Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5.722
Cevap
48
Favori
492.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne yaptın balıkadam; taktırdın mı amörtisörleri ?
  • ALLLOOOOOOOOOOOOOO !... FİAT PANDA KLÜBÜÜÜÜ ; YAŞIYONUZ MUUUUUUUU ?.. NEREDESİNİZ YAU ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahrimetin

Ne yaptın balıkadam; taktırdın mı amörtisörleri ?

yok be abicim hem zaman bulamadım hemde maaşımı almadım
    ilk fırsatta taktırıp sessiz sedasız bineyim arabaya inşaallah.
  • quote:

ALLLOOOOOOOOOOOOOO !... FİAT PANDA KLÜBÜÜÜÜ ; YAŞIYONUZ MUUUUUUUU ?.. NEREDESİNİZ YAU ?..

bagırma leyn burdayız
  • Bende buradayım... Bu hafta ilk kez bugün tam anlamıyla bakabildim... Yeni bir bilgisayar programını devreye alma çalışması yapıyoruz, yoğunluk hat safhada... Kısmetse bu akşam bitecek

Herkesin Pandası iyidir umarım Pandası olmayanlarında araçları iyi olsun tabe
    quote:

Orijinalden alıntı: halilbodrum

quote:

ALLLOOOOOOOOOOOOOO !... FİAT PANDA KLÜBÜÜÜÜ ; YAŞIYONUZ MUUUUUUUU ?.. NEREDESİNİZ YAU ?..

bagırma leyn burdayız

• Merhabalar club panda üyeleri biraz inceledim yazılanları konuşmaları ben 25 yaşındayım ve yeni ehliyet alıcam ve allah nasip ederse ilk arabamı alıcam. Yeni başlayanlar için sizce fiat panda ideal bir araçmıdır? Kullanımı olsun yakıtı olsun? Biraz fikir verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemilk

Merhabalar club panda üyeleri biraz inceledim yazılanları konuşmaları ben 25 yaşındayım ve yeni ehliyet alıcam ve allah nasip ederse ilk arabamı alıcam. Yeni başlayanlar için sizce fiat panda ideal bir araçmıdır? Kullanımı olsun yakıtı olsun? Biraz fikir verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler saygılar

bence önce ucuz bir araba al.Panda yı Allah korusun biyere çarparsan ya da kötü kullanıp bir arıza yaptırırsan cebini epey yakar. Hor kullanmaya gelmez çünkü. Ama iyice ustalaştıysan araba kullanmada, al o zaman derim çünkü rahat ve kullanışlı bir araba.
  • eywallah halil baba, hay senin ağzını....
  • quote:

eywallah halil baba, hay senin ağzını....

• quote:

Merhabalar club panda üyeleri biraz inceledim yazılanları konuşmaları ben 25 yaşındayım ve yeni ehliyet alıcam ve allah nasip ederse ilk arabamı alıcam. Yeni başlayanlar için sizce fiat panda ideal bir araçmıdır? Kullanımı olsun yakıtı olsun? Biraz fikir verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler saygılar

Merhaba;

Yeni Başlayanlar için + yönleri
    - Küçük bir araç olduğu için manevra kabiliyeti yüksektir.
    - Yakıt tüketimi düşüktür.
    - Hakimiyeti kolaydır, Donanım olarak doludur.

Panda benim ilk kullandığım araç değil ama eşim araba kullanmayı Pandada öğrendi. Bence ilk ehliyet alan birisi için uygun bir araç... (2.el alacağınızı varsayıyorum.)

Kasko olayı ile kaza konusunuda ki masrafları düşünmezsin... Ancak bakım/onarım için yedek parça fiyatları yüksek şimdiden sölim:)

• Cemil bey kardeşim.Ailen kalabalık değilse ve bütçene uygunsa hiç düşünme ve hemen al derim.Pişman olmayacaksın inan.Yedek parçası diğer araçlara göre pahalı ama, kalite olarak diğer araçları da ikiye katlar.Yani aynı yola çıkar, sana da pandanın keyfini sürmek kalır...
  • Çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için araç kullanmaya yeni başlayacağım için muhtemelen ilk zamanlar çok kullanırım arabayı bu yüzden yakıtı ekonomik olması çok önemli bu yüzden banada cazip geliyor. Başta peugeut 106 quicksilver düşünüyordum falan 1-2 bin lira fazla verip pandamı alsam diye düşünüyorum artık yorumlara bakılacak olursa kullanan herkez memnun ama kullanmayan hoş bakmıyo bu araca demekki kullanmadıkları için bilmiyorlar zevkini. Birde aslında bütçem 12 bin falandı ama geçen gün bir panda denk geldi 30.000 km de 1.2 manuel vites, cam tavan, alüminyum alaşım orj. cant, cd çalar değişen yok orjinal araçtı 13.000 TL ye kadar indi fiyatı bu fiyatları görünce pandada dahada cazip gelmeye başladı aslında. Son olarak Peugeut 106 Quicksilver 2001 modelmi? Fiat Panda 2004 model ve üstümü? karşılaştırma yapılabilirmi yoksa çokmu alakasız araçlar mukayese yapmak için? Çok teşekkürler saygılar

• cemil kardeş benimde eşim araç kullanmayı pandada öğrendi. Kullanım açısından park açısından süper bi araç.

ama ilk araban olduğunu 25 yaşında bekar bi genç olduğunu düşününce bence 106 qick silver derim ama uslu kullanıcaksan çünkü pevgeotlar atak arabalardır acemiyim diyosun üzülebilirsin.

Ama ben sakin araç kullanırım ihtiyacımı görmek için arabayı iyice kavrayabilmek için diyosan kesinlikle panda derim.

Ama ama ama Yinede son karar senin tabi. 106 quick silver atak agresif üstünde değişimler yapmaya yani modifiyeye açık bi araç. Panda daha mutevazi ve sakin bi araç
  • 106 daha gence gidecek bir araç ancak temizini bulmanız zor. (Malum gençler tarafından tutulduğu için çoğu hor kullanılmış oluyor.) Pejoların genelde elektrik-elektronik sorunları gösterir. Onun dışında iyi araçlardır.

Pandanın kullanım limitleri(Yol tutuş) 106 ya göre daha düşüktür. Yani fazla zorlamaya gelmez. Nedeni ise Aracın yüksek olması ve şehir içi sakin, ekonomik kullanım için tasarlanmış olmasıdır. İlk kalkışlarda Panda kendinden beklemeyecek derecede ataktır orası ayrı

Tabiki tercih meselesi ama 2.el araç alırken modelin yüksek olması bence markaya bakılmaksızın önemli. 2001 ile 2004 arasında 3 yıl gibi küçümsenmeyecek bir fark var. Bulduğunuz araç fiyat olarak bence iyi, skydome da artısı... Km orjinal ise seni üzmeyecektir.

quote:

Çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için araç kullanmaya yeni başlayacağım için muhtemelen ilk zamanlar çok kullanırım arabayı bu yüzden yakıtı ekonomik olması çok önemli bu yüzden banada cazip geliyor. Başta peugeut 106 quicksilver düşünüyordum falan 1-2 bin lira fazla verip pandamı alsam diye düşünüyorum artık yorumlara bakılacak olursa kullanan herkez memnun ama kullanmayan hoş bakmıyo bu araca demekki kullanmadıkları için bilmiyorlar zevkini. Birde aslında bütçem 12 bin falandı ama geçen gün bir panda denk geldi 30.000 km de 1.2 manuel vites, cam tavan, alüminyum alaşım orj. cant, cd çalar değişen yok orjinal araçtı 13.000 TL ye kadar indi fiyatı bu fiyatları görünce pandada dahada cazip gelmeye başladı aslında. Son olarak Peugeut 106 Quicksilver 2001 modelmi? Fiat Panda 2004 model ve üstümü? karşılaştırma yapılabilirmi yoksa çokmu alakasız araçlar mukayese yapmak için? Çok teşekkürler saygılar

• Ben şahsen Pejo yu hiç tutmam. Yedek parça fiyatı için Panda ya kızıyorduk yaa siz asıl pejo parçalarını bi sorun felaket..... Agresif arabayı sevmem.Hele bir de bu araçlar bizim Türkiye şartlarına hiç uygun değil. Çok çabuk dökülüyorlar. Bizim elamanın birine 2001 model 306 bulmuştuk 2 yıl önce ve hala kullanıyor.Ama arabaya yaptığı masraf bir pejo daha alır. Alan varsa hemen verecek :))
  • Kardşim, panda almayacaksan da 106 zaten alma derim.Daha doğrusu peugeot dahi alma derim.Arkadaşlarımın dediği gibi dışı dışındakileri, içi de içindekileri yakıyor...
  • Arkadaşlar, eşimin kullandığı Panda'mızı satıyoruz. Forumun satılık ilanında detaylar var:

http://forum.donanimhaber.com/m_39199751/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39199751

Özetle, 2006 model, triptronic, 50 Bin kmde, yol bilgisayarı, ABS+EBD+Hava yastıklarına ilave olarak, park sensörü ve alarm da var. Çok temiz, sigara bile içilmemiş bir araç. Fotoğraflı detaylar sahibinden.com sitesinde de var.

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_temiz_triptronik_panda_50_bin_km-43WQQaXQQ24263024WQQpXQQdisplayitem

• MERHABALAR TEKRARDAN 2004 1.2 Dynamic/Dualogic -LACİVERT KOCAELİ
    aldım artık ilk izlenimlerimi verebilirim sanırım.
    Öncellikle bu arabayı ilk görüşte ahanda işte bu dedim ve zaman beni haklı çıkartıyor. Yola nissan micra toyota yaris citroen c1 peugeot 107 ile başlamışken sonradan bu arabanın varlığından haberdar oldum. Bu arabanın yerine diğer saydığım modellerden eşdeğer özellikte olanları alsaydım en az 20 bin tl vermek zorunda kalırdım bu en önemli ayrıntı (diğer arabalarda gözü olanlara duyrulur.)
    sunroof bikere 1-2 bin tl, tiptronik vites (tam da bemi aradığım türden yani manuel şanzıman ama debriyaj yok .Bilen anlar ne demek istediğimi :) ) 1-2 bin tl fark ediyor. İçi gayet lüks ve konforlu arkaya 3 kişi oturduğunda rampada bayma olayı falan yok. (bu bilmeden bilen insanların en çok arkasına saklandıkları laftır. )
    gayet ekonomik şehir içi max. 1-2-3 viteslerde 0,3 ykr / km , şehirler arası max. 0,2 ykr / km yakıyor. Bunun altında yazan değerlere itibar etmeyiniz benzinin fiyatı 4 tl ye dayanmışken hele.
    Efendime söyliyim seriliğine gelince ekonomik modda iken gayet mütevaziyken o moddan çıkarttığınızda inanılmaz derecede seri. Herhangi bir dezavantajını görsem inanın yazardım.Mesela bagajı küçük tamam da küçük arabadan ne beklersiniz ki :)
    E daha ne istiyim bide forumumuz gayet güzel çoğu sorunumun cevabını buradan bulabiliyorum.
    Şimdi bir sorum olucak debriyaj baskı balataları aşındığında ekranda uyarı gelirmiş bu doğrumudur.?

• valla 14200 e aldım yalvar yakar :)
  • Gayet iyi rakam Yetişbey kardeş; hayırlı olsun inşallah !...
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.