Şimdi Ara

fiziki altını nerede saklayabılırım (bedavaya)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
10.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yada en ucuz sekılde . malum bılezık falan hanımlar bozudurma taraftarı degıl. tekrar kullanabılmek ıcın. evde de hırsız olayları olabılır. kasa dıye bısey duydym bankalrda ama 400 tl alınıyormus senelık. daha uygun veya en uygun fıyatlı banka hangısı. veya baska bı yontem var mı?

• Bana ver bedava saklıyim

Öyle bedava bulman zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En ucuz hangi banka aliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiziki altınların değerinin gram altın cinsinden belirlenerek banka hesabında saklamaya yarayan Ziraat'in hizmeti var ancak altınları saklamıyor, değerini gram altın olarak çeviriyor. Geri çekmek istediğinizde de bilezikleri değil gram altının nakit değerini alabiliyorsunuz:https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Kobi/MevduatUrunleri/Pages/AltinVakti.aspx

Başka bankaların buna benzer uygulamaları var mı bilmiyorum, son zamanlarda altın değerlerndirmek için bankalar yeni yeni uygulamalar çıkarıyor biraraştırmak lazım.
  • Öyle olsun . Her bankanın var . VakıfBank'ın kullaniyon zati. Kuveyt ve Albaraka ünlüdür. Ama fiziki dedik

• quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Öyle olsun . Her bankanın var . VakıfBank'ın kullaniyon zati. Kuveyt ve Albaraka ünlüdür. Ama fiziki dedik

Kasa alacaksın mecbur

• fıyatlar hakkında bılısı olan var mı
    mesela senelık kaç tl ıstıyorlar
    sız bılezıklerı takıları falan nerde saklıyorsunuz. hep evde ve kolda mı duruyor
  • Kasalara da güvenmeyin. Anneme Kuveyt türkte kasa kiraladık. 2 anahtarın biri onlarda oluyor. Sonra Şubeyi 200 mt öteye taşıdılar. Bir bakalım dedik.Kasadaki bileziklerden bir tanesi çalınmıştı. Kasanın içindeki hiçbir şeye güvence vermezler unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proopiomelanocortin

Fiziki altınların değerinin gram altın cinsinden belirlenerek banka hesabında saklamaya yarayan Ziraat'in hizmeti var ancak altınları saklamıyor, değerini gram altın olarak çeviriyor. Geri çekmek istediğinizde de bilezikleri değil gram altının nakit değerini alabiliyorsunuz:https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Kobi/MevduatUrunleri/Pages/AltinVakti.aspx

Başka bankaların buna benzer uygulamaları var mı bilmiyorum, son zamanlarda altın değerlerndirmek için bankalar yeni yeni uygulamalar çıkarıyor biraraştırmak lazım.
    cok ilginc hala millet kasa, fiziki altin derdinde butun bankalarin altin hesabi, altina dayali fon var, altin bondlari var
    bir tek siz tavsiye vermissiniz

Madem vakif bankta hesabin var git altin ehsabi actir, fiziki olarak altin almana gerek yok, adm
    her ay diyelim 100 TL lik altin alacan , o ay 100 tl kac gram altin alabiliyorsa sana o kadar gram altin varmis gibi hesabina ekliyorlar

ve diyelimki toplamda 100 gram altina tekabul etti 5 yil sonra ,,, ve cikmak istedin, 5 yil sonra 100 gram altinin ederi neyse sana o parayi veriyor

boylece fiziki oalrak tutup kayboldu,komisyon, calindi, vs derdin olmuyor, birde abzi altindal iscilik vs varsa degeride duser

boylece paran atil sekilde kalmiyor , paran ekonomide donuyor Turkiye kazaniyor

bi dakka laa ben amerikan baskaniyim neden tuyo veriyorum, neyse zaten Bor'la batiracaksiniz bizi ah ah hergun agliyoruz,

• quote:

Orijinalden alıntı: RichardB

cok ilginc hala millet kasa, fiziki altin derdinde butun bankalarin altin hesabi, altina dayali fon var, altin bondlari var
    bir tek siz tavsiye vermissiniz

Madem vakif bankta hesabin var git altin ehsabi actir, fiziki olarak altin almana gerek yok, adm
    her ay diyelim 100 TL lik altin alacan , o ay 100 tl kac gram altin alabiliyorsa sana o kadar gram altin varmis gibi hesabina ekliyorlar

ve diyelimki toplamda 100 gram altina tekabul etti 5 yil sonra ,,, ve cikmak istedin, 5 yil sonra 100 gram altinin ederi neyse sana o parayi veriyor

boylece fiziki oalrak tutup kayboldu,komisyon, calindi, vs derdin olmuyor, birde abzi altindal iscilik vs varsa degeride duser

boylece paran atil sekilde kalmiyor , paran ekonomide donuyor Turkiye kazaniyor

bi dakka laa ben amerikan baskaniyim neden tuyo veriyorum, neyse zaten Bor'la batiracaksiniz bizi ah ah hergun agliyoruz,

Alıntıları Göster
    ya banka batarsa

• tr3434 T kullanıcısına yanıt
    banka batarsa batsin paran devlet guvenceside, ha olaki batti devlette sahip cikmadi sana , gel ben sana vericem altinini, tabi varsa oyle bi paran

yoksa bu reklamdaki senmisin

• RichardB kullanıcısına yanıt
    İyide gavur başkan altın al-sat günah sayılır elle dokunmadikca bankada .

Birde düğüne gidilecek bı yere gidilcek altın takılmak istenir . Nasıl olacak bu .

• quote:

Orijinalden alıntı: wakara

İyide gavur başkan altın al-sat günah sayılır elle dokunmadikca bankada .

Birde düğüne gidilecek bı yere gidilcek altın takılmak istenir . Nasıl olacak bu .
    yahui nasil gunah olsun , elinde tasiyosun elini kesip aliyorlar , evinde tasiyorsun, hirsizi bitmyior

ben bu kismini bilmyiordum, acikcasi ama gunha olan bunca sey varken cikip buna gunah demek abes

araya 10 kisi sokup torpil calistiran adam facebookta sunu baylasmis bir ulkede boyle aptalca dusuncelerin olmasi normal"kimseye etmem minnet, rizkimi veriri mevlan ,,felan fistik biseydi"

dalgana bak kardesim, ne fakirin parasini caliyon, ne kimsenin rizki, senin paran senin ticaretin
  • diyelimki 10 kg bankadan gram altın aldınız kağıt üzerinde banka da kağıt üstünden sizin yerinize devam alıyor var olmayan altını alıyor kağıdı altına çeviriyorlar kağıttan altın yapıyorlar kağıttan altınmı olur ,diyelimki altın 1 yıl içinde ONS 1000 dolardan 3 000 dollar oldu işte banka battı ödeyemez sizin gerçek olmayan kağıt altınları ama banka gerçek fiziki altın almış olsaydı öderdi ne diyor alman atasözü nur bares ist wahres İNGİLİZCE Cash is king NAKİT KRALDIR yada elinde olan altın gerçektir ...
  • diyelimki 10 kg bankadan gram altın aldınız kağıt üzerinde banka da kağıt üstünden sizin yerinize devam alıyor var olmayan altını alıyor kağıdı altına çeviriyorlar kağıttan altın yapıyorlar kağıttan altınmı olur ,diyelimki altın 1 yıl içinde ONS 1000 dolardan 3 000 dollar oldu işte banka battı ödeyemez sizin gerçek olmayan kağıt altınları ama banka gerçek fiziki altın almış olsaydı öderdi ne diyor alman atasözü nur bares ist wahres İNGİLİZCE Cash is king NAKİT KRALDIR yada elinde olan altın gerçektir ...
  • riski doğru okursan banka her zaman daha güvenli batmasi cok zor ki zaten batmamasi icin devlet elinden geleni yapar elimde fiziki dursun diyorsan o dahada riskli bir eve hırsız girmesi veya kaybetmen riski ile bankanin batması riski farklı sigorta mantığı da böyle gidiyor

• Otzi Kamillo O kullanıcısına yanıt
    Katılım bankaları onu yapmıyor, sen internetten aldığın hesabına eklediğin gün fiziki altın satın alıp saklıyorlar. Diğer bankalar dediğiniz gibi altına endeksli fon mantığı var.

Mevduatta bulunan 150.000 tl ve dengi döviz,altın vs'ler hazinenin güvencesi altında, emin ellerde. 150.000 üzerine karışmıyor devlet.
  • Maaşınızı aldıgınız yada çalıştığınız bankanın o şubesiyle temasa geçerseniz kasaya indirim yaptırabilirsiniz. Kasalarda kar marjı çok yüksek. İnisiyatif alabilirler. Kendi personellerine 4'te bir fiyatına falan veriyorlar.
  • Ya kardeş yanlış anlamada bu ülkede memurların çoğuna maaş veren vakıfbank, ziraatbank gibi bankalar batacak duruma gelirse biz zaten çoktan ölürüz. Yani o bankalar öyle aa ben battım hadi görüşürüz diyip gitmez. Bankaların sırtı yere gelir mi hiç? Kaldı ki onların batması bile sülalemizin ödemesini yapacak şekil olur. Kısacası banka battı 100 gram altınım gitti kafası bana biraz saçma geliyor. Ne yapsın banka bizim boklu altınımızı adamlar devlet satın alır bakma sen üç beş kart ücreti için fırıldaklık yaptıklarına. Altın hesabın olacak altının olacak banka vermiyorum diyecek? Öyle bişey yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.