Şimdi Ara

FİAT İDEA 1.4 DYNAMİC PLUS yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-carros-2-el-fiat-idea-1.4-dynamic-plus-aile-arabasi-137402504/detay/
    Arkadaşlar ailemize ilk arabayı almya düşünüyoruz, galeriden bu arabayı gözümüze kestirdik biraz en son 19.250ye bırakıyorlar. Sizce nasıl fikir verebilecek olan var mı yada 19.000 lirayı aşmayacak araba önerileiniz var mıdır?

• GALERI satıyorsa bulaşma..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatına göre bayağı iyi araçtır ama parça bulması zordur. Süspansiyon parçasını istedik, İtalya'dan bir ayda geldi.. Dizeli resmen koklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedikleri gibi temizse alınır aracın donanımı gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrerim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-carros-2-el-fiat-idea-1.4-dynamic-plus-aile-arabasi-137402504/detay/
    Arkadaşlar ailemize ilk arabayı almya düşünüyoruz, galeriden bu arabayı gözümüze kestirdik biraz en son 19.250ye bırakıyorlar. Sizce nasıl fikir verebilecek olan var mı yada 19.000 lirayı aşmayacak araba önerileiniz var mıdır?

Idea Fiat ın Jazz ve Colt a rakip olarak Punto platformunda geliştirdiği B-Mpv bir araç. Malesef satış açısından çok da başarılı olamadı. Ben şahsım adına Mpv sınıfını kullanışlı buluyorum, zaten önceki aracım Colt ve şimdiki de C-Max. Idea güzel bir araç aslında. Sadece yüksek yapı ve yumuşak süspansiyon sebebiyle virajlarda biraz yatıyor diye duymuştum. Asıl önemlisi 2. elindeki sıkıntı sizin için ileride problem olabilir diye düşünüyorum. Belki yerine Colt da düşünebilirsiniz, böyle birşey mesela.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-askale-den-2008-model-servis-bakimli-otomatik-colt-131736551/detay/

• Sahibinden.com'a girdiğinizde ilk yapmanız gereken; kimden--->sahibinden seçeneği olmalı.
    Bu ülkede galerinin önünden geçmiş arabayı bile almamak lazım.
  • Süspansiyonu çok yumuşak mı desem ne desem bilemedim ama şimdiye kadar bindiğim en değişik araçtı.Süspansiyon açısından...
  • Aracı gidip gördük, galeri değilde bayiden araç, renault bayiisi.
    Tergener hocam evet haklısın biz de aileye düşündüğümüz için bu tarz arabalara bakıyoruz sanırım daha kullanışlı olur.

Bir de ben chevrolet lacettiyi beğendim siz ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrerim -- 12 Eylül 2013; 18:32:25 >
  • Ya da maksimum 19000 civarlarinda onerebileceginiz araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrerim

Ya da maksimum 19000 civarlarinda onerebileceginiz araba.

sana stilo verelim hocam.
  • Mini MPV'ler genişliği ve kulanışlılığı ile tam bir aile arabası olmasına rağmen ülkemizde fazla tutulmadılar. Fiyat olarak B ve C segmenti ortasında olması ve araçların tipleride bunu etkiledi.
    İdea'da tıpkı Fusion ve Modus gibi tarihteki yerini aldı.
    Şu an piyasada bu sınıfta
    Note,B-Max,ix20,Venga,Meriva,Colt ve her ne kadar bu sınıfta olmasada Jazz kaldı.
    Benim tavsiyem bu sınıfın en çok tutulan aracı Nissan Note olacak size.
  • Colt ararken İdea'yı araştırırken buldum kendimi. Parçaları punto ve albea ile aynıymış Sadece kaporta sorun oluyormuş doğal olarak. Forumda idea'dan anlayan bir arkadaşhttp://forum.donanimhaber.com/m_58768925/tm.htm linkinde ayrıntılı bilgi vermiş.
    O bahsettiğiniz araca bende baktım. Aracın özellikleri ile ilgili arka cam otomatik denmiş ama resimde arka kapıda manuel cam kolu görünüyor böyle bir otomatik özellik mi varmış. Resmi görünce geçtim o ilanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akrep_Kral -- 16 Ekim 2013; 16:56:34 >
  • 1,3 mj olsa idi,
    hem en düşük vergi diliminde olurdu,
    hem de dah ekonomik olurdu.
    bence modüs ve idea nın kıymeti bilinmedi,
    güzel araçlar olmasına karşın bizim millet rağbet etmedi.
  • Arkadaşlar bir de bu araçların gösterge paneline serviste Türkçe yüklenebiliyor mu bilgisi olan var mı? Gördüğüm kadarı ile Türkçe olan yok. Veya biz Türkçeleştirip yükleyemez miyiz?
  • Akrep_Kral A kullanıcısına yanıt
    hayır arkadaşım turkçe dil yüklenemiyor. zaten gösterge panelinde iki elimizin parmaklarını geçmeyecek kadar kelime var. hız,saat,tarih,limit gibi bunların İngilizce-turkce karsiliklarini öğrenmen en fazla 1 haftanı alır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.