Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SoundCarMan

benim araç 1,4 TDCI yaklaşık 50 liralık mazotla gidersiniz

50 liralık mazotla 250km az diilmi arkadaşım?
    yeni fiestacıyım bende ay başında aldım 2008 1.4tdci , arabada çok az mazot vardı benim 90TL'ye full'ledim ,750-800 km gitti ; karma kullanım + zaman zaman klima , eknomik kullanıyım diye çabam olmadı , eminim öyle olursa dahada gider...
  • EVET YA ARKADAŞLAR İÇİNİZDEN BU DİREKSİYON SİMİDİ OLAYI HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR VARSA BİZİ BİR BİLGİLENDİRSİN ÇÜNKÜ ARACIMIN DİREKSİYON SİMİDİ ÇOK AŞIRI DERCEDE SOYULMUŞ RESMEN ERİYOR!! :(

KAAN ARK.DEDİĞİ GİBİDE ÇOK AZ 50TL YE 250 KM BENİM ARAÇ 250 KM YE 30-35TL ARASI YAKIYOR...
  • Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32341909/mpage_1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

• ben en kötü ihtimalleri saydım :D klima açık devirLi kuLLanım:D
    NormaLdede En FazLa 40 Lira yakar
  • 100 km de 6 lt yaksa ( ki yakmaz.... )
    toplam 250 km de 15 lt yapar ( ki yapmaz.... )
    15 lt olsa ( ki olmaz) toplamda 39 TL ye fln denk gelir ki en fazla bence 30 tl yakar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kocaballi

100 km de 6 lt yaksa ( ki yakmaz.... )
    toplam 250 km de 15 lt yapar ( ki yapmaz.... )
    15 lt olsa ( ki olmaz) toplamda 39 TL ye fln denk gelir ki en fazla bence 30 tl yakar..

yorum süper olmuş. ( ki olmaz)

• Ben 4500 devirde Vites Değiştiren bi adamım:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: karalı

Cümleten S.A

Ford Fiesta dizel araçla İstanbul'dan Şarköy'e gitmeyi düşünüyorum..Mesafe yaklaşık 250 km.

Şehir dışında ne kadar yaktığını bilmiyorum..Tahminen kaç liralık mazotla gider bu mesafeyi? (Çok hız yapmadan)

Cevap veren herkese teşekkür ederim
  • Arkadaşlar bugün 2005 model 84700kmde olan 1,4 TDCI fiestamı 16.000 TL'ye sattım.

Alan arkadaş ta burayı takip ediyormuş zaten, yani yabancıya gitmedi.

Alana buradan da hayırlı olsun diyorum, güle güle kullansın.

Şimdi sıra alacağımız aracı bulmaya geldi..

herkese sevgiler saygılar..

Not: Altay Han bi rastlaşamadık yahu, ama yeni aracım ne olursa olsun yine Fatih Ustaya devam edeceğim artık görüşürüz..
  • quote:

Arkadaşlar bugün 2005 model 84700kmde olan 1,4 TDCI fiestamı 16.000 TL'ye sattım.

Not: Altay Han bi rastlaşamadık yahu, ama yeni aracım ne olursa olsun yine Fatih Ustaya devam edeceğim artık görüşürüz..

hayırlı olsun, inşaallah gönlüne göre bir araç alırsın. görüşmekte nasip olur inşaallah. ayrıca özelden mesaj atıyorum

• merhaba arkadaşlar. ilk yakıt hesabını yaptım sonunda, yaklaşık 90 liralık yakıt aldım ve full depo 826 km yol gittim. şehiriçi-şehirdışı karışık.. yani km.de 11 kuruş gibi bişey oldu.. ilk önce inanamadım. ulan diyorum ben mi yanlış hesaplıyorum.ama doğruymuş. bu durum beni çok sevindirdi tabi :)
    birde uzun zamandır aux girişine mp3 çalarımı bağlamayı düşünüyordum ama kablo arayıp bulmaya fırsat olmamıştı. bugun ara kabloyu aldım ve bağladım.. . sony mp3 çalarım var ve mükemmel bir ses verdi. bu aux olayını herkese tavsiye ederim :)
  • Merhaba arkadaşlar 2008 model fiesta collection 1.4 tdci aldık full paket.

Yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini görebiliyormuyuz ?

Birde bilmem gereken önemli ayrıntılar nelerdir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 25 Haziran 2009; 12:19:16 >
  • quote:

Arkadaşlar bugün 2005 model 84700kmde olan 1,4 TDCI fiestamı 16.000 TL'ye sattım.

Tavsiyeniz üzere (5 Nisan'da telefon numarasını vermiştiniz ama gitmek biraz geç nasip oldu) Fatih Usta'ya gittim.(Sanırım bir-iki hafta oldu gideli.)
    Triger seti (V kayışı dahil) değişti ve hava sensörü temizlendi. "Sizi Ali Bey yollamış, onun hatrına ? TL işçilik ücreti alalım." dediler, şok oldum. O kadar düşük aldılar ki, yaklaşık 4 saat süren işçilik için talep ettikleri miktarı söylemeye ben utanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 27 Haziran 2009; 1:14:55 >

• Arkadaşım,

Fatih benim kardeşim gibidir çok severim ve çok güvenirim temizdir ve dürüsttür.

sizin de işinizi görmüş mutlu oldum.

sizde arkadaşlarınızı yönlendirin temiz çalışan daha çok kazansın ( hoş işlerinin yoğunluğundan pek ihtiyaçları da yok ama olsun belli de olmaz .. )

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

Tavsiyeniz üzere (5 Nisan'da telefon numarasını vermiştiniz ama gitmek bir geç nasip oldu) Fatih Usta'ya gittim.(Sanırım bir-iki hafta oldu gideli.)
    Triger seti (V kayışı dahil) değişti ve hava sensörü temizlendi. "Sizi Ali Bey yollamış, onun hatrına ? TL işçilik ücreti alalım." dediler, şok oldum. O kadar düşük aldılar ki, yaklaşık 4 saat süren işçilik için talep ettikleri miktarı söylemeye ben utanıyorum.

• 2004 tdci fiestamda mazot yarım deponun altına indiğinde özellikle ceyrek depo varken arac bi kac saat park halinde kaldıktan sonra calısmıyor.sanırım mazotu geri kacırıyor.ama sadece yarım deponun altına dusunce. p.tesi servise gidecem bakalım ne cıkacak. full depo gezmeye devam...
  • quote:

Arkadaşım,

Fatih benim kardeşim gibidir çok severim ve çok güvenirim temizdir ve dürüsttür.

sizin de işinizi görmüş mutlu oldum.

sizde arkadaşlarınızı yönlendirin temiz çalışan daha çok kazansın ( hoş işlerinin yoğunluğundan pek ihtiyaçları da yok ama olsun belli de olmaz .. )

.....

Fatih Usta'nın ihtiyacı olmayabilir ama benim arkadaşların ona ihtiyacı olabilir. Yumurta kasa Audi A4 kullanan bir arkadaşım elektronik sorunlar yaşamaya başladı, örneğin arabasının merkezi kilidi bile çalışmıyor.
    Birkaç tane kartını almıştım, arkadaşlarıma dağıttım bitti. Yolum düşünce fazlaca alıp dağıtıcam arkadaşlarıma.

• Merhaba arkadaşlar.
    Size bazı soular sormak için foruma İzmir'den şimdi üye oldum, cevaplarsanız sevinirim
    İlk arabamı almak için bir süredir araştırma yapıyorum. 16.000 TL civarında bütçem var ve 2.el bir araç bakıyorum. Beğendiğim arabalar içinde fiesta ilk sıralarda ancak fiestanın da bir çok modeli ve donamı var.
    Hemen herkes araba alacağımı söylediğimde kendince bişey söylüyor, misal:

Dizel almayı istiyorum dediğimde: " dizel arabanın bakım masrafları başını ağrıtır"
    Benzinli alayım : " benzine para yetişmez"
    LPG taktırırım : " çekiş düşer, motor ölür"
    bedavaya BMV buldum : " bedavaysa vardır bir eksiği sakın alma "
    Bu böyle gider..

Ben çoğunlukla hafta sonları İzmir içinde ve sadece yaz aylarında ege kıyılarında gezmek istediğim için araba arıyorum, iş yerim uzak ve servisle gidiyorum kısaca yıllık 10 bin km civarı yol katedeceğimi sanıyorum.

Ve işte sizlerden ricam ,
    1.öncelikle siz sevgili fiesta kullanıcıları, bu fiyat aralığı ve bu yıllık tahmini ortalama km ile fiestanın hangi modelini tavsiye edersiniz? sizce hangi fiestayı alabilirim.
    2. Fiestaların beygir gücü farklılık gösteriyor, sizin uzak dur dediğiniz bir beygir gücü aralığı var mı?
    3. aşağıya yazdığım modeldeki fieastalar ve bana söylenen fiyatlar sizce nasıl?

i- 2005 - 1.4 TDCi Comfort (abs yok), 76000 km'de, beyaz renk ve 16.000 TL

ii- 2006 - 1.4 Comfort ( evet benzinli model) 50000 km'de, gri renk ve 16.000 TL ( sahibi abs'li olduğunu söyledi telefonda)

Açıkcası arkadaşlar Fiesta alırsam 2004 ve üzeri, km'si düşük bir modeli almak isterim ( kim istemez değil mi). Tavsiyelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rades35 -- 28 Haziran 2009; 21:50:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kirazsenol

2004 tdci fiestamda mazot yarım deponun altına indiğinde özellikle ceyrek depo varken arac bi kac saat park halinde kaldıktan sonra calısmıyor.sanırım mazotu geri kacırıyor.ama sadece yarım deponun altına dusunce. p.tesi servise gidecem bakalım ne cıkacak. full depo gezmeye devam...

servise gittim servis herhangi bir arıza yok dedi. sizin aklınıza gelen herhangi birşey olursa sevinirim..
  • quote:

quote:

2004 tdci fiestamda mazot yarım deponun altına indiğinde özellikle ceyrek depo varken arac bi kac saat park halinde kaldıktan sonra calısmıyor.sanırım mazotu geri kacırıyor.ama sadece yarım deponun altına dusunce. p.tesi servise gidecem bakalım ne cıkacak. full depo gezmeye devam...

servise gittim servis herhangi bir arıza yok dedi. sizin aklınıza gelen herhangi birşey olursa sevinirim..

kış başında benim araçta sürekli bir çalışmama durumu vardı. önce ısıtma bujilerine bakıldı, problem yoktu. biraz inceledikten sonra sorunun enjektör mazot hortumunda olduğu tespit edildi.

senin araçta sadece çeyrek depo olayı ilginç. servis çözemediği problem için sorun yok veya bunlarda böyle der işin içinden çıkar. bir problem olmasa çeyrek depoda araç neden çalışmasın. tecrübesi olan sanayide bir ustaya göster birde.

quote:

Orjinalden alıntı: ali277

Merhaba arkadaşlar 2008 model fiesta collection 1.4 tdci aldık full paket.

Yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini görebiliyormuyuz ?

Birde bilmem gereken önemli ayrıntılar nelerdir ?

sadece toplam yakıtı görebiliyorsun, anlık tüketim yok.

bakımlarını aksatmayın, özellikle hava filtresinin temiz olmasına dikkat edin. mazotu temiz güvenilir bir istasyandan almaya çalışın, nedenini tam bilmesem de depo çeyrek olduğu zaman üzerini doldurmayı tavsiye ediyorlar. aklıma gelenler bunlar. senin ayrıntı olarak sormak istediğin varsa arkadaşlarda yardımcı olur, hepberaber paylaşırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 30 Haziran 2009; 13:53:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rades35

Merhaba arkadaşlar.
    Size bazı soular sormak için foruma İzmir'den şimdi üye oldum, cevaplarsanız sevinirim
    İlk arabamı almak için bir süredir araştırma yapıyorum. 16.000 TL civarında bütçem var ve 2.el bir araç bakıyorum. Beğendiğim arabalar içinde fiesta ilk sıralarda ancak fiestanın da bir çok modeli ve donamı var.
    Hemen herkes araba alacağımı söylediğimde kendince bişey söylüyor, misal:

Dizel almayı istiyorum dediğimde: " dizel arabanın bakım masrafları başını ağrıtır"
    Benzinli alayım : " benzine para yetişmez"
    LPG taktırırım : " çekiş düşer, motor ölür"
    bedavaya BMV buldum : " bedavaysa vardır bir eksiği sakın alma "
    Bu böyle gider..

Ben çoğunlukla hafta sonları İzmir içinde ve sadece yaz aylarında ege kıyılarında gezmek istediğim için araba arıyorum, iş yerim uzak ve servisle gidiyorum kısaca yıllık 10 bin km civarı yol katedeceğimi sanıyorum.

Ve işte sizlerden ricam ,
    1.öncelikle siz sevgili fiesta kullanıcıları, bu fiyat aralığı ve bu yıllık tahmini ortalama km ile fiestanın hangi modelini tavsiye edersiniz? sizce hangi fiestayı alabilirim.
    2. Fiestaların beygir gücü farklılık gösteriyor, sizin uzak dur dediğiniz bir beygir gücü aralığı var mı?
    3. aşağıya yazdığım modeldeki fieastalar ve bana söylenen fiyatlar sizce nasıl?

i- 2005 - 1.4 TDCi Comfort (abs yok), 76000 km'de, beyaz renk ve 16.000 TL

ii- 2006 - 1.4 Comfort ( evet benzinli model) 50000 km'de, gri renk ve 16.000 TL ( sahibi abs'li olduğunu söyledi telefonda)

Açıkcası arkadaşlar Fiesta alırsam 2004 ve üzeri, km'si düşük bir modeli almak isterim ( kim istemez değil mi). Tavsiyelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar

dizelin bakım masrafları pahalı değildir. turbo ve enjektörleri arıza yaparsa pahalıya mal olur.
    benzinli araca tüp taktırma niyetinde olmayan kullanıcı ya araca çok az biniyordur yada benzin parasını dert etmeyecek kadar durumu iyidir zaten
    tüp çekişi düşürür, motoru öldürür şehir efsanesinden öteye geçmiyor. broadwayimize 2000 yılı başında tüp taktırdık. araç o zaman 120.000 km civarıydı. şu an 250.000 km de ve motoruna anahtar değmedi. hala problem yok kullanıyoruz.

az önce bir kaç arkadaş yemekten sonra muhabbet ediyoruz ben dizel araçların yakıt tasarrufundan bakım masraflarının o kadar pahalı olmadığından bahsediyorum, kullanıcı olarak. diğer arkadaş ben hayatta dizele yanaşmam oldum olası uzak durmuşumdur diyor. üçüncü arkadaş ise tam bir benzinci , şimdiye kadar 4-5 aracı olmuş, sadece lik aldığım springe tüp taktırmıştım diğer araçlara taktırmadım, ama benzinde belimizi büküyor, memlekete -tatile- gitmeye korkuyorum diyor. dördüncü arkadaş ise sadece bizi dinledi. senin bahsettiğin konu dizel, benzinli, tüp hepsinin artısı eksisi seveni sevmeyeni var bu herkese görede değişir.

fiesta düşünüyorsan 16000 civarı 2004-2005 model ABS li olanlardan rahatlıkla bulabilirsin. aracım 115.000 km de, motoru ölmedi, turbo bir kez arızalandı tamir ettirdim sorunsuz kullanıyorum. düşük km olmasını elbett istersin alıcı olarak. ama aracın düşük km olması illakı iyidir anlamına da gelmez. mutlaka baktırmak gerek. eniştemde 2006 model dizel cordaba var, daha 40.000 km olmadı araç, bakımlarını aksatmaz yetkili serviste yaptırır, ama aracı öyle bir kullanıyor ki yarı fiyatını verse yine almam. alım satımda km ye öncelik verildiği doğru ama km düşük diye aracada yapışmak olmaz. benzinli alacaksan yılda 10,000 km kullanırım diyorsan -ki bu da az bir km değil, tüp taktırmak istersen aracın bagajı belli, ya tüp tankı yada yedek lastik bagajını biraz daha küçültecek. bagajı önemli değil diyorsan benzin de iyi bir seçim.

netice olarak dizel kullanıcı olarak dizel tavsiye ederim.
    benzinlileri tam bilmiyorum dizel fiestalar 68 beygir -neden 68 den yukarı çıkmamdımar onuda anlayabilmiş değilim- ve racı rahatlıkla alıp götürüyor. eksiklik hissetmezsin.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.