DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
[Fıkra] İmam we sel....
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
35
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> [Fıkra] İmam we sel....
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6345 Mesaj
      13 Ağustos 2005 19:19:00 Konu Sahibi
      Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir.

Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar.

Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyüterketmeyi reddeder ve Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır.

Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir.

Ancak dini bütün imam, Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez. Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır.

Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir.

Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder.

İmam helikoptere binmeyi de reddeder. Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar

-Melek: hoşgeldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyrun. -İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim. -Melek: neden?

-İmam: Tanrı'ya biraz kırgınım. -Melek: ne oldu ki? -İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum.

Yasadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi burdayım...

Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur: -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Ağustos 2005 19:21:42

13 Ağustos 2005 19:23:52
      Çok güzel fıkra

• Yarbay
      2738 Mesaj
      13 Ağustos 2005 19:24:22
      @drahte 1905 hocam 1 hafta önce filan verildi

sağol yinede emeğine sağlık

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
      "Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

• Yarbay
      6345 Mesaj
      13 Ağustos 2005 19:35:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalinden alıntı: Hellmarch

Çok güzel fıkra

Sağol kardeşim

quote:

Orijinalinden alıntı: Cehennemden_Cennete

@drahte 1905 hocam 1 hafta önce filan verildi

sağol yinede emeğine sağlık

Bab ocak 2005 e akdar baktım yoktu imam die arttım bilmiyorum artık ben aratmadan topic açmam

Ama olursa olmuştur ama ben hala bulamadım 1hafgta önce aaçılanı

Kaldıkı bu fıkra forumda 27 Aralık 2004, 7:34:49 da werilmiş

Ben başka bulamadım

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]
    • Yüzbaşı
      583 Mesaj
      13 Ağustos 2005 21:12:02
      güzelmiş

13 Ağustos 2005 23:19:02
      töbe töbe...

Fujitsu-Siemens
      AMILO M1425
    • Yüzbaşı
      687 Mesaj
      13 Ağustos 2005 23:23:25
      ++ ama hoş fıkra
      quote:

Orijinalinden alıntı: rodrigo

töbe töbe...

MacBook Pro 13'' İ5 2.4 GHz 4 GB 256 GB SSD, İPad Mini 16GB WiFi , İPhone 5s 16gb Gold
    • Binbaşı
      1371 Mesaj
      14 Ağustos 2005 00:10:33

{INTEL CORE 2 DUO E8400 3.0 GHz} {MSI P45-8D MEMORY LOVER} {3*1 GB OCZ DDR3 1600 MHz RAM}
      {SAPPHIRE RADEON HD 4890 @ 970/1060} {SAMSUNG 20" 206BW LCD} {HIGH POWER 600W PSU}
      {1.5 + 1 TB SEAGATE SATA2 NCQ HDD} {LOGITECH MX3200 CORDLESS DESKTOP}

{XBOX 360 PRO PAL}{SONY KDL-40W4000}
    • Yarbay
      2023 Mesaj
      14 Ağustos 2005 00:20:44
      süper

• Çavuş
      40 Mesaj
      14 Ağustos 2005 00:45:07
      saçma ama güzel

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi;olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.
    • Yüzbaşı
      851 Mesaj
      14 Ağustos 2005 00:53:14
      züperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

by fire and sword we will take back our world

ASUS - Republic Of Gamer Series | Referans Listem
    • Yarbay
      7933 Mesaj
      14 Ağustos 2005 01:07:41
      çok iyi

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)
    • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 1 saat 4 dakika kadarı kaldı.
      14 Ağustos 2005 01:21:16
      quote:

Orijinalinden alıntı: drahte 1905

Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir.

Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar.

Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyüterketmeyi reddeder ve Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır.

Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir.

Ancak dini bütün imam, Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez. Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır.

Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir.

Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder.

İmam helikoptere binmeyi de reddeder. Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar

-Melek: hoşgeldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyrun. -İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim. -Melek: neden?

-İmam: Tanrı'ya biraz kırgınım. -Melek: ne oldu ki? -İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum.

Yasadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi burdayım...

Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur: -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!

BEnce bu fıkra da sürekli tanrı kelimesi geçmesi bu fıkranın türkler tarafında diil avrupa yada amerikan fıkrası olduğu hissi uyandırıyor.yani burdaki imam diil peder yada rahip falan olması lazım orjinalinde...

Aptal olduğun için aptal olduğunu anlayamıyorsun. | Dunning-Kruger Effect
    • Binbaşı
      1634 Mesaj
      14 Ağustos 2005 03:33:37

kimse bilmez
      yıllar yılı hep aynı beyazla gezmek nedendi
      olsun!
      Yirmi yıl seni özleyerek yaşlanmak da güzeldi...
    • Android Beta Kullanıcısı
      11230 Mesaj
      14 Ağustos 2005 04:20:30
      iyiymiş güzelmiş hoşmuş...

Yardım talepleriniz için, lütfen özel mesaj atmayın.
    • Yarbay
      3363 Mesaj
      14 Ağustos 2005 12:06:34
      Ben 3 yıl kadar önce papaz olarak okumuştum. Birileri versiyon güncellemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 14 Ağustos 2005, 12:09:13 >

• Çavuş
      40 Mesaj
      14 Ağustos 2005 12:13:48
      yoğun istek üzerine papaz versiyonunu yazıyorum

bir kasabanın papazı,kiliside halktan kişilerle ayin yaparken bir kassabalı içeri girer.sel olduğunu söyler
      kilisenin çanına çıkar
      söyle ona 2 feribot,bir apache gönderdik

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi;olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.
    • Yarbay
      6345 Mesaj
      01 Aralık 2005 01:59:49 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Utkan S.

Alıntıları Göster

BEnce bu fıkra da sürekli tanrı kelimesi geçmesi bu fıkranın türkler tarafında diil avrupa yada amerikan fıkrası olduğu hissi uyandırıyor.yani burdaki imam diil peder yada rahip falan olması lazım orjinalinde...

Yok halis Türk fıkrası

Zaten kaç tane minaresi olan Kilise war ki ?

Herneyse PEder olsa ne yazarki burda eleştirilen şeyi anlayın yeter

• Binbaşı
      1356 Mesaj
      01 Aralık 2005 10:24:13
      Süper bir fıkra.. anlayana..

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.