Şimdi Ara

--- FİAT İDEA KULÜBÜ --- (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
26
Favori
88.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 1.4 16v 2005 aracım. Motor takozu arıyorum. Kaç tane olduğunu bilmiyorum ama arka takoz lazım. Daha önce alanlar yada uyumlu marka model bilen varsa yardımcı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, Eğer nasip olursa bende aranıza katılmak istiyorum geçenlerde ideayı gördüm çok beğendim ve almaya karar verdim ama fiyatları gerçekten yüksekti. Benim bütçemse kısıtlı ben idea alıcam aranızda 15.0000 e kadar satan varmı 2006 dizel serisi. Devlet memuruyum yeni bebeğimiz olacak imkanlarım kısıtlı şuan için eğer aranızda bu fiyatlara satmayı düşünen varsa bana ulaşsın lütfen yusuf_1k@hotamil.com yada 0 537 253 01 75 (yakınlık açısından marmara ege ve batı karadeniz bölgesi olursa sevinirim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf_1k -- 9 Mart 2017; 13:8:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailkaya211

Merhaba arkadaşlar. 1.4 16v 2005 aracım. Motor takozu arıyorum. Kaç tane olduğunu bilmiyorum ama arka takoz lazım. Daha önce alanlar yada uyumlu marka model bilen varsa yardımcı olabilir mi?

hocam parçacılar uygun modeli size söylerler şase numarasından baktıklarında parçaların hangi araçlarla aynı olduğu çıkıyor ortaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_1k

Arkadaşlar merhaba, Eğer nasip olursa bende aranıza katılmak istiyorum geçenlerde ideayı gördüm çok beğendim ve almaya karar verdim ama fiyatları gerçekten yüksekti. Benim bütçemse kısıtlı ben idea alıcam aranızda 15.0000 e kadar satan varmı 2006 dizel serisi. Devlet memuruyum yeni bebeğimiz olacak imkanlarım kısıtlı şuan için eğer aranızda bu fiyatlara satmayı düşünen varsa bana ulaşsın lütfen yusuf_1k@hotamil.com yada 0 537 253 01 75 (yakınlık açısından marmara ege ve batı karadeniz bölgesi olursa sevinirim)

inşallah aradığınız aracı bulursunuz ancak o fiyatta gerçekten iyi bir araç bulmanız çok zor benzinli modellerden bulmanız bile bir ihtimal.

en azından bi 20000 ayırabilirseniz daha eli ayağı düzgün bir araç alabilirsiniz. hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_1k

Arkadaşlar merhaba, Eğer nasip olursa bende aranıza katılmak istiyorum geçenlerde ideayı gördüm çok beğendim ve almaya karar verdim ama fiyatları gerçekten yüksekti. Benim bütçemse kısıtlı ben idea alıcam aranızda 15.0000 e kadar satan varmı 2006 dizel serisi. Devlet memuruyum yeni bebeğimiz olacak imkanlarım kısıtlı şuan için eğer aranızda bu fiyatlara satmayı düşünen varsa bana ulaşsın lütfen yusuf_1k@hotamil.com yada 0 537 253 01 75 (yakınlık açısından marmara ege ve batı karadeniz bölgesi olursa sevinirim)

Hayirlisi ama sorunsuz dizel icin 30-35bin sart artik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyumlu paspas seti bulabilen var mi internette

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bende 2006 yarı otomatik var , bakım yaptırmak istiyorum, avrupa yakasında önerebileceğiniz bir usta var mı?
  • aracı geçen 2006 model 1,4 benzinliyi, 13 bin takasa vereek sattım .

soldan kazalıydı, far tampon, bide çamurluk değişmesi gerekliydi.

tamponun sıfırı 950 tl oda çıplak hali.
    birazda masrafı vardı . en kötü 5 bini yerdi. kiayla takas ettim
  • Merhaba arkadaslar. Ben de araniza katilmak istiyorum su arac nasil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-tam-bir-aile-arabasi-435204349/detay

• Merhabalar. 2005 1.4 LPG'li bir model aldım bende. 115.000 km de. Araç gerçekten konforlu ve sürüş keyfi veriyor. Biraz abartıp 2 ayda 5000 km yaptım bile. 2 sorunum var. Aracın asıl anahtarı Yok. Fiat bayiisine gittim. 600 lira dediler. Birde stepne yok. Burada satan arkadaş var mı? Ya da öneriniz var mı?

• geçen hafta 2005 model fiat idea aldım. 104 bin km'de. aracı herkes beğendi; özellikle de direksiyonunu. Su gibi, çok rahat dönüyor dediler ama bir hafta sonra direksiyon sertleşti. göstergede kırmızı direksiyon işareti yandı. oto tamirciye gittim, direksiyon elektrikliği olduğu için kutunun arızalandığını ve değişmesi gerektiğini söyledi usta. çıkma bir kutu buldu ama 1.100 fiyatı. bu fiyat nasıldır? bir de bu kadar çabuk nasıl arızalandı direksiyon kutusu.

ayrıca araç benzinli. şehir içi ve uzun yolda yakıt tüketimi nasıldır? ön lastikler yıpranmış değişmek gerek. ne önerirsiniz? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mordillo34

geçen hafta 2005 model fiat idea aldım. 104 bin km'de. aracı herkes beğendi; özellikle de direksiyonunu. Su gibi, çok rahat dönüyor dediler ama bir hafta sonra direksiyon sertleşti. göstergede kırmızı direksiyon işareti yandı. oto tamirciye gittim, direksiyon elektrikliği olduğu için kutunun arızalandığını ve değişmesi gerektiğini söyledi usta. çıkma bir kutu buldu ama 1.100 fiyatı. bu fiyat nasıldır? bir de bu kadar çabuk nasıl arızalandı direksiyon kutusu.

ayrıca araç benzinli. şehir içi ve uzun yolda yakıt tüketimi nasıldır? ön lastikler yıpranmış değişmek gerek. ne önerirsiniz? teşekkürler.

bu aracı 2 adet alıp uzun yıllar kullandım forum içinde bu arıza ile ilgili önceki sayfalarda yazılarım var
    hakem direksiyon diye bir yer vardı orda yaptırmıştım

• coskunz kullanıcısına yanıt
    coşkun bey sizin tavsiyenizle ilk dizel arabamı aldığım için kusura bakmayın ama merak ettim. sattınız mı arabaları :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: secere

coşkun bey sizin tavsiyenizle ilk dizel arabamı aldığım için kusura bakmayın ama merak ettim. sattınız mı arabaları :-)

birini aynı semtte oturan bir arkadaşa verdim cok memnun
    diğerini de ilanla sattım

fiat 500x aldım ikinci araç olarak da Tekrar düşük km li İdea arıyorum
    46.000 de buldum ama 28.000 tl istiyor fiyat istediğim seviyeye gelirse onu alıcam
  • Hayırlı olsun 😊 fiat 500x güzel araba. Biz daha 4-5 yıl kullanırız gibime geliyor. Aslında gene başka arabada gözüm olmaz da, eskimiş olur diye değiştiririm 😊

• quote:

Hayırlı olsun 😊 fiat 500x güzel araba. Biz daha 4-5 yıl kullanırız gibime geliyor. Aslında gene başka arabada gözüm olmaz da, eskimiş olur diye değiştiririm 😊

Teşekkür ederim
    idea daki 4-5 litre yakıt ortalamasını ne 500x de nede Bravo da yakalayamadım
    yakıt konusunda idea süpermiş
    ayrıca araç yeni diye aman çizecekler yok dokunacaklar diye rahat kullanamıyorsun
    ahh ah İdea kullanırken çok rahatmışım
    kafama koydum bir yıl sonra yine 500 x cross pulus alacağım ama kazalı hem uygun fiyat hemde korkusuz kullanırım

• coskunz kullanıcısına yanıt
    aynen :-) arabayı o kadar rahat kullanıyorum ki çizikmiş, çukurmuş çok sorun etmiyorum. şu an araba alacak olsaydım 500 x i de düşünmeye başlardım heralde. siz diyorsanız araba güzeldir diye düşünüyorum. hele ki ikinci arabayı da almayı düşünüyorsanız çok iyi olsa gerek :-) kazalı arabaları yaptırdıktan sonra çok sorun olmuyor galiba. dilerim gönlünüze göre olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunz

quote:

Hayırlı olsun 😊 fiat 500x güzel araba. Biz daha 4-5 yıl kullanırız gibime geliyor. Aslında gene başka arabada gözüm olmaz da, eskimiş olur diye değiştiririm 😊

Teşekkür ederim
    ayrıca araç yeni diye aman çizecekler yok dokunacaklar diye rahat kullanamıyorsun
    kafama koydum bir yıl sonra yine 500 x cross pulus alacağım ama kazalı hem uygun fiyat hemde korkusuz kullanırım

Merhaba,gule gule kullanin. Yakit tuketimi onceliklerimdendir.ideadaki 3.8-4.9litre tuketimini yakalayabilecegim otolara baksam da zor gorunuyor.mtvden oturu de ekstra maliyet var,1.3cc ustuyse. 500x ve bravo tuktiminiz tam olarak nedir? 5lt ustu modelleri kafadan eliyorum da.Ayri bir konu bile acagim.fabrika verilerinden yuksek tuketim var artik.ideada katalogun altinda tuketimim.egeada sehirici/sehirdisi ortalamasi cazip yazilmissa da,cok tuktim sikayeti var.acaba soforden mi oturu.emin de olmiyorum.acaba ben sursem de fayda etmez mi cok tuketenlere.en basitinden,kirmizi isiga dogru gazi birakir,kirmizida kontak kapatir,yokus asagi da gazi birakirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

Orijinalden alıntı: coskunz

quote:

Teşekkür ederim

Merhaba,gule gule kullanin. Yakit tuketimi onceliklerimdendir.ideadaki 3.8-4.9litre tuketimini yakalayabilecegim otolara baksam da zor gorunuyor.mtvden oturu de ekstra maliyet var,1.3cc ustuyse. 500x ve bravo tuktiminiz tam olarak nedir? 5lt ustu modelleri kafadan eliyorum da.Ayri bir konu bile acagim.fabrika verilerinden yuksek tuketim var artik.ideada katalogun altinda tuketimim.egeada sehirici/sehirdisi ortalamasi cazip yazilmissa da,cok tuktim sikayeti var.acaba soforden mi oturu.emin de olmiyorum.acaba ben sursem de fayda etmez mi cok tuketenlere.en basitinden,kirmizi isiga dogru gazi birakir,kirmizida kontak kapatir,yokus asagi da gazi birakirim.

Bravo 2012 model dizel otomatik vites cam tavan beyaz sport stile en fulu idi 38 binde aldm 68 binde sattım 2 yıl kullandım hiç bir sorun ve masraf çıkarmamıştı

Istanbul şehir içi 7-8 lt arasında yakıyordu uzun yolda agrasif kullanıyordum o halde 6 lt yi hiç geçmedi 90-100 km civarı 4,5 lt yakıyordu cok sağlam ve güven veren 10 numara araba idi yenisi gelse hiç düşünemeden hemen alırım

500x 2015 model popstar 30 binde 2 ay önce aldım şuan 34500 km de aynı şekilde aynı Istanbul içinde 6- 6,5 lt yi hiç geçmedi

500x i sakin kullanıyorum uzun yolda hız sabitleyiciyi 118 e ayarlıyorum ortalama 5,5 lt yakıyor
    aynı yolda hız sabitleyiciyi kullanmadan 120 civarı kullanınca 5 lt civarı yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunz -- 18 Ekim 2017; 8:41:31 >

• İddialı olduğum konu için izmir'den ankara'ya 636.5 km sürdüm.

Kontağın açık kalma süresi 11 saat 43 dakika. Maalesef istikrarlı sürüşümü 53km ortalama hızla bu sürede tek başıma sürerek tamamladım.

Ve nihayet azmin zaferi; 2006 model Fiat Idea 1.3 multijet ile sıfırladığım bilgi ekranında ilk 100 km ortalamam 3.1lt/100km ve yolculuk sonunda 3.2lt/100 km.

Yol bilgisayarı yanıltıcıdır iddialarına yönelik sunabilecğim ek bilgi; 47lt'lik deponun 20 eşit parçaya bölünmüş yakıt göstergesinde 8-9 çizgi arası düşüş oldu.

Rastgele değil bilinçli bir profesyonellikle elde edilmiş bir sonuçtur.

Arabayı sıfır almıştık,76100km'de şu an. Satasım gelmiyor. Bu seviyede tüketip mtvsi de düşük olan araç tavsiyesine açığım.Fazla tükettiği düşünülen bir aracın yakıt tüketimini de sürüş faktörümle düşürebilirim.Kağıt üstünde bizim araç da fabrika verileri de sehirici/sehirlerarası/karma/=6,2lt/4.5lt/5.1lt

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.