Şimdi Ara

Film Önerileri ( Yeni Filmlerimiz Eklenmektedir ). Bendensin :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
9.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar... Şimdiye kadar çok film izledim, bunlardan beyendiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Sizde izleyin kaçırmayın derim.

1-) Anestezi
    Ameliyat olacaksınız... Ama bilmediğiniz dolaplar dönüyor hastanede. Bu dolabı ummadığınız kişi ayarlamakta. Ameliyat anında baygın olmadığınızı düşünün. Doktorlarda bu dolabın içinde. Hakkınızda konuşuyorlar. " Öldürelim mi? Öldürmüyelim mi? " Ne kadar ürpertici değil mi? :) Ve siz uyanıksınız ama fizik olarak sedyede yatıyor ve hareket edemiyorsunuz. Olanları görüyor, duyuyor ama bir harekette bulnamıyorsunuz. Bu filmde anne şefkatini çok iyi bir şekilde görmekteyiz. Kahramanımızın hikayesini kaçırmamak için bu film'i kaçırmayın derim. Tür: Psikolojik gerilim

2-) Bebek Odası
    Yeni evlisiniz... Lanetli bir eve taşındığınızdan haberiniz yok.. Bir anda evinizde birisi " BÖÖÖÖ!! " diye beliriyor. Ne düşünürdünüz? Bebek odası gerilimi, korkuyu sevenler için yapılmış, güzel hikayeli bir filmdir.

3-) The Condemned
    Hapis mahkumusunuz... Sonunuz idam olacaktır. Bir yönetmen size " 7 kişi sizi adaya bırakacağız, birbirinizi öldüreceksiniz, bir kişi sağ kalacak... Sağ kalan 500.000$ ve özgürlüğe sahip olacak " diyor. Ve film'imiz adada başlıyor.

4-) Kapan
    Müsafiri böyle ağırlıyan birisini hayatımda görmedim. Evinize mektup geliyor." Bu bu saatte toplantı var sizide aramızda görmek isteriz " yazmakta. Gittiğiniz ev sürprizlerle dolu bir ev çıkıyor. Bir adamın bir kaybı uğruna yaptıllarını anlatmaktadır. İnsanı geren, düşündüren bir film " Kapan ". Ezilmek istemiyorsanız izlemeyin :) Tür: Zeka :) Aksiyon

5-) The Mist
    Beni oldukça etkileyen, film'in sonunda " keşke " dedirttiren bir filmdi. Uzun bir süre etkisinde kaldım... Sürükleyici, aksiyon birazda korku katılmış.

6-) WANTED
    Bilim kurguya inanır mısınız? İnanıyorsanız bu film'i kaçırmayın... Angelina Jolie'nin başrölünü paylaştığı film eğitim filmi gibi :) Bir insanın, babasının intikamı için aldığı eğitim ve sonuçlarını anlatan bir film. WANTED...

7-) Korku Kapanı 2
    Korku filmlerinde beyendiğim bir filmdir. Miğde bulandırıcı sahneler bulunmaktadır. Hiç dışlandığınız oldu mu? Filmde normal insanların, fiziklerinde değişiklik olmuş insanları dışlaması sonucu oluşan katliamları göstermekte... Bir aile nasıl vahşi katil olurmuş görün :)

8-) Mr.Bean
    Ben bu güne kadar bu adam kadar komik birisine rastladığımı hatırlıyamıyorum... Beni güldürmekten ağlatan birisidir Mr.Bean. Filmleri serii halinde satılmaktadır. Gülmek isterseniz kaçırmayın derim...^^

9-) 300 Spartalı
    Bu hikaye ve Leonidas'ın yaşamı Frank Miller'ın 1998'de yayınlanan ''300'' isimli çizgi romanında çarpıcı şekilde ortaya konmuştur.Hikaye ayrıca Steven Pressfield'ın ''Ateş Geçidi'' (Gates of Fire) isimli romanında da anlatılmış ve bir çok övgü almıştır. Bence resmen grur film'i. 300 askerin topraklarını savunmak için yaptıları savaşı ele almakta. Bu 300 asker spartalıların grurları olmakta. Türü gladiatör'e benzemektedir. Kan, ilkel ( KıLIÇ ) savaşı görmek istiyorsanız kaçırmayın. Hikayesi ise insanı etkiliyor. Unutmayın ki burası;
    SPARTA!!!

10-) The Rundown
    Tür: Aksiyon / Komedi / Macera / Suç

Bir adam için çalışıyorsunuz... Ve artık istifa etme zamanı. Ama patronunuz size son bir iş veriyor, " bunu yap özgürsün artık " demekte. Onca yıl hatrına olsa gerek patronunu kırmayan kahramanımız görevini öğrenir. Görevi patronun 2. karısından olan oğlu'nu amazon ormanlarından Los Angles'a getirmesi. Tabiki bu bebek getirir gibi olmuyacak :) Kahramanımızın başından geçen esrarengiz, aksiyonlu olayları kaçırmamanızı isterim. İzlerken güldüren bir film " The Rundown ".

11-) Little Man ( Küçük Adam )
    Tür: Komedi

Hapisane'den çıktığı gibi suç işliyenlere oldum olası gülerim :) Bunlardan birisi de Little Man adlı filmdeki ufak boylu kahramanımızdır. Kahramanımız artık bu işleri bırakacaktır hapishane'den çıktıktan sonra ama ortağı son bir iş daha olduğunu söyler. İş değerli bir elması müzeden patronları için çalmaktır. Zeki bir planla elması çalmayı başaran ortakların peşine polis düşer. Ufak kahramanımız'ın elmastan kurtulması gerekir. ve o anda ona yakın olan bir bayan'ın çantasına atar. Onu almak için ellerinden geleni yapacaklarıdır.İşte şimdi şamata başlar ...

12-) DEJAVU
    Tür: Bilimkurgu - Aksiyon - Romantik

Sakin günlerden biriydi... Gemi, rotasında güzelce ilerliyordu. Ve birden bir patlama olur. Geminin arabalar yüklü katında bir arabanın içinde bomba patlar. Gemide çoğu kişi ölür. Olayı araştırmaya film'imizin başrol oyuncusu " Denzel Washington " olay yerine gelir. Hiç düşündünüz mü? Hataları düzeltmek için geçmiş zamana dönmek istediğinizi? İşte bu olayı film'imizde " Denzel Washington " adlı kahramanımız başarmaktadır.
    Film tek kelime ile süper. Sonunda vay be!! dedirttiren bir filmdi benim için. Sonu çok güzel bitmektedir. Muhakkak izleyin diyeceğim filmlerden biridir arkadaşlar. Film'i anlamak biraz zor olsada muhakkak izleyin bu film'i.

13-) Yeni Hayat
    Bir uçak kazasında adaya düşen kahramanımızın başından geçen ilginç, komik, duygusal olayları ele almaktadır " Yeni Hayat ". Film LOST'un tek kişilik versiyonu diyebiliriz kısaca. Yoğun çaba, istek en önemlisi UMUT'unu kaybetmemenin değerini bir kez daha gösteren " Yeni Hayat " film'ini izlemenizi isterim.

14-) Hancock
    Kahramanlar vardır, süper kahramanlar vardır. Ve bir de Hancock (Will Smith) vardır. Büyük güçle birlikte büyük sorumluluklar da gelir -bunu herkes bilir- tabi Hancock dışında herkes. Sinirli, uyuşmaz, alaycı ve yanlış anlaşılan Hancock.

İyi niyetli kahramanlar işlerini yapıp sayısız insanı kurtarabilirler, ama her zaman arkalarında insanı hayrete düşürecek kadar hasar bırakırlar. Halk artık bu durumdan usanmıştır. Yerel kahramanlarına minnettar olmakla birlike, Los Angeles’in iyi vatandaşları bu adamı haketmek için ne yaptıklarını merak ederler.

Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü umursayan birisi değildir. Halkla İlişkiler Uzmanı Ray Embrey’in (Jason Bateman) hayatını kurtardıktan sonra alaycı süper kahramanımız kendisinin de zayıf bir tarafının olabileceğini farketmeye başlar... Hancock’un bugüne kadar karşılatığı en büyük sorun bu yönüyle yüzleşmek olacaktır. Ayrıca, bu da Ray’in karısı Mary’nin (Charlize Theron), onun işe yaramazın teki olduğu konusundaki ısrarını kırmak için bir fırsattır...

15-) Butterfly Effect ( Kelebek Etkisi )
    8 Yaşınızdan itibaren günlük tuttuğunuzu düşünün... Ve 22 yaşınıza geldiğinizde günlüklerinizi buluyorsunuz. Okumaya başladığınızda o sayfada yazılı olan olaylara, yani geçmişe döndüğünüzü düşünün ( Ne kadar hoş değil mi? ) Böyle bir özelliği niçin kullanıdırdınız? Kahramanımız bu özelliğini geçmişte yaptığı hataları ve bir kaç şeyi geri almak için kullanmaktadır. Film'imiz sürükleyicidir. Biraz anlaşılması zor bir film olabilir görüşümce. Ama vay be! dediğim film'lerden biriydi

16-) Hayat Güzeldir
    Baba, çocuğa savaş çıktığını belli etmemek ve çocuğun moralini yüksek tutmak için olayları çocuğuna bir oyunmuş gibi anlatır ve oyunun sonunda eğer kazanırlarsa tank vereceklerini söyler. Baba oğlu için nelere katlanır, neler yapmaktadır görmeniz gerekir. İngiliz askerleri Yahudileri tankla kurtarmaya geldiğinde çocuk oyunu kazandığını zanneder ve çok sevinir. Olanlardan çocuğun hiçbir haberi yoktur. Babası'na ne oldu?. Filmi zaten çocuğun büyümüş hali anlatmaktadır. ( Mutlaka bir kerede olsa izleyin)
    ( Bu film'i izlediğimde babama derinden bir kere sarıldım )

17-) Im Legend ( Ben efsaneyim)
    Kanserin tedavisi bulunuyor. Ama ne varki yeni bir ölümcül virüs ortaya çıkmakta. Kahramanımız " Will Smith " bu sorunu çözmeye çalışmakta. Film bir adamın tüm Dünya'yı kurtarışını ele almakta. Şehri herkes terk etmiş... Koca şehirde virüslü onca insan yaşamakta. Ama burayı terk etmeyen bir kişi daha var. O da kahramanımız " Will Smith ". Bu sorunu çözeceğini inanmaktadır. Film süresince bu insanın çabalarını, gerilmelerini, ve bir çok duygusal anını izlemekteyiz.

18-) Son Tren
    Almanlar'dan oldum olası nefret etmişimdir. Bilmem, yaptıklarından olmaı. Film'imiz " Son Tren "'de de Almanların acımasızlığını görüyoruz. Berlin'e büyük bir adam gelecektir. Almanlar ise bu adamı büyük bir sürprizle karşılamak isterler. Bu büyük sürpriz ise " Berlin'den yahudileri atmak ". Tren tren yahudiler götürülmekte Berlin'den. Film'imiz tren raylarının, vagonlarının içinde geçmekte. İçindeki insaların çektiği eziyeti, hal ve durumlarını göstermekte. Yolculuk 2 gün sürecektir. Ama bu 2 gün vagonların içindeki yahudiler için ise 1 asır gibi geçmektedir. İzlerken içinizin burkulacağı bir film " Son Tren ". Vagonların içindeki yaşama çabasını görmeniz lazım. Vagonlar hayvan vagonları. Her vagona 1 kova su buda yarı dolu. Ekmek yok. Sıkış tıkış içerisi. Su için millet birbiriniz boğazlıcak hale geliyor. Kaçırmamanız gereken bir film

19-) Yenilmez
    Şampiyon eski bir boksör yaşamına reklam çekimleri ile devam etmektedir. Bir gün otelindeki dairesinde kutsal kitabı'nın içine yerleştirilmiş eroin bulunur. Bu yüzden soğuk yerlerden olan Rusya moskova cezaevine nakli olur. Bildiğiniz gibi her hapishanenin bir babası olur . Bu film'imizdede bir baba vardır. Bu baba kahramanımızdan hoşlanmaz. Hapishanenin müdürü ise hapishanede düzenlenen dövüşlerden gelen para ile geçimini sağlamaktadır. Hapishanenin yenilmez adamı " BOİKA " yı bu eski şampiyon olan kahramanımızın yeneceğine bu sayede çok para kazanacağına inanır. Çünki millet dövüşlerde " BOİKA "'ya para yatırmakta ve kazanmakta, tabi ki bu durum müdürümüzün hoşuna gitmemekte. Bu adamı yenecek birimi lazım?. Film'imiz bundan ibarettir. Dövüş efektlerine 10 puan verebileceğim bir film olan " Yenilmez "'i kaçırmayın derim arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bolu Beyi -- 12 Ekim 2008; 0:07:29 >

• V for Vendetta

Bu da benden. Hani insanın hayatını fikirlerini düşünce yapısını değiştiren olaylar vardır ya, bu filmi izlemek de öyle olaylardan biri işte. Gerçek bir şaheser.
  • Orjinal dili ile kara şovalye'yi izleyin, oyunculuk görün derim.

O joker varyaaaaaa... Filmlere bakışım değişti. Rahmetli öyle bir oyunculuk sergilemiş ki hiç bir filmi beğenmez oldum.
  • The Mist'i izlemeyen varsa izleyebilir (gerçi yahudi propagandası yapıyor ama) genede korku ve gerilim öğeleri çok iyiydi .
  • quote:

Orjinalden alıntı: geexer

The Mist'i izlemeyen varsa izleyebilir (gerçi yahudi propagandası yapıyor ama) genede korku ve gerilim öğeleri çok iyiydi .

Tahmin edilemez ve şok etkisi yaratan finali için izlenmelidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: geexer

The Mist'i izlemeyen varsa izleyebilir (gerçi yahudi propagandası yapıyor ama) genede korku ve gerilim öğeleri çok iyiydi .

O kadar dandik korku gerilim görmedim ki bu ikinci plan filmin amacı farklıydı.

Film benim görüşüm 7/10 son sahne çok iyidi.

Stephen king klasiği.İnsanların baskı altında neler yapabileceğini görmüşsünüzdür..Korku gerilimden ziyade, insanın ne kadar aciz olduğunu gösteren yapıt şu ki burdan anlayabiliyoruz.

-biz medeni bir toplumuz.
    -elektirikler kesilmediği ve 911'i arayabildiğin sürece medenisin.

• Gülmek isteyenlere de ben yerlere yatacağınızı garanti ederek Grandma's Boy'u öneririm.
  • Requiem for a dream(bir rüyaya Ağıt)
    Guguk Kuşu(One Flew Over The Cuckoo's Nest)
    Forrest Gump
    Se7en
    Luckly Number Slevin
    Pursuit Of Happyness
    The Shawshank Redemption
    Saving Private Ryan
    Godfather
    İyi Kötü Ve Çirkin(Good,Bad and Ugly(Clint EastWood(1966)))
    Ali-G(En güldüğüm filmdir(Bir de Bruce Almight)
    Schindler's List
    The Usual Suspects
    Signs

Zaten Bu filmler ünlü başyapıtlardır.

Fantastik filmleri hiç sevmem(Dark Knight ,Spiderman,Superman Falan filan).Öyle şeylere anca gülerim.

Bu arada V For Vendetta da iğrenç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thoughtless -- 5 Ekim 2008; 19:45:09 >
  • Blader Runner
    the God Father
    Artificial Intelligence
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thoughtless

Requiem for a dream(bir rüyaya Ağıt)
    Forrest Gump
    Se7en
    Luckly Number Slevin
    Pursuit Of Happyness
    The Shawshank Redemption
    Saving Private Ryan
    Godfather
    Schindler's List
    The Usual Suspects
    Signs

Fantastik filmleri hiç sevmem(Dark Knight ,Spiderman,Superman Falan filan).Öyle şeylere anca gülerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Thoughtless

Requiem for a dream(bir rüyaya Ağıt)
    Forrest Gump
    Se7en
    Luckly Number Slevin
    Pursuit Of Happyness
    The Shawshank Redemption
    Saving Private Ryan
    Godfather
    Schindler's List
    The Usual Suspects
    Signs

Çok film izlemişsin (konuyu açan) ama bunun gibi klasikleri izlemedin mi veya bunları belirtmemiş olman üzücü yanlış anlama yukarıdaki filmlerin çoğu yeni çıkmış bana göre yarısı 5 para etmez filmler

• quote:

Orjinalden alıntı: Jolly_RogeR

Çok film izlemişsin (konuyu açan) ama bunun gibi klasikleri izlemedin mi veya bunları belirtmemiş olman üzücü yanlış anlama yukarıdaki filmlerin çoğu yeni çıkmış bana göre yarısı 5 para etmez filmler

+1
  • 3-) The Condemned
    Hapis mahkumusunuz... Sonunuz idam olacaktır. Bir yönetmen size " 7 kişi sizi adaya bırakacağız, birbirinizi öldüreceksiniz, bir kişi sağ kalacak... Sağ kalan 500.000$ ve özgürlüğe sahip olacak " diyor. Ve film'imiz adada başlıyor.

Sonunda buldum aradığım filmi ya bi yerde izlemiştim bir kısmını ilk 15 dakikası falan çok güzel gelmişti sonrada izleyememiştim ve bulamamıştım çok sağol vallahi
  • güzel konu teşekkürler
  • Scarface
    Fight Club
    V for Vendetta
    The Shawshank Redemption
    City of God
    The Pianist
    No Country for Old Men
    The Green Mile
    Ratatouille

ve daha sayamadığım bir çok film...
  • Kutsal Damacanayı ızlemediysenız bunalrı izlesenizde bi işe yaramaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLTuu

Scarface
    Fight Club
    V for Vendetta
    The Shawshank Redemption
    City of God
    The Pianist
    No Country for Old Men
    The Green Mile
    Ratatouille

filmi o kadar izliyosunuz çok güzel gidiyor herşey. süper bi son bekliyosunuz ama sonuç hüsran herkes ölüyor. piskopat herifin kolu kırılıyo ve yürüyerek oradan uzaklaşıyo bu kadar

• guguk kuşu çok güzel,bir de içerdeki adam'ı çok seviyorum ben,zekice bir hırsızlığı anlatıyo..

en sevdiğim tür bu tür hırsızlık filmleridir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrYzC

quote:

Scarface
    Fight Club
    V for Vendetta
    The Shawshank Redemption
    City of God
    The Pianist
    No Country for Old Men
    The Green Mile
    Ratatouille

filmi o kadar izliyosunuz çok güzel gidiyor herşey. süper bi son bekliyosunuz ama sonuç hüsran herkes ölüyor. piskopat herifin kolu kırılıyo ve yürüyerek oradan uzaklaşıyo bu kadar

Heh iş yaptın
    İzlemeyi düşünüyodum ama gerek kalmadı

• quote:

Orjinalden alıntı: MrYzC

quote:

Scarface
    Fight Club
    V for Vendetta
    The Shawshank Redemption
    City of God
    The Pianist
    No Country for Old Men
    The Green Mile
    Ratatouille

Herşey son değildir, film boyunca Bardem'in ortaya koyduğu performans bile izlemek için oldukça yeterli bir sebep zaten.

Bir de keşke spoiler link olarak verseydin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.