Şimdi Ara

Fiyatlar ucucak.Damat Bakan:'Birileri ulkemizi zamaninda ithalat cennetine cevirdi' (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
1
Favori
31.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
376 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Leoyunistasyonu çıkana kadar PS4-PS5 alınmaz.
  • Şaka maka 70’li yıllar böyleydi. Sonra rekabetin Türk fabrikatörü için de çok iyi olduğunu, halka da gayet yaradığını anladık.
    Herkes 90 bin liralara 3.20d alınabilen günlere dönmek ister muhtemelen. 70’lere kimsenin dönmek isteyeceğini zannetmem. Bence hata ama tabii Silivri filan derken mektubuma burada son verir, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berlin93 kullanıcısına yanıt
    Cuk diye oturmuş, aynısı şu an ülkemizde yaşanıyor.
    Bakalım damat bu ülkeyi batırıp sıvadıktan sonra ne bahane üretecek.
    Hep birlikte izliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: richardfeymanınsaçı

tüketmeden üretemessin çin tüketti sonra üretti bilmediğin teknolojileri nasıl üreticeksin acaba
    PS4 Pro artık 4000 tl olur -_- oturduğu yerden değerlenen konsol made in turkey
  • k1mbu kullanıcısına yanıt
    Bu zamana kadar söyledikleri hangi şeyi yaptılar neden inanalım yerli arabaya ne oldu? Daha bir ton şey var senin ve sizin gibileri bizlerden ayıran tek şey sizin her şeye sorgusuz inanmanız az geçmişe bak söylediklerinin hangileri yaptılar? Bana kalsa kuzey kore gibi olalım her şeyi biz üretelim işime gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yüksek kur, düşük faiz. ithal ürünlere vergi: destekliyorum.
  • Deniz bitti , harcamayın diyor adam.

Ama faiz düşük? Adam harcamayıp ne yapacak senede %10 ile faize yatırıp tasarruf mu edecek? Faiz olsa %20-25 adam gidip konsol alır mı? Gider parasını yatırır faizini toplar. Ama şimdi %10 ile faize yatırsa seneye konsol %10'dan fazla zamlanacak. Napıyor parası olmasa bile gidiyor %12-15'den kredi çekiyor konsol alıyor. Zaten seneye en az o kadar artacak fiyatı neden geri dursun?

Hal böyle ama faizleri yükseltemiyorsun. Faiz yükseltince inşaatçılar kızıyor kayınbabana. Ne yapacaksın? O zaman ithal ürün alanlardan daha fazla vergi alacaksın. Vergi fiyatı arttıracakki iki tane alacak adam bir tane alsın. Yada almaktan vazgeçsin.
  • rte'den çok bu asalaktan nefret ediyorum. 1 dolar 10 kuruş olsa dahi bu çocuğa zerre sempatim yok, samimiyetsiz. birileri dediği kitle ise akp iktidarı
  • 5,5 numara miyopum. kontak lenslere %30 gümrük vergisi geldi. amaç yerli üreticinin üzerindeki ithalat baskısını azaltmakmış. kontak lens üreten türk firması mı var?

gözlük almaya kalksam doğru düzgün inceltmiş bir cam 500 liradan başlıyor. devletin 3 yılda bir cama verdiği para 50 tl. ben mi istedim lan miyop olmayı?

Ameliyat olup kurtalayım desen devlet hastanelerinde sgkdan lazerle göz ameliyatı olmuyor. sanırım bin tane şartı varmış iki göz arasında çok fark olması lazımmış falan filan. özelde ameliyat 5binden başlıyor.

afedersiniz ama sokayım böyle sisteme ben mi istedim miyop olmayı kör mü gezeyim yeter lan!
  • her şeyi özelleştir
    fabrikaları kapat
    tarımı,balıkçılığı,hayvancılığı bitir
    sibiryadan et,çinden sarmısak al

ondan sonra ithalat cennetine çevirdiler ülkeyi de

Allah binlerce kere belanızı versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: gary_1907

Merhaba bu dediğini biraz açar mısın hocam?
    Şuan gördüklerim piyasaya kısıtlama amacıyla getirilen vergiler, yurt dışına döviz akşını engellemek için yapılan hareketler bunlar; dikkat ederseniz son bir aydır sürekli her gün yeni bir vergi geliyor, gümrüklerde kırmızı hat uygulamaları vs hatta aliexpressten aldığımız 5-10$ lık oyuncağa bile vergi getirilmesi buna dahil edilebilir. Bunun bir ileri seviyesi sermaye kontrolüdür, yani yurt dışına döviz çıkaramazsın veya kısıtlamalarla çıkarırsın.

Aslında kırmızı hat uygulaması harici diğerleri genelde vatandaşı vuracak hareketler, biz bir şey almak isteyeceğiz ve 1xfiyat+1xvergi bindiği için çok pahalı olacak. Sanayici için bir gün uygulamaya kalktılar ama hemen geri kaldırıldı böyle bir hareket yapılırsa Türkiye'de sanayi üretimi durur çünkü ekonomimiz ihracatının %60'ını ithal ederek yapmakta. Kırmızı hatta bir örnekte 200$ altı beyanlı cep telefonlarına denetim uygulanmasıdır.

Demek istediğim hükümet şuan doğru yönde adımlar atacağına sürekli aksi yönde ilerliyor ve atacak kurşunumuz kalmadı. Son ana kadarda dış kaynak kurşunu kullanacaklarını sanmıyorum(swap anlaşmaları dış kaynaktır ama geçici çözümlerdir).
    https://www.reuters.com/article/turkey-economy-reserves/update-1-turkey-burning-through-reserves-much-faster-than-in-2019-bankers-idUSL8N2CH59R

Şu habere bakın mesela 32milyar$ para harcamışız ne için? Doları 7 altında tutabilmek için, doları daha ne kadar böyle tutabiliriz. Swapla,sermaye kontrolleriyle bu iş olmaz. En başta İş bankası üstünden elini çekeceksiniz, samimiyetinizi gösterin sonra adalet, politik ve eğitim gibi alanlarda reformları başlatın ve güven verin insanlara. Güven olmadan kuruş para gelmez, 20010'larda ülkeye 15-20milyar$ sıcak para giriyordu ya şuan ? 1-2milyar$ o da Katar kardeşim sıkıştım at bir sakal şu merkez bankası rezervlerimi şişireyim.

Böyle çok uzun süre daha yürütülemez teker patlamıştı genede gidiyorduk ama bu covidle beraber teker koptu artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 21 Mayıs 2020; 11:44:58 >

• Suriyeden patates, mısırdan soğan, kanadadan mercimek ithal edildi.

Yahu güzel vatanımda otobanın kenarına yanlışlıkla tohum döksen kendiliğinden yetişir bunlar.

"Birileri" demiş..
    Kim o birileri sayın bakan?
    Niye söylemiyorsunuz kim olduğunu?
    Çekinmeyin yahu, isim verin isim..
    Herkes öğrensin bu ülkenin bütçesine kimin incir ağacı diktiğini.

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    quote:

Şu habere bakın mesela 32bn$ para harcamışız ne için? Doları 7 altında tutabilmek için

Hocam bn yazınca onun billion olduğunu anlamaz birçok kişi.
    Hala "dolar artsa bana ne, benim dolarla işim yok ki" diyen koca bir cahil kitlesi var bu ülkede.

Milyar dolar yazın açık açık.
    32 milyar doları yaktılar hiç uğruna.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Oyyy senin eleştirel mesajını yirim ben. Hanimiş de Hanimiş hükümeti mi eleştirir gibi yaparmış. Ponçik seni.

17-25 aralık sayesinde dolar uçtu dimi zaten yoksa ehonomi çog eyiydi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows95

quote:

Şu habere bakın mesela 32bn$ para harcamışız ne için? Doları 7 altında tutabilmek için

Hocam bn yazınca onun billion olduğunu anlamaz birçok kişi.
    Hala "dolar artsa bana ne, benim dolarla işim yok ki" diyen koca bir cahil kitlesi var bu ülkede.

Milyar dolar yazın açık açık.
    32 milyar doları yaktılar hiç uğruna.
    Düzelttim umarım durumu anlayanlar çıkar, hep kendimize anlatıyormuşuz gibi geliyor.
    https://www.ft.com/content/1136d9bb-a018-4e77-8d78-4c9d00a54bfa

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/bakan-albayrak-uluslararasi-yatirimcilara-turkiye-ekonomisini-degerlendirdi/1831736

Şu haberlere de dikkat çekmek isterim, borçlar için sözde yatırımcılarla(özde banka) görüştüler ve rest çektiler, doların patlamasının o yüzden yaşandığını düşünüyorum. Bu düşüşü de onların şartlarını kabul ettiğimiz olarak yorumluyorum özellikle Katar'dan dün gelen swap anlaşması için, Londra piyasalarından izin almadıkça Katar zırnık vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 21 Mayıs 2020; 11:47:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Cennet cehennem zaten yokta, işin kötüsü ölünce bunu anlayamayacaklar. Kara toprak, siyah ekran, the end..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.