Şimdi Ara

Fiyatlar ucucak.Damat Bakan:'Birileri ulkemizi zamaninda ithalat cennetine cevirdi' (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
1
Favori
31.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
376 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ekonominin battığını görmeyip, hala duruma "felâket tellallığı" diyen AKP'lilere anlatacak bir şey yok. Pembe at gözlüğüne devam. Iyi bayramlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hulkibey kullanıcısına yanıt
    Yav he he. Senin ne olduğun belli bu forumda yazılarına bakan saldırı politikası ile yazıp durduğunu anlar. Ona akp li de buna cart curt de o yüzden sizin
    gibilerin dediği olmuyor akp hala iktidar oluyor. Şu ülkede forumda topu topu 300 kişi var yoksunuz ve İnternette felâket tellaligi yaparak yaşarsınız. Ben gerçeği yazarım iki katı arttı derim ve diyenlere hak veririm ama sizin gibiler çıkar der 5 kat arttı der o yüzden dediğinizin yıllardır gerçek olduğu yok. Sonuca bak ve sizin sözlerine bak. Sen daha böyle yazmaya devam et değişen bir şey olursa bana haber edersin. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 24 Mayıs 2020; 19:56:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Döviz alımlarında vergi 5 kat arttı: Her 100 dolarda, 1 dolar vergi vereceğiz

https://www.haberler.com/amp/doviz-alimlarinda-vergi-5-kat-artti-her-100-13255453-haberi/

Cehaletin en kötüsü de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu zannetmek...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Biliyordum bu saçmalığı koyacağını. Sen onunla eglene dur. ;) Klâsik zihniyet işte. ;)

Ha bu arada yazmadım mesajımda sonradan aklıma geldi, senin o söylendiğin akp dönemi 2002 den beri 2020 ye kadar olan dönemde bile dolar 5 kat artamadi 1,63 lerde geldiler ve bu dönem boyunca 7,29 u gördü. Orada bile 5 katını yakalayamadıniz. Sabah akşam dolar üzerinden akp yi bitirme konuları açılıp yazar durursunuz hala bitiremediniz. Dolar yerine bunu kullanın artık 5 kat 100 kat 1000 kat arttı diye. ;)

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    quote:

x2yk @ 24 Mayıs 2020 19:55:45
    iki katı arttı derim ve diyenlere hak veririm ama sizin gibiler çıkar der 5 kat arttı der o yüzden dediğinizin yıllardır gerçek olduğu yok

Bes katina cikan verginin belgesini ortaya koyduktan sonra:

quote:

x2yk @ 24 Mayıs 2020 22:04:40
    Biliyordum bu saçmalığı koyacağını.

Madem biliyordunuz neden dogruya dogru diyemiyorsunuz en basindan?

Hadi o tek bir ornek. Yurtdisindan daha once gumruksuz ithal edilen bir baska urune bakalim. 100 liralik urun uzerinde %18 KDV mevcut. Toplam vergi yuku: 18TL
    Simdi ayni urune %50 gumruk vergisi geldi, 100 liralik urunun matrah bedeli 150TL. Bunun uzerinden %18 KDV, 27 TL. 100 liralik urundeki yeni vergi yuku, 50+27=77TL
    77TL/18TL = 4,3 kati!
    Sizi kirmayayim 5 degil 4,3 kati olsun. Yine iki kati falan degil.

Benim misliyle artan vergilerden eglendigim falan yok, ben gercekleri dile getiriyorum, gercekler de AKP hukumetinin basiretsizligini ortaya koyuyor. Siz de bu basiretsizligi gizlemek icin o sekilden bu sekile girip hala "AKP'li degilim" deyip duruyorsunuz. AKP'li olmayip da AKP'nin yanlislarini saklamak icin kiviran kimse kalmadi.

Benim ne oldugum belli, ben ulkenin canina okuyan AKP'ye muhalif, sirtini dayadigi cehalete dusman ve temsil ettigi sorgusuz biat zihniyetine karsi bir insanim. Bunu hicbir ortamda gizleme geregi duymuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 27 Mayıs 2020; 8:0:19 >

Senin gibiler almasın (alamasın) ve burada konu açsın mesaj yazsın diye yapıyorlar işte daha ne anlamıyorsun, ha ne yaparlarsa yapsınlar başa geliyorlar onlar için sorun yok, sen 5 sene önce de su kadar arttı şöyle oldu battık bittik yazıyordun, bugünde yazıyorsun ve onlar hala seçiliyor. Boyukkkk resme bakacan boyukkkk oyun boyukkk çünkü yegennn. ;)

Düzenleme = alamasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 27 Mayıs 2020; 12:17:38 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.