Şimdi Ara

Fiat linea Hoparlör Çapı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
49.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ne kadar araştırsamda linea arka ve ön kapı hoparlör çapını bulamadım ve Watt nedir onuda değiştireceğim ama olmuyor çapı gerekiyor bilen varsa acil yardımcı olsunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray_sueda -- 1 Aralık 2014; 14:04:02 >

• arkadaşlar activ plasta arka kapılarda hoparlör yok. arka kapı orta direk arasındaki soketi açıp tek tek test ettim ve orta sokete kadar tesisatı çekmişler. ama kapı tarafındaki sokete kablo girişi yapmamışlar.Servise götürüp fiyat aldım ve tek kapı döşemesi sökmesine 50 tl dediler.
    kafaya taktım para vermeden halledeceğim diye ve sonunda yaptım. adım adım anlatacağım
    1-önce arka kapı döşemelerini sökeceğiz. Kapı tutma altında ve kapı açma kolunun altındaki cıvataları ve kapının altında 3 tane vidayı söküyoruz. Alttan başlıyarak döşemeyi kendinize doğru çekerek , döşeme altındaki çivileri ayırıyoruz.en sonda da çıvileri ayrıldıktan sonra cam fitilininde yukarı doğru çekerek çıkartıyoruz.https://store.donanimhaber.com/52/58/3c/52583c90dd14efb2af6b5cc54f99cda1.jpg
    Sonra kapının menteşesinin ordaki soketi ayırıyoruz.
    2- soketin arkalarında bulunan plastikleri elinizle aralayınız. Kobloları göreceksiniz. Şekil 2 Fiat linea Hoparlör Çapı

3- erkek soketin olduğu yani orta direkten gelen soketin çapraz iki ucundaki ucun, kapı tarafındaki soketin içine giriyor ama kapı tarafındaki soket yerleri boş. İyice bakarsanız metal ucun olmadğını göreceksiniz(dişi sokette). Fiat linea Hoparlör Çapı

4-bizde karşılığı yoksa sokette dedik ve  iki soket soket içinde köprü kablo atacağımız deli delerek (tabiki diğer kablolara zarar vermeden)

5-karşılıklı delikleri deldikten sonra hoparlör boşluğundan kapı soketinin içerisinden dışarı iki kablo çıkarırız ve diğer orta direkteki erke soketin deliğinden içeri doğru kabloları çıkartırız.

6- Hoparlör kablosunu soketten geçirdikten sonra çapraz olan turuncu ve turunvu-siyak kabloları sıyırıp hoparlör kablolarını bağlayıp lehimleriz.

7- bu sırada ses gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.
    8- bu kadar anlattıktan sonra arkaya nasış bir hoparlör takmalı? Ben 17 cmlik sony hoparlör aldım bimekxten cuk oturdu. İsterseniz 16 lıkta olur. 13 cm sankın almayın. Sonra vidalamaları yaptıktan sonra kapı döşemesini takabilirsiniz.
     Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı

Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı Fiat linea Hoparlör Çapı
  • Önler kaç cm?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linea ve doblo serilerinde önler 16 cmdir, ancak aracın orjinal hoparlörüne amfi vs bağlayamazsınız kaldırmaz.
  • beyler s.a
    önler 16cm peki arkaların çapı kaç?
    araç 1.6 yeni kasa urban
  • Adam yapmıs ve yazmıs
    16 - 17 cm olur.
    Zaten artık bütün arabalarda 16 - 17 cm lik kolon kullanılıyor
  • Bilgi icin tesekkurler cok guzel anlatmissiniz elinize saglik

• Elinize sağlık ben de burdan bakarak deneyeceğim inşallah.

• Selam aleyküm linea kapı höpörlör kaç cm bilen varmı höpörlör alacam önler 16 saatim diye biliyorum arkalar kaç cm acaba önler ve arkalar kapı höpörlör kaç cm dir degişen bilen varsa cevaplarsa bilgilenmiş oluruz

• önler 17cm arka 13cm
    öne 16cm de uyuyor. ancak hem önün hem de arkanın orjinal hoparlörleri 3 noktadan kaportaya perçinli. sökmek için baya uğraşmanız lazım. Bu sökülen yerlerdeki delikler yeni aldığınız hoparlörlere uymuyor. yani matkapla yeni hoparlörleriniz için yeni yuvalar açmanız lazım. çok uğraşacaksınız benden söylemesi. Önleri monte ettikten sonra arkaya enerjim yetmedi. bir de 4 tane 16cm almıştım. 16cmlikler arkaya uymadı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.