Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • integrale çok teşekkür ederim... 1.3mj alınır o zaman... bu arada zaten 0.9 twinair bayilerde yok.. sadece istenirse getiriliyor sanıyorum..
  • Herkese iyi günler,
    Arkadaşlar ben aracımı (1.6 Dizel Popstar+Opening Edition) geçtiğimiz Çarşamba teslim aldım. Aracımdan Allah a şükür çok memmunum. Araçla haftasonu 3+3 saatelik bir şehirdışı deneyimim oldu. Megane 2 den sonra ne diyeyim bilmiyorum, celal ile cerendeki bunlar kızsa ceren ne :) muhabbeti geldi aklıma nedense. Şaka maka araç gerçekten konforlu ve güçlü. Ayrıca tasarım olarak da dikkat çekici. merak etmeyin her park ettiğniz yerde yeni insanlarla tanışma garantili bir araç kendisi. Özel sorusu olursa cevaplamaya çalışırım.
  • Fiat 500l amerikada 1.4 multiar 160 hp ile geliyor. bizde bu motor seçeneği niye yok.. en azından bravoda sunulan 1.4 140hp motor da olabilirdi.. opel in 1.4 140hp motoruna da cevap olurdu
  • benim anlamadğım! 1,3 mjet duologic vitesle geliyorda!! 1,6 neden duologic vitesle gelmiyor...? 1,6 mjet, duologic yada herhangi bir otomatik vitesle gelsin yarın gider alırım bu araçtan (rockstar olanından)
  • Otomobil firmalarının böyle tuhaf opsiyonları daha doğrusu opsiyonsuzlukları olabiliyor zaman zaman Araçta biraz daha performans arayanlara otomatik vites konforunu çok görmüşler. Ne yardan geçerim ne serden diyenlere, olmaz arkadaş demişler:)

Fiat'ın italyan sitesine göz attım, evet İtalya'da da 1.6 motora otomatik vites koymamışlar. Eğer orada olsaydı, ileride ülkemize ithal edilebilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracımı kullandıkça, memnuniyetim artıyor. Konforu, donanımı gayet yerinde. Geçen gün önüme aniden çıkan bir köpek yüzünden çok büyük bir kaza atlattım. O sırada devreye giren esp ve diğer elektronik donanımların gerekliliğini daha iyi anladım.

Aracımda karışık şu anda 5.8 litre filan tüketiyorum. İlk başlar aldığımda şehiriçi normal sürüşlerde 6.3 leri gördüğüm oldu. Değerler zamanla daha da iyi duruma gelecektir. Bu arada 500 L'yi benim gibi beyaz renk tercih edenler, diğer firmaların ücretle sunduğu krem beyazı da ekstra bir ücret vermeden alabiliyorlar. Bu rengi diğer araçlarla yan yana koyduğumda fark ettim.

Bu arada kasko yaptırmak isteyen arakdaşlar için, Allianz'dan yüklü bir indirim alarak 938 TL'ye full kasko yaptırdım. Yılda 8 defa mini onarım vs. hepsi var. Ve sadece orjinal parçalar kullanılacak her hangi bir durumda.

Şimdi resimler :)

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

İtalyan kızlarım evimin garajında bir aradayken :)

Saygılar herkese.

• hocam kaskoyu baya güzel fiyata yaptırmışsın. önceden indirimin var mıyıd. ve yüzde kaçtı ?
  • Maşallah diyelim fotolar için, nazar değmesin.

Kaskoyu o fiyata nasıl yaptırdınız? Hasarsızlık indiriminiz yüzde kaçtı?

• İyi dilekleriniz için teşekkürler. %43 lük bir indirim aldım. Birmot çalışanları da şaşırdı bu duruma :).

•  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

• Aracı gördükçe Ağustos ayını iple çeker oldum:) Yalnız en kısa zamanda cam filmi çektirmenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Aracı gördükçe Ağustos ayını iple çeker oldum:) Yalnız en kısa zamanda cam filmi çektirmenizi tavsiye ederim.

:))). Cam filmini düşünmüyor değilim. Aslında aracı teslim almadan önce yaptıracaktım fakat ön yan camlar plastik olduğu için oraya film koyamıyorlarmış. Arka camı ise bir şekilde yapıyoruz demişlerdi.

• Plastik cam mı ? Nasıl yani? Sürücü ve yolcu tarafındaki camlar plastik mı? Bunun pratikte faydası veya zararı nedir?

• quote:

Plastik cam mı ? Nasıl yani? Sürücü ve yolcu tarafındaki camlar plastik mı? Bunun pratikte faydası veya zararı nedir?

Kırmızıyla işaretlediğim alanlar plastik cam içeriyor. Arka plastik camı bir şekilde hallediyorlarmış fakat ön cama film kaplayamıyoruz dediler. Başka yerlerle de konuşmak lazım :/

• Evet, tahmin ettigim yerler. Oralar varsın olmasın kapı camları ve arka cam yeter de artar bile.

• Hangi mantıkla veya amaçla plastik cam yapmışlar ki orayı? Daha çok rüzgar sesi almaz mı bu şekilde? Bi de Rockstarda da mı aynı plastik cam o kısımlar?
  • standart basit plastik değildir. ucakların camları da plastiktir ama leğen plastiği değil :)

hadi bakalım biz de birader için Panaromic edt alacağız sanırım. 45bin tl, içimiz kıpır kıpır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

standart basit plastik değildir. ucakların camları da plastiktir ama leğen plastiği değil :)

hadi bakalım biz de birader için Panaromic edt alacağız sanırım. 45bin tl, içimiz kıpır kıpır :)

O fiyata alınabilecek en iyi aile aracını alacaksınız:) Benzinli alıyorsunuz sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

standart basit plastik değildir. ucakların camları da plastiktir ama leğen plastiği değil :)

O fiyata alınabilecek en iyi aile aracını alacaksınız:) Benzinli alıyorsunuz sanırım.

Evet benzinli alacağız. biraderim kullanacak. evli değil henüz :)
    ayda 1400 1400 öder rahat bi şekilde ve gerçekten karakteristik görüntüsü olan fark yaratan ve kaliteli bir araba alacak.

ona zaten şunu demiştim ki ben de öyleyim, insanların sevdiği değil senin seveceğin sürmekten zevk alacağın ve karizması olan bir araba al.
    bu 500l cıkageldi :)

iş yerinde bir arkadaşım da araba alacaktı bunu söyledim haberi yoktu böyle bir arabadan. yoksa skoda yeti beğenmiş eşi. dedim bi göster yengeye başka bişi demiyorum :)

güle güle kullanın , allah kaza bela göstermesin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Hangi mantıkla veya amaçla plastik cam yapmışlar ki orayı? Daha çok rüzgar sesi almaz mı bu şekilde? Bi de Rockstarda da mı aynı plastik cam o kısımlar?

Sürücü ve yolcuların yaralanmamaları için düşünülmüş olabilir. Ses konusunda içiniz rahat olsun. Araç gerçekten oldukça sessiz. :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.