Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi guzelde pekı mazot fıltresi yani yakıt filtresini degıstırmemıssın.bence hemen onuda hallettır.kır mır gelır allah muhafaza yanarsın.
    quote:

Orjinalden alıntı: slhztrk

arkadaşalar dün aracıma bakımı yaptırabildim hele şükür 68233 kmde 1.4 tdci comfort
    sizinle paylasmak istedim

yağ filitresi 15+kdv (orjinal)
    hava filitresi 23+kdv (orjinal)
    castrol performance a1 5w-30 4 litre 65+kdv
    carbon clean enjektör temizleme (berner) 51,85+kdv
    polen filitresi 16,95+kdv (orjinal)
    işçilik 35+kdv

toplam ödenen tutar 210 lira 70*3=210 seklinde taksitlendi
    yorumlarınızı bekliyorum

birde ek olarak cam suyu+hidrolik yag eksigi ve kaput altında ne kadar depo varsa tum eksikleri tamamlandı ic dıs yıkama yapıldı bunlarda 210 liranın icinde...
  • Mazot filtresi 45000de bir değişir, kendisinin ederi 75 tldir.
    68e gelmiş araçta eğer daha önce değişmişse şuan gerek yok..
    ama kötü yakıttan şişme fln yaptıysa değişmesi gerekir tabii ki..
  • walla benım araba 12000 kmdeyken arabayı 1 yıl oldugu ıcın mecburen servıse soktum servıste degıstırdıler.öle 45 bın falan dıede bısı demedıler.
  • arkdaşlar selam ,
    Bu sabah oldukça dik bir yokuşa geri geri parketmeye çalışıodum , ne kadar dikkat etmeye çalıştımsada oldukça zor çıktı...(kısa bir mesafe sadece park için kıçı toparlarken)
    Durunca sol taraftan kaputla cam arasından hafif bir duman çıktı 30 saniye kadar , beyaz renkli , hemen indim hafif yanık kokusu vardı ama sonra geçti , tabi benim aklım kaldı..
    o kadarcık yerde frenden balatadan gelmez o koku , acaba debriyajamı zarar verdim,eğer öyleyse o duman ne alaka ordan çıktı,hadi belki kokuyu anlarımda ?
    sabahtan beri park halinde duruyor , işten çıkınca bakıcam artık duruma , umarım debryajı gebertmemişimdir , ufak bi manevradan...sizce neden olabilir...bide bu yokuş olayı beni biraz üzüyor,düz çıkarkende kasıyor , o kadar dik yokuşta ne işin var diiceksiniz ama İstanbul mecburiyetten...sizde de bölemi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaaaan

arkdaşlar selam ,
    Bu sabah oldukça dik bir yokuşa geri geri parketmeye çalışıodum , ne kadar dikkat etmeye çalıştımsada oldukça zor çıktı...(kısa bir mesafe sadece park için kıçı toparlarken)
    Durunca sol taraftan kaputla cam arasından hafif bir duman çıktı 30 saniye kadar , beyaz renkli , hemen indim hafif yanık kokusu vardı ama sonra geçti , tabi benim aklım kaldı..
    o kadarcık yerde frenden balatadan gelmez o koku , acaba debriyajamı zarar verdim,eğer öyleyse o duman ne alaka ordan çıktı,hadi belki kokuyu anlarımda ?
    sabahtan beri park halinde duruyor , işten çıkınca bakıcam artık duruma , umarım debryajı gebertmemişimdir , ufak bi manevradan...sizce neden olabilir...bide bu yokuş olayı beni biraz üzüyor,düz çıkarkende kasıyor , o kadar dik yokuşta ne işin var diiceksiniz ama İstanbul mecburiyetten...sizde de bölemi?

sanırım aracınız dizel, dizellerin torku benzinli motorlara göre çok yüksek olduğu için 1. ve geri viteste dik yokuşlarda debriyajı çabuk yakma ihtimali vardır, aynı durum benzinli motorlarda da geçerli, bu yüzden o duman ve koku debriyaj balatasından gelmiş olabilir duman çıkması normal, ömrü biraz kısalmıştır debriyajınızın çok büyük sorun olmaz

• dogru diyosunuz bundan önceki bakımında mazot filitresi degistigi icin degistirmedik hakeza yakıta pislik karıstı ne gibi zararlar verebilir...
    quote:

Orjinalden alıntı: kocaballi

Mazot filtresi 45000de bir değişir, kendisinin ederi 75 tldir.
    68e gelmiş araçta eğer daha önce değişmişse şuan gerek yok..
    ama kötü yakıttan şişme fln yaptıysa değişmesi gerekir tabii ki..

• quote:

Orjinalden alıntı: gmb

quote:

Orjinalden alıntı: kaaaan

arkdaşlar selam ,

sanırım aracınız dizel, dizellerin torku benzinli motorlara göre çok yüksek olduğu için 1. ve geri viteste dik yokuşlarda debriyajı çabuk yakma ihtimali vardır, aynı durum benzinli motorlarda da geçerli, bu yüzden o duman ve koku debriyaj balatasından gelmiş olabilir duman çıkması normal, ömrü biraz kısalmıştır debriyajınızın çok büyük sorun olmaz

birazdan çıkıcam , umarım bi sorun farketmem...evet dizel , bu sıkıntı bundan sonra daha dikkatli olmaya sevk edicek sonuçta beni ,bu işlerde biraz böle''sakınan göze çöp batıyor''

• ya benim araçda hırıltılı kalkıyo bayr yukarı kalkmıyo
  • arkadaşlar merabalar ben forumda ve fiesta da yeniyim benim bi kaç sorum olcak yaklaşık 2 ay önce 1.4tdci 2006 fiesta aldım araç 120binde ben forumu biraz inceledim de sizleride bayağı tecrübeli gördüm bi kaç yazıda 100.000den sonra ağır bakım gerektirir,turbo yenilemek gerekir gibi sözlerle karşılaştım demek istediğim ben nelerle karşılaşabilirim,bu araç ban ne kadar masraf açar bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşk. ediyorum ve aklıma gelmişken şunuda sorayım ben aracın kazası felan olduğunu sorgulamak için tramer e giriyorum ve bütün istenenleri yazdıktan sonra plaka kaydı bulunamadı diyor bilgilendirirseniz sevinirim teşk.
  • forum öksüz kalmış arkadaşlar nerelerdesiniz kaç gündür
  • o benim araçtada var bayır yukarı zor kalkıyor hatta kalkmıyor ama bu durum araç çok yüklüyken oluyor (ben dahil 7 yetişkin ) birde çok dik yokuşlarda aracımı hep elfreniyle kaldırırım kavramayı anca tatlı yokuşlarda kullanırım yoksa debriyaj kesinlikle zarar görür dik rampalarda
    quote:

Orjinalden alıntı: SoundCarMan

ya benim araçda hırıltılı kalkıyo bayr yukarı kalkmıyo
  • @cygor06Benimki hiç kalkmıyo:D titriyo düzlükte kalkarken:D

@ERdem992 öLe saçma Şey oLmaz turbonun yan sanayisi 1500 miLyar saçmaLık oo
  • @ERdem992 öLe saçma Şey oLmaz turbonun yan sanayisi 1500 miLyar saçmaLık oo

ya birader ben arbadan pek aşırı anlamam ne bilim dediğim gibi forumdaki ark.ların araçları 10bin 20bin 30- 40 bin gibi gibi km lerde lan diorum benim araç 120binde insanı ister istemez korkutuyolar yani
  • Arkadaslar selam,

2008 1.4 TDCi Fiesta Collection almak istiyorum fakar internette çok dogru bilgilere ulaşamadım. Sorum şu; Collection donanımla standart donanım arasındaki farklar nelerdir ? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.
  • Orjinalden alıntı: erdem992

@ERdem992 öLe saçma Şey oLmaz turbonun yan sanayisi 1500 miLyar saçmaLık oo

ya birader ben arbadan pek aşırı anlamam ne bilim dediğim gibi forumdaki ark.ların araçları 10bin 20bin 30- 40 bin gibi gibi km lerde lan diorum benim araç 120binde insanı ister istemez korkutuyolar yani

saçmaLık Kardeşim Benim araba 100binde turbo değiştirim şimdi
  • arkadaşlar benim aracın direksiyon simidinde aşırı derecede soyulma var buna ne önerirsiniz yada direksiyon simidini nerden bulabilirm görüşlerinizi bekliyorum,teşk.
  • o bendede var napmam erekli bilmiyorum
  • direksiyon deri kaplama yapan yerler var ancak maliyeti ve verimi ne olur bilemiyorum.Bu konuda deneyimli olan arkadaslar acıklarsa biz de bilgilenebiliriz.
  • Cümleten S.A

Ford Fiesta dizel araçla İstanbul'dan Şarköy'e gitmeyi düşünüyorum..Mesafe yaklaşık 250 km.

Şehir dışında ne kadar yaktığını bilmiyorum..Tahminen kaç liralık mazotla gider bu mesafeyi? (Çok hız yapmadan)
  • benim araç 1,4 TDCI yaklaşık 50 liralık mazotla gidersiniz
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.