Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bendede 2006 makyajlı Fiesta 1.4 TDCi Comfort var ABSli arkadaşlar söyle özetlemek gerekir..haziran ayından sonra satılan aracların hepsinde abs var ama hazirandan öncekilerde ise opsiyoneldi.hazirandan sonra standart hale geldi benim aracım trafige cıkısı 16-07-2006

nekadar denedimse 650km/39litre oranını bir türlü düsüremedim sehir ici
    ne yapmam gerek yardım edin

birde bilginiz olsun diye aşagıdakileri yazdım
    ful kasko yaptırdım ışık sigortadan 516 lira 10taksit seklinde
    trafik sigortası yaptırdım 132 lira 4 taksit seklinde
    egzos emisyon yaprtırdım 21 lira
    muayeneye gttm 124 lira (hafif kusur bulundu ilk yardım cantasında cengelli igne yok :) cokta tın...)
    mtv ödenecek 235 lira
    of of boynumu buktum fiestam ama seni seviyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhztrk -- 8 Temmuz 2009; 15:25:10 >
  • o soyulmalar benim araçtada var maalesef bu genelde aracın çok kullanıldığına ve yıprandığına işaret eder ama benim aracım 70000 de bana göre direksiyonu çevirdiğimiz elde yüzük varsa yüzük soyulmalara neden oluyor bu yüzden aracımı kullanırken ya yüzüğümü sağ elimin parmakalrına takarım dirteksiyonu solla çevirdiğimden yada yüzüğü kesin çözüm çıkartırım bu daha iyi çünkü yüzüğün soyulmaya sebep olduğunu kaç kez gözlemledim bir daha yüzükle elle direksiyon çevirmiyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: erdem992

arkadaşlar benim aracın direksiyon simidinde aşırı derecede soyulma var buna ne önerirsiniz yada direksiyon simidini nerden bulabilirm görüşlerinizi bekliyorum,teşk.
  • 2008 1.4tdci Comfort var bende de ;
    -1 ay oldu alalı kasko yaptırmadım halen , emsal olması için başka yaptıran arkadaşlar paylaşırsa ve nerden yaptırdıklarını söylerlerse sevinirim...
    -mtv temmuz sonu 314 ödenecek bende de , araba güzel şey ama şu masraflar wallahi dediğin gibi boynumuzu büküyor :(
    -benim birde lastikleri yenilemem lazım ; nerden baksan en aşağı 400TL 'ye malolacak bana sanırım ,
    michelin 4 mevsim düşünüyorum , aracın üstünde continental var şuan , öneri yada tavsiyelerinizi bekliyorum...
    -aldığımda cam'lara filmde yaptırırım diyodum ama ekonomik nedenlerden vazgeçtim :)
    -ama bu 650/39 litre oranı çok düşük geldi bana...bende şehir içi kullanıyorum , evim uzakta illa otabana çıkıyorum gerçi ama otoban'da da artık sabah-akşam dur/kalk oldu...full depo 850-800 görüyorum...sadece tam gaz gitmemeye,fazla devirli kullanmamaya özen gösteriyorum sadece ,,

quote:

Orjinalden alıntı: slhztrk

bendede 2006 makyajlı Fiesta 1.4 TDCi Comfort var ABSli arkadaşlar söyle özetlemek gerekir..haziran ayından sonra satılan aracların hepsinde abs var ama hazirandan öncekilerde ise opsiyoneldi.hazirandan sonra standart hale geldi benim aracım trafige cıkısı 16-07-2006

nekadar denedimse 650km/39litre oranını bir türlü düsüremedim sehir ici
    ne yapmam gerek yardım edin

birde bilginiz olsun diye aşagıdakileri yazdım
    ful kasko yaptırdım ışık sigortadan 516 lira 10taksit seklinde
    trafik sigortası yaptırdım 132 lira 4 taksit seklinde
    egzos emisyon yaprtırdım 21 lira
    muayeneye gttm 124 lira (hafif kusur bulundu ilk yardım cantasında cengelli igne yok :) cokta tın...)
    mtv ödenecek 235 lira
    of of boynumu buktum fiestam ama seni seviyorum

• @kaaaan,

öncelikle kazasız belasız kullanamnı dilerim,

kasko olarak benimkisi anadolu sigorta, full denilen poliçeden aldım ben mart ayında, istersen sana poliçemi göndereyim ben 3-4 yerden fiyat aldım herkes 1200-1400 tl arası fiyat çıkarttı sonra aile dostumzu var ona fiyat sordum aynı poliçeye 1430 tl fiyat verdi (anadolu sigortadan) ama bana 780 tl ye kadar indi evet inanmak güç ama indi istersen sana poliçemi mail atayım sen o poliçe için fiyat iste en son da benim tanıdıkla konuşalım inanıyorum ki en uygun fiyatı verecektir, kendisi denizlide ama o sorun değil,
    anadolu sigortada auto king küçük tamir hakkın var yılda 4 adet ve sınırsız plastik tamir hakkın var bunları da gözardı etme derim
  • 2004 1.4 comfort absli benzinli fiesta sahibiyim. yorumlarınızı takip ediodum nedense şimdi üye olmak geldi aklıma. 3yıldır arabam bende ve kmsi 113000 yaptım. öncelikle benzine can dayanmaz die düşünen arkadaşlara itafen ben hiç dizl araba binmedim gerek duymadım aracı alırken dizel alma şansım olduğu halde. şimdi ford markadır ama garanti si bitmedikçe. ford transit kullanan arkadaşlarım vardı bunu söyleyen. arabanın garantisi biteceği gün araba dökülmeye başlıyo sanki planlamışlar gibi. gelelim arabama 205km hızı gördüm abartısız kitapciğinda 162 falan yazar galiba bu hızı otobanda yapmadım bayburt demirözü arası 10km kadar düz bi alanda vede araçta 3kişi vardı. yakıtına gelince dedimya sürekli benzinli araç kullandım vede böle az yakan benzinli bir araca binmedim. çok sert araç kullanırım vede aracıma arkaya binen herkese bindiği anda poşet veririm arabaya kusmasınlar diye:) bir arabanın bakımını yaparsan ki yapman lazım seni yarı yolda bırakmaz ben fiestadan vazgeçemiyorum ki şuan yeni kasalarına ölüyorum oyüzden aracımmı satıyorum sahibinde ye ilan verdim işte ilan numaram yakışıklı bi fiesta görmek isteyen için 15245375

dizel fiestaya gelince tabikide turbolu araba bambaşka ama gel görki turboyu bozmayacak mazotu heryerde bulamıyosunuz. ben 2ay içinde turbo yaptıran tanıyorum tabikide bu kalitesiz mazot yüzünden arabası 307 ydi.
    quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

Orjinalden alıntı: rades35

Cevabın için çok sağol Altay Han. Aslında aklımdaki ilk araba focus HB oldu ancak, 16.000 TL civarı temiz bir focus bulamadım,yoksa niyetim focus alıp elim açılınca ilk fırsatta LPG taktırmaktı. Ayağımı yorganıma göre uzatmak zorunda olduğumdan fiyat + yakıt tüketimi konusunda fieastaya yöneldim. Dizel ve benzinli araçlar konusunda bilgili değilim ve dizellerin çok masraflı olmadığını- tubo ve enjektör arızası hariç- öğrenmem iyi oldu, tekrar teşekkürler. Bu ilk aracım olacak ve açıkcası benzin ve dizel tüketimi arasındaki miktar farkını çok iyi bilmiyorum. kullanıcıya göre değerler farklılık gösterse de fiestanın 100 km de dizel ve benzinli modellerinin yakıt tüketimi konusunda değerlerini biliyorsanız - ya da forumu takip eden başka arkadaşlar varsa- deneyimlerinizi öğrenmek isterim.
    Saygılar.

Ankara şehir içinde yakıt tüketimi endişesi olmadan hatta biraz da aceleci bir tarzda kullanımla yaklaşık 5.8lt/100km dizel.(2004 model Fiesta TDCi 99000km)
    Genelde 5.5-6lt/100km arası değişir şehiriçinde, şehirdışında minimum 4lt/100km (ki çok çok sakin bir kullanımla), 5lt/100km civarı sürekli yüksek hızlarda.

• garanti olayını tamamlamamışım öle diyen arkadaşı haksız çıkardı bu fiesta bana. bu arada benim fiesta yurt dışı üretim
  • benim araçtada direksiyon soyulması oldu ama ben nedenini şuna bağlıyorum jölesiz çıkmam nekadar yıkasamda jöle elimden çıkmıyo mutlaka kalıntısı oluyo ben direksiona kılıf takarak bu sorunu halletmeye çalışıyorum bide araçta bişey yersenizki yemeyin yediğiniz in elinde kalan kalıntıları buna neden olabiliyo bu arada benim araç benzinli 16 kuruş yakıyokm de
    quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32341909/mpage_1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

• buda benim fiestam
    tdci 2006
    abs+cd çalar+klima+sis farı ve daha fazlası....

• birileri fatih ustadanmı ne bahsetmişti. benim 2006 makyajlı fiesta 104000 e geldi. triger setini değiştireyim diyorum ama serviste 800 tl den bahsediyorlar. yerli garantisiz takarsak 500-550 tl ye mal olurmuş. (serviste) bu bahsettiğiniz usta kaça değiştiriyor komple bilen varmı acaba? birde balatalar 60000 de değişmiş, ağır bakımda bunlarında değişmesi gerekirmi sizce?
  • quote:

Orjinalden alıntı: metro03

birileri fatih ustadanmı ne bahsetmişti. benim 2006 makyajlı fiesta 104000 e geldi. triger setini değiştireyim diyorum ama serviste 800 tl den bahsediyorlar. yerli garantisiz takarsak 500-550 tl ye mal olurmuş. (serviste) bu bahsettiğiniz usta kaça değiştiriyor komple bilen varmı acaba? birde balatalar 60000 de değişmiş, ağır bakımda bunlarında değişmesi gerekirmi sizce?

Dayco marka triger seti için (V kayışı hariç) 135YTL+KDV ve işcilik için cüzi bir ücret talep etmişlerdi. Değiştirtmiştim ama V kayışının ücretini hatırlamıyorum.

Balatalar değişse iyi olur, belki disklerin de değişmesi gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 15 Temmuz 2009; 3:20:32 >
  • selam arkadaşlar 2006 tdci 30000 km"de absli iki hava yastıklı elma yeşili confort marka aracımı alalı 1 hafta oldu 18500 fiyatı nasıl?araçta degişen boya yok araç hakkındaki düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. bu 4. arabam öncekiler benzinliydi en son 2007 model Grandepunto kullandım ev aldığımdan dolayı sattım, fiestayı alana kadar Grandepunto benim için sınıfının en iyisiydi ama fiestanın direksiyonuna geçince fikrim tamamiyle degiştiğini gördüm, öncelikletek seferde 600 km uzun yol yaptım, aracın seriliği, yol tutuşu, yokuşlarda ve sollamalardaki performasına, müzik sistemine hayran kaldım, bu boyutta bir arabanın bukadar güçlü olması gerçekten çok güzel, uzun yolda pek 100" ü geçmem ama bu araçla bu biraz zor gibi gözüküyor, gaza dokununca araç fırlıyor, 600 km"de 65 ytl yakıt yaktım buda çok hoşuma gitti, klimayı yol boyunca kapatmadım yakıt olarak kesinlikle dizel yıllardır benzine boşa para vermişim, sıkıntısı ise genel içeri yol sesini biraz alıyor ama alışıyorsunuz birde suspansiyonlar biraz sert, malzeme kaliteside oldukça iyi bu aracı kullanmak insana çok keyif veriyor. aracımla ilgili ilk izlenimlerim bunlar hepinize kazasız günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_2030 -- 16 Temmuz 2009; 5:17:22 >

• aracınız hayırlı olsun, kazasız günlerde kullanmanızı dilerim,

benim de fiestadan önce dizel 2005 corsam vardı, iki araç aynı sınıfta ve fiyat çizgisinde olmasına rağmen fiestanın üstünlüğü daha fazla, bu sınıftaki çoğu aracı kullandım ve en keyif vereni fiesta diyebilirim sadece polo kullanmadım,

fiyat olarak da gayet iyi fiyata almışsınız,
  • Peki grand e punto sanırım dizeldi peki puntoyla kıyasladığınızda hangisi daha seri daha iyi kaçıyor bende bir kaç kez grand e punto kullanma fırsatı buldum gerçekten gaz pedalına dokunduğunuzda araba gitmiyor sanki çok şaşırmıştım
    quote:

Orjinalden alıntı: cem_2030

selam arkadaşlar 2006 tdci 30000 km"de absli iki hava yastıklı elma yeşili confort marka aracımı alalı 1 hafta oldu 18500 fiyatı nasıl?araçta degişen boya yok araç hakkındaki düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. bu 4. arabam öncekiler benzinliydi en son 2007 model Grandepunto kullandım ev aldığımdan dolayı sattım, fiestayı alana kadar Grandepunto benim için sınıfının en iyisiydi ama fiestanın direksiyonuna geçince fikrim tamamiyle degiştiğini gördüm, öncelikletek seferde 600 km uzun yol yaptım, aracın seriliği, yol tutuşu, yokuşlarda ve sollamalardaki performasına, müzik sistemine hayran kaldım, bu boyutta bir arabanın bukadar güçlü olması gerçekten çok güzel, uzun yolda pek 100" ü geçmem ama bu araçla bu biraz zor gibi gözüküyor, gaza dokununca araç fırlıyor, 600 km"de 65 ytl yakıt yaktım buda çok hoşuma gitti, klimayı yol boyunca kapatmadım yakıt olarak kesinlikle dizel yıllardır benzine boşa para vermişim, sıkıntısı ise genel içeri yol sesini biraz alıyor ama alışıyorsunuz birde suspansiyonlar biraz sert, malzeme kaliteside oldukça iyi bu aracı kullanmak insana çok keyif veriyor. aracımla ilgili ilk izlenimlerim bunlar hepinize kazasız günler dilerim.

• cygor06 arkadaşım ben 2 yıl grandepunto benzinli 77bg fire 8 valf kullandım. açıkçası fiestayla benim kullandığım punto hızlanma çekiş motor gücü konusunda kesinlikle karşılaştırılamaz, punto ilk kalkışlarda çok ağır araç deviri aldıktan sonra gidiyor ama çok yetersiz, fiesta ise seri ve çabuk hızlanıyor, şöyle bir istatistik vereyim 130 km hızda aracım 5. viteste ve 3000 devire hala gelmemiş oluyor sen hesapla punto da bu deger 100 km hızda 5. viteste 3000 i geçiyor yalnız grandepuntonunda 95 begirlik benzinli starjet versiyonu var onuda kullanma fırsatım oldu o biraz daha güçlü yinede fiesta kadar iyi değil, rahatlık olarak dersen punto çok az öne çıkıyor gibi genele baktığında fiesta bence epey önde derim dizeli nasıl dersen o konuda yorum yapamam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_2030 -- 19 Temmuz 2009; 0:33:42 >
  • Arkadaşlar 2003 model fiestalarda klima standart mı yoksa klimasızları da var mı
  • arkadaşlar meganı sattım ve fiesta arıyorum.. dizel... 50-60000 km.. bu işler nasip kısmet.. yabancı olmasın forumdan birinden alırım belki..
  • Evet ben bahsetmiştim, Fatih Usta benim ustamdır, kardeşim gibi de severim kendisini, çokta güvenirim.

Tel: 0533.517 68 02 netden Ali verdi telefonunuzu derseniz size daha çok yardımcı olacaktır her konuda,

Şimdiye kadar yönlendirdiğim tüm arkadaşlar memnun oldu....

Bu arada ben fiestamı haziran sonunda sattığım için bu taraflara pek uğramıyorum kusura bakmayın...

@cygor06

Vefalı Arkadaşım, sağolasın iyi dileklerin için,

Scenic aldım, 2005 model 48.000kmde, araç full..

4 lastik aldım ayrıca Araçta LPG yok idi onu taktırdım, muayene vs. falan biraz zahmetli oldu, ama herhalde perşembe günü de trafik işini hallederim diye düşünüyorum

Tüm masrafları ile bana 28.000'e mal oldu...

Tabii ki fiestanın kıvraklığı ve yakıt ekonomisi bu araçta yok, ama sahip olduğu konfor ve donanım da fiesta da yok..

Fiesta çok güzel bir araç eğer ileride bol param olursa yeni kasasından bir tane alıp zevk için binmek isterim..

Arada bir fiesta forumuna girerim ama, Bana ulaşmak isteyenler Özel msj da atabilirler...

Herkese kazasız, güvenli ve keyifli sürüşler...

quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

birileri fatih ustadanmı ne bahsetmişti. benim 2006 makyajlı fiesta 104000 e geldi. triger setini değiştireyim diyorum ama serviste 800 tl den bahsediyorlar. yerli garantisiz takarsak 500-550 tl ye mal olurmuş. (serviste) bu bahsettiğiniz usta kaça değiştiriyor komple bilen varmı acaba? birde balatalar 60000 de değişmiş, ağır bakımda bunlarında değişmesi gerekirmi sizce?

Dayco marka triger seti için (V kayışı hariç) 135YTL+KDV ve işcilik için cüzi bir ücret talep etmişlerdi. Değiştirtmiştim ama V kayışının ücretini hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Evet ben bahsetmiştim, Fatih Usta benim ustamdır, kardeşim gibi de severim kendisini, çokta güvenirim.

Tel: 0533.517 68 02 netden Ali verdi telefonunuzu derseniz size daha çok yardımcı olacaktır her konuda,

Bu arada ben fiestamı haziran sonunda sattığım için bu taraflara pek uğramıyorum kusura bakmayın...

@cygor06

4 lastik aldım ayrıca Araçta LPG yok idi onu taktırdım, muayene vs. falan biraz zahmetli oldu, ama herhalde perşembe günü de trafik işini hallederim diye düşünüyorum

Tabii ki fiestanın kıvraklığı ve yakıt ekonomisi bu araçta yok, ama sahip olduğu konfor ve donanım da fiesta da yok..

Fiesta çok güzel bir araç eğer ileride bol param olursa yeni kasasından bir tane alıp zevk için binmek isterim..

Arada bir fiesta forumuna girerim ama, Bana ulaşmak isteyenler Özel msj da atabilirler...

quote:

quote:

hayırlı uğurlu olsun kazasız günlerde kullan inşaallah.
    cihat ustanın tabiriyle Allah tekerine taş değdirmesin.

• hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin her zaman foruma bekleriz yeni aracınıza güle güle binin scenic çok hoş bir araç iyi bir tercih yapmışsınız lpgde olunca tadından yenmez birde ankarada lpg ucuz olunca
    quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Evet ben bahsetmiştim, Fatih Usta benim ustamdır, kardeşim gibi de severim kendisini, çokta güvenirim.

@cygor06

quote:

quote:

• @cygor06
    @Altay Han

Sağolun arkadaşlar, Allah daha iyilerini sizlere versin...

@Altay Han,

Benim lpg'yi Fatih götürüp taktırdı sağolsun, ondan beridir görüşmedik, Çocukların yanına ne zaman gidersen önceen haber ver de bende uygunsam gelirim....
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.