Şimdi Ara

fifa14 analog mu yön tuşlarimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangisini tercih edersiniz ve sebepleri neler merak ettik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fifa 14"te sadece analogla adamı yönlendirebiliyorsunuz diye biliyorum. Sadece 14 değil bi kaç senedir böyle oyuncunun 360° hareket edebilmesi için.

• degistirebiliyosun oyun icinden

• Futbol değilde diğer türlü oyunlarda analog kullandığımız için ben yön tuşlarını kullanamıyorum. Bence analog daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0di

hangisini tercih edersiniz ve sebepleri neler merak ettik

Analog oynaman lazım, ben ilk defa fifa 14 ile analog a geçtim, alıştır kendini, tam istediğin yere pas ve şut atabilirsin, adamın önüne mi arkasına mı pas atmak istersin gibi detaylarıda yaparsın analog ile
  • dpad ile analog arasında hareket sayısı bakımından çok fark var

Dpad de tam istediğin yere gidemiyorsun . Fifa 11 den beri bende analogla oynuyorum . Ayrıca dpad ile oynayınca Pes zamanında baş parmağım acıyordu hep
  • Ben pc de oynuyorum ve dpad ile oynuyorum. Analoga bir türlü alışamadım. Çünkü analog parmağımdan kayıp duruyor. Kullandığım gamepad Logitech F710 . Ama Dualshock 4 olsa elimde muhtemelen analoga alışırdım. Açıkcası ps3 te fifa oynadığımda da analog kullanıyorum. Dualshock 3 te de aynı sorunu yaşıyorum.
  • alismasi cok zor analoga cok pas hatasi yapiyorum, pesde bi sorun yooktu analog veya dpad ama fifada cok farkli

• Yıllardır pes oynuyorum ve yön tuşları ile oynayabiliyordum sadece. Aynı şekilde FIFA 14 oynarkende yön tuşlarını kullanıyordum. Fakat biraz zaman geçtikten sonra yön tuşları ile topu istediğim noktaya atamadığımı fark ettim ve analog ile oynamaya başladım. Başlarda alışamadım ama şuan gayet güzel oynuyorum. Analog ve yön tuşları arasında çok büyük bi fark var.Bence analog ile daha iyi. PES için pek fark etmiyor ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masdera

Yıllardır pes oynuyorum ve yön tuşları ile oynayabiliyordum sadece. Aynı şekilde FIFA 14 oynarkende yön tuşlarını kullanıyordum. Fakat biraz zaman geçtikten sonra yön tuşları ile topu istediğim noktaya atamadığımı fark ettim ve analog ile oynamaya başladım. Başlarda alışamadım ama şuan gayet güzel oynuyorum. Analog ve yön tuşları arasında çok büyük bi fark var.Bence analog ile daha iyi. PES için pek fark etmiyor ama.

Aynı duygular içerisindeyim. 2 saat sonra alıştım. 2 hafta sonrada benden bi' parça oldu. Ama Xbox gamepad'i íle oynasam daha iyi olurdu ancak mümkün değil maalesef. Kardeş pc ile oynuyorsan xbox gamepad'ini öneririm. @SeRo-34

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

degistirebiliyosun oyun icinden

Nasil?

• Yön tuşlarından analoga geçerken çok kişi zorlanıyor.
    Ama bir kez analoga alıştın mı yön tuşlarının yüzüne bakmazsın.
  • quote:

hangisini tercih edersiniz ve sebepleri neler merak ettik

analog varken yön tuşu nedir ki. oyunu eğlenceli kılan vücut hareketlerini yön tuşlarında yapamazsın. kesinlikle anolag....
  • 2 sini birden kullanmak daha iyi oluyor mesela top kontrolünde analok şut çekerkez ise yön tuşları pesde öğle oynardım ama fifa 2014 de bulamadım ben o ayarı nerden yapıyoruz yön tuşlarınıda kullanmayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Itachi-san

quote:

degistirebiliyosun oyun icinden

Nasil?

settingden controll settinge gel, l1 e bas en alttaki tuslari degistirirsen analogdan yon tusuna gecmis olursun

• r0di R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Fifa 14 de oyun içerisinde analogla oynarken birden yönlendirme(oklar) tuşlarına geçiş yapıyor.
    Sürekli menüye girip düzeltmek zorunda kalıyorum. (Yani analogla yön tuşları yer değiştiriyor)
    Sanırım farketmeden birşeylere basıyorum, ancak çözemedim.
    Bu durumu yaşayan ve sorunu gideren var mı?
  • Yön Tuşları çok kısıtlar futbolda Analogsuz oynıyamam heralde..
  • cengizerdm C kullanıcısına yanıt
    ps dugmesini basili tut kolu kapat de, sonra tekrar ac duzelmesi lazim

• pes oynayanlar yön tuşlarıyla oynar sıkıntı çekmeden ama fifa biraz daha kapsamlı olduğundan analog ile oynamak daha mantıklı.
  • Analog tabiki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.