Şimdi Ara

FİAT ALBEA 1.3 MULTİJET ŞİKAYETLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar 2011 Albea 1.3 multijet aracım var.Araca 3 gün flan binmediğimiz zaman ilk çalışma anında sadece 1 kere EBD arızası yazıyor ve birdaha hiç bir şekilde o uyarı çıkmıyor.Hatta aracı 4-5 defa söndürüp çalıştırıyorum hiç birinde bu şekilde bir uyarı vermiyor. Daha önce bu durumla karşılaşan oldu mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraknu

Selam arkadaşlar 2011 Albea 1.3 multijet aracım var.Araca 3 gün flan binmediğimiz zaman ilk çalışma anında sadece 1 kere EBD arızası yazıyor ve birdaha hiç bir şekilde o uyarı çıkmıyor.Hatta aracı 4-5 defa söndürüp çalıştırıyorum hiç birinde bu şekilde bir uyarı vermiyor. Daha önce bu durumla karşılaşan oldu mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

elektronik fren dağılımı sisteminde bir sorun var.Oto elektronikçiler sorununuzu çözecektir.
  • EBD degisken fren center I anlamina geliyor. Sabit fren basinc dagilimi degilde degisken. Edb ariza lambasini yakiyor ise Fiat servisinde bilgisayara baglanip sorun okunur.Eger bir sorun yoksa (ki buyuk ihtimal yok) hata kodu bilgisayardan silinir dahada o lamba yanmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rakipsiz Fırtına kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim. Arabayı da yeni aldık öyle uyarı verince kuşkulandım doğrusu. Sürekli yapmıyor bazen 3 4 gün yapmıyor bazen günde 2 defa yapıyor. Bi baktırayım elektronikçiye kardeşim.Allah razı olsun
  • Teşekkür ederim kardeşim.Allah razı olsun.İnşallah dediğin gibi arza flan çıkmaz. Arabadan memnunum ama bu tarz uyarılar kuşkulandırıyor biraz takıntılı olunca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraknu

Teşekkür ederim kardeşim. Arabayı da yeni aldık öyle uyarı verince kuşkulandım doğrusu. Sürekli yapmıyor bazen 3 4 gün yapmıyor bazen günde 2 defa yapıyor. Bi baktırayım elektronikçiye kardeşim.Allah razı olsun

önemli değil kardeş.arabanı güle güle kullan yeni almışsın madem.bunlar çok da önemli değil motor şanzuman v.s sağlam olsun yeter ki Tam ülkemiz şartlarına göre bir araç senin ki.özellikle 1.3 multijet motor her yönüyle memnun eder Albea'da.sağlıcakla kal.
  • Rakipsiz Fırtına kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim memnunum 1.3 Kullanmadan önce önyardım vardı doğrusu ama performansı beni fazlasıyla tatmin ediyor.Malum yakıt fiyatları çok yüksek az yakar diye aldık ama aldığımda deposu full den biraz daha azdı tam bitsin bir de ben doldurup deneyeceğim ekonomik olup olmadığını. Kimisi çok yakar diyor kimisi 700 km yapar şehir içi diyor.Ama deneyecez artık.Allah a emanet ol :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.