Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    500L den sonra gui ne kadar seri gelecektir size. Hayranı olduğum ve birgün mutlaka sahip olmak istediğim bir otomobildir alfa romeo. Mademki indirimli alma şansınız varmış, iyi etmişsiniz o zaman:)

Güle güle kullanın demek düşer bize de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginov

Arkadaşlar 1.6 Multijet aracımı alırken ilk bakim icin 10000km demişlerdi ama verilen evrakları kurcalarken 20000km yazdigini gordum. Doğrusu nedir acaba bilen varmi?

bendede 1.6 var 20000 km de yapiliyor dolmassa 1yil sonra size bilgi veren 1.3 le karistirmis olmali

• arkadaşlar arabanın üzerinde bulunan siyah küçük lekeleri ve reçine lekelerini nasıl çıkartırız gaz yagı kullan diyen var bilgisi olan varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaefe17

arkadaşlar arabanın üzerinde bulunan siyah küçük lekeleri ve reçine lekelerini nasıl çıkartırız gaz yagı kullan diyen var bilgisi olan varmı acaba

basincli su ise yaramiyor, aracin yan alt tarafindaki yani kapilarin altindaki kromumsu bolgelerde cok dikkat cekiyor beni de sinir etti gecenlerde
  • Aracimin kilometresi yanip yanip sonuyor fikri olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemchem

Merhaba arkadaşlar dün aracımı servisten aldım. Tıkırtı olayını çözmüşler. . Artı yeni yükledikleri güncelleme ile aracın silkelemeside kalmamış ve vites geçişlerini de gayet kararlı buldum. İşte şimdi araçtan memnunum. Aracı test edicez diye 30km gezmesiymişler iyimiş ama neyse olsun artık. aracını satan arkadaşıma hayırlı olsun diyorum. alfa romeo giuletta benim piyasada hayranlık duyduğum araçların başında geliyor. 1.4 multiair 170 hp ve 1.6 multijet 105hp versiyonlarını kullanma şansım oldu. ikiside çok çok iyi araçlar. ancak ekstra performans düşünmüyorsanız dizel olanı tavsiye ederim. 170hp'lik versiyon hani derler ya adamın omurgasını kırar aynen öyle müthiş performansı var tam bir 'OTOYOL FARESİ' . ve iki versiyonunda müthiş bir yol tutuşu var. Tekrardan hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim. Açıkçası bundan önceki araçlarım hep dizel ve tesadüftür ki 1.3 oldu. O yüzden performans düşünüyorum. Zaten test sürüşü yapınca; işte benim istediğim performans bu dedim. Ayrıca aracı eşimde kullanacağı için otomatik vites biraz şart gibi o yüzden dizel seçeneği elenmiş oluyor.

• sorrento kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok teşekkür ederim. Umarım siz de bir gün alfa sahibi olursunuz. Ben de sizin gibi çok eskiden beri hayranıyım bu markanın. Hep olsun istemişimdir. Baktım şartlarda artık müsait oldu. Açıkçası o vakitten sonra çok düşünmedim. Bir test sürüşü yaptım ve kararımı verdim.

Ama fiat 500L mi de asla unutmam çünkü çok güzel anılarım oldu. Ve ayrıca bu forumu da takip etmeye devam edeceğim.
  • kızılcıksopası K kullanıcısına yanıt
    Arkadaşımın fiat bravo sunda da olmuştu, servise götürdü. Bilgisayara bağlamışlardı. Şimdi çok hatırlamıyorum ama sanırım yine güncelleme ile ilgiliydi.
  • quote:

arkadaşlar arabanın üzerinde bulunan siyah küçük lekeleri ve reçine lekelerini nasıl çıkartırız gaz yagı kullan diyen var bilgisi olan varmı acaba

Kil
    Kil
    Boya koruma işi yapan yerlerde yaparlar
    Kil ile temizleniyor

• hkn_hukuk kullanıcısına yanıt
    Bütün Fiat otomobillerde var bu olay Linea'da da vardı. Anlamsız bir şey Zaman zaman yapıyor bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bezakii

quote:

Kil
    Kil
    Boya koruma işi yapan yerlerde yaparlar
    Kil ile temizleniyor

internetten sipariş verdim bu gün kaportaya zarar verirmi deneyen varmı ağaç reçinesini temizliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn_hukuk

Arkadaşımın fiat bravo sunda da olmuştu, servise götürdü. Bilgisayara bağlamışlardı. Şimdi çok hatırlamıyorum ama sanırım yine güncelleme ile ilgiliydi.

Aracin teybini degistirdikten sonra oldu ne olduysa. Sistemin teybi yeni bir donanim olarak gordugunu soyledi servis. ama sanirsam senkronizasyon saglayamadigindan dolayi kilometre gostergesi yanip sonuyor. Musait zamanda baktiracam. Tesekkurler...

• iç kapı açma kollarının arkasında da kırmızı led döşedim..
    gece çok şık görünüyor..

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

• karaefe17 K kullanıcısına yanıt
    Fulcron isimli leke çıkarıcıyı kullanabilirsin. Ben bahaus dan almıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: viztay

iç kapı açma kollarının arkasında da kırmızı led döşedim..
    gece çok şık görünüyor..

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Hocam sen işi biliyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: kızılcıksopası

quote:

Aracin teybini degistirdikten sonra oldu ne olduysa. Sistemin teybi yeni bir donanim olarak gordugunu soyledi servis. ama sanirsam senkronizasyon saglayamadigindan dolayi kilometre gostergesi yanip sonuyor. Musait zamanda baktiracam. Tesekkurler...

Hocam siz teybi ses sistemi için mi değiştirmiştiniz? Mevcut teybin üzerine yapılamıyor muydu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: viztay

iç kapı açma kollarının arkasında da kırmızı led döşedim..
    gece çok şık görünüyor..

Hocam sen işi biliyorsun...

Tşk..

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

quote:

quote:

Hocam siz teybi ses sistemi için mi değiştirmiştiniz? Mevcut teybin üzerine yapılamıyor muydu?

Mevcut teypten memnun olmadığım için teybi teğiştirdim...Ses çok farkediyor emin olun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kızılcıksopası -- 29 Haziran 2014; 15:44:19 >

• Arkadaşlar merhaba,
    İstanbul Antalya İstanbul yolculuğu sonrası izlenimlerim:

Olumlu:
    1-Sınıfına göre müthiş yol tutuşu
    2-Motor ses seviyesi
    3-Yakıt ( Sınıfında bu değerleri verecek araç yok )
    4-1.3 multijet motor olmasına rağmen tork nedeniyle sollamalardaki performansı
    5-Beats müzik sistemi gerçekten çok başarılı ( Fark yaratıyor )
    6-Bagaj Hacmi ve Tavan yüksekliği ( çocuklu aileler için harika )
    7-Dualogic Şanzıman ( Yeni nesil Triptonik şanzıman kullanmadan bu aracı kullananlar hiç eleştirmesin ) oldukça iyi. Triptonik punto, Corolla, Renault DSG yi kullanıp öyle yorum yapmalı bence :)

Olumsuz:
    1-Rüzgar sesinin yüksek hızda hissedilmesi. ( ön kelebek camlardan geliyor )
    2-Sırbistan ( doğu blok ülkeleri ) fabrikasında üretilmesinden dolayı bazı ince işçilikleri zayıf. Tr da veya İtalya, Brezilya üretimi olsa daha iyi olabilirdi.

Sonuç; Bu aracı alan ve alacak olan arkadaşlar çok doğru bir tercih yapmış bence.
    Ayrıca şunu eklemeliyim, multijet motor. Fiat bu motor ile çağ atladı. Ticari taksilerde 600.000 700.000 km yapmış ve hiç açılmamış multijet motorlar görmeniz mümkün.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

quote:

quote:

Mevcut teypten memnun olmadığım için teybi teğiştirdim...Ses çok farkediyor emin olun...

Peki garanti bozulmuyor mu? Olası bir elektrik ya da mekanik arızasında kapsam dışı kalmaz mı? Bende ses sistemi yaptırmak istiyorum fakat çok detaya girmek istemiyorum. Yüksek sese gerek yok. Kaliteli olsun yeter.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.