Şimdi Ara

firinlanan kartim calisiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir süre once birinden aldigim hd6750 yi pc ye takinca fani dönmüş fakat görüntü vermemisti. farklı pclerde de denedim ancak hic bir sonuc alamamistim. bir kac gündür kart firinlama yaziarini okuyordum ve bugün karti söküp fırına verdim. anlatilan ve tecrube edilenlerde olduğu gibi karti guzlece söktüm ve temizledim. temizleme sadece bir fırça ve nefes gücüyle tozlardan arindirma seklinde yaptim. bircok kisi karti sentetik tiner veya ozel temizleyici ile yapiyor ve tavsiye ediyor. elimde tiner veya temizleyici madde olmadığı için once aseton la temizlemeye karar verdim ama sonra biraz arastirinca vaz gectim ve sade bir temizlik yaptim. 200 derecede isitilmis fırında karti 9 dakika tuttum ve cikardim. 2 saat kadar bekledikten sonra macun sürüp fani taktım ve pcye bagladim. sonuc kart goruntu vermeye basladi. hepi topu hd6750olsa da insan mutlu oluyor hosuna gidiyor. cocuklar rahat bırakmadığı için h3nuz test edemedim. birazdan pc bsina oturup testlerinide bi yapayim bakalim ne sonuc verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musta35 -- 5 Mart 2017; 17:45:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir süreden sonra yine aynı olur bende 270x var aynı şekilde zamanında ısı tabancası ile yapmıştım ama bir süre sonra tekrar bozuldu tekrar ısıttım tekrar bozuldu sonunda bozuluyor yani

• Konuyu görünce, zamanında Xbox 360 3k hatası verdiğinde konsolu sıcak havlulara sarardık o geldi aklıma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Bir süreden sonra yine aynı olur bende 270x var aynı şekilde zamanında ısı tabancası ile yapmıştım ama bir süre sonra tekrar bozuldu tekrar ısıttım tekrar bozuldu sonunda bozuluyor yani

hakli olabilirsiniz ama bu islemi yapipta 1-2 yil kullanan var.

siz ısı tabancssi ile yapmissiniz belki firinlasaydiniz sizinki de daha uzun ömürlü olabilirdi.

nasip kismet hocam gittigi kadsr kullanirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.