Şimdi Ara

TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
6.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tabi bu tür durumlar ülkemizdeki sadece %10luk kısımdaki zengin sitelerinde yaşanıyor TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :) 

Benim ya da bütün ülkemizin %90lık kısmının yaşadığı apartmanlarda böyle bir yarış yok.

Bizde daha çok ''mevcut bakır şebeke ile VDSL'i ne kadar süre daha kullanabiliriz'' yarışı var.

5 yıl ? 10 yıl ? bakır kablolar oldukça sağlam, muhtemelen 20 yıl daha VDSL hatlar çalışabilir TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :) 

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Zengin site demeyelim sonuçta Toki nin yaptırdığı en düşük gelir grubuna yönelik oluşturduğu sitelerde de benzer bir yarış var. Mevzu burada konutların bir arada olması ve yatırım maliyetinin düşüklüğü. Bir kablo ile en az 100, 200 müşteri potansiyeli oluşturuyor olması.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Toki'den ev alıp ödeyebilmek bence zengin işi, bugün hangimiz kendi başımıza ev alabilecek gelire sahibiz

• @Ö1f1 @XpressMusic34 @miskindvd

GELİYOR GELMEKTE OLAN :D

TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :)
  • Exclusive.Gamer kullanıcısına yanıt

şanslısınız TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :) 

Hadi hayırlı olsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turknette max 750mbps hız garanti ediyorlar bunun üstünde hız vermiyorlar 750mbps üstü için bir çalışma yapmıyorlar yani 1gigabit değil 750mbps olarak değerlendirin tabiki 750mbps hız çok iyi bir hız ancak gigabit denilince 1gbps görmek gerek en azından bilgisiyarı ve işlemcisi ve modemi 2.5 gigabit destekleyenler için

• inceoktay İ kullanıcısına yanıt

Hocam yanlışınız var 750 garanti ediyorlar ama ben kablolu testlerde 940 alabiliyorum, hele bu fiyata rakibi yok zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana 940mbps gelmiyor büyük bir ihtimal bölgesel sorun bölgede çok fazla gigafiber abonesi var cihaz ve kapasite yetersiz kalabiliyor giga sivichlerde çok fazla bölünme var max 800mbps alacak şekilde ayarlanmış sistemlerinde aynı türktelekom adsl kilidi gibi 100mbps tanımlı olmasına rağmen 88mbps alıyordu ya vdslde onungibi bu sistemde bence

Senin kablondan veya bilgisayarından kaynaklı düşüşü olabilir onları da kontrol et Çünkü çoğu kişi 950 mb'e kadar alıyor

• hocam bilgisiyarım intel i5 işlemcili 11.nesil ve 16gb ddr4 rem samsung m2 ssd500gb 4.0 2,5gb ethernet kartı var modem de asu axrt86u 2,5gigabit destekli modem var ancak 750 max 800mbpsde kalıyor hız dowland max 800 upload 941mbps geliyor olt ve modeme ve bilgisiyara bağlı kablolar cat7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceoktay -- 28 Ağustos 2022; 12:52:11 >

bizim caddeye 2 sene önce çekildi sonuç : 0

ozaman destek kaydı aç incelesinler upload ta sorun görünmüyor down düşük çıkıyor başka kaliteli kablo ile dene belki değişir

hocam destek kaydı açtım gelen cevap turknet oimden sizlere sunduğumuz hizmette 940 mbhs gibi bir hız garantisi vermiyoruz. Aldığınız değerler kabul edilebilir değerlerdir diye cevap geldi

• bulunduğum bölgede turknet giga fiber kapasitesi yetersiz buna rağmen hiçbir çalışma ve aksiyon almıyorlar yüzde 25 kayıp normalmiş giga fiber altyapıda fiberde neyin kayıbı var anlamıyorum bence gigafiber sistemleri yatersiz cihaz sayısı az daha fazla yatırım yapmayı gerek duymuyorlar bölgeye benim anladığım bu turknet giga fiber aldığınız zaman 1gigabit değilde 750mbps diye alın bunun üsütüne hız almak zor zaten bu konuda defalarca şikayet kaydı açtım hep olumsuz cevaplar geldi

Bizim buralarda turknet'ten fazla haberi olan yoktur galiba ilk iki gigafiberi Ben kullanacağım hız testlerine bakacağım 950 mb gelir diye düşünüyorum ilerleyen zamanlarda da hız düşmesi olursa bu da yoğunluktan kaynaklı olduğu belli olur

Ben Telekom ekibine sormuştum fiberde yoğunluktan kaynaklı düşme olmaz demişti Sonuçta bu vdsl değil aynı kutudan gelmiyor fiber ışık hızında geliyor

• forumda bir arkadaş söylemişti çok fazla bölünme varsa fiber sivichlerde hızda düşme olurmuş benimde bölgede turknet böyle ayarlamış hızları daha önce turknet ekip gelmişti söylemişti abi senin bölgede hızlar böyle demişti 770mbps demişti port dğişimi isteyim demişti sonra 900mpsye kadar ulaştı hız sonra belli bir zaman sonra 750 800mbps hız geliyor şimdi

Çok güzel fotoğraf, hayırlı olsun. İnşallah herkes istediği işletmecinin fiberine kavusur. TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Ağustos 2022; 16:43:9 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Thanks internet aktif olsa daha güzel olacak da bekliyoruz

• Bu kablo 1 aydır bekliyordu dün yeni optik kablo çektiler bu kablonun üstüne sarmışlar galiba dağıtım kutusu kablosu diş ve iç kutu işi kaldı dağıtım kutusu ne zaman gelir

TURKCELL VE TÜRKNET 1000 MBPS GELDİ FİBER AKTİF EDİLDİ :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 29 Ağustos 2022; 22:0:20 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.