düşmeyin derim...Xs pack de subwoofer da var ve tadından yenmez bu hoparlör takımı...Bose ile istediğiniz sesi almak için çok uğraşırsınız tatmin etmeme olasılığı da yüksek..

Sağolun üstadım.
    Sizin xs book ile ilgili yorumlarınızı forumda okumuştum
    Aklımdan sizin bu konuda birşeyler söyleyebileceğiniz geçmişti zaten.

XS PACK kullanıp ta yorum yapabilecek birini bulmam zaten zor,
    o yüzden söylediğiniz şeyler benim için önemli,teşekkür ederim.
  • Bu iki sistem arasından BOSE kazanır
  • Asagıdaki veriler focalin daha muzikal cevap verecegini gosteriyor. Bose nin uydularında genis calan tek driver vardır. Ust frekans cevabı uzer.

FOCAL XS PACK 2.1

Sub
    6-1/2" (16.5cm) paper cone
    150Hz - 39Hz

Uydular
    3" (8cm) paper cone midbass 3/4" (19mm) mylar dome tweeter
    150Hz - 20kHz

Frekans cevabı: 39Hz-20kHz
  • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2343187,00.asp

ürün incelemesi var ses kalitesini yüksek bulmuşlar ama fiyatının bir pc hoparlörü ve 70 w ses gücüne göre çok yüksek olduğunu yazmışlarki türkiye de 1380.-tl pu paraya çok iyi hi-fi sistem kurulur..
  • Focal zaten çok iyi bir hi-fi sistem...Ve fiyat da Focal gibi bir marka için makul..Bu arada Bose'nin daha çok creative ve Logitech ile mukayesesi doğru olur focal vs..gibi markaların yanında zaten hiç şansı yok bence...Bu yorumlarımı Focal XS Book - Bose Acoustimass5 ve Bose Companion3 seriesII kullanmış biri olarak yapıyorum..Müzikten anladığınız bol bass ve tiz yanında da kayıp bir orta band ise bose alabilirsiniz..
  • Sağolun arkadaşlar,
    genel olarak focal xs hakkında kafamda birşeyler oluştu.

Şu an JAMO İ300 kullanıyorum ve yakında satışa çıkarıcam,
    onun yerine ne alabilirim diye düşünüyorum.
  • FOCAL XS Pack 2.1 mümekkel bir alet gerçekten şık ve ses kalitesi çok temiz.
    2 ay önce 12 taklsitle burdan almıştım , kesinlikle tavsiye ederim. Muziktutkunu.com
  • Arkadaşlar ben de 921 avr ile focal 5.1 sib cub2 siparişi vermiş bulunmaktayım. Tl1600 ile focal arasında tercihimi focalden yana kullandım. Umarım aradaki fiyat farkına değer performansı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar focal xs pack 'ın kullandığı "Burr Brown DAC" mı daha kaliteli
    yoksa Sound Blaster ZxR modelinin içindeki "Cirrus Logic " tarafından sağlanan DAC mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir99

Arkadaşlar focal xs pack 'ın kullandığı "Burr Brown DAC" mı daha kaliteli
    yoksa Sound Blaster ZxR modelinin içindeki "Cirrus Logic " tarafından sağlanan DAC mı?

İki Dac inda dünya kadar modeli var ama burburn Dac 10000 euroluk sistemlerde bile kullanılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kulağıma genellikle burr brown dac kullanılmış bir sistemde dinlediğim müzikler daha havadar daha geniş bir alana yayılmış ve daha rahat dinlenebilir kıvamda geliyor..Burr brown'ın ses karakterini beğenirim özellikle klasik müzikte çok çok belli ediyor kendini..
  • atalayalper kullanıcısına yanıt
    PC'de kullanmak için 2+1 ses sistemi bakınıyordum kablo karmaşası yaşatmayan, sanal surround başarımı iyi olduğu yorumlarını okuduğum Bose Companion 5 almaya yakındım, ilk sıkıntım Creative zxr ses kartına bunu nasıl bağlacağım hususunda oldu kendi ses işleme özelliği olsa da daha iyi ses alabilirmiyim diye bilmediğim halde bağlantı için 2rca to usb a adaptörü aradım, bulduklarım kaliteli modellere benzemiyordu yani bu 2rca dan usb a ya dönüştürücüsü zayıf halka olabilir mi? Ya da bu Bose Companion 5 ses sistemini Creative zxr ses kartına nasıl bağlarım ?

Focal XS 2.1'de galiba yine usb üzerinden pc'ye bağlanıyor o zaman ses kartına bağlamak için dönüştürücü gerekecek.

Başka bir ürün olarak aklıma takılan Focal CMS 65 Analog ve Aktif Hoparlörlerin amfi veya AVR ihtiyacı var mı ya da 2.0 olarak Creative zxr ses kartına bağlantısı yeterli olur mu?

PC'de kullanmak için yani oyun, film, müzik açısından hazır sistem olarak sizin öneriniz nedir?

• aksine focalde kendi ses kartı var ses kartı gerekmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 22 Ocak 2016; 21:35:36 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Bose Companion 5 veya Focal Xs 2.1 ses sistemini ses kartına dönüştürücü ile bağlarsak Logitech veya Creative ses sistemlerinde olduğu gibi daha iyi bir ses performansı verir mi?
  • valla o kadarını bilemem arkadaşım,bunu denemek lazım.
    kişisel fikrimi soruyorsan focalde ses için kendi dac ünitesi bulunduğu için ses kartına gerek olacağını sanmıyorum.hatta daha kötü ses alma ihtimalin bile var.
    bose da durum nasıl olur bilemem.usb ile bağlantı demiş ama içerisinde dac ünitesi var mı yok mu net değil.usb ile bağlanıyorsa mantıken tabiki üzerinde bir dac ünitesi olması lazım ama hiçbir yerde net bir bilgi yok hangi chip kullanılmış nedir ne değildir.
    daha iyi ses alacağım diye daha kötü sonuç alabilirsin ikisinden de bunu söyleyebilirim.
    hatta bu cihazlara dışarıdan sağlıklı bağlantı yapabilir misin onu bile net söyleyemem.her iki cihazda da sadece 3.5 mm harici girişi var.
    tabi en net cevabı kullanan arkadaşlar varsa onlar söyleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 24 Ocak 2016; 16:37:43 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Siz ne tür bir ses sistemi kullanıyorsunuz...Bu sistem hakkında bir yorumunuz var mı, tasarımı ilginç ve bluetooth var ayrıca bluetooth olan modeller amfi gerektirmiyor
    Podspeakers 2.1
    veya
    Podspeakers Micropad 5.1 Surround Ses Sistemi, amfi gerektiriyor ve bluetooth yok http://www.hepsiburada.com/podspeakers-micropad-5-1-surround-ses-sistemi-p-TELMULPODS5IN1SES

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 29 Ocak 2016; 10:50:29 >

• bende magnat 802 hcp ve pioneer vsx-d1011 avr var.dac olarak TI burr brown 1796 chipli çin malı bir dac kullanıyorum.memnun muyum,çok da değil ama param ancak bunlara yetti..
    ileride önce hoparlorü değiştirmek istiyorum benim istediğimi veremiyor hep birşeyler eksik gibi.
    sizin bahsettiğiniz tarz sistemlerle pek ilgilenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 26 Ocak 2016; 22:54:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.