Şimdi Ara

FILTRE KAHVE ICIN EKONOMIK HANGI KAHVE MAKINASI ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
57.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SLM Arkadaşlar bende burda yazdıklarınızı uzun uzun ouduktan sonra fakirin kendinden öğütücülü filtre kahve maki,nasını almaya karar verdim yarın çekirdek kahvemide alıp demlicem inşallah memnun kalırım bende hazır kahveden bıktım artık denedikten sonra olumlu ve olumsuzlukları sizlerle paylaşıcam .
  • Süper konu, biraz eski kalmış şu an ucuz fiyatlı güzel bir kahve makinası tavsiyesi verebilecek olan var mı acaba?
  • Bosch un iki tane modeli var ikiside aynı fiyasta birisi kırmızı birisi siyah ben tavsiye ederim hem sağlam hem uygun fiyatlı.
  • mesajım bulunsun. Bu aralar yeni bir makina alıcam. Ne yazık ki Sinbo aldım ve 1 aylık kullanımda camı çatladı hem de kahve yaparken. Sonra yorumları okudum yarı kullanıcının camı çatlamış. Hatta kullanma kılavuzunda bile dikkat edin camı çatlayabilir yazıyor. Kahve yaparken nasıl dikkat etmek gerekiyor acaba? Neyse bence şans meselesi biraz, hepsi aynı işi görüyor demeyin, kahve içecekseniz bence daha güzel birşey alın, 40 yılda bir içerim derseniz çok da önemli değil. Bu arada ilgilenenler için ben de koku olayı olmadı o konuda bir sorun yaşamadım.
  • delonghi iyi fiyat performans bakımından 100 tl onun dışında bimex ve benzeri yerlere bak böyle ucuz elektronik ev eşyası satan yerler nettende araştırsan bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorefest_nl

mesajım bulunsun. Bu aralar yeni bir makina alıcam. Ne yazık ki Sinbo aldım ve 1 aylık kullanımda camı çatladı hem de kahve yaparken. Sonra yorumları okudum yarı kullanıcının camı çatlamış. Hatta kullanma kılavuzunda bile dikkat edin camı çatlayabilir yazıyor. Kahve yaparken nasıl dikkat etmek gerekiyor acaba? Neyse bence şans meselesi biraz, hepsi aynı işi görüyor demeyin, kahve içecekseniz bence daha güzel birşey alın, 40 yılda bir içerim derseniz çok da önemli değil. Bu arada ilgilenenler için ben de koku olayı olmadı o konuda bir sorun yaşamadım.

Arkadaşımın Sinbo kahve makinasında da aynı şey olmuştu. Kullanım klavuzunda bunun yazması efsaneymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

mesajım bulunsun. Bu aralar yeni bir makina alıcam. Ne yazık ki Sinbo aldım ve 1 aylık kullanımda camı çatladı hem de kahve yaparken. Sonra yorumları okudum yarı kullanıcının camı çatlamış. Hatta kullanma kılavuzunda bile dikkat edin camı çatlayabilir yazıyor. Kahve yaparken nasıl dikkat etmek gerekiyor acaba? Neyse bence şans meselesi biraz, hepsi aynı işi görüyor demeyin, kahve içecekseniz bence daha güzel birşey alın, 40 yılda bir içerim derseniz çok da önemli değil. Bu arada ilgilenenler için ben de koku olayı olmadı o konuda bir sorun yaşamadım.

Arkadaşımın Sinbo kahve makinasında da aynı şey olmuştu. Kullanım klavuzunda bunun yazması efsaneymiş.

Ben de dikkat edeyim diye oraya buraya çarpmıyorum bi de, adamlar kullanım kılavuzunda stres yaratmışlar:)

Delonghi plastik diye okumuştum bu arada...Tchibo'ya aklım gidiyor. Süt köpürtme de var. Kapsülle çalışan bir makina ama kapsüller de doldurulabiliyormuş sanırım. Latte ve espresso da yapıyor filtreden başka...

• Fiyatı uygun kaliteli bir ürün isterseniz bu linkten inceleyebilirsiniz.http://www.kelepir.gen.tr/9074-delonghi-icm-30-filtre-kahve-makinasi/details.html
  • Öncelikle ne istediğinize kara vermek gerek espresso için ben nespresso nun d100 modelini almuştım 3 yıl oldu,bence çok kaliteli kahveleri çok güzel 10 lu paketler halinde satış yapılıyor 16 çeşit ve yılın belli zamanlarında aromalı yada özel karışımlarında satışda oluyor.10 lu kutuların fiyatları 12 ila 16 lira arasında değişiyor.Yok ben evde istediğim kahveyi filtre olarak içmek siterim deresniz philips 7740 modelinide yeni aldım, kendi otomatik çekekbiliyor ve filtre kahve yapıyor.Misafiriniz geldiğinde harika yalnızken epsrosso yani nesprosso güzel.
  • quote:

quote:

Ben de ucuz olduğu için Sinbo'nun makinesini aldım. Evdeki herkese tembih ettim dikkat edin çatlayabilir diye, yıkarken çok nazik davranıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Ben de dikkat edeyim diye oraya buraya çarpmıyorum bi de, adamlar kullanım kılavuzunda stres yaratmışlar:)

Delonghi plastik diye okumuştum bu arada...Tchibo'ya aklım gidiyor. Süt köpürtme de var. Kapsülle çalışan bir makina ama kapsüller de doldurulabiliyormuş sanırım. Latte ve espresso da yapıyor filtreden başka...

Zaten bu bildiğimiz filtre kahveye köpürtülmüş süt koyunca latte olmuyor muydu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten bu bildiğimiz filtre kahveye köpürtülmüş süt koyunca latte olmuyor muydu?

Hayır latte espresso ile hazırlanıyor.

Arkadaşlar benim filtre çok dandik. Ekstra kağıt filte kullanıyorum. Her ay 1 paket gidiyor.

Türkiye den Gold filtre nereden bulabilirim?

Ebayda 30-50 lira arası fiyatlar. Gold filtre alsam gene kahve kaçırırmı? Fincanın dibinde tortu kalıyor kağıt kullanmazsam. Kağıda baya para yatırdım yıllardır...

Kaç numara almam lazım. Jacobs kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Söylev -- 5 Nisan 2012; 4:48:36 >

• Arkadaslar selamlar , bir suru yerde bir suru yorum okudum ama oyleki her urunle ilgili hem olumlu hemde olumsuz yorum yapanlar var ve kafam karıstı gercekten , bizim DH da Bosh an cok memnun olan arkadas bir diger HB de adam plastik kokusundan bu kahva icilmiyo vs denmiş nerseyde her marka icin soylenmiş bu anlaşılan su ki her marka plastik kokusu yapıyor ondan kacıs yok ?!

Ben DeLonghi kullanan varmı merak ediyorum fiyatına gore sekli tipi duzgun gorunuyor fakat icimizde kulanan var mı acaba ?

Krups
    http://www.hepsiburada.com/Liste/krups-fmd3-proaroma-kahve-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtkrupsfmd3&categoryId=22005

Delonghi
    http://www.hepsiburada.com/Liste/delonghi-icm2b-filtre-kahve-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtdelicm2b&categoryId=22005

Philips
    http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hd-754620-metal-herminox-kahve-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtphhd7546&categoryId=22005

Vestel
    http://www.hepsiburada.com/Liste/vestel-v-brunch-serisi-2000-siyah-kahve-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtves20242045&categoryId=22005

simdi bu kadar secim arasından ve daha bir surusu gelde kahve makinesi sec , ben daha once filtre kahve makinesi almamıs biri olarak ve aynı makine hakkında olumlu olumsuz bir suru yorum okuyan biri olarak biraz kafam karıstı :)

Nedir tavsiyeniz ?

• Arkadaşlar ben de geçen ay Darty'nin yaptığı bir kampanyadan Sinbo'nun makinesini almıştım 30 TL ye..

Gayet memnunum.. İyi bir yerden kahve alıp, öğüttürüp, aromasını kaybetmeden yaptıktan sonra plastik kokusu vs farketmezsiniz bile.. Zira ben hiç plastik kokusu almadım çok kahve içmeme rağmen..

Sinbo'nun kendi filtresi dandik bayağı.. O da metal değil plastik gibi bir şey.. Ben kullanmıyorum hiç.. Kesinlikle kağıt filtre kullanmanızı tavsiye ederim.. Tchibo da filtre biraz pahalı.. Yurtdışından gelen tanıdığınız olunca Duty Free lerden ya da bazı ülkelerden (Almanya'da ucuz) direkt aldırın birkaç tane 100lü paket.. Zaten o şekilde 6 7 ay yeter size.

Ben en son Tchibo'dan 80li filtreyi 8 liraya aldım sanırım. Her gün 1 kez yapıyorum ortalama, o da 3 ay götürüyor zaten.. Çok bir maliyet yaratmıyor..

Belki aromalar konusunda (makinelerin farkını ayırt edecek kadar) iyice uzman olursam başka bir makineye geçerim.. Onun dışında Sinbo gayet iyidir..

Çatlama sıkıntısı da yaşamadım.. İşyerinde de aynı makineyi kullanıyoruz 1 senedir.. Isıtıcıyı açık unutmadığınız sürece çatlama gibi bir sorun olmuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinuchen -- 6 Nisan 2012; 9:20:38 >

• O zaman cinuchen senin yorumundan cok fazla kasmadan orta yollu bir makine almak iş görecektir diye dusunuyorum :)

Peki bu makineler Plastik Filtreli , Metal Filtreli ve Filtresi olarak falan diyemi ayrılıyor ? :) Plastik filtre varken uzerine kagıt filtre koyup kullanamıyorsun herhalde , plastigi cıkarıp kagıdı yerlestiriyorsun , gecenlerde migrosta kahve reyonunda gormustu 2 farklı capta hagıt filtre ...

Birde filtre tadı etkiler mi ? Yani metal olması yok altın kaplama diyenlerde okudum veya kagıt olması vb , kahve konusunda tavsiyen nedir acaba siz kahveler nerden alıp hangilerini denediniz tad, koku ,aroma olarak tavsiyeleriniz var mı ?

Tşkler ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: whatismatrix

O zaman cinuchen senin yorumundan cok fazla kasmadan orta yollu bir makine almak iş görecektir diye dusunuyorum :)

Peki bu makineler Plastik Filtreli , Metal Filtreli ve Filtresi olarak falan diyemi ayrılıyor ? :) Plastik filtre varken uzerine kagıt filtre koyup kullanamıyorsun herhalde , plastigi cıkarıp kagıdı yerlestiriyorsun , gecenlerde migrosta kahve reyonunda gormustu 2 farklı capta hagıt filtre ...

Birde filtre tadı etkiler mi ? Yani metal olması yok altın kaplama diyenlerde okudum veya kagıt olması vb , kahve konusunda tavsiyen nedir acaba siz kahveler nerden alıp hangilerini denediniz tad, koku ,aroma olarak tavsiyeleriniz var mı ?

Tşkler ,

delogniyi al , forumda bir ark aldı memnun , sinboda 30 tl gibi ama yaramaz yukarıda verdiğin linklerden en uygunu bence delogni ewde kahve satışı yapmıycna göre uygundur die düşünüyorum , kahve olarakta yukarda bayağı yazdık kardeş .

• valla alıyım ben o delonghiyi :) sonrada sizle paylasıyım deneyimlerimi , tipi de gayet duzgun bende fiyat / performans urunu olabilir ... birde HB deki fiyat pahallı web de daha uygun olanları da var :)
  • arkadaslar bu filtre kullanımı ile ilgili ne tavsiye edersiniz ? plastik filtreli makine kullanan arkadaslar ek olarak kagıt filtrede kullanıyorlar mı ? birde 2 kupa kahve icin ne kadar kahve koyucaz olcu falan gelen kitapcıkda yazıyor mu ? yada fazla koyarsak acı az koyarsak su gibi mi olur ? Nasıl olur acaba birde son birsey bu makinlerde cay da yapılıyor degil mi ?

:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: whatismatrix

valla alıyım ben o delonghiyi :) sonrada sizle paylasıyım deneyimlerimi , tipi de gayet duzgun bende fiyat / performans urunu olabilir ... birde HB deki fiyat pahallı web de daha uygun olanları da var :)

Delonghinin hangi modelini aldınız ve memnunmusunuz ?
  • Arkadaslar selamlar,

Makinem geldi :) valla guzelmiş şekli şemali , actık once bir sildim sagını solunu kutuda oldugundan karbon olmus sagı solu , içinde kendi plastik filtresi mevcut 3 4 surahi su kaynattım once dogal olarak ilk calismada plastik kokusu normal her cihaz yapıyor , sonrasında 3 4 surahiden sonra iyice kayboldu , su an kahve secimi asamasındayım acıkcası kahve almadım ve kendi filtresinimi kullansam kagıtmı diye sordum ama arkadaslardan ses gelmedi :P her neyse sıcaklıgı falan gayet guzel , fiyatıda iyi bence gayet ideal bir urun , soyle birde guzel aromalı bir kahve alıp içersem daha fazla sey soylerim , bugun alıcam insallah bakalım ... bu konuda tecrubesiz oldugum icin maxwell house , jacobs vs bir ton bişiler var bilmiyorum bakıcaz icicez gorucez diyelim :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.