Çavuş
10 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar laptopa icea tea döküldü dün gece ama çok az touchpadin olduğu kısma geldi biraz birazda kalvyenin ortalarına geldi ben hemen sildim sonra biraz daha oturdum laptopta az döküldüğü için yüzeyseldir diye düşündüm daha sonra sabah kalktığımda farkettimki klavyede b ve y tuşu şekerlenmiş basarke çıt diye ses çıkarıyor ama algılama vs olarak bir sıkıntısı yok diğer harflerdede herşey sağlam.Toucpadin sağ klik i içinde b ve y harfinde olanlar geçerli.Laptop da bir sıkıntı yok herhangibir açılmama veya ne bileyim ısınma vs çok kullanmadım ama ben tuşlar böyle olunca korktum acaba dedim anakarta falanda gitmiş olmasın.Cihaz msi gl72 032xtr modeli ve oldukça pahalıya aldım daha bu yaz aldım o yüzden baya korktum.Servisi aradım bana şimdi çalışıyor ama 1 hafta sonra çalışmayabilir vs dediler bi bakımını yaptır falan dediler ben sakaryada üniversite okuyorum msi servisi sadece istanbulda var ve final haftasında olduğum için gitmemde mümkün değil 2 haftadan önce kendim bursada oturuyorum.Başka servise yaptırırsamda garantisi bitecek tuşların arasına baktım y ve b harfinde değilde touchpadde şekerli kısmı gördüm zaten şeker yüzünden böyle oluyor sanırsam.Anakarta gitmişmidir acaba?Değermi servise vermeye şimdi servise verirsem çok para gidecek, dediğim gibi sadece b ve y harfinin olduğu kısma büyük damlalar halinde geldi diğer harflerde hiçbirşey yok b ve y de de şeker yüzünden bi ses var.Nedir önerileriniz acaba?Kimilerine sordum ben neler döktüm birşey olmadı olcak olsa zaten o an veya bi kaç saat içinde olurdu diyor.Sonradan fön makineside tuttum.Bu arada fön makinesi tutunca b ve y harfide şeker donukluğu azaldığından normale dönüyor sanırım ama sonra gene donuk oluyor hafif.
Arkadaşlar laptopa icea tea döküldü dün gece ama çok az touchpadin olduğu kısma geldi biraz birazda kalvyenin ortalarına geldi ben hemen sildim sonra biraz daha oturdum laptopta az döküldüğü için yüzeyseldir diye düşündüm daha sonra sabah kalktığımda farkettimki klavyede b ve y tuşu şekerlenmiş basarke çıt diye ses çıkarıyor ama algılama vs olarak bir sıkıntısı yok diğer harflerdede herşey sağlam.Toucpadin sağ klik i içinde b ve y harfinde olanlar geçerli.Laptop da bir sıkıntı yok herhangibir açılmama veya ne bileyim ısınma vs çok kullanmadım ama ben tuşlar böyle olunca korktum acaba dedim anakarta falanda gitmiş olmasın.Cihaz msi gl72 032xtr modeli ve oldukça pahalıya aldım daha bu yaz aldım o yüzden baya korktum.Servisi aradım bana şimdi çalışıyor ama 1 hafta sonra çalışmayabilir vs dediler bi bakımını yaptır falan dediler ben sakaryada üniversite okuyorum msi servisi sadece istanbulda var ve final haftasında olduğum için gitmemde mümkün değil 2 haftadan önce kendim bursada oturuyorum.Başka servise yaptırırsamda garantisi bitecek tuşların arasına baktım y ve b harfinde değilde touchpadde şekerli kısmı gördüm zaten şeker yüzünden böyle oluyor sanırsam.Anakarta gitmişmidir acaba?Değermi servise vermeye şimdi servise verirsem çok para gidecek, dediğim gibi sadece b ve y harfinin olduğu kısma büyük damlalar halinde geldi diğer harflerde hiçbirşey yok b ve y de de şeker yüzünden bi ses var.Nedir önerileriniz acaba?Kimilerine sordum ben neler döktüm birşey olmadı olcak olsa zaten o an veya bi kaç saat içinde olurdu diyor.Sonradan fön makineside tuttum.Bu arada fön makinesi tutunca b ve y harfide şeker donukluğu azaldığından normale dönüyor sanırım ama sonra gene donuk oluyor hafif.
arkadaşlar okula başlamama rağmen hala kararsızım(Ne kadar saçma gelsede böyle söyleyince.)Sakarya teknoloji fakültesi makine mühendisliğinde okuyorum yani yeni başladım açıkçası yazarken çok araştırmadım sadece 1 makale okuyup yazdım zaten planıma göre tutmuyordu sakarya tek fakültesi makine.Balıkesir makine mühendisliğine giderim diye düşünüyordum neyse fazla uzatmadan sorayım.Balıkesir makine mühendisliği müh fakültesimi daha iyidir sakarya tek fakültesi makine mühendisliğimi.İlerde arge departmanında çalışmayı düşünüyorum saha yerine bunuda göz önünde bulundurursanız sevinirim.
merhaba daha laptopu alalı 2 gün oldu msi gl72 032-xtr modelini kullanıyorum i7 işlemci nvdia gt 950m var.Bilgisayar açıktı chrome da facebooktaydım telefonla konuşuyodum bi evde gezindim bi geldim mavi ekran vermiş win10 kullanıyorum işte reset attı kendine geldi sonra sıcaklık değelerini kontrol ettim herşey normal gözüküyor ama neden böyle oldu bir fikrim yok.Birde laptop boştayken ilk açtığımda 35-38 daha sonra 40-44 arası oluyor cpu sıcaklığı nba 2k16 oynarken 68-73 arası gta v de birkez 80 igördü.Normalmidir bu değerler?tekrardan mavi ekran veremdi ama neden mavi ekran verdi çok şaşırdım doğrusu.Pimpiriklik oldu oyun oynarken sürekli aşağı alıp kontrol ediyorum kaç derece diye :D acaba 3-4 saat aralıksız oynamamak mı lazım genelde ben oturdum mu 3-4 saat oynarım sıkıntı olurmu acaba?Bozulacak diye korkuyorum açıkçası.
Arkadaşlar Sakarya makine mühendisliği teknoloji fakültesi bölümünü kazandım. Normalde kazanacagimi dusunmuyordum teknoloji fakültesi de hiç yazmayacaktim aslinda ama fizikistten bi yazi okudum bi anda zaten gelmez diyede yazmis bulundum ve geldi.kendimi hep Balıkesir makine mühendisliğine hazırlamıştım. İnternette teknoloji fakültesini okuduğumda çok üzüldüm hatta 2 gündür kahroldum diyebiliriz. Ben iyi bir puanla girdiğim bi Anadolu lisesinden mezunum teknoloji fakültesini savunan arkadaşların çoğunun mtoktan olduğunu görüyorum o yüzden diyorum ki yanlış tercih mi yaptım. Yani mtok ile girmek için iyi fırsat ama Balıkesir mühendislik fakültesinede girebilirdim.sizce doğrumu yaptım yanlış mi, Balıkesir Üniversitesine nasıl gidebilirim tekrardan lys puani ile geçiş veya değiştirme şansım yokmu? Değiştirmelimiyim sizce?
Arkadaşlar lg g5 aldım bugün internetten migrostan daha gelmedi ama heycanla gold olsun diye h850 alacağıma h860 almışım.Farkları h860 çift sim kartlı ama maksimum ulaşacağı hız bandı daha az h850 ye göre.Beni endişelendiren hız değil çünkü telefonun sağladığı maksiumum hıza ülkede en az 5 yıl çıkamayız zaten benim endişelendiğim kısım bu telefon güncelleme vs konusunda h850'den eksik kalırmı?Bide telefonu tek sim kartla kullanacağım ona rağmen çift sim kartta kullanıyormuş gibi sarj harcarmı?Nolur acil cevaplayın daha bikaç saat oldu sipariş edeli ona göre konuşacağım yetkilerle
Arkadaşlar daha acemi şoförüm ehliyetimi alalı 2-3 ay falan oldu.Bu sabah arabayla okula gidiyordum yanımda babamda vardı.Bursada oturanlar için yerdide söyleyeyim altıparmaktan fomara meydanına gelirken ahmet hamdi tanpınar caddesinde tam ortadaki babaya(döner kavşağa) gelmeden lambalarda durdum.Ben düz devam edeceğim için en sağ şeritteyim zaten yol iki şeritli ama yan taraftada park halinde araçlar olduğundan yol biraz dar.Kırmızı ışıkta bekliyorum sol taraftada şu büyük okul servisleri oluyorya uzun o tarz bir araç(ama servis değil ticari amaçlı kullanılıyor).Yeşil ışık yandı ordaki lambalardada sağa doğru çok hafif bi viraj var.Yeşil daha yeni yanmışken soldaki araç fırladı ve sağa çok fazla kırdı sanırım bende azıcık gaza basamamla onun arabanın ortasıyla benim arabamın sol ön çamurluğu değdi ben teması anlayınca durdum zaten aslında arabayı sağa kırmam lazım ama acemilik işte ben temas edince direk durmma rağmen diğer araç farketmedi gaza basınca benim sol camurluğu götürdü onunda sağ kaportasında göçük var hafif bide plastik korumalığı düştü.Şimdi burda suçlu kimdir?Ben tam şeridimdeydim ne çok solda ne çok sağda o gaza basınca bende hafif sağa kırabilirdim ama arkadaş benden önce kalktığı için zaten ben azıcık düz gitmemle temas gerçekleşti sağ tarafa kaçıp kurtarma şansım vardı ama dediğim gibi acemilikten o an temas edince ben durdum yerimde zatne saniyelik olay.Suç kimdedir %50 %50 mi babam %60 adam suçlu dedi ama sizede bir danışmak istedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Birde bir sorum var eğer ben %100 kusurluysam trafik sigortam adamın aracını tamir edecek kaskoda benimkini ama bir çamurluk için bütün kasko yanarmı?

quote:

Orijinalden alıntı: aizek

quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Sanırım ikinizde de hata payı var.Siz düz gideceğiniz için sol şeritte durmanız,onunda sağa döneceği için sağ şeritte olması gerekiyordu.Her iki araçta şerit ihlali var galiba.

yol şöyle:Sağ tarafta bordür var yani düz gideceğim için sağa geçtim ben sağa dönüş diye birşey yok zaten yol sağdan düz gidiyor ama lambalardan 10 metre sonra falan kavşak var sola dönmek için.Google earth den gösterecek olursam 2 boyutlu resimde siyah araç benim kırmızıda diğer sahış.o virajdan dolayı sağa döndürüyor ama ben daha gerisindeyim onun viraja gelmediğim için döndürmemiştim muhtelemen oda falza döndürmüş aracı uzun olunca sürtüyor bana.3 boyutlu resimde de siyan olan yine benim aracım mavi fiat albeanın biraz gerisinde duruyorum.Dediğim gibi diğer araç benden önde virajı alırken vuruyor bana.

Bu mesaja eklenen görseller:

Arkadaşlar vatandaşlıktan çıkıcam çifte vatandaşım bulgaristandan, türk vatandaşlığından çıkıp mavi kart alıcam yös'e girmek için ama aynı zamanda ygs lys'ye de girip işi riske atmamak istiyorum.Mavi kart ile ygs/lys 'ye girebilirmiyim ayrıca vatandaşlıktan çıktığımda tekrar girebilirmiyim?Bilgisi olan varmı, teşekkürler.
arkadaşlar elektro gitarımı pc ye bağlayıp bu programla müzik yapmak istiyorum, gitarı bağladığımda aygıtı dinle diyorum ve efektsiz clean gitar sesini duyuyorum bir sorun yok amma velakin programı açıtığımda kullanmak istediğim mic i seçeceğim menüde sadece Realtek hd audio cd input var başkada hiçbir halt yok.(Asıo4allv2 kullanıyorum directx e geçtiğimde jag ımın bağlı olduğu kısmı listeden seçebiliyorum fakat directx den ses gelmiyor).nasıl listede jagımın olduğu mic girişini gösterebilirim yada jagımı cd input a takabilirmiyim bir olur yolu yokmudur bu işin dün gece hiç uyumadan sayısız ecnebi forumunda gezindim ama benim sorunumu adamlar listeden doğru girişi seçerek çözmüşler.Ben işte o girişi göremiyorum.Ne yapabilirim lütfen yardım edin.
Arkadaşlar s3 mini güncelleme geldi bu sabah indirdim 78 mb tümünü kur diyeceğime kur dedim telefon kapandı kurdu telefonu açtım ne android sürümü değişmiş(hala 4.1.2)nede başka bir yenilik var sizede oldumu bu?Yoksa ben mi yanlış yaptım güncellemeyi, tümünü kur mu demeliydim.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 94
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.247 (Bu ay: 78)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.