Şimdi Ara

Fenerbahçe, 1959 Öncesi Şampiyonlukların Sayılmasını Neden İstiyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
3
Favori
9.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diyorum ki, federasyon 1959'da ulusal ve kapsamlı bir lig başlatmış. Bu tarihten itibaren lig şampiyonluklarını saymaya başlamış. Bundan sonra yok şu turnuvayıda lig şampiyonluğuna ekleyelim, şunu da ekleyelim bize yıldız verin demek saçmalık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantilatör

Diyorum ki, federasyon 1959'da ulusal ve kapsamlı bir lig başlatmış. Bu tarihten itibaren lig şampiyonluklarını saymaya başlamış. Bundan sonra yok şu turnuvayıda lig şampiyonluğuna ekleyelim, şunu da ekleyelim bize yıldız verin demek saçmalık.
    Saçmalık değil federasyonun yaptığı YANLIŞ.Şu an GS'nin 22 bizim 19 şampiyonluğumuz olduğu için ciddiye alınmıyoruz.Ancak ileride şampiyonlukta öne geçersek bu gerçekleri daha gür bir sesle söylemeliyiz.
  • Galatasaraylı arkadaşın anlattıkları daha mantıklı geldi bana. Bence sayılmamalı. Zaten bu mevzunun peşine rakibin senin 3 şampiyonluk önündeyken düşmek eziklikten başka bir şey değil. Keşke 2007'de falan uğraşılsaydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: relling

Anlayabileceklerini düşünmüyorum hocam ölü taklidi yapmak lazım ülkece.

Alıntıları Göster
    Yukarıda kaç paragraf bu turnuvaların neden "yerel" sayılmaması gerektiği anlatılmış, kalkıp anlamazlar yazmışsın. Kimin anlamadığı çok açık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Galatasaraylı arkadaşın anlattıkları daha mantıklı geldi bana. Bence sayılmamalı. Zaten bu mevzunun peşine rakibin senin 3 şampiyonluk önündeyken düşmek eziklikten başka bir şey değil. Keşke 2007'de falan uğraşılsaydi.
    İlk çıktığında uğraştık, reddedildi. O zamanlar iki yıldızlıydık. Aziz Yıldırım 19. şampiyonluk konuşmasında bunun konusunu açtı, yine üstünde durulmadı.

Tüm Avrupa futbolunda geçerli sayılıyorsa bizde de sayılmalı bence. Ama önce dediğin gibi dördüncü yıldızı takıp sonra yüklenmeliyiz bu davaya. Şu an ezikçe görünüyor olabilir.

• Celal de Souza kullanıcısına yanıt
    Bak güzel kardeşim bunlar süper lig şampiyonluğu değil. Oynadığınız turnuvanın şampiyonluğu bu kupalar sizin ama bak dikkat et tekrar söylüyorum siz bunu süper lig şampiyonluğu saydırmak istiyorsunuz yüzsüzce. Sebep: Galatasaray’ın sizden daha çok süper lig şampiyonluğu yaşaması.

Çıkın artık eziklik psikolojisinden nasıl insanlarsınız siz ya

• profosyonel lig adı üstünde bir federasyonuyla ,kurumsal yapı ile futbola giren takımlarıyla başlayan bir lig.Öncesinde 100 kupa veya yerel başarılar kazanılmış olursa olsun "profosyonellik" babında aynı tartıda değerlendirilemez,değerlendirilir ise bu hata olur zira bu iş şuna benzer; ben kendi mahallemde bir takım kuruyorum ve çevremdeki tüm mahhalle takımlarını yeniyorum sonra profosyonel lige geçiyorum ama diyorumki benim şu kadar şampiyonluğum var?

yani kısacası baz alınacak tek tarih 1959 yılı sonrasıdır,59 öncesi kazanılan her türlü başarı ayrı değerlendirilmelidir ve maneviyatları açısındanda ayrı bir konumda ve değerde bakılmalıdır.Bana göre 1959 öncesi kazanılan her bir başarı "amatör" zihniyette kazanılmış başarılardır,zaten adı üstünde 59da kurulan ligin "profosyonel" olarak anılmasıda amatör yapıdan uluslararası profosyonel yapıya geçmek için kurulmuştur o yüzden 59 öncesi ve sonrası diye külüpleri değerlendirmek lazımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celal de Souza

İlk çıktığında uğraştık, reddedildi. O zamanlar iki yıldızlıydık. Aziz Yıldırım 19. şampiyonluk konuşmasında bunun konusunu açtı, yine üstünde durulmadı.

Tüm Avrupa futbolunda geçerli sayılıyorsa bizde de sayılmalı bence. Ama önce dediğin gibi dördüncü yıldızı takıp sonra yüklenmeliyiz bu davaya. Şu an ezikçe görünüyor olabilir.

Alıntıları Göster
    Neresi Avrupa'da ? Sadece İtalya örneği verilmiş konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Galatasaraylı arkadaşın anlattıkları daha mantıklı geldi bana. Bence sayılmamalı. Zaten bu mevzunun peşine rakibin senin 3 şampiyonluk önündeyken düşmek eziklikten başka bir şey değil. Keşke 2007'de falan uğraşılsaydi.
    Tarihi yok saymak ve haklı olduğun halde sana yapılan haksızlığı dile getirememek kadar büyük eziklik yoktur.Eğer bu yazılanlardan bizim haksız olduğumuzu düşünüyorsan yazık sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüyen Yürüler -- 5 Eylül 2019; 15:6:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

profosyonel lig adı üstünde bir federasyonuyla ,kurumsal yapı ile futbola giren takımlarıyla başlayan bir lig.Öncesinde 100 kupa veya yerel başarılar kazanılmış olursa olsun "profosyonellik" babında aynı tartıda değerlendirilemez,değerlendirilir ise bu hata olur zira bu iş şuna benzer; ben kendi mahallemde bir takım kuruyorum ve çevremdeki tüm mahhalle takımlarını yeniyorum sonra profosyonel lige geçiyorum ama diyorumki benim şu kadar şampiyonluğum var?

yani kısacası baz alınacak tek tarih 1959 yılı sonrasıdır,59 öncesi kazanılan her türlü başarı ayrı değerlendirilmelidir ve maneviyatları açısındanda ayrı bir konumda ve değerde bakılmalıdır.Bana göre 1959 öncesi kazanılan her bir başarı "amatör" zihniyette kazanılmış başarılardır,zaten adı üstünde 59da kurulan ligin "profosyonel" olarak anılmasıda amatör yapıdan uluslararası profosyonel yapıya geçmek için kurulmuştur o yüzden 59 öncesi ve sonrası diye külüpleri değerlendirmek lazımdır.
    Konuyu okudun mu?Hollanda 1954'e kadar amatör olarak geçiyordu ancak tüm lig şampiyonlukları sayılıyor.Bizim de şampiyonluklarımız onlarınkine benzer.O şampiyonlukların yerel olmadığı örneklerle açıklanmış ama hala yerel diyorsanız olaylara objektif bakmadığınız içindir.Defalarca yazmayacağım ilk mesajı okuyun konu hakkında belki de en çok bilgi sahibi adamdan okuyun.

• Gorod kullanıcısına yanıt
    Okumadığın o kadar belli ki.Hollanda,İtalya,Yunanistan örneği var.Ayrıca Almanya şampiyonlukları SAYIYOR ancak yıldız hesabına katmıyor.Bayern taraftarına kaç şampiyonluğunuz var desen 29 der.Önceki yorumunda hakaret etmişsin.Burda insan gibi tartışıyoruz hakarete başvurman sadece senin seviyeni düşürüyor.Sakaryalı olmana şaşırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüyen Yürüler -- 5 Eylül 2019; 15:34:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

Neresi Avrupa'da ? Sadece İtalya örneği verilmiş konuda.

Alıntıları Göster
    Okumamışsın işte. Okusan, desen ki ben karşıyım istemiyorum o zaman saygı duyar cevap veririm. Neyse al bilgilenmiş olursun.

İspanya'da sayılıyor. (İlk şampiyonluk 1929, toplamda 10 takım yarışıyor.)
    İtalya'da sayılıyor. (6 takımlı ligler bile var.)
    Almanya'da sayılıyor ama yıldız hesabına dahil edilmiyor.
    Yunanistan'da sayılıyor.
    İngiltere'de yıldız falan zaten yok ama kime sorsan Liverpool 19 kez şampiyon der.
    Fransa'da 1930lardan beri sayılıyor. İlk ligler iki farklı küme ile oynanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Konuyu okudun mu?Hollanda 1954'e kadar amatör olarak geçiyordu ancak tüm lig şampiyonlukları sayılıyor.Bizim de şampiyonluklarımız onlarınkine benzer.O şampiyonlukların yerel olmadığı örneklerle açıklanmış ama hala yerel diyorsanız olaylara objektif bakmadığınız içindir.Defalarca yazmayacağım ilk mesajı okuyun konu hakkında belki de en çok bilgi sahibi adamdan okuyun.

Alıntıları Göster
    ben kendi fikrimi söylüyorum arkadaşım,italyada ispanyada yapılması bizim ülkemizdede illaki yapılması gereken şart ve zorunluluk değildir.Tutunki italya ve ispanya gibi futbolu daha erken keşfeden ve daha erken profosyonel olan ülkeler için lokal anlamda kendi lig şampiyonluklarını değerlendirme yapması kendi ülkelerini bağlayan bir durum.UEFA yada FIFA kalkar tüm külüplerin kuruluş yıllarından bu zamana kazandığı amatör ve profosyonel lig şampiyonlukları sayılsın diye bir kural çıkarır,her ülkede buna uyar o zaman bizde kurallar dahilinde bunu uygularız ancak lokalde bazı ülkerin yazdığınız gibi hareket etmesi ve şampiyonlukları yazması bizim ülkemizi bağlayan şeyler değil.Doğrusu amatör ve profosyonel dönemleri ayrı ayrı değerlendirmek olmalı.

• Yıldız sistemi zaten başlı başına ergen tartışması bana göre, Bu şampiyonluklar ister sayılsın ister sayılmasın bence yıldız sisteminin kaldırılması gerekiyor, Biraz saçma olabilir ama bu şekilde olacağına şampiyon olmuş her takıma 1 yıldız verilsin tek şampiyonluğu olsa dahi, Bu tür şeyler gereksiz tartışmalar yaratıyor herkes kendince haklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celal de Souza

Okumamışsın işte. Okusan, desen ki ben karşıyım istemiyorum o zaman saygı duyar cevap veririm. Neyse al bilgilenmiş olursun.

İspanya'da sayılıyor. (İlk şampiyonluk 1929, toplamda 10 takım yarışıyor.)
    İtalya'da sayılıyor. (6 takımlı ligler bile var.)
    Almanya'da sayılıyor ama yıldız hesabına dahil edilmiyor.
    Yunanistan'da sayılıyor.
    İngiltere'de yıldız falan zaten yok ama kime sorsan Liverpool 19 kez şampiyon der.
    Fransa'da 1930lardan beri sayılıyor. İlk ligler iki farklı küme ile oynanmış.

Alıntıları Göster
    Bak dostum eğer böyle düşünüyorsan şimdiye kadar oynanmış bütün ligleri şampiyonluktan sayalım, ulusal bölgesel ayrımı yapmadan aynı İtalya, İspanya, İngiltere gibi yapalım.
    Ama o zaman iş TFF'nin de kuruluşundan öncesine gidiyor Galatasaray 38 şampiyonlukla gene Fener'in önüne geçiyor, hatta Gençlerbirliği de 34 küsür şampiyonlukla Beşiktaş'ın önüne geçiyor.

İster misiniz bunu ?

• Türkiye de 1900 yılların başından beri futbol oyanıyor.. hata daha derin araştırmalar ile 1890 lara kadar bile gidilir..

1907 de kurulmuş bir kulüp neden 1907 yılından itibaren şampiyonlukların sayılmasını istemez de 1923 diye tutturur çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

Türkiye de 1900 yılların başından beri futbol oyanıyor.. hata daha derin araştırmalar ile 1890 lara kadar bile gidilir..

1907 de kurulmuş bir kulüp neden 1907 yılından itibaren şampiyonlukların sayılmasını istemez de 1923 diye tutturur çözemedim.
    Çünkü ulusal düzeyde turnuvalar 1924'te başladı.1924'ten önce İstanbul'da oynanmış turnuvalar var ancak yerel olduğu için sayılamaz.Konuya hakim olmadığınız çok belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrtchn

Çünkü ulusal düzeyde turnuvalar 1924'te başladı.1924'ten önce İstanbul'da oynanmış turnuvalar var ancak yerel olduğu için sayılamaz.Konuya hakim olmadığınız çok belli.

Alıntıları Göster
    1924 te hangi, ulusal turnuva yapılmış merak ettim
  • Mrtchn kullanıcısına yanıt
    1924te oynanan ulusal turnuvanın detaylarını öğrenebilir miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.