Yarbay
21 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 110 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Selamlar herkese,

3-4 yıllık 43' bir Lg TV var evimde. HD kanallarda donmalar çok arttı. Cihaz dahili uydu alıcılı.

Geçen ay filbox modülü almıştım, tv de modül girişi var fakat bu da donuyor doğal olarak HD yayınlarda.

100 lira civarı sadece HD yayınlarda donmayacak, aldığım filbox modülünü de takabileceğim bir reciever var mıdır? Yoksa direkt 199 TL civarına tekrar filbox ve humax alıcılı paketi mi almalıyım?
Selamlar,

4 ay önce motosikletimle bir kaza yaptım. Bana arkadan vurup dengemi bozan araç durmayıp kaçtığı için ne plaka ne kamera kaydı gibi somut deliller yoktu. Tutulan tutanakta da bunlar yazıldı.

Neyse problem zaten bu değil, sigorta karşı tarafın hasarını karşıladı.

Ancak bugün eve bir kağıt gelmiş. İcra müdürlüğü damgalı filan.

Aşağıda da görülebileceği gibi taksinin 2 gün yatmasını gerektiren herhangi bir şey yoktu. Ancak Kazanç kaybı talep edilen kağıtta günlük 400 liradan 2 gün 800 lira kazanç kaybı ücreti, Velaket, masraf, harç derken 1200 liraya yakın para istiyorlar.

Daha önce başına böyle bir şey gelen var mıdır? Mahkeme yoluna gitmeden bu şekilde para isteyebilirler mi?

Teşekkürler.Merhaba Arkadaşlar,

2 aydan fazla bir süre önce motosikletimi teslim aldım. 2000 KM'deyim. Aktif olarak İstanbul'da kullanıyorum. İkamet Maltepe. Bu motor hakkında aklında sorusu olanların sorularını bildiğim kadarıyla cevaplarım.

Kısa bir inceleme videosu çekmiştim;
Herkese iyi yolculuklar.
Evet arkadaşlar, bedelli için kredi çekecek olan arkadaşlarımız (ben dahil) böyle bir konudan yararlanabilirler.

Şuan Enpara 15000 için 18 ay vade ile Yıllık Maliyet Oranı %16,27 vade sonu ödenecek tutar toplam 17.005,95 TL görünüyor.


15 bin için 24 ay vadeli banka bedelleri aşağıdaki gibidir;

http://www.enuygun.com/kredi/ihtiyac/karsilastir/24-ay-vade-ile-15000-tl/?es=0
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce bir kaza yaptık. 1 yaşında kazasız aracımızın sağ ön kapısı değişti. Kazada karşı taraf %100 suçluydu. Hasar Kaybı dosyası için bugün eksper aradı. Hasar kaybının 4.500 lira olduğu söyledi. Raporu mecburen gidip kendilerinden almamız gerektiğini belirtti. (Kaza İzmir'de oldu. Biz İstanbul'dayız, eksper de izmir'de.) Kendileri bize hesap numarası gönderip raporun %10'u olan 450 TL'yi talep ettiler daha biz parayı almadan.

Nasıl bir yol izlemeliyiz? Hiç tecrübem yok bu konuda.

Teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba.
Kaza Tarihi: 15/09/2014

2013 model (sıfır alınmış) şimdiye dek maddi hasarlı kazası olmayan aracımız bir kazaya karıştı. Arka sağ kapı değişecek. Ön kapı ve çamurluk boyanacak.
Araç şuan serviste. Tutanakta karşı taraf %100 kusurlu görünüyor. Kusur Oranları 100 olarak.

Değer kaybı davası tam olarak nedir? Nasıl bir yol izleyip, nereden bu dava açılabilir?

Teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba.
Kız arkadaşım kendisi için araç bakıyor ve şirket ortağı arkadaşı da yıllardır Volvo s40-s60 kullandığı için ve uzun süreler Volvo ile seyahat ettikleri için başka bir marka/model arayışı yok.

Araç dizel,otomatik ve yerden normal bineklere göre biraz daha yüksek olmalı. Bu anlamda da V40 Cross Country tercihi mantıklı duruyor. Sense ekran, panoramik cam tavan, Bose ses sistemi v.s. ile araç 115-120Bin civarına geliyor. Tabi diğer yaya güvenliği, otomatik park pilotu v.b. özellikleri eklettiğimizde ise 130.000'i buluyor rakam.

Sizce bu araca bu fiyatı vermek mantıklı mıdır? Önerileriniz nelerdir?
arkadaşlar merhaba. İktisat son sınıfım ve güz döneminden tek dersim var. Bahar dönemi kayıt yenileme ders seçme zamanı portaldan baktığımda ders secmeme izin vermemişti bahar dönemi dersim olmadığından.

Bende güz dönemi dersim var nailsa normaldir dedim geçtim. Ancak şimdi aof büroya baktığımda öğrenci durum pasif olarak görünor. Nedir nedendir bu ?
Sizinkiler ne yapmış yahu. Girer girmez Imperial March çalıyor epeydir. Sırf bu yüzden ilk kez bir rakip takımın sitesinde bu kadar uzun vakit geçirdim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Pendik
Forum İmzası:
"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
"Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

Hakkımda:

---
"Lisede Sophokles okuduk Klasik Türk musikisine sövmeyi, Divan şiirini hor görmeyi, buna karşılık devletin yayınladığı kötü çevrilmiş Batı klasiklerine körü körüne hayranlık göstermeyi öğrendik. Sanki Sinan Leonardo'dan önemsiz, Mevlana Dante'den küçüktü, Itri ise Bach'ın eline su dökemezdi. Aslında kültür emperyalizminin ilmiğini kendi elimizle boynumuza geçiriyorduk, ulusal bileşim arama yerine hazır bileşimler aktarmak hastalığımız tepmişti."
ATTİLA İLHAN
Msn
------------------------------------------------------
Vatan çiftliklerinizse,kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla:
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Chevrolet
Mobil cihaz
Motorola
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Klima
E.C.A
Notebook
Dell
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 2.754
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 19.626
İkinci El Bölümü Mesajları: 119
Konularının görüntülenme sayısı: 891.096 (Bu ay: 327)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 714 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.