Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (129. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim aracın birkaç yerinde sürtmeler var. Eşim acemi.Ehliyeti var ama yeni yeni kullanıyor daha.Ondan hata beklerken sürekli onu uyarırken hep ben bir tarafları sürtüp çizdim iyi mi...
  • recreativo R kullanıcısına yanıt
    Merhaba .....
    Ben dün için Tüvtürkten randevu almıştım alırkende TESPİT diye randevu alınıyor , gittim araca baktılar 5 dakika sürdü sadece renk faklılığını onayladılar ücretsizmiş .
    yarında Trafik tescilden randevu alıcam 162 TL tutuyormuş iki ruhsat yaprağının değişmesi hepsi bu.
    Bu arada ben aracın üst kısmını kaplama faturası aldım adam faturaya kaplama felan yazmadı beyaz Renk uygulaması yazdı Tüvtürk te fatura felan sormadılar zaten trafik
    şubede ruhsat alırken soruyorlarmış bence sen hiç boya veya kaplama diye karıştırma olayı sadece Renk değişikliği ve ya uygulaması de o kadar. Yeni ruhsatı alınca tekrar yazarım... Bende Memlekete gidicem Sivasa o yüzden kafam rahat olsun diye yaptırıyorum...
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

• Agentlion kullanıcısına yanıt
    nejat her ne kadar gerek yok dese de kafam rahat olsun diye gittim aldım dün faturayı. kaplamacı faturaya kaplama yazacaktı ben boya yazmasını istedim. faturada tavan bölgesi beyaza boyandı yazıyor. cumartesi için de randevu aldım. inşallah tuvtürk kaplama diye belirtmez. nette okuduğuma göre bazı şubeler belirtiyormuş. sen hangi tuvtürkt'e yaptırdın?
  • sorrento kullanıcısına yanıt
    ben de kaliteli olsun yeter diyerek yaptırdım. 4 tane component, küçük bi sub, amfi ve işçilik 1600'e mal oldu. audio cd veya 320kbps mp3 ile ses muazzam. normal şartlarda yüksek ses seven biri değilim ama ses o kadar temiz ki tutamıyorum kendimi açıyorum sesi bangır bangır.

radyo için aynı şey maalesef söz konusu değil. radyoların yayın kalitesi çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recreativo

ben de kaliteli olsun yeter diyerek yaptırdım. 4 tane component, küçük bi sub, amfi ve işçilik 1600'e mal oldu. audio cd veya 320kbps mp3 ile ses muazzam. normal şartlarda yüksek ses seven biri değilim ama ses o kadar temiz ki tutamıyorum kendimi açıyorum sesi bangır bangır.

radyo için aynı şey maalesef söz konusu değil. radyoların yayın kalitesi çok kötü.

Bende fiyat araştırması içerisindeyim. Ortalama 1000 TL fiyata güzel ses veren sistem yapma iddiasında tesisatçılar:) Teybi değiştirmeyi düşünmüyorum. Peki radyodan aynı kaliteyi alamamanız saçma değil mi? Sonuçta aynı kaynaktan çıkıyor ses.

Ayrıca bagaj durumunuz nasıl? Çok fazla yer kapladı mı kabin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agentlion

Merhaba .....
    Ben dün için Tüvtürkten randevu almıştım alırkende TESPİT diye randevu alınıyor , gittim araca baktılar 5 dakika sürdü sadece renk faklılığını onayladılar ücretsizmiş .
    yarında Trafik tescilden randevu alıcam 162 TL tutuyormuş iki ruhsat yaprağının değişmesi hepsi bu.
    Bu arada ben aracın üst kısmını kaplama faturası aldım adam faturaya kaplama felan yazmadı beyaz Renk uygulaması yazdı Tüvtürk te fatura felan sormadılar zaten trafik
    şubede ruhsat alırken soruyorlarmış bence sen hiç boya veya kaplama diye karıştırma olayı sadece Renk değişikliği ve ya uygulaması de o kadar. Yeni ruhsatı alınca tekrar yazarım... Bende Memlekete gidicem Sivasa o yüzden kafam rahat olsun diye yaptırıyorum...

Hocam sizin tavandaki beyaz kısımlar kaplama mı? Kaput vs değil de sadece cam tavanın kenarındaki kısımları kaplatsak yine ruhsata işletmek mi gerek? Sorun çıkar mı muayenede?

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

quote:

Bende fiyat araştırması içerisindeyim. Ortalama 1000 TL fiyata güzel ses veren sistem yapma iddiasında tesisatçılar:) Teybi değiştirmeyi düşünmüyorum. Peki radyodan aynı kaliteyi alamamanız saçma değil mi? Sonuçta aynı kaynaktan çıkıyor ses.

kaynak aynı ama o kaynağa gelen sesin kalitesi farklı. radyoların çoğu düşük kaliteli yayın yapıyorlar. isterseniz 5000tllik bir sistem yapın yine verim alamazsınız.

kabin şöyle bişey. kablolaları çıkarıp takabilirsiniz.
    https://store.donanimhaber.com/e4/c6/0f/E4C60FB4672976AA5D118D2828DFB097.jpg

amfiyi de kılçıklı zeminin altına koydular görünmüyor.

ilk bu işe kalkıştığımda sadece 4 hoparlörü değişisem kafi diyodum ama amfi ve sub müziği hakikaten bi keyif haline dönüştürüyor. ufak da olsa bi sub lazım bence.

fiyat konusuna gelince 1000tl içerisinde ne var bilmiyorum. işçilik ve kablo kalitesi de önemli. kapılar sökülüyor, radyo sökülüyor. paspasın altından kablolar geçiyor. uygun fiyat verdi diye 500l deneyimi olmayan bir yerde de yaptırmak riskli olabilir. kapılarda veya radyoda tornavide izi görmek istemezsiniz heralde :)

hocam tavan için kaç tl fiyat aldınız
  • Arkadaslar mevcut teybi kullanacaksaniz sunu soyleyeyim. Orjinal teybte rca ses cikisi yoktur dolayisiyla amfiye baglanti yapabilmek icin analog cikisin tekini ceviriciyle coklayip kac adet hoparlor kullanacaksaniz okadar coklayarak amfiye giris yapilir ki bu da kalitede muazzam kayip yasatir. Demem o ki pahali componentler alip bu muydu dememek icin orta halli hoparlor secmeniz daha mantikli olacaktir. Zira oto ses sistemlerinin ses kalitesi, kullanilan parcalarin en dusuk kalitedeki ne ise o kadardir.

• Ben de tavanı ve aynaları beyaz yapmaya karar verdim bu ay içinde hallederim heralde, fiyat konusunda bilgili olanlar aydınlatabilir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

quote:

kaynak aynı ama o kaynağa gelen sesin kalitesi farklı. radyoların çoğu düşük kaliteli yayın yapıyorlar. isterseniz 5000tllik bir sistem yapın yine verim alamazsınız.

kabin şöyle bişey. kablolaları çıkarıp takabilirsiniz.
    https://store.donanimhaber.com/e4/c6/0f/E4C60FB4672976AA5D118D2828DFB097.jpg

amfiyi de kılçıklı zeminin altına koydular görünmüyor.

ilk bu işe kalkıştığımda sadece 4 hoparlörü değişisem kafi diyodum ama amfi ve sub müziği hakikaten bi keyif haline dönüştürüyor. ufak da olsa bi sub lazım bence.

fiyat konusuna gelince 1000tl içerisinde ne var bilmiyorum. işçilik ve kablo kalitesi de önemli. kapılar sökülüyor, radyo sökülüyor. paspasın altından kablolar geçiyor. uygun fiyat verdi diye 500l deneyimi olmayan bir yerde de yaptırmak riskli olabilir. kapılarda veya radyoda tornavide izi görmek istemezsiniz heralde :)

Kabin güzelmiş gerçekten. Fazla yer kaplamıyor. Dediklerinizi dikkate alacağım.

Teşekkürler.

• Arkadaşlar istanbul avrupa yakasında oturup hatta beylikdüzü yakını olursa daha iyi olur. :D . Cam filmi uygulaması yaptıran oldumu? Ne kadar tuttu?
  • S.a arkadaslar gurubu yeni gördüm ve cok mutlu oldum
    Ben de 1.3 Multijet 500 l kullanicisiyim
    Araçtan gayet memnunum. Tabi artilari oldugu gibi eksileride var aracin donanim olarak biraz zayif en basitinden guzel bir kol dayama unitesi olmaliydi far sensörü isitmali koltuk v.s o arka koltuklar icin kilima bolumu v.s de olabirdi. Ama yinede ben aracdan memnunum.
    Bu büyüklükteki bir araca bu sekli bu tarz duruşu vermek kolay olmasa gerek.
    Benim sizlere bikac sorum olacak 1.arka sis sizdede tek mi yaniyor.
    2.190 i geceniniz oldumu :)
    3.bi arkadas kapi girislerne 500l logolu aydınlatma yapmis yardimci olrsa sevinirim.
    4.amereikan park takaniniz oldumu ikaz isigi yapıyormu
    5.kapi kolcaginin altina ve ayakligin o kisma aydinlatma düşünüyorum yapan oldumu
    Hepinize hayirli ramazanlar dilerim allah kaza bela vermesin hayirli günler.

• sorrento kullanıcısına yanıt
    Merhaba ...
    Evet tavan ve şeritlerde kaplamadır sıkı bi pazarlıkla 400 tl ye yaptırdım Bahçelievlerde. Ben Ümraniyede oturuyorum ama inanın 1600 tl , 1200 tl 800 tl gibi fiyatlar aldım anadolu yakasında valla üşenmedim gittim bahçelievlerde işi bilen birine piyasadaki en iyi malzemeden yaptırdım , Oracal ve Hexis hava kanallı kaplama diye geçiyor.
    Muayene yaptırdım zaten ücretsiz sacede ruhsat yaprakları için 165 Tl gibi bi masraf var o kadar. Şunuda söyliyim Ben Fiat 500L için düzenlenen pikniğe gittim orada benim arabanın aynısını koymuşlardı ben tavan kısmını boya zannediyordum onlarınkide kaplamaymış. Biocolor denilen olay 2000 Tl fark var hani aracı satın alırken verilen fark fiyatı ....!! Başınızın ileride ağrımasını istemiyorsanız bence ruhsata işletin işletmezsen pilisin insafına kalmış bilemezsin gıcık birine denk gelirsin zorluk çıkarır felan...

Bu arada evet muayenede sorun çıkarmış sormuştum ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kudret 43

S.a arkadaslar gurubu yeni gördüm ve cok mutlu oldum
    Ben de 1.3 Multijet 500 l kullanicisiyim
    Araçtan gayet memnunum. Tabi artilari oldugu gibi eksileride var aracin donanim olarak biraz zayif en basitinden guzel bir kol dayama unitesi olmaliydi far sensörü isitmali koltuk v.s o arka koltuklar icin kilima bolumu v.s de olabirdi. Ama yinede ben aracdan memnunum.
    Bu büyüklükteki bir araca bu sekli bu tarz duruşu vermek kolay olmasa gerek.
    Benim sizlere bikac sorum olacak 1.arka sis sizdede tek mi yaniyor.
    2.190 i geceniniz oldumu :)
    3.bi arkadas kapi girislerne 500l logolu aydınlatma yapmis yardimci olrsa sevinirim.
    4.amereikan park takaniniz oldumu ikaz isigi yapıyormu
    5.kapi kolcaginin altina ve ayakligin o kisma aydinlatma düşünüyorum yapan oldumu
    Hepinize hayirli ramazanlar dilerim allah kaza bela vermesin hayirli günler.

1. Arkada sis tek yanıyor
    2. 180 rahat bi şekilde gördüm
    3.amerikan park kesinlikle arıza düşürür ama iyi bir elektrik elektronik bilgisi olan bunu çözer
    4.kapı açma kolu eşik aydınlatma ve ayak aydınlatmaların tamamını ben yaptım biraz yukarıda ve arka sayfada da paylaştım..
    Bu işler için edebileceğim yardım ise sipariş konusunda istersen seni yönlendirebilirim ama montaj konusunda kesinlikle işi biliyor olman gerekir

bu arada bizim araçlarda far sensörü yok mu dedin??

• Hocam cevabin icin Teşekkürler. Eline sağlık aydinlatmalar gerçekten güzel olmus bana da siparis konusunda yardimci olursan sevinirim.
    Artik bi sağlam bi elektirikci bulup takdiririm.
    Herkeze Iyi forum lar dilerim.Bu arada benim araç Popstar sizinki rockstar sanirim donanimlari biraz farkli.

• 1. yan ayna kartalgöz ledler 12 v - 3w aliexpress yada ebay (2 ad.)
    2. sofit led ampül ve dipsiz led ampül aliexpress yada ebay (sofid led 2 ad. dipsiz plakalar dahil 6 ad.)
    3. T20 çift duylu gündüz ampülü 25 li led olarak sipariş edildi aliexpress yada ebay (2 ad.)
    4. led kapı eşiği 4 adet özel sipariş (zira kırmızı ışıklı yok ve yazı karakterini ben seçtim) Ankara başkentaksesuar
    5. ayak aydınlatma silikonlu şerit led "gün ışığı" rengi gittigidiyor
    6. iç kapı açma kolu 2 kapı mantar led 2 kapı silikonlu şerit led "kırmızı" renk tercih senin gittigidiyor (şerit led 3 ledde bir kesilebiliyor)
    7. kapı altı kablosuz yani pilli led logo (dün yurda giriş yapmış) uygulanmadı aliexpress

Rockstarın popstara göre biraz artıları var hepsi bu..

kolay gelsin..

• Aracın tavanını direk beyaza boyatsak ne gibi bir dezavantajı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vinnie Gognitti

Aracın tavanını direk beyaza boyatsak ne gibi bir dezavantajı olur?

Satarken devrik muamelesi görür başka bişey olmaz :D

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.