Şimdi Ara

FLUENCE KLİMA SORUNU YARDIM (ÇÖZÜLDÜ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
40.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flyer_mig

quote:

Orijinalden alıntı: yılanlıdağ

2010 dan beri fluence kullanıyoruz klimada hiç öyle bir devreye girip çıkma olmadı.Yazında olmadı kışında.Senin aracında bir problem var.

Fluence klimasını tam bilmiyorum,belki manuel klima da otomatik çalışma özelliği vardır.Bizim symbol de dijital klima var,otomatik modda iken ustaların söylediği iç ortam sıcaklığına göre A/C nin kendi kendine devreye girip,çıkma durumu doğru.Fakat klimayı açıp,fan veya sıcaklığını kendiniz düğmeden ayarladığınızda manuel moda geçiş yapıyor.Yani sistem kafasına göre ayarlama yapamıyor,tercihi kullanıcıya bırakıyor.Eğer bahsettiğim manuel kontrolde otomatik olarak A/C açılıp,kapanıyorsa kesinlikle arıza vardır.

Yetkili servislerde çalışanların yatsa da çalışsa da para kazandıkları için müşteriyi başından savma eğilimi var.Özel serviste belli eğitim almış ustanın ister istemez kendini geliştirmesi gerekiyor,belli markanın çeşitli yeni model arabalarına bakıyorlar.Ankara'da isen Şaşmaz san. sit. de tanıdığım ve güvendiğim yetkili servisten ayrılmış sadece renault a bakan iki ayrı usta var.Araba kaç model,2013-14 ?
    Uzun sure megane 3 kullandim. Bildigim kadariyla ic yapisi ve tum sistemleri ayni... boyle bir sorun yada ozellik gormedim ve duymadim da..., bir kontrol ettirin...

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

quote:

Orijinalden alıntı: yılanlıdağ

2010 dan beri fluence kullanıyoruz klimada hiç öyle bir devreye girip çıkma olmadı.Yazında olmadı kışında.Senin aracında bir problem var.

Fluence klimasını tam bilmiyorum,belki manuel klima da otomatik çalışma özelliği vardır.Bizim symbol de dijital klima var,otomatik modda iken ustaların söylediği iç ortam sıcaklığına göre A/C nin kendi kendine devreye girip,çıkma durumu doğru.Fakat klimayı açıp,fan veya sıcaklığını kendiniz düğmeden ayarladığınızda manuel moda geçiş yapıyor.Yani sistem kafasına göre ayarlama yapamıyor,tercihi kullanıcıya bırakıyor.Eğer bahsettiğim manuel kontrolde otomatik olarak A/C açılıp,kapanıyorsa kesinlikle arıza vardır.

Yetkili servislerde çalışanların yatsa da çalışsa da para kazandıkları için müşteriyi başından savma eğilimi var.Özel serviste belli eğitim almış ustanın ister istemez kendini geliştirmesi gerekiyor,belli markanın çeşitli yeni model arabalarına bakıyorlar.Ankara'da isen Şaşmaz san. sit. de tanıdığım ve güvendiğim yetkili servisten ayrılmış sadece renault a bakan iki ayrı usta var.Araba kaç model,2013-14 ?

Araba 2012 kasım trafiğe çıkışlı. Yani 2012 model

• quote:

Orijinalden alıntı: 1şahıs

Yorumların için teşekkür ederim. Cumartesi günü Ankara Neziroğlu yetkili servisi aradım. Yeni otomobillerin klima çalışma sisteminin bu olduğunu ve soğutma işlemini yerine getirince otomatik olarak devreden çıktığını ve sonra yeniden devreye girdiğini söylediler. Kafanıza takılıyorsa gelin bir arıza tespiti yapalım dediler. Fırsat bulunca gideceğim sonucu buradan paylaşırım. Belki benim gibi birisinin işine yarar.

Klima devreye girip çıkarken üflemeyi kesmiyor değil mi?

Soğuk hava üflemeye devam ederken sadece ara ara kompresör devreye girip çıkıyor?

Eski şirket aracım Mitsubishi L200'ün kliması da aynen böyle çalışıyordu, böyle bir sistem var yani, servis doğru söylüyor bence.

Yine de bir kontrol ettirin, içiniz rahat eder. Fakat bence bir arıza yok

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

quote:

Yorumların için teşekkür ederim. Cumartesi günü Ankara Neziroğlu yetkili servisi aradım. Yeni otomobillerin klima çalışma sisteminin bu olduğunu ve soğutma işlemini yerine getirince otomatik olarak devreden çıktığını ve sonra yeniden devreye girdiğini söylediler. Kafanıza takılıyorsa gelin bir arıza tespiti yapalım dediler. Fırsat bulunca gideceğim sonucu buradan paylaşırım. Belki benim gibi birisinin işine yarar.

Klima devreye girip çıkarken üflemeyi kesmiyor değil mi?

Soğuk hava üflemeye devam ederken sadece ara ara kompresör devreye girip çıkıyor?

Eski şirket aracım Mitsubishi L200'ün kliması da aynen böyle çalışıyordu, böyle bir sistem var yani, servis doğru söylüyor bence.

Yine de bir kontrol ettirin, içiniz rahat eder. Fakat bence bir arıza yok

Evet aynen söylediğiniz gibi çalışıyor. araba soğutmayı yapıyor. Onda bir sorun yok. Devreye girip çıktığını yolda hissetmiyorum zaten. Rolantide tıss edip devreye giriyor 8-10 saniye sonra rolantiden anlaşılıyor devreden çıktığı. birkaç saniye sonra tekrar tıss sesiyele tekrar giriyor.

• quote:

Evet aynen söylediğiniz gibi çalışıyor. araba soğutmayı yapıyor. Onda bir sorun yok. Devreye girip çıktığını yolda hissetmiyorum zaten. Rolantide tıss edip devreye giriyor 8-10 saniye sonra rolantiden anlaşılıyor devreden çıktığı. birkaç saniye sonra tekrar tıss sesiyele tekrar giriyor.

Tamam o zaman, gayet normal bir durum.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim. Sizden başka kimse bu şekilde bir sistemle karşılaşmamış demek ki. Yine de Ankara'ya yolum düştüğü zaman yetkili servise gidip baktıracağım. sonucu da paylaşacağım. Belki benim gibi pinpiriklinin birisi daha kafasına takar bu konuyu.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Sizden başka kimse bu şekilde bir sistemle karşılaşmamış demek ki. Yine de Ankara'ya yolum düştüğü zaman yetkili servise gidip baktıracağım. sonucu da paylaşacağım. Belki benim gibi pinpiriklinin birisi daha kafasına takar bu konuyu.

Alıntıları Göster
    kışın klima çalıştırmanın bir faydası olmaz çünkü siz klimanın düğmesini açsanız bile klima kompresörü kışın belli bir sıcaklığın altında devreye girmez. kompresörü çalışmayan klimanın da gazı devirdaim olmaz

• 1şahıs kullanıcısına yanıt
    Nissan Micra'da klima aynen bu şekilde çalışıyor, arıza yok yani normal..
  • quote:

Orijinalden alıntı: senbaris

Nissan Micra'da klima aynen bu şekilde çalışıyor, arıza yok yani normal..
    http://forum.donanimhaber.com/m_36032666/tm.htm

Konuyu birde buraya aktar.Diğer manuel klimalı fluence sahiplerinde de aynı durum varsa sorun yoktur.
  • Otobandayken bile debriyaja basip , rolantide devreye alip-devreden cikaririm klimayi.. ucuz bise degil kopresor mereti.. motoru acip kaparken de klimanin devre disi olmasina ozen gostermek lazim.. iki dakka serinlik hissi icin cebi yakmaya gerek yok.. kışın da arda bir klima acmak lazim..
  • Is yerinde 2013 fluence kullaniyorm araba sifir bahsettiginiz sey benmde dikkatimi cekti servise goturdum bunun normal oldugunu soylediler bir skinti yaratmiyormus..
    Ayrica konunun ortalarinda bir arkadas araba hareket halindeyken yuksek hizda klimayi acip kapatmayi soyluyor ben bilmedigini farz edip iyi niyetli oldugunu dusunuyorum , cunku dediginin yapilmasi durumunda klima motorunu kilitliyor 2007 model ford focus klima motorunu kilitlemis birisi olarak soyluyorum cikma parcasi bile 600 700 tl idi lutfen arastirmadan herkesin dedigini yapmayin hem kendinize hem araciniza zarar verebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Posmort3m

Is yerinde 2013 fluence kullaniyorm araba sifir bahsettiginiz sey benmde dikkatimi cekti servise goturdum bunun normal oldugunu soylediler bir skinti yaratmiyormus..
    Ayrica konunun ortalarinda bir arkadas araba hareket halindeyken yuksek hizda klimayi acip kapatmayi soyluyor ben bilmedigini farz edip iyi niyetli oldugunu dusunuyorum , cunku dediginin yapilmasi durumunda klima motorunu kilitliyor 2007 model ford focus klima motorunu kilitlemis birisi olarak soyluyorum cikma parcasi bile 600 700 tl idi lutfen arastirmadan herkesin dedigini yapmayin hem kendinize hem araciniza zarar verebilirsiniz

Yani 2013 fluencede de 5 -10 saniyede bir klima devreye girip çıkıyor mu? O zaman bir sorun yok demektir. Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler. İnsan yılların birikimi ile bir araba alıyor. Kafası rahat olmaz sa bir işe yaramıyor maalesef o zaman arabadan soğuyor insan. Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Posmort3m

Is yerinde 2013 fluence kullaniyorm araba sifir bahsettiginiz sey benmde dikkatimi cekti servise goturdum bunun normal oldugunu soylediler bir skinti yaratmiyormus..

Yani 2013 fluencede de 5 -10 saniyede bir klima devreye girip çıkıyor mu? O zaman bir sorun yok demektir. Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler. İnsan yılların birikimi ile bir araba alıyor. Kafası rahat olmaz sa bir işe yaramıyor maalesef o zaman arabadan soğuyor insan. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    klimanın 5-10 sn de bir devreye girip çıkmasına normal diyen zihniyeti anlamakta zorluk çekiyorum.
    eğer bir renaultunuz varsa kimsenin duymadığı sorunlarınız da var demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

klimanın 5-10 sn de bir devreye girip çıkmasına normal diyen zihniyeti anlamakta zorluk çekiyorum.
    eğer bir renaultunuz varsa kimsenin duymadığı sorunlarınız da var demektir.

Kardeş 10 yıldan bu yana dizel renault kullanıcısıyım. Nice toyotalardan arkadaşlarım sorunlar yaşadı ben hiç bir sorun yaşamadım. Bu klima sistemi de normal ise yine yaşamamışım demektir.
  • ffate F kullanıcısına yanıt
    Ben raporla servise basvurmusum servisin bana cevabi var bir sorun yok diye kalkip da siz ne anlarsiniz arabadan demeye hakkim yok sanirim..
  • 2013 Aveo sahibiyim.Aynı durum benim aracımda da oluyor.Klimayı açtığımda arada sadece kompresör devreden çıkıyor üfleme devam ediyor.Kısa bir süre sonra kompresör tekrar devreye giriyor.
    Bu durumu servise de anlattım normal olduğunu sorun olmadığını söylediler.Sanırım yeni araçların klimaları bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon86

2013 Aveo sahibiyim.Aynı durum benim aracımda da oluyor.Klimayı açtığımda arada sadece kompresör devreden çıkıyor üfleme devam ediyor.Kısa bir süre sonra kompresör tekrar devreye giriyor.
    Bu durumu servise de anlattım normal olduğunu sorun olmadığını söylediler.Sanırım yeni araçların klimaları bu şekilde.
    Arkadaşlar tecrübelerini paylaşanlara çok teşekkürler. artık içim daha rahat.
  • quote:

Arkadaşlar tecrübelerini paylaşanlara çok teşekkürler. artık içim daha rahat.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar. Dün nihayet Renault yetkili servisine yolum düştü ve arabayı yetkili servis ustasına gösterebildim. Yeni nesil araçların klimaları bu şekilde çalışıyormuş. Yani her şey normalmiş.. Bunca zaman boşuna endişe etmişim. Benim gibi birisi daha tereddüte düşerse faydalansın diye yazayım dedim.
  • Böyle sacma bir cevap duymadım. Ne demek yeni nesil araclar bu sekilde. Megane 3 var böyle birsey yok. C4 var böyle bir olay yok. Dostum yolun sanayiye duserse bir de orda baktır. Klimayı zaten hemen sogutsun diye açıyoruz. Zırt pırt kesilecekse ne yapayım o klimayı.
  • quote:

Arkadaşlar. Dün nihayet Renault yetkili servisine yolum düştü ve arabayı yetkili servis ustasına gösterebildim. Yeni nesil araçların klimaları bu şekilde çalışıyormuş. Yani her şey normalmiş.. Bunca zaman boşuna endişe etmişim. Benim gibi birisi daha tereddüte düşerse faydalansın diye yazayım dedim.

Alıntıları Göster
    2 yıldır fluence kullanıyorum, benimde bildiğim bu araçların kliması sabit çalışmıyor, değişken bir şekilde fasılalı çalışır, ama öyle 5-10 sn lik periyod da değildir,

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.