Şimdi Ara

Fiat 500, Green NCAP'ten 5 yıldız aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elektrikli Fiat 500, Green NCAP tarafından gerçekleştirilen tüm testlerde en yüksek notları alarak 5 yıldızla ödüllendirildi.

Torino’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen yeni Fiat 500, 2021 yılında tüm testlerde en yüksek notları alan ilk otomobil ve Enerji Verimliliği Endeksi’nde 10/10 maksimum puanı alan ilk otomobil oldu. Bu yıl elektrikli Volkswagen ID.3 ve hidrojen yakıtlı Hyundai Nexo da yüksek sonuçlar elde etmiş fakat söz konusu kategoride sırasıyla 9.6 ve 7.3 puan almışlardı. 

Fiat 500, ulaşımın daha sürdürülebilir, bağlantılı ve otonom olmasının beklendiği bir çağda, üçüncü nesli ile Fiat markasının çevreci misyonuna katkı sağlıyor. Böylelikle yeni Fiat 500, gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sağlamak için sürdürülebilir ulaşım felsefesiyle Fiat DNA’sının bir parçasını oluşturuyor.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, otomobil departmanı için otonom sürüş teknolojisi uzmanlarını işe alıyor

Fiat 500, 42 kWsa lityum iyon bataryalarıyla 320 kilometreye kadar (WLTP döngüsü) elektrikli sürüş menzili sunuyor. 85 kW hızlı şarj ile 5 dakikada 50 km menzil için şarj olanağı sağlanıyor. Bataryayı yüzde 80 seviyesine şarj etmek için ise 35 dakika yeterli oluyor.

Fiat 500, Green NCAP'ten 5 yıldız aldı

87 kW (118 HP) elektromotora sahip olan yeni Fiat 500, 150 km/s (elektronik olarak sınırlandırılmış) maksimum hıza ulaşırken, 0'dan 100 km/s hızlanmasını 9 saniyede gerçekleştiriyor.

Green NCAP testlerinde araçların temiz hava, enerji verimliliği ve sera gazı endeksleri inceleniyor. Bunun için laboratuvar ortamında farklı sıcaklık koşullarında, yolda ise ağır veya hafif yüklü olarak çeşitli testler uygulanıyor.

Fiat 500 tamamen elektrikli bir otomobil olduğu için temiz hava ve sera gazı endeksinde tam puan alması gayet normal. Öte yandan enerji verimliliğinde de diğer bazı elektrikli araçlara göre daha yüksek olan tam puan elde etmiş olması güzel bir gelişme.

Kaynak:https://www.greenncap.com/wp-content/uploads/datasheets/2021/GreenNCAP_fiat-500-2021-0071_Datasheet_.pdf

• Şehiriçi alışveriş sağa sola işlerini halletmeye gitme, yakın mesafede işe gitme vs işleri için fazlasıyla ideal. Tabi Avrupa standartlarında bunun yanına 4 7 kişilik büyük bir aile aracı da şart bunu alan adam ailesiyle pek bir yere gidemez yanına uzun yol aracıda koyar. Özellikle tatil vb. işlerde büyük araç şart. Tabi bizde o işler biraz hayal bir tanesini alabiliyorsan öp başına koy. Ama Fiat 500 fazlasıyla tatlı olmuş +1
  • Şehiriçi alışveriş sağa sola işlerini halletmeye gitme, yakın mesafede işe gitme vs işleri için fazlasıyla ideal. Tabi Avrupa standartlarında bunun yanına 4 7 kişilik büyük bir aile aracı da şart bunu alan adam ailesiyle pek bir yere gidemez yanına uzun yol aracıda koyar. Özellikle tatil vb. işlerde büyük araç şart. Tabi bizde o işler biraz hayal bir tanesini alabiliyorsan öp başına koy. Ama Fiat 500 fazlasıyla tatlı olmuş +1

• aytek66 kullanıcısına yanıt
    Şehir içi ve alış veriş için bu küçük elektrikli aracı alalım. Şehirler arası ve seyahat için 4+7 kişilik belki bir SUV alalım. Dağa çıkmak veya rafting için de bir 4x4 şart. Ha ne diyordum evet elektrikli bir küçük araç alarak doğa ve iklim değişikliğine duyarlı olmak önemli tabii.

• monacomen kullanıcısına yanıt
    Evet 20 Bin lere bu araçları alabiliyor olsak, 2 3 arabalık garajımız olsa, "yaa demek elektrikli alıyorsun hemen seni destekleyip vergilerini düşüreyim" diyen bir devletimiz olsa, arabalar ömür boyu çalışarak tüm birikimimizi emen yatırım aracı değil de kullanıp eskitmelik bir eşya olsa, bütün dünya buna inansa bir inansa, hayat bayram olsa insanlar el ele tutuşsa birlik olsa, uzansak sonsuza

• quote:

Orijinalden alıntı: aytek66

Evet 20 Bin lere bu araçları alabiliyor olsak, 2 3 arabalık garajımız olsa, "yaa demek elektrikli alıyorsun hemen seni destekleyip vergilerini düşüreyim" diyen bir devletimiz olsa, arabalar ömür boyu çalışarak tüm birikimimizi emen yatırım aracı değil de kullanıp eskitmelik bir eşya olsa, bütün dünya buna inansa bir inansa, hayat bayram olsa insanlar el ele tutuşsa birlik olsa, uzansak sonsuza

Hayat sana bayram olur o zaman. Allahtan herkes zengin değil ve bir yıl çalışıp 2 3 araba alamıyoruz ve her yıl birini eskitip diğerini sipariş edemiyoruz. Devletler de çalışamayanlara bile otomobil hediye edemiyor iyi ki öyle. Bu dünya nüfusu ve bu bozulan iklim ile böyle bir hayal dünyasının ömrü 1 seneyi geçmez. Elele tutuşup sonsuza uzanırsın ama onda sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Şehir içi ve alış veriş için bu küçük elektrikli aracı alalım. Şehirler arası ve seyahat için 4+7 kişilik belki bir SUV alalım. Dağa çıkmak veya rafting için de bir 4x4 şart. Ha ne diyordum evet elektrikli bir küçük araç alarak doğa ve iklim değişikliğine duyarlı olmak önemli tabii.

Arkadaş gayet doğru söylemiş. 2 kişilik aileyiz 2'miz de her gün işe gidip geliyoruz. Tek araç bu şekilde alınabilir mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Monster truck olsa ne olacak Ne plaja ne raftinge ne yaylalara cikmak istiyor insan her taraf arap afgan afrikali dolmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Ne demek istediğini anlayamadım gerçekten. Birisi Türkçeye çevirirse güzel olurdu aslında. Herkesin zengin olmasına gerek yok. Önce insanların aç gözlülüğünün doyurulması gerek. Sen ömrün boyunca bir araba için çalışmaktan zevk alıyorsan zaten çek bir 300 400 bin kredi faiziyle 500 600 e dayansın ömrünün sonuna kadar bir araba için çalış. Dünya nüfüsunu da bana değil fütürsuzca 15 20 tane çocuk yapanlara yakınacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: aytek66

Ne demek istediğini anlayamadım gerçekten. Birisi Türkçeye çevirirse güzel olurdu aslında. Herkesin zengin olmasına gerek yok. Önce insanların aç gözlülüğünün doyurulması gerek. Sen ömrün boyunca bir araba için çalışmaktan zevk alıyorsan zaten çek bir 300 400 bin kredi faiziyle 500 600 e dayansın ömrünün sonuna kadar bir araba için çalış. Dünya nüfüsunu da bana değil fütürsuzca 15 20 tane çocuk yapanlara yakınacaksın.

Benim söylediğimi anlayamazsın çünkü materyalistsin. "Önce insanların aç gözlülüğün doyurulması gerek" demek bile saçmalık. Hiç bir insanın aç gözlülüğünün doyduğu görülmedi. Ömrün boyunca bir araba için çalışacağına bir uçak için çalış madem, niye hedeflerini ufak tutuyorsun. İnsanların çok çocuk yapması doğuya, güneydoğuya has, çünkü aşiret mantığı ile kim kalabalık ise o güçlü kalıyor diye bir hiyerarşi var. Ayrıca fakir insanların 8 çocuğundan 4'ü daha çocukken kötü beslenme ve hastalıktan ölüyor, 3'ü yoksulluk ve hastalık ile cebelleşirken 1 tane çocukları kazara varlık edinip zengin olur ise aileyi kalkındırıyor. Tek çocuk yapmak yoksul için kumar, o da ölür ise çalışacak kimse yok. Yani senin öyle yattığın yerden SUV hayali kurarak yazlık kışlık araba isteklerini mantıklı bularak geçirdiğin her süre dünyaya okkalı bir iklim bozukluğu olarak geri dönüyor. Senin de çok da umurunda sanki. Sen dünya yanarken dikiz aynanda saçını tararsın olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Monster truck olsa ne olacak Ne plaja ne raftinge ne yaylalara cikmak istiyor insan her taraf arap afgan afrikali dolmuş

Alıntıları Göster

Monster Truck olsa ne olacak, ne plaja, ne raftinge ne yaylaya çıkmak istiyor insan, dünya iklim değişikliği ile kavruluyor, yaylaları sel alıyor, kıtalarda açlıktan insanlar mülteci olup kendini başka ülkelere atıyor, tek derdin nargile içen Suriyeli olsun.

• şu arabayı o kadar çok istiyorum ki..

garajında bi tane c4 picasso olacak, yanında bu olacak. eşinle dostunla maksimum 2 kişilik kısa yollarda veya fazla masraf etmeyeceğin gezilerde fiatı kullanacaksın, büyük kalabalık gezilerde picassonu alıp gezeceksin. tam istediğim bir araç.

ama şimdi ben bunu alsam kullanamam çünkü evin tek arabası olur. haliyle yanıma arkama oturan da oluyor. siena gibi bir araca bile sığmakta zorlanan ben, 500'de patlarım heralde Fiat 500, Green NCAP'ten 5 yıldız aldı 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.