Şimdi Ara

Fiberden vdsl'e geçiş sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Superonline fiber kullanıyorum, Türknet vdsl'e geçmek istiyorum. Yeni modem aldım. Fakat Türknet şu an kullandığım hizmet numaramı (xdsl) istiyor. Bunu e-devlet, müşteri hizmetleri veya online işlemler bölümünden öğrenebilirmişim. Fakat hiçbir şekilde bu numarayı öğrenemedim.

Sebebi şöyle açıklanıyor;

"Superonline fiber altyapısı üzerinden hizmet aldığınız için bağlantınıza ait XDSL hizmet numarası bulunmamaktadır. XDSL hizmet numarası yalnızca DSL altyapısı üzerinden hizmet alan müşterilerimizde bulunmaktadır."

Durum böyle olunca Türknet şu anki aboneliğimi kapatıp ücretsiz kurulum yapamıyor.

Tek seçenek Superonline'ı kendimiz iptal edip Türknet'e sıfırdan başvuru yapmak mı? Bu yüzden kurulum ücreti alacaklarını söylüyorlar.

Başka bir çözüm biliyorsanız çok sevinirim.

• Süperonline kendi alt yapısınsan hizmet alıyorsanız geciş yapamazsınız turk telekom alt yapısından sadece geciş işlemi oluyor.
  • Daha önce Türk Telekom kullanıyorduk, bir süredir Superonline kullanıyoruz. Alt yapı var yani. Nasıl geçemiyoruz?

• Anladığım kadarıyla Superonline fiber kullanıyorsunuz, superonline fiberden türknet vdsl geçiş yapamazsınız, yeni bir abonelik başlatmanız gerekiyor.

• Merhaba, geçiş durumlarında kurulum ücreti almıyoruz. Ancak yerleşik operatör altyapısı dışında hizmet aldığınız için sıfırdan başvuru yapmanız gerekiyor. Sıfırdan başvurularda kurulum ücreti yansımaktadır.
  • Bunun bir çözümü olmalı. Başka servis sağlayıcıdan Türknet'e geçiyorum. Kurulum ücreti alınırsa geçmem maalesef mümkün olmayacak.

• yumuklu sucurta kullanıcısına yanıt

Superonline fiberden türknete direkt geçiş yapman mümkün değil maalesef, yeni abonelik yapacaksınız ona da kurulum ücreti çıkacak.

• yumuklu sucurta kullanıcısına yanıt
    Maalesef yerleşik operatör altyapısı olmadığından dolayı geçiş işlemi yapılamıyor. Ancak sıfırdan abonelik başlatabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.