Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Diktatör58
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.722
Cevap
48
Favori
492.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankay2 söylediğin 4,4lt yol bilgisayarındaki veri mi? yoksa senin ölçtüğün gerçek veri mi? Gerçek ölçü depoyu fullersin km yi sıfırlarsın gideceğin yere gidip dönünce tekrar fullersin km yi yazıp tekrar sıfırlarsın. O ana kadar aldığın tüm yakıtı toplarsın km ye bölersin işte sana gerçek oran. Ben ölçtüm panda bendeyken yol bilgisayarındaki veri ile gerçek veri çooook farklı çıkmıştı.Çünkü 165krş bence çok zor çoook
  • Biri 0.165 kuruş yazmış, öteki 165 kuruş... Doğrusu 16.5 kuruş olmasın onun
  • ayağımızın tozu ile mesaj yazdık olsun o kadar;

4.4x3.75= 16,5 TL bu 100kmde yaktığı değer, 1 km de ne kadar yaktığını hesaplar isek; 16,5/100=0,16(5) TL bunu da kuruşa çevirir isek 17 kuruş eder... Oldu mu gönlün?

Halil abi yazılan değerler yol bilgisayarı verileri idi. Gelelim, benzin fişi baz alınarak yapılan hesaplamaya; Depo fullendikten sonra gidilen km 470km. Dönüş için tekrar depo fullendi 82 TL benzin aldı. Hesaplarsak;
    82TL/3.75 = 22Lt benzin... 22*100/470= 4.6/100km

Yol bilgisayarı= 4.4lt/100km
    Gerçek değer= 4.6lt/100km

Veriler fazla fark göstermiyor bence. Yol bilgisayarı için 0.2lt sapma yüksek değil?Ya sizce...

quote:

Orijinalden alıntı: FiatClub

Biri 0.165 kuruş yazmış, öteki 165 kuruş... Doğrusu 16.5 kuruş olmasın onun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankay2 -- 26 Nisan 2010; 22:04:54 >

• Walla Sertaç kardeşim, verilere göre yakıt süper, nazar olmasın inşallah.Bizim panda genellikle okul servisi yapıyor oğlanlara, bunun dışında bir de pazar günleri geziyoruz, onda da ben gaza gelip, seriliğine dayanamıyorum ve altımda sanki 106 varmış gibi araba kullanıveriyorum.O zamanda benimkinin yol bilgisayarında da ortalama 100km/7lt. ve hatta bazen 8lt yi görüveriyorum.
  • Alperen krş konusundaki ders için saol aslında hepimiz yanlış kullanıyoruz. alışamadık bi türlü tabi yıllarca binlerden milyonlara ordan da milyarlara geçince kurusu unuttuk tabi. Hele yaşı biraz küçük olanlar hiç görmedi kuruşu.ben ilkokula giderken 50krş harçlık alırdım ...şimdi paradan o kadar sıfır atıldı hala 50 kuruşun o gunku degeri geri gelmedi. aslında sadece adı değişti paranın değer filan kazandığı yok yani....
    Sana gelince Sertaç kardeşim. Ölçüne göre yakıt çok çok iyi tabiki yol bilgisayarının 0,2 hatalı ölçmesi de çok normal. ben daha fazla bekliyordum.ama sen normal değerlerde kullandığın için aradaki fark az olmuş.hele birde fahrimetin ve benim gibi agresif kullan o zaman sapıtıyo yol bilgisayarı

• quote:

Orijinalden alıntı: halilbodrum

Alperen krş konusundaki ders için saol aslında hepimiz yanlış kullanıyoruz. alışamadık bi türlü tabi yıllarca binlerden milyonlara ordan da milyarlara geçince kurusu unuttuk tabi. Hele yaşı biraz küçük olanlar hiç görmedi kuruşu.ben ilkokula giderken 50krş harçlık alırdım ...şimdi paradan o kadar sıfır atıldı hala 50 kuruşun o gunku degeri geri gelmedi. aslında sadece adı değişti paranın değer filan kazandığı yok yani....
    Sana gelince Sertaç kardeşim. Ölçüne göre yakıt çok çok iyi tabiki yol bilgisayarının 0,2 hatalı ölçmesi de çok normal. ben daha fazla bekliyordum.ama sen normal değerlerde kullandığın için aradaki fark az olmuş.hele birde fahrimetin ve benim gibi agresif kullan o zaman sapıtıyo yol bilgisayarı

Hız sevmediğim için yakıt konusunda üzmüyor beni Panda Agresif kullanınca 8lt de yakar 9 ltde

• quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Alperen krş konusundaki ders için saol aslında hepimiz yanlış kullanıyoruz. alışamadık bi türlü tabi yıllarca binlerden milyonlara ordan da milyarlara geçince kurusu unuttuk tabi. Hele yaşı biraz küçük olanlar hiç görmedi kuruşu.ben ilkokula giderken 50krş harçlık alırdım ...şimdi paradan o kadar sıfır atıldı hala 50 kuruşun o gunku degeri geri gelmedi. aslında sadece adı değişti paranın değer filan kazandığı yok yani....

Hız sevmediğim için yakıt konusunda üzmüyor beni Panda Agresif kullanınca 8lt de yakar 9 ltde

triptonik viteslimi, düz vitesli aracın degerlerimi acaba bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: wickersan

quote:

quote:

triptonik viteslimi, düz vitesli aracın degerlerimi acaba bu?

Dualogic (tiptronik) vitesli... Tabiki bu değerler kullanım, yol, trafik şartlarına göre değişir.

• Ders vermek ne haddime Halil abi, hatırlatma yapayım dedim

Valla ben ne kadar zorlasam da etsem de 6.7 seviyesini aşamazdım ortalamada... Ben bi depoda en fazla 4.6 seviyesine düşebilmiştim, o da 195 taban farkı sayılsın artık

Şimdilerde ise ortalama 5 lt mazot takılıyorum, o başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albemus -- 27 Nisan 2010; 19:30:49 >
  • bende hafta sonu boluya gittim arkadaşlar. Arkadaşın nişanı vardı. gidincede gezmeden olmaz dimi? abanta tırmandık. dağ yollarından nişanın olduğu yere mudurnuya gittik gölcüğe yedi gölle gittik. o yolları bilirseniz baya zorluyo arabayı. Aracım LPGli olduğu halde 14-15kuruş arası bi tüketim oldu arkadaşlar.

Bide tam dönüş yoluna başladığımda köy yolunda önüme bi traktör çıktı. kornaya bastım biraz sağa çekidi ben yol verdiğini sanıp sollamaya çıktım meğerse sola dönmek için sağa doğru geçip açıyı çoğaltmaya çalşıyomuş. Ben tam solundayken sola doğru bi kırdı frene bastım yan bankete doğru kaçtım falan derken sağ yan aynayı traktörün römorkuna kaptırdık. Adam indi abicim kusura bakma traktörde hiç bişey duyulmuyo ki kornanı falan duyamadım falan diyince hadi dedim hadi yoluna bununla geçmiş olsun sol tarafı komple kaptırmak vardı sonuçta aynayla kurtulduk. Penseyle kabloları kestim aynayı arka koltuğa alıp yola çıktım. Nekada alışmışım okadar tedirgin şekilde geldim ki yolda sağa geçerken yan aynam eşim oldu serbest geç falan diye

Canımıza geliceğine malımıza gelsin oda nazarımız olsun boluda arbamızı herkez çok sevdi nazar değdi heralde

plastik yaıştırıcılarla bi denicem yapıştırmayı eğer olmazsa bi yan ayna bulmaya çalışıcaz atık. fiyatlar ne alemdedir acaba? bide bulunabilmesi kolaymıdır acaba?

• geçmiş olsun balıkadam... yine ucuz kurtarmışsın...

Eğer kompe kırıldı ise;

ayna fiyatı komple... 103 TL (sanırım yan sanayi TYC marka)
    http://www.otoyedekparcaburada.com/FIAT-PANDA-0406-KAPI-AYNASI-SAG-ELEKTRIKLI-ISITMALI-TYC,PR-2801.html

Orjinal ayna; (servisten teyit al... belki fiyat farklı olabilir...)
    735395761 --AYNA,Sağ PN 226.98 TL
  • quote:

geçmiş olsun balıkadam... yine ucuz kurtarmışsın...

Eğer kompe kırıldı ise;

ayna fiyatı komple... 103 TL (sanırım yan sanayi TYC marka)
    http://www.otoyedekparcaburada.com/FIAT-PANDA-0406-KAPI-AYNASI-SAG-ELEKTRIKLI-ISITMALI-TYC,PR-2801.html

Orjinal ayna; (servisten teyit al... belki fiyat farklı olabilir...)
    735395761 --AYNA,Sağ PN 226.98 TL

teşekkür ederim bağlantı yerinden kırıldığı için içten yapıştırırsam belli bile olmaz zannediyorum. bi deneyelim olmazsa alıcaz mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balikadaMAli -- 28 Nisan 2010; 11:47:32 >

• geçmiş olsun kardeşim. Cana geleceğine mala gelsin derler ama mal da canın yongasıdır derler ayrıca. Allah tan küçük bi hasarla atlatmışsın kazayı.
  • sağolun arkadaşlar kazayı geçtimde benim bu yakıt konusuna kafam takıldı. benim araç lpgli olduğu halde 15kuruş falan yakıyo. benim araç triptonik kullanım şekli bukadar farkedermi? benzinle 16kuruş yakan araçlar nasıl acaba.
  • Yol bilgisayarına göre 16,5 kuruş...
    Manuel hesaplamaya göre 17,2 kuruş...

Peki bu değerleri nasıl bir kullanım ile elde ettim;
    Araç 4 kişi yüklü + bagaj hafif yüklü; Otoyol kullanımı (Ş.içi var ama ankarada trafik pek olmadığı için ortalamayı yükseltmedi zaten az kullandım) Genelde hızım 85-90 km idi.(Yokuş çıkarken 80-75 düştü, yokuş aşağı zaman zaman 120 ye kadar çıktı). Sakin kullanırsanız bu değerlere ulaşmak bence zor değil.

(ki geçen sene bir depo benzin ile körfezi dolanarak İst-Çeşme yapmıştım. o zamanda yanlış hatırlamıyorsam ort Tüketimte 4.1lt/100km görmüştüm)
    quote:

Orijinalden alıntı: balikadaMAli

sağolun arkadaşlar kazayı geçtimde benim bu yakıt konusuna kafam takıldı. benim araç lpgli olduğu halde 15kuruş falan yakıyo. benim araç triptonik kullanım şekli bukadar farkedermi? benzinle 16kuruş yakan araçlar nasıl acaba.

• Geçmiş olsun Ali kardeş, Allh'tan ucuz atlatmışsın.
  • kullanım şekli gerçekten önemli ben giderken nişana yetişeceğim için 120nin altına düşmedim 140ın üstünede çıkamadım lpg olduğundan galiba hızlanamadı bi türlü araç yani arabayı zorladığım halde 14kuruş yaktı şehirler arası baya iyi dimi?
  • Fahriii nasıl gidiyor??? işler açıldımı biraz? Biz epey yogunuz bugünlerde ....
  • Yok be yaw Halil abi, açıldı deyip seviniyorum, arkasındaki 3-4 gün berbat geçiyor.Bir dengesizlik var sorma ki gitsin.Para sormazsam kimseye, satış rekoru bile kırıyorum.
  • Muhabbetinize de doyum olmuyor yau !...
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.