Şimdi Ara

FILTRE KAHVE ICIN EKONOMIK HANGI KAHVE MAKINASI ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
57.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sinbo scm 2917 siparişi verdim bende hızlıal'dan ancak bu filtre işlerini falan bilmiyorum. Bu makineye uygun altın filtre nerede bulunur?
  • hayırlı olsun keske daha baska marka alsaydınız ben aldım pısmanım bıraz cunku baslangıcta asırı bır plastık kokusu gelıo, sonra kahve yapmanıızın oranına gore gıdıo koku. fılıtre olarak marketlerde melıta fılıtre satılıo 5 tl mı ne ondan alabılırsınız gayet guzel . kahve olarak da starbuckstan sumatrayı tercıh edebılırsınız mıss gıbı olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

hayırlı olsun keske daha baska marka alsaydınız ben aldım pısmanım bıraz cunku baslangıcta asırı bır plastık kokusu gelıo, sonra kahve yapmanıızın oranına gore gıdıo koku. fılıtre olarak marketlerde melıta fılıtre satılıo 5 tl mı ne ondan alabılırsınız gayet guzel . kahve olarak da starbuckstan sumatrayı tercıh edebılırsınız mıss gıbı olur .

bu fiyata yok başka idare edeceğim artık 100tl'den başlıyor biraz daha iyi makineler.

starbucs'ta pahalıdır kahve, değil mi? f/p anlamında en uygunu hangisidir acaba ? 0.5kg 10-15tl olsa fena olmaz. 0.5lt'lik kahve sürahisi yapsam ne kadar kahve gidiyor ortalama 50gr falan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 18 Ağustos 2011; 23:01:53 >

• ewt fiyat olayında haklısınız , sinbo o kadarda kötü deil tabi . sadece aldıktan sonra 3-4 kere su sadece su ile yapın işlemleri kahve koymayın ama. bolelıkle koku ve temızlenır alet .

starbucksta pahalıdır zaten bende o yuzdn hep tchibodan alıodum kahve ama starbuckstakı sumatra fevkalede diyebilirim . yarım surahı kahve yapsanız 5-6 kasık kahve yeterlı olabılır sanırım . ben hep tek kısılık ıcın yaptıgım ıcın cunku cevremdekı kımsek kahveyı benım kadar sevmıoda :) . o cıvarlarda kahve gıtmesı lazım 50 gr cıvarı hatta 25 filanda olabılır kı 50 gr fazla . kasıkla olcegını duzenlı koyarsanız 20gr bıle olmayıbalır . ama ne kadar kısıye yaptınızla dogru orantılı . ben 1 kısı ıcın 2 silme koyuyuodum .

kahve olarak baska ben sert ve kuvvetlı sevdıgımden tchibodan guetımela medıum olabılır . guzel olur ama sumatra kadar ıyı degıl . sızde zevkınıze gore tchiobsan gr gr alın cesıt cesıt ona gore karar verırsınız . starbucksta paket olarak satılıo butun kahveler . o yuzdn ben 100 yada 50 gr alamıoruz.

bırde sınbo ıcınde gelen fılıtreyı kullanmayın dedıgım kagıt fılıtre melıta gayet guzel . hatta tek demlemelıkdde degıl yapıp dokebılırsınız bı kahve daha demleyebılırısnız . baska sorun warsa yada baska arkadasların warsa bıldıgım kadar cevaplarım .

• quote:

ewt fiyat olayında haklısınız , sinbo o kadarda kötü deil tabi . sadece aldıktan sonra 3-4 kere su sadece su ile yapın işlemleri kahve koymayın ama. bolelıkle koku ve temızlenır alet .

starbucksta pahalıdır zaten bende o yuzdn hep tchibodan alıodum kahve ama starbuckstakı sumatra fevkalede diyebilirim . yarım surahı kahve yapsanız 5-6 kasık kahve yeterlı olabılır sanırım . ben hep tek kısılık ıcın yaptıgım ıcın cunku cevremdekı kımsek kahveyı benım kadar sevmıoda :) . o cıvarlarda kahve gıtmesı lazım 50 gr cıvarı hatta 25 filanda olabılır kı 50 gr fazla . kasıkla olcegını duzenlı koyarsanız 20gr bıle olmayıbalır . ama ne kadar kısıye yaptınızla dogru orantılı . ben 1 kısı ıcın 2 silme koyuyuodum .

kahve olarak baska ben sert ve kuvvetlı sevdıgımden tchibodan guetımela medıum olabılır . guzel olur ama sumatra kadar ıyı degıl . sızde zevkınıze gore tchiobsan gr gr alın cesıt cesıt ona gore karar verırsınız . starbucksta paket olarak satılıo butun kahveler . o yuzdn ben 100 yada 50 gr alamıoruz.

bırde sınbo ıcınde gelen fılıtreyı kullanmayın dedıgım kagıt fılıtre melıta gayet guzel . hatta tek demlemelıkdde degıl yapıp dokebılırsınız bı kahve daha demleyebılırısnız . baska sorun warsa yada baska arkadasların warsa bıldıgım kadar cevaplarım .

kağıttan ziyade altın filtreler önerilmiş kahve sitelerinde. o sanırım cihazla birlikte geliyor ayrı satılmıyor biraz daha araştırayım.

şunu denediniz mi tadı nasıldır?

http://www.hepsiburada.com/Liste/brazilian-filter-coffee-250-gr-ogutulmus-/ProductDetails.aspx?productId=zyakmehmet230501&categoryId=28001811

ben sert kahveyi sevmem açıkçası daha yumuşak sıcak çikolataya yakın tatları seviyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevalkan

quote:

Orijinalden alıntı: osman ağa

Ben ilk başta fakir aldım memnun kaldım fakat plastik kokusundan dolayı atım makinayı. bosch aldım herkese tavsiye ederim 100 lira civarında ama müthiş.

boschun hangi modelini aldınız ben de almak istiyorum temizliği kolay mı? filtresi nasıl metal mi?

Bosch Tka 6631 Kahve Makinesi bunu aldım 108 lira biraz ağır yapıyor ama gerçektende tiryakiler için müthiş tavsiye ederim. temizlemesi kolay ve sağlam diğerlerine göre.
  • kahve olarak starbucks meksika kahveleri gerçekten güzel fakat fiyatı şişkin biraz. yani marka parası veriyorsunuz.. ben jakobs un monarch filtre kahvesini kullanıyorum adamın gözlerini fal taşı gibi açıyor lezzetide mükemmel bana göre (eminim çok daha kalitelileri vardır.). ufak bir hatırlatma, filtre kahve fazla içilmesi halinde zararları olan bir içecektir. günde en fazla 3 fincan tüketilmesi tavsiye olunur. kahve çok çabuk bayatlayan bir ürün bu sebeble 250 gr dan fazla almanızı önermiyorum (aleminyum kapta veya poşette nemden ve ısıdan uzak bir yerde muhafaza edip kısa sürede tüketilmesini öneriririm.) İyi keyifler:)
  • quote:

kahve olarak starbucks meksika kahveleri gerçekten güzel fakat fiyatı şişkin biraz. yani marka parası veriyorsunuz.. ben jakobs un monarch filtre kahvesini kullanıyorum adamın gözlerini fal taşı gibi açıyor lezzetide mükemmel bana göre (eminim çok daha kalitelileri vardır.). ufak bir hatırlatma, filtre kahve fazla içilmesi halinde zararları olan bir içecektir. günde en fazla 3 fincan tüketilmesi tavsiye olunur. kahve çok çabuk bayatlayan bir ürün bu sebeble 250 gr dan fazla almanızı önermiyorum (aleminyum kapta veya poşette nemden ve ısıdan uzak bir yerde muhafaza edip kısa sürede tüketilmesini öneriririm.) İyi keyifler:)

neden acaba zararlı 3 fincan azmış. benim bir arkadaş gecede 20-25 bardak tüketiyodu bir ara (normal kahve)

• quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

kahve olarak starbucks meksika kahveleri gerçekten güzel fakat fiyatı şişkin biraz. yani marka parası veriyorsunuz.. ben jakobs un monarch filtre kahvesini kullanıyorum adamın gözlerini fal taşı gibi açıyor lezzetide mükemmel bana göre (eminim çok daha kalitelileri vardır.). ufak bir hatırlatma, filtre kahve fazla içilmesi halinde zararları olan bir içecektir. günde en fazla 3 fincan tüketilmesi tavsiye olunur. kahve çok çabuk bayatlayan bir ürün bu sebeble 250 gr dan fazla almanızı önermiyorum (aleminyum kapta veya poşette nemden ve ısıdan uzak bir yerde muhafaza edip kısa sürede tüketilmesini öneriririm.) İyi keyifler:)

neden acaba zararlı 3 fincan azmış. benim bir arkadaş gecede 20-25 bardak tüketiyodu bir ara (normal kahve)

ZARARLARI

Kalp

Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor. Kahvenin içerdiği kafein fazla tüketildiğinde, kalpte ritim bozuklukları meydana gelebiliyor. Düzensiz kalp atışları kalp çarpıntısına ya da taşikardi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Doktorlar özellikle kalp hastalarının sınırlı miktarda kahve içmelerini tavsiye ediyor.

Tansiyon

2003 yılında Edinburgh Üniversitesi uzmanlarının yaptığı bir araştırmayla, kahvenin tansiyona olan etkisiyle ilgili görüşler yeni bir ivme kazandı. Düzenli olarak günde dörtbeş bardak kahve içenler üzerinde yapılan araştırmalarda kandaki basınç, yani tansiyon hızla yükseldi. Yapılan testlerde, yüksek miktarda kahve tüketiminin tansiyonu hızla yükselttiği görüldü.

Mide

Kahve, ülser gibi mide rahatsızlıklarına neden olmasa da, bu hastalıkların varlığında kötüleşmesini tetikliyor. Kahve, midenin asit salgılamasını uyarıyor.

Şeker hastalığı

Bu sene açıklanan iki raporda; kafeinin Tip 2 şeker hastalığı üzerindeki etkileriyle ilgili olarak farklı görüşlere yer verildi. Amerika'da yapılan araştırmalarda, yemek zamanlarında yükselen kan şekeriyle birlikte tüketilen kahvenin şeker hastalığını olumsuz yönde etkilediği ortaya çıktı. İngiltere ise, yapılan bu araştırmanın yetersiz olduğunu ve Tip 2 şeker hastalığının kahveden olumsuz yönde etkilenmediğini açıkladı. Uzmanlar kahvenin içindeki kafeinin değil, minerallerin şeker hastalığına karşı koruyucu bir etkisi olduğunu savunuyorlar.

Su kaybı

Uzmanların bir kısmı kahvenin vücutta sıvı kaybına neden olduğunu savunurken, bir kısmı da bu kaybın önemsiz derecede az olduğunu savunuyorlar.

Migren

Kahve uzun zamanlardan beri migreni tetikleyen uyarıcıların başında sayılıyor. Kahvenin bileşenlerinin beyinde bulunan kan hücrelerini tetikleyerek migrene neden olduğu, araştırmalarda görülüyor.

Vitamin ve mineral kaybı

Kafein, vücudun demir ve diğer besinleri emmesini engelliyor. Ayrıca, kalsiyumun idrar ile vücuttan atılmasına neden oluyor. Bu da osteoporoz (kemik erimesi) riskini artırıyor.

Doğurganlık

Kafeinin doğurganlığı olumsuz yönde etkilediği biliniyor. Günde üç fincan veya daha fazla kahve içmek, kadının doğurganlık oranını azaltıyor. Çünkü aşırı miktarda kafein tüketimi yumurtlamayı olumsuz etkiliyor. Bu konuda çarpıcı bir başka sonuç ise, Brezilya'dan geliyor. Brezilya'da bulunan Sao Paulo Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmalarda, her gün düzenli olarak kahve içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha güçlü spermleri olduğu kanıtlandı. Kafeinin spermin üzerinde uyarıcı etkisi olduğunu savunan uzmanlar, bunun merkezi sinir sisteminde de aynı etkiyi gösterdiğini iddia ediyorlar.

Hamilelik

Kafeinin anne karnındaki bebeğe zararlı olduğu biliniyor. Uzmanlar, hamile kadınların günlük kafein tüketme sınırlarının 300 mg olduğunu belirtiyorlar.

• kahve üstatları bir akıl rica etsem

fakir ve esse marka bazı modellerde kahveyi çekirdek olarak makineye koyma özelliği var kullanışlı olur mu acaba bana daha taze olacağı fikrini verdi kullanan var mı bu tip makineleri
  • fakir ve esse marka bazı modellerde kahveyi çekirdek olarak makineye koyma özelliği var kullanışlı olur mu acaba bana daha taze olacağı fikrini verdi kullanan var mı bu tip makineleri

Selam kardeş , bende 1-filitre kahve mak 2 - french press 3- arcelik telve var. bilirisn ki hepsi farklı kahve kullanır , yani farklı öğütme . bu yüzden delogninin öğütücüsünü aldım . bayagı kullanıslı oluyor , taze mi demişsin tap taze oluor . hele birde hepsı ayrı makınalar . senın alıcagın gıbı bır makına olursa daha ıyı anlarsın tazelıgı . mıss gıbı olur . ılerde hepsını yazlıkta bırakıp , ewe senın dedıgın makınalardan almak fıkrındeyım . oyle makınalar bayagı guzel tek bı ayarı ıle ıster kahvenı , ıster espressonu ıste baska bısıyını hazırlayabılıolar ve kahve haznesıde ustunde cekırdegını koyuyuon mıss gıbı . bence al ama ıyıce bır arastır derım . lınklerını buraya koyarsan bakıp tercıh bulunmanda yardımcı olabılırım yada olabılırız sevgıler .

• esse fiyat bugün 65 lira %50 indirim var normalde 130 lira

http://esse.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=22918

fakir 224 lira sitesinde

http://fakir.saruhan.com.tr/urunDetay.php?catId=166&urunId=157
  • essenin ki iyi de ama sadece filitre kahvemi yapıo ? Espresso için kendi öğüüyomu o önemli bence . ama fiyat güzel
  • evet sadece filtre kahve yapıyor diğer modelide 100 liraydı exspresso ve capuccino yapan bir model ama öğütücü yoktu
  • 120 lira param var, ogrencilikte kullanmak icin bana hangi marka modeli onerirsiniz pek anlamam bu islerden de.
  • Öğrencisin ve 120 tl ayırdın hmmm . Ben olsam ve kahveyi seviyorsam . Starbuckstan French Press alırdım ve yanında sumatra birde hediye olarak verilen tall boy içeceiğimide içerdim . Ama illa makine diyorsan Arçelik gibi haznesi çelik olanlar wardı sanırım . öle bişiler alırım tefalinde var.Güzel bunlar ama çok ucuz olarakta 35 tl gibi sinbonun var ondada aşırı plastik kokusu var . Ama kahve yaptıkça gidiyor. bİRKAÇ ÖNERİM

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hd-7740-ogutme-ve-demleme-sistemli-paslanmaz-celik-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtphhd7740&categoryId=22005#Gorseller ( Pahalı 260 tl civarı ama , ne tür kahve istersen içebilirsin ayrı ayrı gerek yok değermen ayarı war, alabilrsen al yorumlar güzel)

http://www.hepsiburada.com/Liste/tefal-express-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mttefexpreskahve&categoryId=22005 ( Bütçen için çok uygun ve güzel bir makina sinbo yerine bu alınabilir ama sinboda aynı işleri yapıo ama onda koku var )

http://www.hepsiburada.com/Liste/sinbo-scm-2917-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtsinscm2917&categoryId=22005 ( Çok ucuz ve kullanışlı yapılan madde basit , alırsan siyah al beyazı çabuk kirlenir,dediğim gibi bunun yerine tefali tercih et derim )

http://www.hepsiburada.com/Liste/bosch-tka-6631-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtbostka6631&categoryId=22005 ( Yerine tefal alınabilir , güzel buda ama )

• quote:

Öğrencisin ve 120 tl ayırdın hmmm . Ben olsam ve kahveyi seviyorsam . Starbuckstan French Press alırdım ve yanında sumatra birde hediye olarak verilen tall boy içeceiğimide içerdim . Ama illa makine diyorsan Arçelik gibi haznesi çelik olanlar wardı sanırım . öle bişiler alırım tefalinde var.Güzel bunlar ama çok ucuz olarakta 35 tl gibi sinbonun var ondada aşırı plastik kokusu var . Ama kahve yaptıkça gidiyor. bİRKAÇ ÖNERİM

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hd-7740-ogutme-ve-demleme-sistemli-paslanmaz-celik-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtphhd7740&categoryId=22005#Gorseller ( Pahalı 260 tl civarı ama , ne tür kahve istersen içebilirsin ayrı ayrı gerek yok değermen ayarı war, alabilrsen al yorumlar güzel)

http://www.hepsiburada.com/Liste/tefal-express-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mttefexpreskahve&categoryId=22005 ( Bütçen için çok uygun ve güzel bir makina sinbo yerine bu alınabilir ama sinboda aynı işleri yapıo ama onda koku var )

http://www.hepsiburada.com/Liste/sinbo-scm-2917-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtsinscm2917&categoryId=22005 ( Çok ucuz ve kullanışlı yapılan madde basit , alırsan siyah al beyazı çabuk kirlenir,dediğim gibi bunun yerine tefali tercih et derim )

http://www.hepsiburada.com/Liste/bosch-tka-6631-kahve-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtbostka6631&categoryId=22005 ( Yerine tefal alınabilir , güzel buda ama )

o tefalle Tefal Direct Serve Soft Pod arasinda bi fark var mi, hangisini alayim?
    bi de genelde kafede, kantinde vs. iciyordum eve aldiramamistim annem yanasmamisti hic, ayri bir kahvesi mi var, her yerde bulabilir miyim kullanmam gereken kahveyi?

• ewt var demin baktım anladıgım kadarıyla soft podda , kapsül kahve kullanılıo , tchiboda bolca war ondan yada marketlerde migros filan , bööle ufak daire kapsül kahve kullanıo , dier benim verdiğim linkte ise dısardan toz kahve alıosun filitresine koyuyon . birinde kapsül birinde kasıkla koyyuyuon . bence benım verdıgım lınk al . maddi durum ıyıyse direk ılk lınkı al phılıps , espresso bile yaparsın onu bırak mudaimi olursun .
  • sipariş verdiğim sinbo kahve makinası geldi ama alt plastik boydan boya kırık bende geri gönderdim. Kitapçığında kahve koymadan birkaç kez makinayı çalıştırıp sıcak suyla temizleyin diyor plastik kokusunun gitmesi için.
  • arkadaşlar bende filtre kahve makinesi kullanıyorum yanlız benimki eski model ama iyi randıman veriyo memnunum fakat şu kağıt olayı beni çileden çıkarıyo zırt pırt yap koy normal bi filtre temin edebilirmiyim bi yerden acaba şu süzgeç gibi olanlarından bide bazı arkadaşlar altın filtre filan bahsetmiş o nasıl oluyo bildiğimiz altındanmı :) çeyreğin tanesi oldu 150 lira neyse şaka maka bi yana birde ben bu makine için kahve bulamıyorum bulunduğum şehirde starbucks,gloria jeans,tchibo gibi
    mekanlar yok migros ve carrefourlarda sadece jacobs'unki var oda pek iyi sayılmaz geçen internetten sipariş verdim tchibo dan bakalım nasıl çıkacak... saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.