Şimdi Ara

Creative T4 Wireless YENİ 2.1 !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Creative T4 Wireless  YENİ   2.1  !!!

Sektöründe uzun yıllardır aktif olarak bulunan Creative,
    kablosuz yapıda hazırladığı T4W 2.1 Wireless Bluetooth Speaker System isimli yeni kablosuz hoparlör sistemi RafLarda yerini
    almaya başladı.

Bu modeL özellikle kablosuz bağlantı destekleri ile öne çıkıyorlar.
    Bluetooth 3.0 teknolojisi ile donatan Creative, ayrıca NFC teknolojisi de konumlandırmış
    Bu sayede akıllı cep telefonu ya da tablet bilgisayar modelleri üzerinden müzik aktarımı yapılabiliyor.

T4, 2.1 yapıda çift uydu ve bir adet subwoofer ile hazırlanmış. Ayrıca kablosuz kumanda ve kablolu masa kontrol ünitesiyle gelen model,
    özel bağlantı yuvaları ile ses kartlarına ya da yüksek çözünürlüklü HD televizyonlara bağlanabiliyor ve
    firmanın SLAM (Creative Symmetrically Loaded Acoustic Module) isimli teknolojisiyle belirtildiği üzere üst seviye ses kalitesi ortaya koyabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H7mf1Q_NDUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironman -- 3 Nisan 2014; 20:43:52 >

• Ses kalitesi anlamında T3'ten herhangi bir farkı yoksa ne yazık ki tutmaz.
    Hele ki T3'ün günümüzde 400 TL'ye satıldığını düşünürsek maalesef ki hiç şansı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber icin tskler ama t3 maalesef kotu ses kalitesine sahip bir cihazdi boomy basslari vardi buna da sadece wireless ozelligi eklemisler

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Haber icin tskler ama t3 maalesef kotu ses kalitesine sahip bir cihazdi boomy basslari vardi buna da sadece wireless ozelligi eklemisler

T3 - kötü ses kalitesi ??

• Fiyati buyuk ihtimalle aego m seviyesinde olur, o fiyatada aego alinir..
  • quote:

Haber icin tskler ama t3 maalesef kotu ses kalitesine sahip bir cihazdi boomy basslari vardi buna da sadece wireless ozelligi eklemisler

Bende uzun süredir t3 kullanıyorum, ses kalitesi gercekten üst düzeyde, bassları yumuşak ve derin, midler tizler cok iyi pırıl pırıl bir sesi var, zamanında bir çok inceleme sonrasında bose companion 3'den iyi olduğu, bose companion 5 ile kapışacağı yazıldı, siz nesini beğenmediniz anlamadım ? Birde boomy bass nedir Türkçe yazın da anlaşılsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @District7;
    Konu T3 olduğu için başını duvarlara vurmakta haklısın.

@metalmilita;
    Senelerdir kullandığım onca multimedia sistem arasında t3 belki de en vasat ve en BOOMY olanıydı (çok merak ediyorsanız araştırın madem o kadar inceleme okuyormuşsunuz hem ileride lazım olur bu kelimenin Türkçe karşığı size) Pc temelli olarak kullandığım sistemler Acoustic Energy Aego2, Bose Companion3 series2, Focal XS Book, Creative Megaworks, Creative I-Trıgue serisi, Logitech x230 vs.. Logitech ve creative'e ait sistemler müzik dinlemek için zaten uygun sistemler değiller 2" büyüklüğünde bir mid sürücüden nasıl oluyor da mükemmel üst - orta frekans performansı elde ediyorsunuz bu zaten imkansız.. En yeni teknolojiyi barındıran bazı full-range hoparlör markaları bile henüz 20khz-20hz aralığında değiller. Bu creative'in 2" lik minik sürücüsünü söylemeye bile gerek duymuyorum zaten.
    Alt frekans performansı yine oldukça vasat hava tahliye portu yok SLAM teknolojisi diye bir teknoloji var işte bu teknoloji yüzünden de alt frekanslar dolgun, etli etli fakat maalesef BOOMY..Kendi içinde afallayıp duran bir performansa sahip.. Ürünü almış olabilirsiniz kullanıyor olabilirsiniz ve hatta memnun da olabilirsiniz problem değil kullanmaya devam edin ama doğruları ve gerçekleri konuşacak olursak son derece vasat bir sistem t3..Sadece bir kere Focal Xs Book veya muadili bir sistem dinlemeniz bu sistemle birlikte neler kaçırdığınızı anlamanıza yardımcı olur.. Haa bu arada Bose bu işlerde hiçbir zaman referansınız olmasın çünkü al birini vur ötekine durumu söz konusu.. Daha önce Bose Acoustimass5 ve Companion3 series2 kullandım eğer iyi olsalardı elden çıkartmazdım ama maalesef belli bir yere kadar cevap verebilen bir marka Bose.. Creative ve Logitech zaten kategori dışı idareten iş görürler ama gerçek anlamda bu işlerden anlayan bir insan bu markaları bir yerden sonra bırakıp gerçekten müziği doğru reprodükte eden ürünlere yönelir.

• Creative T3 fiyatına göre iyi bir sistem,kötü değil kesinlikle , 1000 lira üzeri sistemlerle karşılaştırıp o daha iyi demek mantıklı değil.

Daha çok müzik ağırlıklı,yer kapmalayan stereo kablosuz bir set aranıyorsa ben de T30 derim en az t20 kadar iyi olacağını tahmin ediyorum.Türkiye de varmı yok mu bilgim yok maalesef.

Özellikle Creative Signature Series ismini verdiği ürünler yani T serisini cidden kaliteli üretiyor,gerek malzeme gerek işçiliği fena değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _DIESEL_ -- 30 Mart 2014; 16:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

Ses kalitesi anlamında T3'ten herhangi bir farkı yoksa ne yazık ki tutmaz.
    Hele ki T3'ün günümüzde 400 TL'ye satıldığını düşünürsek maalesef ki hiç şansı yok.

+1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@District7;
    Konu T3 olduğu için başını duvarlara vurmakta haklısın.

@metalmilita;
    Senelerdir kullandığım onca multimedia sistem arasında t3 belki de en vasat ve en BOOMY olanıydı (çok merak ediyorsanız araştırın madem o kadar inceleme okuyormuşsunuz hem ileride lazım olur bu kelimenin Türkçe karşığı size) Pc temelli olarak kullandığım sistemler Acoustic Energy Aego2, Bose Companion3 series2, Focal XS Book, Creative Megaworks, Creative I-Trıgue serisi, Logitech x230 vs.. Logitech ve creative'e ait sistemler müzik dinlemek için zaten uygun sistemler değiller 2" büyüklüğünde bir mid sürücüden nasıl oluyor da mükemmel üst - orta frekans performansı elde ediyorsunuz bu zaten imkansız.. En yeni teknolojiyi barındıran bazı full-range hoparlör markaları bile henüz 20khz-20hz aralığında değiller. Bu creative'in 2" lik minik sürücüsünü söylemeye bile gerek duymuyorum zaten.
    Alt frekans performansı yine oldukça vasat hava tahliye portu yok SLAM teknolojisi diye bir teknoloji var işte bu teknoloji yüzünden de alt frekanslar dolgun, etli etli fakat maalesef BOOMY..Kendi içinde afallayıp duran bir performansa sahip.. Ürünü almış olabilirsiniz kullanıyor olabilirsiniz ve hatta memnun da olabilirsiniz problem değil kullanmaya devam edin ama doğruları ve gerçekleri konuşacak olursak son derece vasat bir sistem t3..Sadece bir kere Focal Xs Book veya muadili bir sistem dinlemeniz bu sistemle birlikte neler kaçırdığınızı anlamanıza yardımcı olur.. Haa bu arada Bose bu işlerde hiçbir zaman referansınız olmasın çünkü al birini vur ötekine durumu söz konusu.. Daha önce Bose Acoustimass5 ve Companion3 series2 kullandım eğer iyi olsalardı elden çıkartmazdım ama maalesef belli bir yere kadar cevap verebilen bir marka Bose.. Creative ve Logitech zaten kategori dışı idareten iş görürler ama gerçek anlamda bu işlerden anlayan bir insan bu markaları bir yerden sonra bırakıp gerçekten müziği doğru reprodükte eden ürünlere yönelir.

Hala boomy bass diyerek Türkçe özürlü olmakta ısrar etmenizi anlayabilirim, fakat creative t3 çok kötü bak focal XS Book süper deyip t3'ü 1000 liralık bir ürünle karşılaştırmanızı anlayamam, kaç sistem dinlediğiniz, hangi ürünü kaliteli bulduğunuzun zerre önemi yok, çünkü daha siz kendi fiyat sınıfında karşılaştırma nedir onu bilmiyorsunuz

• gelirse bu ürün bize çok tuzlu olacağı kesin bence bu yüzden de tutacağını sanmam pek
  • metalmilita kullanıcısına yanıt
    Seviyesizliğin lüzumu yok laflarına dikkat edeceksin buraya yazarken terbiyesizlik yapma.. 11 senedir burada yazıyorum senin gibi marka fanatikleriyle o kadar çok karşılaştım ki sayısını unuttum.. Focal xs book süper gibi bir cümle kurduğumu da hatırlamıyorum.. Multimedia sistemler konusuna neredeyse 5-6 yıldır hiç yazmıyorum, yazmam da ama t3 gibi bana göre oldukça vasat bir sisteme wireless özelliği katıp piyasaya tekrar ısıtıp ısıtıp sunmak bu markanın bu işe verdiği önemi gösterir.. Yeni bir model çıkartamayıp yıllardır zamanında satın alıp bünyelerine kattıkları cambridge soundworks temelli sistemler üzerine çeşitli iskeletler uydurup yeni modellermiş gibi piyasaya sunuyorlar.

Bir marka ve modelin piyasada aynı segmentte kendisinden daha pahalı rakip ve rakiplerinin de olacağını bilemeyecek kapasitedesin.. Bu tür sistemlerin sınıf kurallarını ve standartlarını her zaman daha yukarılarda ki markalar ve o markaların başarılı modelleri belirler.. Alttakiler üsttekileri takip etmeye veya onlara yaklaşmaya çalışırlar tıpkı bu t3 ile creative'in yapmak isteyip yapamadığı gibi.. Creative veya Bose bu işlerde referans olamaz ve bu markaların çıkardıkları modellerin İyi mi vasat mı yoksa kötü mü olduklarını da ancak daha iyi ürünlere sahip olduğunda veya o markaları deneyimlediğinde anlarsın. Yoksa ömür boyu creative,logitech gibi sıradan sistemler kullanır, yerinde sayarsın.

• quote:

Seviyesizliğin lüzumu yok laflarına dikkat edeceksin buraya yazarken terbiyesizlik yapma.. 11 senedir burada yazıyorum senin gibi marka fanatikleriyle o kadar çok karşılaştım ki sayısını unuttum.. Focal xs book süper gibi bir cümle kurduğumu da hatırlamıyorum.. Multimedia sistemler konusuna neredeyse 5-6 yıldır hiç yazmıyorum, yazmam da ama t3 gibi bana göre oldukça vasat bir sisteme wireless özelliği katıp piyasaya tekrar ısıtıp ısıtıp sunmak bu markanın bu işe verdiği önemi gösterir.. Yeni bir model çıkartamayıp yıllardır zamanında satın alıp bünyelerine kattıkları cambridge soundworks temelli sistemler üzerine çeşitli iskeletler uydurup yeni modellermiş gibi piyasaya sunuyorlar.

Bir marka ve modelin piyasada aynı segmentte kendisinden daha pahalı rakip ve rakiplerinin de olacağını bilemeyecek kapasitedesin.. Bu tür sistemlerin sınıf kurallarını ve standartlarını her zaman daha yukarılarda ki markalar ve o markaların başarılı modelleri belirler.. Alttakiler üsttekileri takip etmeye veya onlara yaklaşmaya çalışırlar tıpkı bu t3 ile creative'in yapmak isteyip yapamadığı gibi.. Creative veya Bose bu işlerde referans olamaz ve bu markaların çıkardıkları modellerin İyi mi vasat mı yoksa kötü mü olduklarını da ancak daha iyi ürünlere sahip olduğunda veya o markaları deneyimlediğinde anlarsın. Yoksa ömür boyu creative,logitech gibi sıradan sistemler kullanır, yerinde sayarsın.

Haddini bil terbiyesizlik yapan sensin, terbiyeni takın, değil 10 yıl 50 yıl bile yazıyor olsan da bu boş ve saçma yazdığın gerçeğini değiştirmez, ben hiçbir zaman marka fanatikliği yapmadım yapmayacak kadar da olgun biriyim, ama sen 300 liralık bir ürünü 1000 liralık bir ürünle karşılaştıracak kadar akıl ve mantıkdan yoksunsun, 10 yıldır birşeyler yazıyor olman bu yoksunluk gerçeğini değiştirmez, haddini bil.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

quote:

Haddini bil terbiyesizlik yapan sensin, terbiyeni takın, değil 10 yıl 50 yıl bile yazıyor olsan da bu boş ve saçma yazdığın gerçeğini değiştirmez, ben hiçbir zaman marka fanatikliği yapmadım yapmayacak kadar da olgun biriyim, ama sen 300 liralık bir ürünü 1000 liralık bir ürünle karşılaştıracak kadar akıl ve mantıkdan yoksunsun, 10 yıldır birşeyler yazıyor olman bu yoksunluk gerçeğini değiştirmez, haddini bil.

+1

• quote:

quote:

Mantığı, aklı, terbiyeyi, hele ki Türkçeyi sen ve senin gibi zihniyetlerden öğrenecek değilim.. Daha önce ne yazdım; "Bu sistem ile mutlu olanlar buyursunlar kullansınlar, problem değil. Lafımız da onlara değil zaten ama diğer fikir sahibi olmak isteyen forum üyeleri için yazıyorum." demiştim.. Anlayabilene yazıyorum tabii tüm yazdıklarımı.

• quote:

Focal xs book süper gibi bir cümle kurduğumu da hatırlamıyorum.. Multimedia sistemler konusuna neredeyse 5-6 yıldır hiç yazmıyorum, yazmam da ama t3 gibi bana göre oldukça vasat bir sisteme wireless özelliği katıp piyasaya tekrar ısıtıp ısıtıp sunmak bu markanın bu işe verdiği önemi gösterir.. Yeni bir model çıkartamayıp yıllardır zamanında satın alıp bünyelerine kattıkları cambridge soundworks temelli sistemler üzerine çeşitli iskeletler uydurup yeni modellermiş gibi piyasaya sunuyorlar.

+1 doğru tespit. Creative-Logitech vb. markaların pazarlama stratejileri gereği; ses kalitesine etki eden elektronik parçalarda, en ucuz bileşenleri kullanmasını anlamadan yorum yapmamak lazım. Bu tip markaların 300 liralık ürünü ile 50 tl'lik ürünü arasında, belirttiğim sebeplerden dolayı 6 kat fark alınamıyor maalesef.

• quote:

quote:

quote:

Mantığı, aklı, terbiyeyi, hele ki Türkçeyi sen ve senin gibi zihniyetlerden öğrenecek değilim.. Daha önce ne yazdım; "Bu sistem ile mutlu olanlar buyursunlar kullansınlar, problem değil. Lafımız da onlara değil zaten ama diğer fikir sahibi olmak isteyen forum üyeleri için yazıyorum." demiştim.. Anlayabilene yazıyorum tabii tüm yazdıklarımı.

Birincisi sana Türkçe'yi öğretmek gibi bir niyetim yok, hala ''boomy bas'', ''boomy bas'' diye sayıkladığına göre zamanında türkçe ve edebiyat hocaların bile bunu başaramamışken ben hiç birşey yapamam sana kusura bakma, mantık ve akıl konusuna hiç girmiyorum bile. İkincisi sen kalkıp 300 liralık bir ürüne çok kötü ''boomy bas'' var deyip sonra da karşılaştırmak için 1000 liralık bir ürün gösterirsen, yani kısacası saçmalarsan bunu illaki biri yüzüne vuracaktır, dolayısıyla bu ifade edilince de ben 11 yıldır yazıyorum, şu kadar ürün kullandım, şöyle iyi bilirim diye ağlayıp, üstüne bir de terbiyesizlik yapman acziyetini gösterir, dediğim gibi ne kadar ürün kullanmış olduğunun, neyi kaliteli bulduğunun önemi yok sen önce karşılaştırma yapmayı öğren sonra yaz.
    benim daha önce t3 ile ilgili yazdıklarıma bakabilirsin kendi fiyat aralığında çok iyi bir ürün olduğunu yazdım böyle de düşünüyorum, tabiki çok daha iyi ürünler, çok daha iyi markalar var, focal'de bunlardan biri, 2+1 diye hepsi aynı sınıfta değil.

http://www.musicdirect.com/p-3910-focal-dome-21-mini-speaker-system.aspx

bu da 2+1 şimdi tutup bu 3000 liralık ürünü 300 liralık ürünle karşılaştısam ben abes olur değil mi? senin yaptığın da tam olarak bu.

• Subwoofer veya alt frekans başarımı konuşulduğunda "Boomy" kelimesi burada ingilizce bilgisi olan ve review / ürün incelemesi okuyabilen herkes tarafından algılanan ve bu insanların hiç de yabancı olmadıkları bir kelimedir.. Bunun yerine Türkçe karşılığı olan gümbürtü kelimesi kullanılmaz kullanılsa bile tabir yerine tam olarak oturmaz.. Ayrıca biz yıllardır bu kelimeyi buralarda veya diğer forumlarda hiç problemsiz kullanıyoruz.. Senin gibiler de haliyle her şeyi geriden takip ediyor o yüzden çatışıyoruz arada bir.. Bana hakaret etmeye devam etmemeni ve klavye delikanlılığı yapmayı bırakmanı "tavsiye" ediyorum.
  • quote:

Subwoofer veya alt frekans başarımı konuşulduğunda "Boomy" kelimesi burada ingilizce bilgisi olan ve review / ürün incelemesi okuyabilen herkes tarafından algılanan ve bu insanların hiç de yabancı olmadıkları bir kelimedir.. Bunun yerine Türkçe karşılığı olan gümbürtü kelimesi kullanılmaz kullanılsa bile tabir yerine tam olarak oturmaz.. Ayrıca biz yıllardır bu kelimeyi buralarda veya diğer forumlarda hiç problemsiz kullanıyoruz.. Senin gibiler de haliyle her şeyi geriden takip ediyor o yüzden çatışıyoruz arada bir.. Bana hakaret etmeye devam etmemeni ve klavye delikanlılığı yapmayı bırakmanı "tavsiye" ediyorum.

Hakaret etmiyorum ne varsa onu söylüyorum ama hazımsızlıktan dolayı kabullenemiyorsun, klavye delikanlılığı falan yapmam ben merak etme, beni başkalarıyla karıştırma ve sana tavsiyem "tehdit" etme.

• sadece kablosuz bağlantıymış peh uydu hoperlörleri kablosuz olaydı kumanda falan zaten bu kadar para veren 2+1 e kabloların hırdışırlığından kurtulmak ister aynı fiyattan gelirse alınır bi tek optik cıkış iyi olmuş

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.