Şimdi Ara

FIRSATÇILAR.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
2
Favori
23.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sadece arabada mı var zannediyorsunuz bu fırsatçılık?

iPad Pro alacağım, ikinci el ilanlara bakıyorum. Adamınteki ilan koymuş, kullanılmış ikinci el ürün için, sıfırından 150 tl daha düşük bir fiyat istiyor. İlana da yazmış Apple’dan almak isterseniz 3 - 4 hafta beklersiniz diye.

Kanıbozuk çok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dünyanın en fırsatçı milleti kim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız orada ufak bi detay var onu kaçırıyorsunuz. Satılan araçlarda hayalet ekran, jant vs gibi iki ya da daha fazla aksesuar olduğunda araç %60’a giriyor. Geçen gün bayide aynı araca 250.000₺ dediler. Hiçbir ek opsiyonu olmayan Premium paket 199.000₺ ama dediğiniz gibi onlar da bayide yok. Türkiye’ye gelen araçların çoğu ekstra donanımlı gelmiş zaten. O yüzden böyle bir durum oluyor.

Galerilerİn çoğu kansız mı? Evet o ayrı bir konu

• Bu iş ticareti geçti! Bunu savunan varsa kansız oğlu kansizdir! 'siz olsanız siz de yaparsınız' lafı da kansizliktir!
    Bireysel anlamda kar yapmaya çalışmak ayrı birşey, başkalarının bireysel olarak para biriktirip bayiden almaya çalıştığı şeyi gasp etmek ayrıdır!
    Herkesin iç işleri bakanlığına,ticaret bakanlığına bu linkleri kopyalayıp atması gerek. Keşke binlerce insan şikayet edebilse

• Sıfırından daha pahalı araba satılan başka ülke var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: usmanoguz

Kuga'da da durum farklı değil.

Böyle olmayan model yok ki.Bayide yok ama sahibindende zibil gibi 0km ilan var, liste fiyatının en aşağı 50-60bin üstüne

Karaborsacılık, stokçuluk hem anayasa hemde ticaret bakanlığı yönetmeliğine göre suçtur ve takibini ilgili bakanlık yapmak zorundadır.Burada suç bakanlığın bu kadar göz göre göre oyun dönüyorken 3 maymunu oynamak en hafif tabirle suça teşviktir başka birşey değil

• Serbest piyasaya bak sen. İyi o zaman fırınların önüne çökelim, bütün ekmeklere el koyalım, gelene de 5 liradan çakalım ekmekleri. Oluyor mu böyle serbest piyasa ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Durukan

Bu iş ticareti geçti! Bunu savunan varsa kansız oğlu kansizdir! 'siz olsanız siz de yaparsınız' lafı da kansizliktir!
    Bireysel anlamda kar yapmaya çalışmak ayrı birşey, başkalarının bireysel olarak para biriktirip bayiden almaya çalıştığı şeyi gasp etmek ayrıdır!
    Herkesin iç işleri bakanlığına,ticaret bakanlığına bu linkleri kopyalayıp atması gerek. Keşke binlerce insan şikayet edebilse
    Şikayet etsek ne olacak. 4-5 ay önce 2008 lerede aynısını yapınca bir galeriyi şikayet ettim hala inceleme aşamasında. Araç belki 2 kere el değişti bile. Hala incelenecek..

• Ufak bayiler galerici olmuşlar artık. İki harfli markadan araç almak için bulunduğum ildeki bayiye mayıs ayında gittim. Araç yok gelicek sıraya yazalım dediler fiyat 240.
    Okey dedik, 2 aydır arayıp soruyoruz araç yok.

Bayiye gidiyorum benim istediğim araçtan gelmiş 7 tane bunlar satıldı, gelenlerde satıldı. Bizimki ne zaman gelcek ? Cevap yok.
    Kaç araba daha gelince ben alabileceğim ? Cevap yok.

Fiyat şuan ne oldu diyorum, 270.

Kızdım çıktım gittim, doğuş genel merkezi aradım. Araç var 5k kapora gönderin ayıralım dediler. Fiyat 267.
    Şimdi bekliyoruz eylülde gelecek.
    Aracın da şuan ikinci eldeki değeri 290 ı geçti, bana 267 diye verilen fiyattan sonra kur 50 kuruş arttı bize kaça gelicek bilmiyorum.
    Bayi yüzünden 20-30 bin tl zararımız var.

Kısacası ufak bayiler sıfır satıştan çok ikinci eldeki ranta göz dikmişler. Sıfırdan çok kazanma peşindeler.
    Bence çoğu kendi aracı eşe dosta verip aynı araçtan 2 kez para kazanmaya calısıyorlar.

• Galeriye para kazandıran gidip oralardan alım satım yapan (acil ihtiyaci olanlar hariç) orman çocuğunun önde gidenidir. Beyinde hücre yoktur net.

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Bunların serbest piyasadan anladıkları şey vampirlik.Serbest piyasanın ne kullanım alanlarını bilirler ne gerçekte ne olduğunu

Bunlar için serbest piyasa arabaya istediğin fiyatı çekmek, hayat görüşleri bu kadar dar işte.Tek söyledikleri şey sende yap o zaman

Gerçekten bi yetkili merci ya da kurum olsa yaptıkları şeyin suç olduğu zaten kabak gibi ortada ama...

• patates soğan satıcılarına savaş açan hükümet bunlara bir şey diyemiyor ne hikmetse
  • Bir şeye paranın yetmesi demek o işin ahlaklı ve etik olduğu anlamına gelmiyor ama işte ülke insanında ne etik kalmış ne ahlak... Herkes ben buna nasıl şu kadar geçiririmin derdinde...

• Sıfır fiyatını bilip de böyle fiyatlara galerilerden araba alan gerzekler olduğu sürece bu çakallar bitmez.

Gider 30 yaşında Tofaş alırım, yine de bu çakallara para kazandırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Ötv keyfi vergi dir. Hemen kaldırılması lazım. Yıllardır söylüyoruz.

KDV de çok bu ülke için. Yarıya inmeli.

Vergi cehennemi olmuş ülke.
    "Ötv kaldırılsa" Hiç merak etme, fırsatçı kansız stokcularımız, ötv indirimi kadar arabayı zamlı satarlar. Bu ülkede deprem olur, kira fiyatları 2 ye katlanır. Kredi indirimi olur ev araba fiyatları 2 ye katlanır.Hastalık olur 3 kuruşluk maske 5 lira olur. Aslında bunu yapan yanlızca galericilermizmi? değil HEPİMİZ. (İstisnaların ellerinden öperim) Malesef ahlak anlayışımız iş maddiyata gelince sınıfda kalıyor.
    Biz bu kafayala daha çok "Fırsatçı Kansızlar" diye konu açarız.

• Arkadaşlar burada destan bile yazsanız seçimlerde seçilmiş yetkililer ,sizi anlayıp dediklerinizi yapmazsa çözüm olmaz. Boşuna kendinizi yormayın.

Ben aylardır bununla alakalı bi çözüm görmedim. Ekspertizlerde yüzlerce insan mağdur oluyor. videoları var. ama hala çözüm yok.

Milletvekili maaş zammında hemen hepsi anlaşıyor ama değil mi ?

Burası malesef böyle ülke olmuş , yazık. 5 kere ezan okunuyor ülkede . Ezanı sadece namaza çağrı diye anlayan milletiz. 5 kere Allah sizi izliyor diye uyarı veriliyor camiden ama ülkede hile çakallık hırsızlık tecavüz hayvana çocuğa şiddet vs vs hertürlü kötülük var. İslam ve ahlak bu ülkeden çoktan gitti.
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    30 yaşında tofaş kaç para oldu haberin varmı?

• Şuan memleketim olan Trabzon'dayım. Trabzon'da geziniyorum. Etrafta arap kalmadı. Pislikler azaldı. Doğa daha temiz. Uzungöl esnafı ise kötü durumda turist olmadığı için. Önceki senelerde türk turistlerin yüzüne bakmayan esnaf şimdi türk turistin ağzının içine bakıyor. Ancak bunların aç gözlülüğüne araplar bile uyanmıştı. Konaklamaya trabzon merkeze gidiyorlardı. Zaten türk olanlar da ya çaykara'da ya da Bayburt tarafına geçerse orda yiyordu. Valla hiç üzülmüyorum şimdiki hallerine sonuna kadar hakediyorlar. Aynı şekilde bu bir tarafları kalkık galericiler de hakettiğini bulacak. Keser döner sap döner...

• quote:

Orijinalden alıntı: mvn_

Serbest piyasa diye diye piyasanın anasını bilmem ne ettiniz. Usta forum alsatçı ve galerici ile dolu kime neyi anlatıyorsunuz. Emlakta kredi faizleri indi herkes zam yaptı. Bu kadar şerefsizin yaşadığı ülke bugüne kadar iyi bile ayakta kaldı.
    Altına imzamı atarım hocam.

• Allah bunları kahru perişan eylesin.
    Yatacak yeriniz yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.