Şimdi Ara

FEN LİSESİ'NDEN SÖZEL BÖLÜM KAZANMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüm sözlük ahalisine merhabalar...Daha fazla uzatmadan mevzuya girmek istiyorum.9.sınıf öğrencisiyim ve Türkiye'nin en başarılı 20 devlet fen lisesinden birinde okuyorum.Matematik/Fen Bilimleri'ne de,Sosyal Bilimler'e de ilgiliyim.Fakat mesleki anlamda kararsızım ve bu kararsızlık dönemimin yakın bir zamanda sona ereceğini düşünmüyorum.Bu karar süreci, 1-2 yılımı daha alacak gibi görünüyor.Yaşadığım ilde kaliteli bir Anadolu Lisesi olmadığı için bu okulu tercih ettim.Dediğim gibi, sayısal derslerde de başarılıyım fakat kendimi "Sözelci","Eşit Ağırlıkçı" veya "Sayısalcı" olarak tanımlayamıyorum.Fen Lisesi'nde zaten Fen Bilimleri'ne ve Matematik'e önem verildiği için sayısalda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum.Fakat kararımı sözel bir alan üzerinde verirsem sıkıntı olabilir.Bu tip okullarda sadece sayısal sınıfı olduğunu biliyorum.İleride Sözel derslere bireysel olarak çalışabilirim.Peki (dönemimde yapılacak yükseköğretime yerleştirme sınavı) sınavda hem sayısal derslerden hem de sözel derslerden başarılı bir sonuç çıkarırsam birçok bölüme girebilirim değil mi? Bölüm olarak önümde birçok opsiyonun bulunmasını istiyorum."Fen Lisesi gibi müfredatı ağır bir okul türünün öğrencisi olup ekstra derslere de bireysel çalışmanın doğuracağı ağır tempoya dayanıklı olduğunu düşünüyor musun?" gibi sorulara peşinen "evet." diyorum.sadece gerçekçi,akılcı bir tavsiye istiyorum.beni gerçekten bilgilendirecek bir tecrübenin tavsiyesini istiyorum.(Ha ben herkesin cevap vermesini istiyorum ama aranızda bu konuda yardımcı olabilecek birikimde olanlara özellikle vurguluyorum bunu.)

• bak çok şey bilmiyorum ama kısaca ben fen lisesindeyim sözel bölüm yok. 2017 LYS de okulumuzdan 7-8 tane hukuk çıktı. yani zor değil hatta bu öğrenciler YGS sayısal yapamayınca lys de sözel kastılar. zor olmadığını düşünüyorum başarılar
  • mümkün değilmiş anlaşılan

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.