Şimdi Ara

--- FİAT İDEA KULÜBÜ --- (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
26
Favori
88.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sanırsam lpg yi montaj ederken enjektörlerin geldiği yeri kırmışlar, devamlı uğulduyor.
    gaza fazla bastığım zaman açık hava filtresi varmış gibi ötüyor.

yakıtıda lpg de şehir içi 9 lt civarı, yakıyor. yol bilgisayarı benim yanlış gösteriyor. ortalama 9 lt felan gösteriyor.
    ama ben lpg de 9 lt yakıyorum, benzinde 7,5 8 olması lazım değilmi,lpg sistemini değiştirdikten sonra böyle oldu.

fırsat bulursam bi hurdacıları dolaşacam, sol kapıdaki cam açma düğmelerinden sağ kapıyı açan bozuldu, kablolarını sökünce sağ kapıdakide çalışmadı
    bi onlara bakıyım.
  • Lpg konusuna birsey diyemeyecegim ne yazik ki.Yalniz aracimi ustama gosterdim arka bilyalarin bozuldugunu soyledi.Zaten tekeri askida dondurdugumuzde sesi net olarak duyuluyor.Boyle bir uguktudan rhtsiz olanlar o aksama baktirabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legend1982

benimki devamlı uğulduyor.
    sanırsam lpg yi montaj ederken enjektörlerin geldiği yeri kırmışlar, devamlı uğulduyor.
    gaza fazla bastığım zaman açık hava filtresi varmış gibi ötüyor.

yakıtıda lpg de şehir içi 9 lt civarı, yakıyor. yol bilgisayarı benim yanlış gösteriyor. ortalama 9 lt felan gösteriyor.
    ama ben lpg de 9 lt yakıyorum, benzinde 7,5 8 olması lazım değilmi,lpg sistemini değiştirdikten sonra böyle oldu.

fırsat bulursam bi hurdacıları dolaşacam, sol kapıdaki cam açma düğmelerinden sağ kapıyı açan bozuldu, kablolarını sökünce sağ kapıdakide çalışmadı
    bi onlara bakıyım.

Hocam bu arada elektronik kisimlara wd40 sikarsan belki birseyler olabilir.Benim aynalarin tusu calismiyodu soyle bir temizledim wd40la calismaya basladi :)

• Merhabalar
    yaklasik 2 ay once 2006 model fiat idea dynamic plus mta aldım ama vitesin oradaki kapı kilitleme ve açma tuşlarını bir türlü calistiramadim konu hakkinda bilgisi olan var mı

• sigortası atmış olabilir.
  • Sigortalar sağlam kilitlemenin ışığı da yanıyor ama bulamadım neden

• gak007 G kullanıcısına yanıt
    2007 den beri kullanıyorum 17000km de aldım ikinci sahibiyim 105000 km ye geldi :)

araçın hiç hantal bir motoru yok gerçekten çabuk hızlanıyor ama LPG yok benzinli araç.

yüksek devirler tabi ki daha verimli ama 2,500 3000 devirde ortalama hızla şehir dışı 6-6,2 litre

şehir içinde bursa trafiği(yoğundur) 7-7,5 litre benzin yakıyor.

uğultu derken pek anlamadım ama bizim araçta yok sanırım.

not: araç 105000 km de büyük bir arıza olmadı şükür standart parça değişimleri triger, baskı balata, felan bunlarda standart fiat ücretlerine halloluyor
    ama ustanızı iyi seçin her usta bu aracı bilmiyor ve abuk sabuk hareketlerle karşılaşabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykus26

Merhabalar
    yaklasik 2 ay once 2006 model fiat idea dynamic plus mta aldım ama vitesin oradaki kapı kilitleme ve açma tuşlarını bir türlü calistiramadim konu hakkinda bilgisi olan var mı

paslanmış olma ihtimali var düğme içindeki metallerin bir elektrikçi ona kontakt sprey sıksa düzelebilir. kendiniz deneyecekseniz elektronikçilerde satılır yağsız kontakt sprey
  • idea 1.4 16v 2005 model aracım için debriyaj üst merkez bulmaya çalışıyorum. sadece orjinali varmış bizim sanayide fiyatı 198 tl. albea yada grand punto, doblo hangisiyle uyumlu bilen var mı? yada araca özel mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailkaya211

idea 1.4 16v 2005 model aracım için debriyaj üst merkez bulmaya çalışıyorum. sadece orjinali varmış bizim sanayide fiyatı 198 tl. albea yada grand punto, doblo hangisiyle uyumlu bilen var mı? yada araca özel mi?

doblonun kini kesip uydurmuşlar benimkine. ben orjinalini alıp taktırdım da 198 TL değildi. 120 civarında felan olması lazım.
  • _caglayan_ kullanıcısına yanıt
    Bizimki bu gidisle turkiyenin en dusuk kmlisi olacak insallah.Buraya da yazmis olayim da,10-15 yil sonra satarken bunun km ile oynanmis sanmasinlar.gecmiste foruma yazdiydim derim.

2006da sifir aldigimiz dizel ideamiz hala 73770km'de. Yakit tuketimi ve vergisi dusukken; birkac yila en dip vergiye ulasacakken yeni arac almak icin aklimizdan zorumuz yok.

Benzinli araclara lpg takip da, arac motorunun canina okuyarak bombayla gezen arkadaslara tesekkurler. Yillar sonra tercih etmememiz gereken nice aracla dolmus oluyor boylece piyasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lacinalper -- 4 Haziran 2016; 0:24:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

Bizimki bu gidisle turkiyenin en dusuk kmlisi olacak insallah.Buraya da yazmis olayim da,10-15 yil sonra satarken bunun km ile oynanmis sanmasinlar.gecmiste foruma yazdiydim derim.

2006da sifir aldigimiz dizel ideamiz hala 73770km'de. Yakit tuketimi ve vergisi dusukken; birkac yila en dip vergiye ulasacakken yeni arac almak icin aklimizdan zorumuz yok.

Benzinli araclara lpg takip da, arac motorunun canina okuyarak bombayla gezen arkadaslara tesekkurler. Yillar sonra tercih etmememiz gereken nice aracla dolmus oluyor boylece piyasa.

10 yılda 73770 km bende yapsam bende lpg taktırmam, o kadar fiyat farkı veripte dizel araçta almam. mis gibi benzinde gezerim

benim gibi aylık 4 - 5 bin km yaparsan ve lpg taktırmazsan o benzin incir ağacını diki verir. :) lpg taktır oh 17 krş Ankara trafiğinde gez.

hele bide 2,5 dizel araçtan sonra bedava gibi geliyor. keşke dizelin lpg side verimli olsaydıda yada mazot ucuz olsaydı da 1,4 arabaya binmek zorunda kalmasaydım. ama şartlar işte.

he bu arada idea 206000 de , 3 ay oldu alalı 193000 deydi 1,4 lpg li.

• quote:

quote:

idea 1.4 16v 2005 model aracım için debriyaj üst merkez bulmaya çalışıyorum. sadece orjinali varmış bizim sanayide fiyatı 198 tl. albea yada grand punto, doblo hangisiyle uyumlu bilen var mı? yada araca özel mi?

doblonun kini kesip uydurmuşlar benimkine. ben orjinalini alıp taktırdım da 198 TL değildi. 120 civarında felan olması lazım.

başka bulamadığımızdan 190 tl ödeyi p aldım. Ustaya da 75 tl işçilik verip yaptırdım. Öncesinde debriyaj setini değiştirmiştim. Onunda ederi 275 tl markası valeo. değişik fiyatlara değişik markalar var. Ancak bilgi yetersizliğinden ustaların ağzına bakmak zorunda kaldım. Eğrisi doğrusu yaptık oldu, aracıma keyifle binmeye devam ediyorum. İlginç olan şey debriyaj üst merkezi değiştikten sonra pedal çok aşağıda kalıyordu. İşlevi yapıyor ancak zemine çok yakın kalıyordu. Olmadığını düşünerek iki ustaya daha gösterdim. aldığım cevap: "debriyaj hidrolik olduğundan hava kaybetti, kullandıkça normale dönecek" ve öylede oldu. 5-10 gün sonra normale döndü. Bunu çok enteresan buldum. Konu hakkında bilgisi olanlar varsa bizi aydınlatsınlar lütfen.

• quote:

quote:

quote:

başka bulamadığımızdan 190 tl ödeyi p aldım. Ustaya da 75 tl işçilik verip yaptırdım. Öncesinde debriyaj setini değiştirmiştim. Onunda ederi 275 tl markası valeo. değişik fiyatlara değişik markalar var. Ancak bilgi yetersizliğinden ustaların ağzına bakmak zorunda kaldım. Eğrisi doğrusu yaptık oldu, aracıma keyifle binmeye devam ediyorum. İlginç olan şey debriyaj üst merkezi değiştikten sonra pedal çok aşağıda kalıyordu. İşlevi yapıyor ancak zemine çok yakın kalıyordu. Olmadığını düşünerek iki ustaya daha gösterdim. aldığım cevap: "debriyaj hidrolik olduğundan hava kaybetti, kullandıkça normale dönecek" ve öylede oldu. 5-10 gün sonra normale döndü. Bunu çok enteresan buldum. Konu hakkında bilgisi olanlar varsa bizi aydınlatsınlar lütfen.

Hocam ben baskı balata ya toplam 600 lira verdim ya çok mu vermişim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tremacs kullanıcısına yanıt
    Bunu bilemiyorum, ancak kıyas yaparsak baskı balatayı 275 tl ye almıştım(valeo). ustaya 140 tl ödedim. bunun dışında yağ bakımı yapıldı. hangi ilde yaptırdınız? Çanakkale de yaptırdığımı ekleyim bu arada.
  • quote:

Bunu bilemiyorum, ancak kıyas yaparsak baskı balatayı 275 tl ye almıştım(valeo). ustaya 140 tl ödedim. bunun dışında yağ bakımı yapıldı. hangi ilde yaptırdınız? Çanakkale de yaptırdığımı ekleyim bu arada.

Ankara da yaptırdım hocam orijinal parça dedi usta 1 gün geç geldi sadece parça 375 tl idi usta da tanıdık olduğu için doğru olduğunu düşünüyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima iyi üflemiyordu. o sese bu üfleme, heralde biyerden hortum çıktı dedim

torpidoyu söküp motoruna ulaştım, orda bi kapak var onu da söktüm.

içinden flitre çıktı, 3 4 senedir kimse değiştirmemiş heralde.

20 TL ye aldım taktım şimdi ses de gelmiyor. güzelde üflüyor.

yapmışken tam yapıyım dedim gittim 45 TL yede gazını değiştirdim.

içeriyi öbür arabalarım gibi iyi soğutmasada hiç yoktan iyidir. ama motor çok zorlanıyormuş hararetli çalışıyormuş gibi geliyor.

yada 2,5 motor dan inip buna binince böyle gelmiş olabilir.
  • Herkese Merhabalar ...

Bende bu araçtan almak istiyorum.2006 model 1.4 active mi yoksa 1.4 dynamic plus mı tavsiye edersiniz?
    Temiz,130 bin km yi geçmemiş,donanımlı bir araç arıyorum.Bir de 22 bin tl maximum bütçem var.Tavsiyelerinizi ve varsa bildiğiniz araçları paylaşmanızı diliyorum.
    Sevgi ve saygılarımla...
  • Dynamic model almanızı tavsiye ederim. Arka koltukların kizakli olması, tamamen yatması falan çok işe yarıyor. Active modelinde kızak yok diye biliyorum. Ayrıca benimki cam tavanlı, konforu ve ferahlığı ayrı oluyor.

• merhaba arkadaşlar

2 hafta önce aracıma double dın teyp taktım fakat direksyon kumandasını bağlayamadım. sanırım can a ve can b kablolarından bağlanıyor, ama bağladığımda tuşlara basmadan değer göstermeye başlıyor. birde internette gezerken bu tip bağlantılar için kumandanın değişik ohm göstermesi gerektiğini okudum. konu kakkında bilgisi olan yada daha önce yapan varmı, kendim elektrikçiyken başka ustaya para vermek istemiyorum.

saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.