Şimdi Ara

FİFA 12 SAĞ ANALOG PROPLEM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
26.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende axcess diye kablosuz gamepad var ayni sorunu bende yasiyorum yardim edermisiniz
  • benim sağ analog çalışıyor ama yönler karışık
  • quote:

Orijinalden alıntı: aizek

benim sağ analog çalışıyor ama yönler karışık

Eğer Snopy usb-7000 ise tuşlar verdiğim şekilde düzenleyebilirsiniz... Olmadı anlatcağım şekilde düzenleyebilirsiniz..5 dknızı alır.. %90 tüm gamepadler bu şekilde sorunsuz takıntısız fifada kullanılır..
    Windows 7 için Denetim Masası> Aygıtlar ve Yazıcılar > Usb Joystick e Sağ tıklayarak Oyun kumanda ayarlarına girin...
    burada Kumanda sekmesinin altındaki kumanda isminizi aynen olduğu gibi alttaki isimle değiştiriyoruz
    Usb Lan Zheng Electronics Vibration Joystick > sizin kumanda isminiz..
    Sonrasında özelliklere girerek kumanda ayarları karşımıza çıkıyoruz sonra sırası ile altta verdiğim değerleri değiştirin.

Axisleri değiştirmeyin eğer sağ ve sol analoglar ters ise AXIS_0 ları 2 -----------AXIS_2 leride 0 yapın...

Verdiğim ayarları buttonDATASetup.ini Dosyasının sonuna atın

AddController "Usb Lan Zheng Electronics Vibration Joystick" >>>>>>>>>>>>>>> Sizin kumanda isminiz olacak
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON01 VB_AI_Y >>>>>>>>>>>>>>> Y tuşuna basın yanan numarayı 01 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON01 VB_FE_Y >>>>>>>>>>>>>>> Y tuşuna basın yanan numarayı 01 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON02 VB_AI_B >>>>>>>>>>>>>>> B tuşuna basın yanan numarayı 02 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON02 VB_FE_CANCEL >>>>>>>>>>>>>>> B tuşuna basın yanan numarayı 02 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON03 VB_AI_A >>>>>>>>>>>>>>> A tuşuna basın yanan numarayı 03 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON03 VB_FE_SELECT >>>>>>>>>>>>>>> A tuşuna basın yanan numarayı 03 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON04 VB_AI_X >>>>>>>>>>>>>>> X tuşuna basın yanan numarayı 04 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON04 VB_FE_X >>>>>>>>>>>>>>> X tuşuna basın yanan numarayı 04 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON05 VB_AI_LT >>>>>>>>>>>>>>> LT tuşuna basın yanan numarayı 05 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON05 VB_FE_LT >>>>>>>>>>>>>>> LTtuşuna basın yanan numarayı 05 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON07 VB_AI_LB >>>>>>>>>>>>>>> LB tuşuna basın yanan numarayı 07 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON07 VB_FE_LB >>>>>>>>>>>>>>> LB tuşuna basın yanan numarayı 07 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON06 VB_AI_RT >>>>>>>>>>>>>>> RT tuşuna basın yanan numarayı 06 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON06 VB_FE_RT >>>>>>>>>>>>>>> RTtuşuna basın yanan numarayı 06 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON08 VB_AI_RB >>>>>>>>>>>>>>> RBtuşuna basın yanan numarayı 08 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON08 VB_FE_RB >>>>>>>>>>>>>>> RB tuşuna basın yanan numarayı 08 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON09 VB_AI_START >>>>>>>>>>>>>>> Start tuşuna basın yanan numarayı 09 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON10 VB_AI_BACK >>>>>>>>>>>>>>> Back tuşuna basın yanan numarayı 10 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON10 VB_FE_HELP >>>>>>>>>>>>>>> Back tuşuna basın yanan numarayı 10 ile değiştirin
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON11 VB_AI_L3
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON11 VB_FE_L3
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON12 VB_AI_R3
    AddMap PC_CONTROL_BUTTON12 VB_FE_R3
    AddMap PC_AXIS_0_DOWN VB_AI_LS_DOWN LS olanlar sol analog yönlerini belirler...
    AddMap PC_AXIS_0_DOWN VB_FE_LS_DOWN
    AddMap PC_AXIS_0_LEFT VB_AI_LS_LEFT
    AddMap PC_AXIS_0_LEFT VB_FE_LS_LEFT
    AddMap PC_AXIS_0_RIGHT VB_AI_LS_RIGHT
    AddMap PC_AXIS_0_RIGHT VB_FE_LS_RIGHT
    AddMap PC_AXIS_0_UP VB_AI_LS_UP
    AddMap PC_AXIS_0_UP VB_FE_LS_UP
    AddMap PC_POV_0_UP VB_AI_LDPAD_UP LDPAD "pov" dediğimiz üstteki dijital 4 yön tuşunun bilgilerini içerir...
    AddMap PC_POV_0_UP VB_FE_LDPAD_UP
    AddMap PC_POV_0_DOWN VB_AI_LDPAD_DOWN
    AddMap PC_POV_0_DOWN VB_FE_LDPAD_DOWN
    AddMap PC_POV_0_LEFT VB_AI_LDPAD_LEFT
    AddMap PC_POV_0_LEFT VB_FE_LDPAD_LEFT
    AddMap PC_POV_0_RIGHT VB_AI_LDPAD_RIGHT
    AddMap PC_POV_0_RIGHT VB_FE_LDPAD_RIGHT
    AddMap PC_AXIS_2_UP VB_AI_RS_UP RS olanlar sağ analog yönlerini belirler.....
    AddMap PC_AXIS_2_UP VB_FE_RS_UP
    AddMap PC_AXIS_2_LEFT VB_AI_RS_LEFT
    AddMap PC_AXIS_2_LEFT VB_FE_RS_LEFT
    AddMap PC_AXIS_2_DOWN VB_AI_RS_DOWN
    AddMap PC_AXIS_2_DOWN VB_FE_RS_DOWN
    AddMap PC_AXIS_2_RIGHT VB_AI_RS_RIGHT
    AddMap PC_AXIS_2_RIGHT VB_FE_RS_RIGHT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiki212 -- 3 Şubat 2012; 23:40:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

onun içinde fifanın buttondata dosyasında oynama yapmanız lazım onuda vereyim hemen..Mavili yerlerdeki verileri 6560 ı aratarak bulun ve burdakiyle aynı olacak şekilde değiştirin..Sanırım joypadiniz snopy..

FİFA 12 SAĞ ANALOG PROPLEM

Kardeşim öncelikle yardımların için çok sağol.Fakat benim bir sorum daha olacak.Benim eski gamepadim snopy'di.bu sorun vardı ve senin dediklerini yaparak düzeltmiştim.ama temassızlık yapmaya başlayınca yeni kontorland aldım.Yine yaptım aynılarını sağ analog aktif oldu fakat yön sorunu değişmedi.sağ analogda yönler karışık ve düzelmiyor.senin verdiğin link de ölmüş.bir daha upload edip link paylaşır mısın? çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler :)

• denetim massından joypadde hangi tuş hangisi onu bulmanız lazım,sadece button datayı paylaşarak çözülebilecek bir problem değil ama 15 liralık joypadler bile işe yarar hale geliyor,yani benim kontorland joypad alıp tuşlarla oynamam lazım.
  • Öncelikle yorumunuz için teşekkürler fakat ben buttondata dan diye düşündüm.nedenine gelirsek paylaştığın fotoğrafta controller 020 dışında alt ve üstte değişik bölümler de çıkmış ben de onlar da farklı olmak da.eğer sorun olmayacaksa onu paylaşsanız sonra denetim masasına baksam çok mutlu olurum.çünkü denetim masasına girdiğimde hangi tuşun hangisi olduğunu gördüğüm bir kısım bulamadım.
    Şimdiden teşekkürler :)
  • xbox controller emulator kullanın benim de sağ analog hiç çalışmıyordu düzeldi.
  • fifa 11 varsa pc de tuş ayarlarının yapıldığı yerde (Oyun Dışında Setting'de) Joystik ayarlarının yapıldığı yer var.. orda analogları felan ayarla.. sonra belgelerimdeki fifa11 deki ButonConfiguration mu ne var.. onu alıp belgelerimdeki fifa 12 nin içine at.
  • Yorumlar için çok sağolun arkadaşlar.uğraşıyorum dediğiniz şekilde.
  • Logitech dışındaki Joysitck'lerde sağ analog çalışmaz. Ya logitech alacaksın ya da joysitcki logitech olarak tanıtacaksın. Tanıttıktan sonra Fifa 11 Setup ile Fifa 12 setup yerleri değiştirilecek. Eğer Fifa 11'in setup klasörü elinizde yoksa internetten indirebilirsiniz. (http://hot-file.com/dl/129722181/cd9f31c/fifasetup.rar.html )

Joystick'i Logitech olarak tanıtmak için sırasıyla ;

Başlat / Çalıştır kısmına regedit yazıp, sırasıyla HKEY_CUURET_USER ->System->CurrentControlSet->Control->MediaProperties->PrivateProperties->Joystick->OEM-> sekmelerine geliyoruz. Buradan sonra kendi joystickimizi buluyoruz ve çift tıklıyoruz. Açılan kısımdaki joysitck adı kısmını silip, yerine Logitech Cordless RumblePad 2 yazıyoruz.

Burdan sonra fifaconfig kısayolundan girdiğimiz ayarlarda Logitech cordless görünecek, sağ analog çalışır duruma gelecektir. Buton ayarlarından sonra oyun içi tuş ayarlarını yapıp oynayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: illuminate

quote:

Regedit'i açıyoruz ve

HKEY_CURRENT_USER ->
    System->
    CurrentControlS et->
    Control->
    MediaProperties ->
    PrivateProperties->
    Joystick->
    OEM

"OEMName"i açıp içeriğini Speed Link SL-6560 olarak değiştiriyoruz..

Hocam valla çok teşekkür ettim..Bununla uğraşıyodum 2 gündür..Ama bi sorunum daha var

FIFA 2012'de Career modunda kadroya girince 5 6 tane 10 isiminde oyuncu var..Hepsi kaleci ve özellikleri çoğunun 99..O oyuncuya tıkladığımda oyundan atıyor..Bazı oyuncularımın ismi değişmiş 10 olmuş..Varmı çözümünü bilen birisi acaba ?

valla ben de aynı sıkıntıyı cekiyorum.
    anji kulubunu world class yaptım ama bu kaleci olayı delırrttı benı.
    yok mu bi cozumu arkadaslar?

• Benim sağ analog çalışıyor ama yönleri yanlıştı. Xbox 360 emulator ile hallettim. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macrinius -- 7 Mart 2012; 20:58:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven

Logitech dışındaki Joysitck'lerde sağ analog çalışmaz. Ya logitech alacaksın ya da joysitcki logitech olarak tanıtacaksın. Tanıttıktan sonra Fifa 11 Setup ile Fifa 12 setup yerleri değiştirilecek. Eğer Fifa 11'in setup klasörü elinizde yoksa internetten indirebilirsiniz. (http://hot-file.com/dl/129722181/cd9f31c/fifasetup.rar.html )

Joystick'i Logitech olarak tanıtmak için sırasıyla ;

Başlat / Çalıştır kısmına regedit yazıp, sırasıyla HKEY_CUURET_USER ->System->CurrentControlSet->Control->MediaProperties->PrivateProperties->Joystick->OEM-> sekmelerine geliyoruz. Buradan sonra kendi joystickimizi buluyoruz ve çift tıklıyoruz. Açılan kısımdaki joysitck adı kısmını silip, yerine Logitech Cordless RumblePad 2 yazıyoruz.

Burdan sonra fifaconfig kısayolundan girdiğimiz ayarlarda Logitech cordless görünecek, sağ analog çalışır duruma gelecektir. Buton ayarlarından sonra oyun içi tuş ayarlarını yapıp oynayabilirsiniz.

arkadasım verdiğin linkte birşey yok .s sağ analog ters nasıl yapıcaz ya .s

• http://www.mediafire.com/?n1i9w5mrx98j3fz bunu indirip belgelerim içine atın.. sonra oyunda button ayarlarını classic yapın ufak sorunlar dışında düzeliyor.. koşmayı felan yerini değiştireceksiniz.. birde regediti Logitech f510 yapmanız lazım.. en azından bende böyle çalıştı.
  • quote:

onun içinde fifanın buttondata dosyasında oynama yapmanız lazım onuda vereyim hemen..Mavili yerlerdeki verileri 6560 ı aratarak bulun ve burdakiyle aynı olacak şekilde değiştirin..Sanırım joypadiniz snopy..

FİFA 12 SAĞ ANALOG PROPLEM

çok teşekkürler
  • ben de deniyim burdan. teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar bütün yolları denememe rağmen sağ analog çalışmıyor benimkisinin adı Generic USB Joystick bi çözüm bulan lütfen yardım etsin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: clmnbc

merhaba arkadaşlar bütün yolları denememe rağmen sağ analog çalışmıyor benimkisinin adı Generic USB Joystick bi çözüm bulan lütfen yardım etsin lütfen

http://resim.donanimhaber.com/m_62339426/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62339426 bir de bunu dene istersen kardeşim.

• arkadaşlar sağ analog çalışıyor ama şut,pas,orta görevi görüyor ve kalecilikte penaltı kurtaramıyorum nasıl çözebilirim?
  • http://www.youtube.com/watch?v=cMiyoq0lRN4 burda söyleneni yaptım sorun düzeldi...
    belgelerimdeki fifa2012 klasörüne (Yanlız program files daki değil belgelerimdeki fifa2012 klasörüne ) yapıştırılacak dosya ise şu linkten sorunsuz iniyor...

http://www.mediafire.com/download.php?ywc2tiwqef6122e

bunu yaptıktan sonra şutun ortanın pasın yeri değişti.. onları da program içinden düzelttim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 18 Şubat 2013; 17:00:27 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.