Şimdi Ara

fiat doblo 1.3 multijet...!!!??? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
1
Favori
159.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jaguar19

valla ben olsam yine de 1,3 alırdım.
    (ki öyle de yaptık zaten.)

1,9 alırsan evet performansın yükseleceği doğrudur ancak
    ona göre vergisi artırıyor.bunun yanında şehir içinde yakıtıda artıyor.

zaten 1,3 motor 1,9 a oranla daha çok tutuluyor sanırım.
    %65..70 1,3 satılıyor diye duydum

ama illede bunlara bakmam hızlı gitmesi yeter diyorsan 1,9 un keyfini çıkar

Alıntıları Göster
    1.3 multijet motor arabayı rahat bir şekilde kaldırıyor.
    Özelliklen boşken çokta güzel gidiyor.
    Ben şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.
    Araçta yük olduğu zaman araç gitmem demiyor.
    Sadece hızlanma süresi ve yakıt tüketimi artıyor.
    Ben en son 175 km/s hız yaptım.
    Yakıt tüketimide çok iyi değerlere sahip.
    Tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarist_ipod

arkadaşlar yani diyosunuz ki 1.3 alırsan daha ekonomik bir araca sahip olursun vergisi 1.9 a göre daha düşük olur fakat 1.9 kadar performans alamazsın ancak 1.9 multijet performans bakımından daha iyidir daha kuvvetlidir!... bu durumda 1.9 daha cazip görülüyo öyle değil mi?

Alıntıları Göster
    AYNEN ÖYLE

quote:

Orjinalden alıntı: gitarist_ipod

arkadaşlar yani diyosunuz ki 1.3 alırsan daha ekonomik bir araca sahip olursun vergisi 1.9 a göre daha düşük olur fakat 1.9 kadar performans alamazsın ancak 1.9 multijet performans bakımından daha iyidir daha kuvvetlidir!... bu durumda 1.9 daha cazip görülüyo öyle değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: albea05

AYNEN ÖYLE

quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşlar korkmayın kaç tane mühendis çalışıyor o fabrikada..

canavar gibi.. kaldırmıyor diyenler başka arabaya bindiler herhalde :D şaka bir yana güçlü bir makinadan inip buna binerseniz tabi gitmiyor dersiniz..

aile için kullanılacaksa 1.3 multijet çok güzel. yakıtı iyi performansı yeterli..

ama ben biraz hızlı giderim fazla yük atarım filan diyorsan 1.9 unu al keyfine bak ki biz öyle yaptık arabanın gazına hesaplı basman gerekiyor yoksa arabayı tutamıyorsun. fırlıyor araba..

• quote:

Orijinalden alıntı: rewhard

arkadaşlar korkmayın kaç tane mühendis çalışıyor o fabrikada..

canavar gibi.. kaldırmıyor diyenler başka arabaya bindiler herhalde :D şaka bir yana güçlü bir makinadan inip buna binerseniz tabi gitmiyor dersiniz..

aile için kullanılacaksa 1.3 multijet çok güzel. yakıtı iyi performansı yeterli..

ama ben biraz hızlı giderim fazla yük atarım filan diyorsan 1.9 unu al keyfine bak ki biz öyle yaptık arabanın gazına hesaplı basman gerekiyor yoksa arabayı tutamıyorsun. fırlıyor araba..

Alıntıları Göster
    cevaplar için çok saolun arkadaşlar peki 1.3 ün vergisi ile 1.9 arasında abartılacak bir fark var mı?...

• quote:

cevaplar için çok saolun arkadaşlar peki 1.3 ün vergisi ile 1.9 arasında abartılacak bir fark var mı?...

Alıntıları Göster
    bizim 1.9 jtd nin vergisi senelik 800ytl civarı. (ticari olarak geçiyor).
  • quote:

Orijinalden alıntı: rewhard

bizim 1.9 jtd nin vergisi senelik 800ytl civarı. (ticari olarak geçiyor).

Alıntıları Göster
    ARKADASLAR 1,3 KULLANMADIM AMA 1,9 KULLANDIM.KALKIS VE ARA HIZLANMALARDADA GAYET İYİ.SOLLAMALARDA KESİNLİKLE KORKMADAN CIKABİLİYORSUN YÜKLÜYKEN BİLE.TAVSİYE EDERİM.

AMA HABER7 YE GÖRE KASA VE MOTORUNDA TOPLAM 250 PARCAYA KADAR YAPILMIS OLAN Bİ DEĞİŞİKLİK VAR YENİ MODELİNDE.URFADA GÜGNDE 7,5 YTL YE DOBLO VERİYORLAR KAMPANYAYLA.YAKLAASIK 10 ÖĞRETMEN ARKADAS ALMAYA KARAR VERDİLER.10 KİŞİ ALIRSA BİRAZ DAHA FİYATI İNER DİYE.AMA SON ANDA VAZGECTİLER BU HABER ÜZERİNE.

BEN OLSAM ALIRDIM AMA ONLAR ALMADILAR.NEYSE SÖYLEYEYİM DEDİM.KAZASIZ BELASIIZ GÜNLER

• quote:

Alıntıları Göster
    1,3 ÜN 524.00 YTL 1,9 UN 789.00 YTL

quote:

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    "...sağ şeride mahkumsun" lafına ancak gülünür.Bunu söyleyen bu aracı ne kadar tanıyor acaba? Ben 2006 Haziran'dan buyana 30 bin km. ye ulaştım ama gerek şehiriçi gerekse şehirdışı ve hatta bilhassa özellikle rampalarda hiç bir problem görmedim.Hatta hep de şaşırmışımdır;bu motorda bu performans.Ama dizel arabayı da kullanmayı bilmek lazım.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    1.9 un vergi hayli fazlaymış...
    quote:

Orjinalden alıntı: albea05

quote:

• quote:

1.9 un vergi hayli fazlaymış...
    quote:

Orjinalden alıntı: albea05

quote:

Alıntıları Göster
    bence 1.9 ile 1.3 arasında daglar kadar fark yok ama 1.3 multijet bi motor gayet yeterli ekonomik

1.9 jtd nin tadını wermez tabiki fakat 1.9 da yakıt tüketmez

ben çok memnunum aracımdan bu tarz araba alacak kişilere de şiddettle tawsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konyalı alli -- 10 Kasım 2007; 21:57:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

bence 1.9 ile 1.3 arasında daglar kadar fark yok ama 1.3 multijet bi motor gayet yeterli ekonomik

1.9 jtd nin tadını wermez tabiki fakat 1.9 da yakıt tüketmez

ben çok memnunum aracımdan bu tarz araba alacak kişilere de şiddettle tawsiye ediyorum

Alıntıları Göster
    1.3 multijet gayet yeterlidir.1300 kg dobloyu bile gayet iyi kaldırıyor.
    Ha şöyle bir şey var,neye göre iyi?1000kilo 1.9 corsayla karşılaştırırsan yavaş kalır tabi doğal olarak,ama arabanın yeterli bir hıza ulaşması kesinlikle 2 dk tutmuyor,onu diyen arkadaşın aracında bir sorun vardır..
    1.3 benzinli 1100 kilo accentle aldığım performanstan çok çok daha iyi bir performans alıyorum bu motorla..Ama 1.6benzinli focusla kıyaslarsam da bariz bir yavaşlık var bunu kimse inkar edemez..
    Dediğim gibi amaç ve istek neyse ona göre tercih yapılmalı.Çok yüklerim dersen , yokuşta az da olsa bayılırsa sinirlerim bozulur ben performans isterim dersen 1.9 multijet en doğru tercihtir..

Araçları kıyaslayamaya çalıştım,umarım yardımcı olmuşumdur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 11 Kasım 2007; 1:14:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Of Monsters and Men

1.3 multijet gayet yeterlidir.1300 kg dobloyu bile gayet iyi kaldırıyor.
    Ha şöyle bir şey var,neye göre iyi?1000kilo 1.9 corsayla karşılaştırırsan yavaş kalır tabi doğal olarak,ama arabanın yeterli bir hıza ulaşması kesinlikle 2 dk tutmuyor,onu diyen arkadaşın aracında bir sorun vardır..
    1.3 benzinli 1100 kilo accentle aldığım performanstan çok çok daha iyi bir performans alıyorum bu motorla..Ama 1.6benzinli focusla kıyaslarsam da bariz bir yavaşlık var bunu kimse inkar edemez..
    Dediğim gibi amaç ve istek neyse ona göre tercih yapılmalı.Çok yüklerim dersen , yokuşta az da olsa bayılırsa sinirlerim bozulur ben performans isterim dersen 1.9 multijet en doğru tercihtir..

Araçları kıyaslayamaya çalıştım,umarım yardımcı olmuşumdur..

Alıntıları Göster
    bendede premio var şu ana kadar beni ne yolda bıraktı ne başka bişi

araç rampada çok başarılı rampda durduğumda trafik vs..
    el frenine ihtiyaç duymadan kalkabiliyor
    bir araçtan ne istersinizki başka
    ekonomi cabası servis cabası yedek parça cabası yapboz gibi araba istediğin gibi modifiye edebiliyorsun cuzi fiyata

1.3 bana yetiyorda artıyor aklınızda soru işareti varsa kaldırın bence
    arkada yük 3 yolcu ve harika yol tutus cekmeme gibi sorunla karsılasmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

bendede premio var şu ana kadar beni ne yolda bıraktı ne başka bişi

araç rampada çok başarılı rampda durduğumda trafik vs..
    el frenine ihtiyaç duymadan kalkabiliyor
    bir araçtan ne istersinizki başka
    ekonomi cabası servis cabası yedek parça cabası yapboz gibi araba istediğin gibi modifiye edebiliyorsun cuzi fiyata

1.3 bana yetiyorda artıyor aklınızda soru işareti varsa kaldırın bence
    arkada yük 3 yolcu ve harika yol tutus cekmeme gibi sorunla karsılasmadım

Alıntıları Göster
    sorulara açıklık kazandıran tüm arkadaşlara teşekkürler...

• quote:

sorulara açıklık kazandıran tüm arkadaşlara teşekkürler...

Alıntıları Göster
    1,3 GEÇ.DOBLO İŞE YARAMAZ...PARANA YAZIK ..HİÇ BILMIYOSAN 1,5 TURBO DİZEL KANGOO YADA CONNET AL DERİM......O HANTAL ARACA PARA VERME BOŞUNA .

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar38

1,3 GEÇ.DOBLO İŞE YARAMAZ...PARANA YAZIK ..HİÇ BILMIYOSAN 1,5 TURBO DİZEL KANGOO YADA CONNET AL DERİM......O HANTAL ARACA PARA VERME BOŞUNA .

Alıntıları Göster
    dediği arabalara bak elemanın yaw :) kangoo leylek connet kalas :) teyy allam teyy
    doblonun tipi motoru yeter dostum 10 aractan 3 ü doblo ve herkes enayı sen akıllısın oylemı :) post yapmak ıcın gereksız msjlar atanlara

• quote:

dediği arabalara bak elemanın yaw :) kangoo leylek connet kalas :) teyy allam teyy
    doblonun tipi motoru yeter dostum 10 aractan 3 ü doblo ve herkes enayı sen akıllısın oylemı :) post yapmak ıcın gereksız msjlar atanlara

Alıntıları Göster
    bı tıcarıye ıhtıyacım var benım doblo maxı tavsıyesıne ıhtıyacım var arkadaslar nedır ne deyıldır 1.3-1.9 tıcarı oldugundan yakıtı ve en onemlısı
    bı dost tavsıyesıde benden olsun herne olursa olsun eyer yakıt-kullanım malıyetı problem olucaksa connetten uzak durun

• quote:

Orijinalden alıntı: nazır

bı tıcarıye ıhtıyacım var benım doblo maxı tavsıyesıne ıhtıyacım var arkadaslar nedır ne deyıldır 1.3-1.9 tıcarı oldugundan yakıtı ve en onemlısı
    bı dost tavsıyesıde benden olsun herne olursa olsun eyer yakıt-kullanım malıyetı problem olucaksa connetten uzak durun

Alıntıları Göster
    xmiralay dışardan sözlere kulak asmıycan arkadaşım bende çok araştırdım doblo caady kangoo connetct
    ama kulak asmadım kımseye gıttım doblo aldım 1.3 multıjet
    arac 4 yolcu arkada yük varken rampada 1 .vitesten 2 ye gecıyorsa baska ne ısterkı ınsan :)
    km de 120kurus yakmasıda cabası 100km/6.4lt
    performans benı tatmın edıyor 1.9 u hız yaparım dıye almadım eger oyle bı derdın yoksa kesınlıkle 1.3 pısman olmuycaksın
    abıdık gubudık dıplere kulak asma

• quote:

xmiralay dışardan sözlere kulak asmıycan arkadaşım bende çok araştırdım doblo caady kangoo connetct
    ama kulak asmadım kımseye gıttım doblo aldım 1.3 multıjet
    arac 4 yolcu arkada yük varken rampada 1 .vitesten 2 ye gecıyorsa baska ne ısterkı ınsan :)
    km de 120kurus yakmasıda cabası 100km/6.4lt
    performans benı tatmın edıyor 1.9 u hız yaparım dıye almadım eger oyle bı derdın yoksa kesınlıkle 1.3 pısman olmuycaksın
    abıdık gubudık dıplere kulak asma

Alıntıları Göster
    usdadım kısa olanından kullanıyoruz yanı tıcaretle urasıpta en azından doblo ıle tanışmamak bıraz ıs bılmeslık gıbı algılıyorum. benım teredutum doblo maxı ıle alakalı acaba kullanım malıyetı {yakıt} acısından keske bı starex gıbı bısey daha alsaydım dedırtırmı

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar38

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: serdar38

senede bi ugrar msj atar bide kacar böleleri...daha mesaj sayısı 8 foruma yeni gelmiş atıp tutuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: bursatipo

quote:

Orjinalden alıntı: serdar38

senede bi ugrar msj atar bide kacar böleleri...daha mesaj sayısı 8 foruma yeni gelmiş atıp tutuyo

Alıntıları Göster
    bence kullanım şekli önemli sonuçda aldığın araç hız için yapılan bir araç değil vede ticari araç; kullanım şekline göre karar vermelisin.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.