Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener (4164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
126.466
Cevap
158
Favori
2.078.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41624163416441654166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Th3M4NIMAL

Pembe hayaller dostum seninkisi.

UEFA’ya ancak şöyle bir argümanla gidersen bir şansın olur.;

“Kur farkı nedeniyle ben x lira zarar edecekken 3x zarar ettim. Ben şu şu şu planlamalar ile bu sene kar edecektim. Seneye her türlü şu kadar kar edeceğim ama ürünümü sizin kısıtlamalarınız yüzünden satamıyorum. Bana yardımcı olun.”

Böyle bir imkan var mı ? Yok. Sadece sponsorla yürüyorsun o da başkanın kanatları altında...
    Takımın gelirleri bile ipotekli, nasıl kar edeceksin ki? Kar edeceğin oyuncuları sattın, stadı falan da mı satacağız, isim hakkını da satalım en iyisi... Bazı yorumların elle tutulur hiçbir yanı yok. Bundan sonra başkanlık sistemi değişmeli, kulüpler ülke gibi değil de yurtdışındaki gibi parayla satın alınıp yönetilmeli, p zaman herkes en iyisini koyar kimse de gelip babasının çiftliği gibi 650 milyon borç takıp bir yere gidemez.

• Zaten Ali Koç başkan olup kaynak yaratmasaydı muhtemelen satılmaya doğru gidiyordu kulüp.
    Bilmiyorum en hayırlısı mı şirket olması yoksa daha mı kötü olur. Finansal açıdan sorumlu olunması iyi tabii.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Th3M4NIMAL kullanıcısına yanıt
    İyi niyet göstermezsen Uefa sana niye yardımcı olsun senin elinde olan nedenler var olmayan nedenler var kur farkı elinde değil ama kar elde etmek elinde adam senin harcamalarını görmüycekmi bakıcak sene başında +10 milyon yapmışsın transferden sonra eksiye geçmişsin bunu gördükten sonra sen istediğin kadar kur farkı falan filan istediğini anlat yemez.

Uefa senin toplam borcun ile ilgilenmiyor zaten gelir-gider dengen olmadığı için ceza veriyor.

• quote:

Zaten Ali Koç başkan olup kaynak yaratmasaydı muhtemelen satılmaya doğru gidiyordu kulüp.
    Bilmiyorum en hayırlısı mı şirket olması yoksa daha mı kötü olur. Finansal açıdan sorumlu olunması iyi tabii.
    Kulübün sahibi olması her açıdan iyi ama şuan bu kulübü kimse almaz. Düşünsene kulübe saçma sapan transferler yapıp, kulübe zarar ettiriyorsun, gelecek gelirlerini bile ipotek ediyorsun sonra başkanlığın bitti bunlarla hiçbir bağlantın kalmıyor.
  • SELEZNOVUN GS YE TRANSFERİ İPTAL OLMUŞ ACİLEN BİZİM DEVREYE GİRİP ALMAMIZ LAZIM BUNU DEVRE ARASI ADAM GİBİ FORVET BULAMAYIZ ZATEN İŞ GÖRÜR
  • Caner-Medley kullanıcısına yanıt
    Avrupa geliri dediğin şey sadece şampiyonlar liginde var. O da 2. Olan zaten elemeyi geçemediği için ve o para da şampiyona gittiği için üzerine az buçuk bir puan aldın mı 30falan geliyor zannedersem.

Biz seneye şampiyon olamayacağız. 2. Zaten gidemiyor pragmatist olalım. (ki biz 2.de olamayacağız) EL’den bir para gelmiyor daha önce yazıldı bir çok defa sadece reklam prestij artısı var.

Ayrıca şampiyon olsak bile FFP nedeni ile men edileceğimizi ima ediyor yönetim o da en az 2 sene demek...

Bu durumlara bakarak zaten men yemişsek meni aynı oranda cezaya çevirebileceksek. FFP delinebilir...

Benim açımdan işin özü bu...

• DimitriSelenin D kullanıcısına yanıt
    Seleznova değil de Jahovic’e saldırsak Aatıf+Dirar takas belki biraz para... Aykut hoca yardımcı olmaz sanırım yönetime

• sow gibi golcü kanat/forvet lazım. özledim kralı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERENAL. -- 18 Aralık 2018; 17:16:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Seleznova değil de Jahovic’e saldırsak Aatıf+Dirar takas belki biraz para... Aykut hoca yardımcı olmaz sanırım yönetime
    Jahovici salmazlar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Mesut Arsenal'da şov yapıyor bu sene hayırdır
  • Vay anam neler dönmüş. Başkan '' FFp'ye uymak zaten mümkün değil, başlarım böyle sisteme, transferin gözüne gözüne vuracağız'' demiş. <3 :D
  • Şaka bir yana ben haklı buldum. Zaten Avrupa takımları ile makas o kadar açıldı ki; küçük takımlar bile farklı yeniyor artık. FFps büyük takımalra yarayan iğrenç bir sistem. Bu yapı ile biz Avrupa'da en fazla birkaç tur görebiliyoruz. Ligde de eziliyoruz. Hatta bakın bir Galatasaray'lının kendi yönetimine serzenişi: https://eksisozluk.com/entry/84514409

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 18 Aralık 2018; 17:28:35 >
  • undomiels kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum hocam ben böyle Alengirli işlere gireceğine Ersun bu kadroyu kazanmaya bakacaktır bana göre. Diğer türlü avrupayı feda etmek bana göre çok zor geliyor 2 sene falan mahrum ediliriz buda sıkıntıya girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Mesut Arsenal'da şov yapıyor bu sene hayırdır

Alıntıları Göster
    Mesut bitmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Birader geçen sezon 2. oldunuz Gs maçını alsan şampiyondun üst üste kaç maç kazandınız her gelene fark atıyordunuz. En çok gol atan takımdın. Yani doğru takım tıkır tıkır işliyordu. Açıp geçen senenin 2. yarısını izle bir de bu seneyi izle 180 derece fark var arada. Ne olduysa yazın oldu bu takıma. 3 ayda bu kadar kötüye gidebilir mi inanılır gibi değil. Sezon sonunda fetöcüler takıma komplo mu kurdular diyorsun yani?
    GS'yi geç, Akhisar'a 2 maçta da kaybetti FB adamları kümede tuttu yetmedi gitti kupayı da verdi. Üç Akhisar maçını da kazansaydı çifte kupa aldığı gibi, Akhisar'ı da küme düşürecekti belki de?

• Aykut lafını bırakın artık ya, Aykut bitti, daha Fenerbahçe ile aldı anılmaz, hakettiği yeri buldu.

Biriside kadro dışı bırakılanlar mevcut başarısızlığa isyan ettiği için cezalandırıldı demiş, Volkan, dirar, aatıfın her yeri isyan olsa ne olur, kendisine faydası olmayan adamların isyanı ne olur.

Koç da hatalar yapacak doğal olarak, kafaya takmaya gerek yok, gereğini yapacaktır, herkesin içi rahat olsun, destek vermeye devam.

Forum köşelerinden köstek olanların zararı kendine, bunlarınkiyle kimseye faydası/zararı olmaz.

• Slimani'nin gol kaçırmasına ve bu halde olmasına diyecek söz yok ama burada Mario Gomez örneği verenler bugün adamı öldürdüler. Mario Gomez italyada çok mu iyi oynuyordu ? İşte bizim taraftar böyle akıllı (!)
  • Th3M4NIMAL kullanıcısına yanıt
    Tamam da bunun sonuçlarını kestirmek mümkün değil ki. Kulüpten ziyade ülkenin ekonomik geleceği de bunda çok etkili. Evet şu an men yiyeceğiz, o yüzden biz transfer yapalım, menli iken 2 kere şampiyon oluruz o gelir ile FFP'ye takılmayız mantığı kurulabilir. Ama siz oyunculara döviz ile sözleşme bağlayacaksınız. Bonservisleri de döviz ile ödeyeceksiniz. Tüm sponsorluklar ve Stsl yayın gelirleri TL iken yarın ülkede Allah korusun dövizler tavan yaptığında ne yapacaksıniz? He daha basit düşünelim, yazın bizim 22 M gibi bir bütçemiz oluştu. Yönetim bu bütçeyi iyi kullanamadı. Devre arası alacakları oyuncuların tutacağının garantisi nedir? Tutmadı diyelim 2 sene daha şampiyon olamadın bu sefer 3 yil daha men yersin, Avrupanin yüzünü unutursun.

Bizim nasılsa men yiyeceğiz o yüzden har vurup harman savuralim deme lüksümüz yok. Biz şu an ffp kurallarını elimizden geldiğince yerine getirmek zorundayız hocam. He men yine yiyebiliriz. Ama gelecekte geri dönüşü olmayan hamleler yaparsak bu sefer çıkılmaz bir kuyuya düşeriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Slimani'nin gol kaçırmasına ve bu halde olmasına diyecek söz yok ama burada Mario Gomez örneği verenler bugün adamı öldürdüler. Mario Gomez italyada çok mu iyi oynuyordu ? İşte bizim taraftar böyle akıllı (!)
    Fernandao reisin 13 maçta 2 golü var, sanırım stoper oynatıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Fernandao reisin 13 maçta 2 golü var, sanırım stoper oynatıyorlar.

Alıntıları Göster
    Oraya bakma bu ligde kaç gol atıyordu ona bak. Göbeği salmış yata yata oynuyordur orada. Fenerde öyle yatırmazlar.

• 
Sayfa: önceki 41624163416441654166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.